Şimdi Ara

ryzen 1600x soğutma(sıcaklık spike ı) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
1.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Bios ayarlarını fabrika ayarlarına döndürün. Herşeyi default yaptığımda 3.7Ghz'e turboluyor ve 1.24V veriyor. CPU load line calibrationu Mode8 seçersem de 1.21V vermeye başlıyor. 3.7Ghz e bu da yeterli geliyor bende. Stabilite sorunu yaşamadım. Bu hıza kendisi çıkıyorken oc yapmaya da gerek yok açıkçası.

Eğer elle yapacağım derseniz 1.25V ile 3.8Ghz de çalışıyor 1600x ler genelde. 1.35V ile de 3.9Ghze çıktım.
  • Hobar kullanıcısına yanıt
    ben hiç bir ayara dokunmadım sadece rami 3200 yapıp çıktım son AGESA 1.0.0.6 yani şuan beta olan biosda bu sorun giderilmiş ben yüklemedim beta diye
  • Hobar kullanıcısına yanıt
    nightsniffer kullanıcısına yanıt
    oc yapmamın sebebi çektiği volatjı sabitlemekti bende.default da 1.4-1.5 v çektiği oluyordu.bende farkındayım yani 3.7 ye turboladığının amamcım az enerji ve sabit enerji çeksindi.

@nightsniffer

hocam kapadım turboyu sorun orda.25 derecede falan çalışsın istemiyorum sadece boşta iken hiç bir işlem olmuyoriken bir anda 10 derece yükselmesi canımı sıkıyor bakın bu hep böyle boştaykende işlem yaparkende sürekli 10 derece spikelıyor ya sensöründe sıkıntı var yada çalışma şeklinde bilmiyorum.ısı stabilitesi sağlasam bana yeticek
  • attakkann1 kullanıcısına yanıt
    Turbo açık olduğunda 4.1 e kadar gidiyor ve oldukça fazla voltaj veriyor. 3.8Ghz 1.25V-1.26V gibi bir voltaj ile stabilte yakalıyor olmanız lazım. Bir de böyle deneyin. Bu şekilde boştayken 38-40 derece arası bende. Noctua NH-D15 (300rpm)
  • attakkann1 kullanıcısına yanıt
    hala rahatlamadın mı ya? rahatla diye o kadar video çektim bende de aynı sadece dün baktım sabitti derece ve bence bu sorun değil düzeltilir bioslarla
  • techniquest35 kullanıcısına yanıt
    1 aylık tatilden döndüm yeni bios gelmiş indirdim deniyorum ve sorun hala devam ediyor öncekinden de sıkıcı bir halde.

adanada yaşıyorum dışarıda hava 30 derece civarı terlemeden oturabiliyorum okadar da kötü değil yani.kasam p400s hava akışının fena olmadığını düşünüyorum önde 2 arkada 1 fan var cpu soğutucu msi core frozr l ve sistem boşta iken işlemci 50-60 derece arasında dolaışıyor bence bu bir sorun seviyesinde(+0.02500 offset ile 3.7 ye oc li) prime95 testi yaptım 20 dk sonunda işlemci 91 dereceyi görüp pc yi kapadı.ne yapmam gerekiyor hata bendemi bios tamı işlemcide mi çözemedim.

buda prime95 ile çöktükten sonra hwinfo daki değerler(çökmeseydi test sonundaki değerleri atıcaktım ama olmadı)
    ryzen 1600x soğutma(sıcaklık spike ı)

hala stabil olarak voltaj veremiyorum bundan daha düşük voltaj vermeyi bir türlü beceremedim.

• ayrıca şimdi cinebench testi yaptım stock hızında çalışırken 1088 puan almıştı 3.7 de çalışırken 1044 puan aldı ve 1 cinebench test süresinde işlemci 80-82 dereceye çıkıyor.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.