Şimdi Ara

Ryzen 1800X, oyun ve benchmarklar - Yeni Bios 1107 - Ramler 3733 Mhz'e çıktı !!! (74. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.658
Cevap
13
Favori
48.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aynen oturmadan ilk sistem toplayışım belki o yüzden ters geldi bana ama baya toparladılar bence tek saçmalık artı 20c olayı oda kalkarsa tam olur çünkü kümse okadar para verip yada özenerek alıp da diyelim boşta 50 yada 40 c görmek istemez çünkü özenip güzel güçlü işlemci ve kafa ütülemeyen soğutucu alıyorsun bakıyorsun boşta 50 c gösteriyor ama aslında 30 c komik yani bu kurcalamaktan korkmamda bios yeni sistem yeni ne yapacağı belli değil o yüzden stabil biosu beklemek daha mantıklı geldi bana

• proxima35 P kullanıcısına yanıt
    desteklemese bendeki 1002 yada 1201 biosla 3200 açılmazdı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 23 Haziran 2017; 0:21:33 >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    X serilerinde +20 derece fazla göstermesi XFR on devreye girmesini engellemek istenmesi olabilir mi? Belki de XFR AMD nin beklediği gibi çalışmadı ve bazı kullanıcılarda çakılmalara yol açtı. Sonuçta serin çalışan işlemcide daha fazla otomatik OC yapacağını vaad ettiler. Bunu engellemek için de +20 fazla gösteriyor olabilirler. Benim 1700 30 derecelerde geziniyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    3200 de açılması desteklediği anlama gelmiyor bence. Sonuçta sistem elektriği kesilince otomatik initialize yaparak yine kendini 2133 MHz e geri alıyor sistem. Bu arada herkes 1401 bios un beta olduğunu varsayıyor ama numaralandırmadan anladığım bence beta değil. Official bios lar hep 1002-1107-1201-1401 gibi gitti, En son çıkan beta bios ise yanlış bilmiyorsam 9945 gibi birşeydi, 1401 rakamının beta olmadığını ama Asus problemleri çözemeyince bu bios u beta gibi sürüp zaman kazanmaya çalıştığını düşünüyorum. bakalım bekleyip görecez.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    tepki kesin gelmiştir adam dünya para verip sıvı soğutma takıyor bakıyor boşta 40 50 c artı 20 yi bilsede gıcık olur gereksiz bir şeydi bence senin 1700 normal doğru göstermesi
    o fişi çekince gidip gelme olayı ram uyumsuzluğundan bence xmp deniyor genelde ve bios güncellemesiyle düzelecek sanırım bende bile en uyumlu ram dedikleri flarax ram ilk kurulumda 2400 de açıldı biosdan 3200 yapıp açtım tabi yine de fişi çekip takınca illa 1 kez gidip gelip 3200 de açıyor desteklemese hiç açmaz bence ben sitede görmeden resmi bios demem 1401 biosa
    bende ramlerden memnunum fakat daha fazla performans alabilmek mumkun heralde 3600 cl16larla.

dediginizden sunu anliyorum normalde bclk oynamadan 3600 olmasi gerek diyorsunuz ama suandaki anakartlarda acamiyoruz heralde.

bende Gigabyte x370 gaming k7 var direk olarak ez tuner gibi bir olay var direk 2933 3000 3200 3466 3600 vs gibi hizlari secebiliyorum blck 100 olarak kaliyor ama 2933 un uzerine gecemedim heralde ram timingleriyle oynamam gerekli

2933 u elimdeki ramlerle 14 14 14 14 34 olarak calistirabiliyorum ama daha ilerisine bende ulasamadim.

Yoksa ramlerimden memnunum ama eger 3600 cl16larla performans artisi sagliycaksada degistirmek istiyorum

orn" https://www.youtube.com/watch?v=RZS2XHcQdqA&t=298s

• Beyler acildir lutfen cevaplarinizi esirgemeyin bir problemim var benim imzada gordugunuz sistemim benim cihazi dun topladim f6 biosu yukledim agesa 1.0006 yani ramlari xmp den actim 3200 oldu direk 5 6 saat olece kullandim gece 1.3 gb lik amd bin chipset driverini kurdum uyudum sabah kalktim cihazi actim 1 saat gecmeden cihaz cook kasti asiri bi kasmadan sonra mavi ekran yedim who crashed bana su mesaji soledi

nvlddmkm.sys ekran kartindan kaynakli dior bende ddu ile temiz kurulum yaptim ve ramleri xmp den 2933 yaptim yarim aaat kullandim herhangi bir skinti cikmadi sorunum ram sorunumu ekran kartimi anlamadim arkadaslar yardimci olurmusunuz bu arada gigabytenin auros rgb yazilimlarini kullaniyorum bunlar sebebiyet vermis olabilirmi anakartim gigabyte ax370 gaming 5
    Ramler g.skill tridentz rgb 3200 mhz cl16 gerekli timing degeri ne girmeliyim 3200 e otomatikman 16 18 18 38 olarak ayarliyor ama yada yeni bios gelene kadar 2933 de kullanmalimiyim sorun almadan sorunu alirsam 2667 yemi cekmeliyim ekran kartinami yonelmeliyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonic Wall -- 25 Haziran 2017; 23:15:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar birşey sormak istiyorum

Benim Dual Kit 2x8 G.Skill Trident Z RGB Ramlerim var.

