Şimdi Ara

Ryzen 2600 Isınıyor mu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
6
Favori
16.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yazarken klavyenizin yanlış tuşlarına bastınız sanırım. Çünkü tam da intel fanboy larını tarif ettiniz. Kimse kimseye zorla bir şey de al demiyor. Adam bütçe olarak 1000 TL bütçem var oyun oynayacağım, gta da açsın, pubg de oynamak istiyorum diyerek işlemci alacağım dediğinde ne yapalım git celeron işlemci mi al diyelim? İntelin kalitesiz olduğunu da iddia eden yok. Ver parayı al inteli :) Bu arada bu 2600 ile sorun yaşayanlar kimler?

Ben sana kimler olduğunu söyleyim hemen...

Bilgisayar sahibi olduğu için bilgisayar hakkında herşeyi bildiğini sanan,
    Birden fazla forum sitesinde konu açıp yarım yamalak topladığı bilgileri burada satmaya çalışan,
    Daha bilgisayar dilini bile çözmeden anakartın voltaj ayarları ile oynayan,
    Stok fan ile işlemciye overclock yapan insanlar.

Git hadi bakalım intel İ57600 e yap stok fan ile overclock. Yapabilir misin? yapamazsın.
    O zaman neden 2600 gibi orta pre bir işlemciye yapıyorsun? Daha ucuz diye mi?

En kolay overclock olan işlemciler amd de diye mi?

Fiyat performan olarak düşük bütçelere hitap ettiği için mi?

Herkes cebindeki paraya ve yapacaklarına göre hareket eder. 2600 alan arkadaşlar intele iki kat para ödeyerek muadilini almayı reddeden aklı selim insanlardır.

• ozzyken kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/138460908

H100i v2 ile oyunda 72 derece gören intel işlemciye sıcaklılar normal yazıp, %100 avx yüklü testte en fazla 52 derece görmüş ryzen işlemci konusunda gelip boş yapmak, üstüne bide insanlara fanboy demek...

"herkesin al diye yazdıklarını sakın almayın bişey bildiklerinden değil."

7600K kullanıp büyük oyunu bozan kardeşim bendende sana bir artı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 28 Mayıs 2019; 12:50:57 >
  • şimdi kalkıp benim kullandığım işlemciyi 2600 la kıyaslamak ne akla hizmet onu anlamadım.şartlar değişti olaylar aynı değil.yani tam yük altında 52 derece kullanan arkadaş üstüne sıvı nitrojen dökmüş olmalı yada bu kadar insan işlemci sıcaklığı ile ilgili keyfen konu açıyor.bırakalım bu işleri her insana kendi aldığınız işlemciyi överek tavsiye etmeyin.artı ve eksilerini söyleyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozzyken

bir formda tüm tavsiyelerde r5 2600 al yaaa diye millete empoze ettiniz işlemcileri şimdide ısınmıyor diyorsunuz.marka fanatikliği yapan esas amd kullananlar bence.bu işlemciyi yere göge kimse sığdıramadı.konulara bir bakın herkes bir sorun yaşıyor işlemciyle.kısacası herkesin al diye yazdıklarını sakın almayın bişey bildiklerinden değil.sırf sürü psikolojisi
    Deme öyle taşlarlar
  • quote:

bir formda tüm tavsiyelerde r5 2600 al yaaa diye millete empoze ettiniz işlemcileri şimdide ısınmıyor diyorsunuz.marka fanatikliği yapan esas amd kullananlar bence.bu işlemciyi yere göge kimse sığdıramadı.konulara bir bakın herkes bir sorun yaşıyor işlemciyle.kısacası herkesin al diye yazdıklarını sakın almayın bişey bildiklerinden değil.sırf sürü psikolojisi
    65w Tdp değerine sahip işlemcinin ısı sorununa yol açtığını sanmak? 125w Fx serisiyle karıştırmayın. Anakart gereksiz yere fazla voltaj veriyorsa basit bi ayarla bunu düzelteceksin bu kadar.

https://www.youtube.com/watch?v=uom0tNuxYtE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0FDA1336A -- 28 Mayıs 2019; 12:43:18 >

• Arctic ile stock soğutucuyu karşılaştıran yok.Bahsettiğim şey stock hızlarda voltaj düşürmeyi, termal macun değiştirmeyi her şeyi denememe rağmen işlemcinin hala boşta 50 derecede çalışabilme başarısı. Ben burda suçu soğutucuda ararım kusura bakma. Yoksa elbetteki arctic daha iyi performans verip boşta 35 derecede çalıştıracak. Zaten alınma amacı o..
  • IVBACK kullanıcısına yanıt
    Hocam ben bilişimporttan aldım. Daha önce almak istediğimde stoklarında yoktu beklemek gerekiyordu fakat şuan öyle bi durum yok. 2 günde geldi soğutucu.
    https://www.bilisimport.com/urun/arctic-freezer-34-esports-duo-intel-2066-2011-3-1151-1150-1156-1155-amd-am4-beyaz-cpu-sogutucu
  • Bende aldım cumartesi kurdum hatta sistemi ama amdyi bildiğimden sivi soğutmada aldım oyunlarda 55 görüyorum full ayarlarda gtx 1660ti ile kasamda zalman z3+
  • MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    Bu çok doğru. Tavsiye ediliyo diye gittik tomahawk aldık. Daha 1. haftada sağ tarafta bulunan ledler bozuldu. Kafasına göre voltajla oynaması da aynı bir olay. Ne güzel asus tuf b450-pro alıcaktım. Ekran kartım da msi ve coil whine var Tamam bu biraz şans işi olabilir ama olsun. Tomahawk ve rtx 2060 gamimg z yerine tuf b450-pro ve rog strix rtx2060 ikilisini almadığım için PİŞMANIM.
  • Stock soğutucuyu eleştirmekte saçma. Adam sen onu stock hızda kullan diye o soğutucuyu veriyor.

