Şimdi Ara

Ryzen 2700x oyun performansında 8700k'yı yakaladı (8700k 5Ghz vs 2700x)) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
1
Favori
4.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: DeliOrmanlı0106

4/4 cpu. gtx 1070 ile bile bf1de sürünür. Malzeme firtiği kada kullanılır. %100 kullanım vs
    https://www.youtube.com/watch?v=TzfYSDHimzE

Sence sürünüyor mu? 100 fps altına nadir iniyor genelde 100-110
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZewZack

bu devirde babana bile güvenemezken nasıl gidip amd'ye güvenebiliyorsun?

ben intel yanlısı değilim ama amd eğer geçmişte yaptığı hataları yaparsa çok ağlarsınız söyleyim.

not: dilim şişti ellerim ağrıdı. gidin netten amd'nin eski testlerine bakın. onlara da güvenmiyorum açıkçası ama ısı değerleri oldukça kötüydü.

ve söyleyeyim test programları da yanlı olabilir. ne de olsa her yer amd'ci tayfa dolu. (youtube türkiye'ye bak bakalım intel öneren bulabilirmisin)
    Sence geçmişte yaptığı hataları yapmış gibi mi görünüyor? kör değilsen eğer işlemci piyasasında şuan AMD nin nasıl bir pozisyonda olduğunu görebilirsin. Intel in mühendisleri bile döküm teknolojilerinde AMD nin inteli geride bıraktığını itiraf etti yabancı kaynağı bulursam eklerim buraya.

Ayrıca AMD nin eski testlerine bakın derken? ne eski testi? AMD ısınıyor muhabbeti mi kaldı yahu

Zamanında sığırın biri ortaya bir laf attı 2018 de hala AMD ısınıyor muhabbeti dönüyor Allah akıl fikir versin. Yıllardır ısınan işlemciler hep intel tarafındaydı bırakın artık şu ısı saçmalığını

• 6400 üm ile gtx 980 ile stuttet yedik. Çok değil r sonraki bf oyunumda overclock lu %100 cpu stutter yer bencmarkda yine 110 fps yazar sen adam vuramaz söver klavyeyi yumruklarsın. 2. Elden 8700k lara bakarsın ama adamlar sıfıra yakın fiyat çeker. Yeni anakart yeni işlemci bakarsın ddr5 ler gelir fln filan işte.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Testi yapılan oyunların İntel optimizasyonu olmadığını nereden biliyorsunuz? Bu tip karşılaştırmaların boş olduğunu düşünüyorum. Yani ne İntel harika ne de AMD denebilir. süper dediğiniz AMD geçmiş dediğiniz İntel bile çoğu yer de 10-15 fark ile geçiyor, hatta bazı yerler de 2 sayı fark var. Bunu fark edebilecek bir kafadaysanız vallahi helal olsun.

Fiyata bakarım ısıya bakarım ve elektrik tüketimine bakarım, en ideal olanı alırım. Bu kadar basit. Benim gördüğüm ve fark ettiğim, yıllardır millete 4/8 çekirdek ve 140w dayayan İntel bir anda ne olduysa 90w 6/12 lerde gezmeye başladı. Bunu 20 yıllık intel kullanıcısı olarak yazıyorum. Hiçbirine babamın oğlu değil. Fan olacak vizyonsuzluğa da gelmedim, gelmem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: desirr

8700k'nın rakibi neden 2600x oluyor anlamadım, fiyat farkına bakmıyormuyuz?

Alıntıları Göster
    fiyat 6c/12t ile 8c/16t'i eşit yapıyor yani?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rogue Agent

fiyat 6c/12t ile 8c/16t'i eşit yapıyor yani?

Alıntıları Göster
    tabiki, fiyattan başka bir şeye neden bakalım. adamlar istediği gibi yapar işlemcisini,fiyatınıda düşürür satar, perfornansa bakıp hangisi sana uygun olursa alırsın, market bu.

• dimi ya hep sığırlar çıkarıyor zaten
    sizin çıkarttıklarınız da

neyse.
  • takip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thequaresma -- 23 Nisan 2018; 18:7:47 >
  • Yaw he he. Allah'tan ortada FX-9590 gibi bir gerçek var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tihilu

Testlerde gözüme takılan 2700x'in performansından çok 4790k'nın performansı oldu.
    İntelin en sevdiğim işlemcisi oluyor kendisi 2700K ile birlikte, Birde gördüğüm kadarı ile 8600K çok iyi performans konusunda abisinden iyi sonuçlar verdiğide oluyor aradaki fiyat farkına rağmen.
  • Tihilu kullanıcısına yanıt
    Kendisini bırakmak için 'YANMASI LAZIM' diye boşuna demiyorum yıllardır.Daha dün macununu yenileyip güzel bir kasa temizliği yaptım uzun bir süre de kendisiyle birlikteyiz neticede 2k da oynuyorum.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.