Bu ramlerden birinde XMP. 2.0 görünürken diğerinde görünmüyor.
    Acaba sadece 1 inde olması kit olduğu için aslında 2sinde de var demek mi oluyor nedir bu durum var mı biglsi olan?

Ryzen 1800X, oyun ve benchmarklar - Yeni Bios 1107 - Ramler 3733 Mhz'e çıktı !!!

• Sonic Wall kullanıcısına yanıt
    Yapılan overclcok stabil olduğundan önce emin olun,aynı ram aynı anakart bende var sıkıntı yok,işlemci voltajı yetersiz olabilir,soc voltajı yetersiz olabilir.
    Soc onemli 1,15 yada 1,2v verin 3000mhz ustu ramlerde ihtiyac duyuyor.Adını hatırlayamadığım ama en altta gene determination gibi gene bir voltaj sekmesi vardı(ramle ilgili) 0,65 yada 0,7v getirip deneyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kraix

Arkadaşlar birşey sormak istiyorum

Benim Dual Kit 2x8 G.Skill Trident Z RGB Ramlerim var.

Bu ramlerden birinde XMP. 2.0 görünürken diğerinde görünmüyor.
    Acaba sadece 1 inde olması kit olduğu için aslında 2sinde de var demek mi oluyor nedir bu durum var mı biglsi olan?

Ryzen 1800X, oyun ve benchmarklar - Yeni Bios 1107 - Ramler 3733 Mhz'e çıktı !!!

https://forum.donanimhaber.com/asus-crosshair-vi-tridentz-rgb-temel-sorunlar-ve-cozumleri--125950495

• quote:

Orijinalden alıntı: Psikobat

Yapılan overclcok stabil olduğundan önce emin olun,aynı ram aynı anakart bende var sıkıntı yok,işlemci voltajı yetersiz olabilir,soc voltajı yetersiz olabilir.
    Soc onemli 1,15 yada 1,2v verin 3000mhz ustu ramlerde ihtiyac duyuyor.Adını hatırlayamadığım ama en altta gene determination gibi gene bir voltaj sekmesi vardı(ramle ilgili) 0,65 yada 0,7v getirip deneyebilirsiniz.

İmzamdaki işlemci 3.8 yanlış yazmışım stok olarak 3.7 kullanıyorum sadece ramleri 1.35v 2933 e aldım dun geceden beri ve bu sabahtan beri kullanıyorum problem cıkarsa yazarım gene hocam iyi bayramlar . xmp açınca otomatikman timingini kendi ayarlıyo ve voltajı 1.35e cekiyo bizim ayriyetten bişi yapmamızmı gerekiyor.3200 e cıkacakken socdegerine bakarım hocam sagolun
    Bios f6f olan veya f6g olan bios agesa 1006 destekliyor ve stabil beta yazdığına bakmayın, Hangi bios ben göremedim dersen;

http://forum.gigabyte.us/thread/886/am4-beta-bios-thread

bu biosu yuklediysden xmp 3200mhz olarak direk seçili gelir ayar yapmana gerek yok 2933 geliyorsa sen gene çarpanı 32 yap.timing degerleri zaten olması gerekene ayarlıyor.
    Soc voltajı ben değil gigabye soyluyor autoda 1,25v kadar çıkıyor ve normalmiş isterseniz 1,2v sabitleyin diyor.Bende o şekilde kullanıyorum, ne cold boot var nede test aşamasına giriyor.
    Tek bip sesi ile yaklasık 7/10sn(tam hatırlamıyorum)de açılıyor.

• quote:

Bios f6f olan veya f6g olan bios agesa 1006 destekliyor ve stabil beta yazdığına bakmayın, Hangi bios ben göremedim dersen;

http://forum.gigabyte.us/thread/886/am4-beta-bios-thread

bu biosu yuklediysden xmp 3200mhz olarak direk seçili gelir ayar yapmana gerek yok 2933 geliyorsa sen gene çarpanı 32 yap.timing degerleri zaten olması gerekene ayarlıyor.
    Soc voltajı ben değil gigabye soyluyor autoda 1,25v kadar çıkıyor ve normalmiş isterseniz 1,2v sabitleyin diyor.Bende o şekilde kullanıyorum, ne cold boot var nede test aşamasına giriyor.
    Tek bip sesi ile yaklasık 7/10sn(tam hatırlamıyorum)de açılıyor.