İntel gibi anaokulundan çıkma rüzgar gülüne benzer soğutucumsu vermiyorlar en azından

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bu nedir geliyor burada 2600'le herkes sorun yaşıyor diyor. Kimmiş sorun yaşayanlar bekliyoruz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 28 Mayıs 2019; 14:3:29 >
  • Luc4sHood kullanıcısına yanıt
    kardeşim bi youtubeden bakaydın ya ben hep öyle yapıyorum bir şeyi almadan önce bence şuan en az problemli tuf pro youtube yazınca pek bişey çıkmıyor
  • i Am Not Dead kullanıcısına yanıt
    Hocam aldığım her şeyi araştırarak alırım zaten. Ama youtube'da anakartın ledleri ile ilgili, ekran kartının coil whine sorunuyla ilgili herhangi bir şey görmedim
  • Luc4sHood kullanıcısına yanıt
    Hocamm 😀 2060 cw yazdigin an gigabyte ve msi cikiyo direk sayfalarca asus tek tuk var

• Arkadaşlar Amerika'yı tekrar tekrar keşfetmeye gerek yok bana kalırsa, zira internette yığınla döküman ve inceleme var, kabaca baktığınız stok soğutucu ile bile ciddi sıcaklıklar elde edilmemiş (70 derece guru3d incelemesi).

Ha bir de stok soğutucu ile hız aşırtma biraz fanteziye kaçıyor. İşlemcinin ısınmadığı çok bariz, burada etmen olarak bazı anakartların voltaj konusunda gereksiz bonkör davranması MSI bu konuda problemli mesela ya da kasa içi havalandırmaların zayıf olması. Bazı durumlarda kapağı açtığınızda bol fanlı kasalarda bile 8 10 derece farklar çıkabiliyor.

Tartışmaya açık bir tarafı yok. Stok soğutucular ile hız aşırtılmadığı sürece işlemciyi güle oynaya yıllarca kullanabilirsiniz.
  • Amd ryzen kullanıyorum hiç mi hiç bir sorun yaşamıyorum. Ne ısınma problemim var. Ne başka bir sorunum. Kasam 6 fanlı bir kasa 299 TL ye almıştım. Geri kalan herşey stok durumda. Her oyunu da oynuyorum.

Sorun şu : Arkadaşın birisi Ram almış. Forumda konu açıyordu sürekli. Ram bozuk. Ram arızalı. Aldım siz sakın almayın. Girip bir baktım adam Rami alırken 3000mhz yazıyordu ben taktım 2600 yazıyor yazmış. Altına öyle yorumlar gelmiş ki. Anakartın biosuna gir frekans ayarlarını yap dedim. Nasıl yapılıyor diye özelden yazmış. Dedim ki önce açtığın konuyu kaldırt sonra tarif edeyim.

Eğer işlemcin stok fan ile stok değerlerde bu şekilde ısınıyorsa Amd kötü demek kimsenin harcı değil. Varsa bu şekilde düşünen buyursun gelsin anakartının yolladığı voltaj değerlerinden bir çok şeye kadar beraber kontrol edelim.
  • Bir işlemci boşta nasıl 50c olabilir? Fırında mı tutuyorsunuz anakartı hocam? Bir yanlışlık var...
  • Hacxtr kullanıcısına yanıt
    Kasanızın markası ne hocam ben de alicam kasa bakayim bir

• i5 6600K' dan ryzen 2600' e geçtim. İntel sistemde 3000 mhz a overclocklayabildiğim belleklerimin 2933 mhz ötesini görememesi dışında hiçbir sorun yok. Stok soğutucusunu denemedim. 120 lik giriş seviye sıvı soğutmayla 4.1 ghz de oyunlarda 60 küsür derecelerde geziyor. Stres testine soksam 100 dereceye yaklaşıyor bu şartlarda ama umrumda değil. O kadar yük işlemciye hiçbir zaman binmeyecek zaten. Denemesem de araştırdığıma göre stok soğutucuyla da ufak dokunuşlarla 3.8-3.9 ghz arası hızlarda oyunlarda sorunsuz kullanılıyor. Aşırı ısınıyor diyenlerin büyük bir kısmında sorun anakartın otomatik vcore voltajını aşırı vermesinden kaynaklanıyor ki 1 dakikada BIOS' a girip ayar girerek çözülebilecek bir sorun. O yüzden sorun olarak bile görmüyorum. Zaten ryzen sistem alan herkesin overclock yapmayacak olsa bile ilk yapması gereken şey voltaj ve frekansa bir ayar çekmek. Çünkü bütün anakartlar en az 0.05v gereksiz fazla voltaj veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 30 Mayıs 2019; 2:45:50 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.