Şimdi Ara

Ryzen 2700x oyun performansında 8700k'yı yakaladı (8700k 5Ghz vs 2700x)) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
1
Favori
4.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ryzen 2700x oyun performansında 8700k'yı yakaladı (8700k 5Ghz vs 2700x)) 140 fps üstü 10-15fps için yaygara kopartanlar nerdeler ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şaphirci şu elemanın videolarını dikkate alıyor musunuz

Amd'cilerin durumu baya vahim, şaphirci elemana kadar düşüldüyse işiniz zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Şaphirci şu elemanın videolarını dikkate alıyor musunuz

Amd'cilerin durumu baya vahim, şaphirci elemana kadar düşüldüyse işiniz zor.
    Oyun testlerinde 2700x ve 2600x 8700k'yı alaşağı ettiği için mi dikkate almıyorsun? O zaman sana deneyimli editörün yaptığı incelemeyi gösterelim.

Ryzen 2700x oyun performansında 8700k'yı yakaladı (8700k 5Ghz vs 2700x))

Şoktan çıktıktan sonra aşağıdaki linkten diğer oyun incelemelerine bakabilirsin.

https://www.anandtech.com/show/12625/amd-second-generation-ryzen-7-2700x-2700-ryzen-5-2600x-2600/19

• DeliOrmanlı0106 D kullanıcısına yanıt
    Ona bakmam lazim, misal GtaV'in cok ayrintili incelemeleri var. Cok yuksek fps degerlerinde 1 saniye gibi duraklamalari oluyor. Gercigi sebebini bilmek cok zor. Kaynak kodlari lazim.

Deus ex iste gozume carpmadi.

Baska bir ornek RoTR. Yakin zamanda ryzen patchi cikmisti ve tablolarda iki firmanin islemcileri de birbirlerine yaklastilar.

Bu outliner diye tabir edilen durumlar iste genelin disina cikan ozel durumlar.

• Hay allah, gtav'de ryzen intel karsisinda onde

Ilginç.

• LeviGerman kullanıcısına yanıt
    Deus ex antun kuntin r oyun geldi, seveni çokturda. Oyun motorunun bir özeliği mi var?

• LeviGerman kullanıcısına yanıt
    Videoyu sadece görselin kaynağı olarak gösterdim. Videoda 2. nesil Ryzen' ler yok zaten.
  • İlk mesajdaki şu madde yi '' 5- Fanboyları kaale almayın.'' kaldırır mısın? Sizi kaale alcam da...

Ashshaha bu espriyi yapmadan geçemedim yaa
    kusura bakma konu sahibi. Fanboy toplamak için güzel konu.

Adamlar harbi yaa di mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiqhWoltage -- 20 Nisan 2018; 14:55:47 >
  • Mesajimi sildim zaten, telden okuyunca nasil desem dikkatsizligime gelmis. Aksama bakarim ve kaynaklara da.

• Fanboy olarak görüyorsan beni de kaale alma.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer bilgisayardan anlamasaydım böyle testler yapardım.

Not:2600 ön siparişim var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Backy

Eğer bilgisayardan anlamasaydım böyle testler yapardım.

Not:2600 ön siparişim var.
    Bu konulara da bir göz gezdir istersen.

https://forum.donanimhaber.com/anandtech-in-2-nesil-ryzen-incelemesi-hakkinda--132450317
    https://forum.donanimhaber.com/intel-islemcilerde-hpet-yuksek-performansli-olay-zamanlayicisi-acilinca-fps-ler-cakiliyor--132459036

• Olur.

Sen yazmadan önce o konulardaki yorumlarıma bak istersen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backy -- 20 Nisan 2018; 16:33:2 >
  • Bir şey demedim ki sadece link attım konu yukarılarda kalsın herkes görsün konuyu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 20 Nisan 2018; 16:35:44 >
  • Köşe başında bekleyen her hıyarım var diyene tuzlukla koşan fanboylar haricinde genel olarak işlemci beğenilmiş. 2700x'in çektiği güç ve sıcaklığı biraz fazla ama rakibinden daha ucuz ve ondan daha kaslı bir işlemci, 2600x efsane olmuş zaten.
  • Açıklamalara bakılırsa, en iyi hız aşırtan çekirdek bir numaralı 'altın' dereceli olarak sayılıyor. 2 çekirdekten XFR için bu çekirdeğe görev ataması yapılıyor. İkinci en iyi çekirdek ise 'gümüş' dereceli. Sanırım RotR gibi Directx 12 eserlerde 2600'lerin 2700'lerden iyi çalışmasının altında ilk iki seviyedeki çekirdeklerin birbirine daha yakın konumlanma olasılığının artması yatabilir, ne de olsa nodüler işlemci.
  • İşlemci karşılaştırmaları bu ayarlarda olmaz. Bir öğrenemediniz şunu.

• 6c/12t 8700k nın rakibi yine 6c/12t 2600x'tir, 8c/16t 2700x değil. öğretemedik bi şu adamlara elmayla armutu karşılaştırmamasını birde bunu vurgulayan başlıkla konu açıyorlar aklım beynim almıyor artık forumun kalitesini düşürdünüz iyice.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rogue Agent -- 21 Nisan 2018; 3:56:26 >
  • bu arada guru3d testlere o kadar işlemci koymuş ama i5 8400 koymaktan resmen kaçmış lan adamlar 8400 varken bunlar alınır mı demesinler diye ahauahauah yemin ediyorum komedi
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.