Yok hocam direk f6 var benim anakartımda yaptım updateyi 3200 e otomatik çekiyor evet ama niyeyse sabah kalktıgımda mavi ekran yedim ntoskrnl.exe ntoskrnl.exe+1777a9 fffff803`1ea8a000 fffff803`1f313000 0x00889000 0x59327910 3.06.2017 11:53:36 mavi ekran bu hatayı verdi bende ekran kartı driverini temiz kurulum yapıp birde ramleri 2933 e çektim suan bir sknıtı gözükmüyor yeni updatemi beklemeliyim yoksa ekran kartı driverindan kaynaklımı oldu bilemiyorum

ekran kartı gibi duruyor hata,windowsunuz güncel tutun,ekran kartı sürücüsününü de güncellemeyi deneyebilirsiniz, windows 10 ise 1703 yamasını edinin.
    Ramleri 2933e çekmenize gerek yok 3200 de kullanın,gene mavi ekran alırsanız soc voltajını arttırın.
  • quote:

ekran kartı gibi duruyor hata,windowsunuz güncel tutun,ekran kartı sürücüsününü de güncellemeyi deneyebilirsiniz, windows 10 ise 1703 yamasını edinin.
    Ramleri 2933e çekmenize gerek yok 3200 de kullanın,gene mavi ekran alırsanız soc voltajını arttırın.

Tamamdır hocam sagolasınız ya ddu ile silerken ekran kartı driverini amd ile ilgili seyleride sildi sanki son kurdugum amd chipset driveri amd ekran kartının dosyalarınıda attı gibi onun için çakışmış olabilir diye düşünüyorum nvidia ile suan güncel hersey kurarkende nvida driverini temiz kurulum yaptım game experience yi kurmuyorum zaten windowsu zaten ilk kurarken 1703 yaması ile kurdum ramleri 3200 e çekip bakıcam hata alıcakmıyım dediginiz gibi soc voltajı arttırırım bu sekilde ama 2 gundur problem yok hocam mavi ekran yemiyimde ben 2933 dede kullanmaya razıyım yıllarca mavi ekranlardan cok basım agrıdı yıllarca gıgabyte kullandım hep bu mavi ekran problemini yasadım gıgabyte mi bişi var yoksa bendemi anlamadım daha yeni toplayıp böle şeler olunca üzülüyorum ya okadar para döküyoruz ama bunları yasıyoruz ben birazda ryzenin daha tam oturmadıgı icin bunları yaptıgını dusunuyorum

E tabi biraz yeni platform olduğu için sıkıntılar olabiliyor, bundan önceki bioslar evlere şenlikti bizzat başımdan geçenleri yazdığım başka bir forumda 3 sayfa yakın tutmuştu başıma gelen sorunlar.
    agesa 1006 ile oturdu diyebiliriz.Normal kullanım değilde ramleri stress testine sokarsanız daha net fikriniz olur,aida64 yada prime95 yada memtest ile.
    Gene mavi alırsanız soc voltajını bir tık arttırırsınız duruma göre halledilir merak etmeyin.
  • quote:

E tabi biraz yeni platform olduğu için sıkıntılar olabiliyor, bundan önceki bioslar evlere şenlikti bizzat başımdan geçenleri yazdığım başka bir forumda 3 sayfa yakın tutmuştu başıma gelen sorunlar.
    agesa 1006 ile oturdu diyebiliriz.Normal kullanım değilde ramleri stress testine sokarsanız daha net fikriniz olur,aida64 yada prime95 yada memtest ile.
    Gene mavi alırsanız soc voltajını bir tık arttırırsınız duruma göre halledilir merak etmeyin.

Hocam bu testi kaç dkka yapmak lazım tahimini
    30dk yeterli olabilir gibi,özellikle memtest kendini windows ortamından bağımsız çalıştırıyor sıkıntı varsa direk haber veriyor.
    Ben genelde işlemci haric stabil olduğundan emin olmak için akşam açık bırakır sabah işe gitmeden bakarım :)
  • quote:

30dk yeterli olabilir gibi,özellikle memtest kendini windows ortamından bağımsız çalıştırıyor sıkıntı varsa direk haber veriyor.
    Ben genelde işlemci haric stabil olduğundan emin olmak için akşam açık bırakır sabah işe gitmeden bakarım :)

Hocam diyorumki cpu memory bide ekran kartı 3 ünüde yarım saat etsinmi belki ekran kartındandır yoksa sadece ramimi test ediyim sadece rami edersem ramden olmadıgını anlarız tektekmi yapmalıyım
  • 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.