Şimdi Ara

Ryse: Son of Rome (2014) [ANA KONU] (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
436
Cevap
5
Favori
36.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkçe olması zor. Olur ise ayakta alkışlarım. Beklentilerim yüksek optimizasyon konusunda. Yıl olmuş 2015 hala optimizasyon sorunu olur mu diye endişelendiriyorlar milleti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • son 3 gün :) ya benim anlamadığım bi nokta var beyler adamın biri gtx 690 ile oynuyor demo sürümünü test etmiş texture resolution low da oynuyor yani onu değiştiremiyor oyun kendi seçiyor o ayarı neden acaba low ? gtx 690 da çiift gpu var her gpu 2 gb olarak çalışıyor toplam 4 gb yapar sanırım lcd yada mönitörü 1080p ise oyun onu low da otomatik ayarlıyor 4k da direk hıgh seçiyor oyun kendi anlamadım gitti yada başka bişey var artık videoda bakabilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _MuRoO_ -- 7 Ekim 2014; 0:32:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: _MuRoO_

son 3 gün :) ya benim anlamadığım bi nokta var beyler adamın biri gtx 690 ile oynuyor demo sürümünü test etmiş texture resolution low da oynuyor yani onu değiştiremiyor oyun kendi seçiyor o ayarı neden acaba low ? gtx 690 da çiift gpu var her gpu 2 gb olarak çalışıyor toplam 4 gb yapar sanırım lcd yada mönitörü 1080p ise oyun onu low da otomatik ayarlıyor 4k da direk hıgh seçiyor oyun kendi anlamadım gitti yada başka bişey var artık videoda bakabilirsiniz...

gtx 690 konusunda vram hatırlamıyorum fakat her gpu için ayrı bi memory yok . 5se 5 , 3se 3 ortak kullanılır .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• FrE3d0m kullanıcısına yanıt
    bende okumadan direk yazmışım :) benimde bu olay dikkatimi çekti ön izleme sürüm diye kapalı değil aslında çünkü bsc de bunu oynadı test etti 4k da hıgh seçiliydi yani sanırım oyun ekran kartına göre o ayarı otomatik seciyor ve değiştiremiyoruz aklımda 2 cvp var 1. si lcd yada mönitörün en yüksek çözünürlüğüne göre atıyorum 1080p se onu oyun low seçiyor eğerki ekranın 4k ya kadar seçeneği varsa direk hıgh seçiyor otomatik yani 1280 720 yada 1920 1080p olsada bu çözünürlüğe kadar low seçiyor 2. cvp ise bu gtx 690 çift gpu her gpu 2gb toplam 4gb vram oyunun sli desteği yok ise bu kartın tek gpu olarak algılıyor sadece 2gb görüyor bu yüzden low seçiyor olabilir benim kafama çok takıldı bu olay çünkü bendede gtx 760x2 MARS var çift gpu lu aynı gtx 690 gibi çıksında bakalım bi ne olcak
  • emiLL kullanıcısına yanıt
    dostum gtx 690 çift gpu ama ayrı ayrı 2gb 2gb toplam 4gb ama bazı oyunlarda bunu 2gb olarak görüyor tamamını görmüyor bu kart sli gibi bişey benimde var var gtx 760 x2 mars hatta shadow of mordor oyununda 2gb olarak görüyor vram ama oyunda 4gb kullanıyor bu videoda benim sistemimden benchmark dikkat et 2 gb görüyor ayarlarda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _MuRoO_ -- 7 Ekim 2014; 1:00:33 >

• BF 4'de Resolution Scale'i arttırmak görüntü kalitesini arttıyordu, artık oyunların video ayarlarında downsampling özelliği yaygınlaşmaya başladı. Middle Earth: Shadow of Mordor'da 1080p üzerinde belirgin bir fark göremedim, bu oyunda fark edilir şekilde görüntü kalitesine etki ederse, downsampling ile de olsa 1080p üzeri çözünürlükde oynamak keyifli olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 11 Ekim 2014; 10:20:35 >
  • Şu oyunda barbar tarafını da oynayabilsek keşke...Şöyle sağlam bir spartacus oyunu gelmedi
  • Oyun bana aşırı derecede arcade style - click mouse 1 and kill enemys tarzı geldi.Belkide uzun süredir Rpg&Strategy Tarzından başka oyun oynamamamdan kaynaklanıyor.Sanırım 6 yaşındaki kardeşime uff grafiklere baak desin diye mağlum yerden indireceğim oyun.
    We are pirates Sailing on our ship Piratebay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheHiddenCarry -- 8 Ekim 2014; 12:25:46 >
  • az kalmış çıkışa malum yerlerden denemek lazım önce tabi ...
  • Crytek işi sıkı tutuyor herhalde, sızma falan olmadı şu ana kadar.
  • Önyükleme ne zaman açılacak acaba Steam'de oyun yarın akşam 20:00'de açılacak görünüyor. En az 30GB olur bence.
  • şimdiye kadar bir şekilde sızar diye bekledim ama yok geceye kaldı yarın malum yerlere düşer herhalde .
  • _MuRoO_

GTX 690 ve diğer her SLI-CF durumunda, GPU başına düşen miktar geçerlidir. Yani 690'ın bellek miktarı 2 GB'dır.
    SLI-CF'nin çalışma mantığı gereği, aynı veriler, iki GPU'nun da belleğine yazılır.
  • peki sizce ryse oyununda texture resilations low da oynamasının sebebi nedir ? kullandığı lcd veya monitörü en fazla 1080p olduğundanmı oyun direk low seçiyor yoksa kartın 2 gb olduğundanmı low seçiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _MuRoO_ -- 9 Ekim 2014; 19:18:23 >
  • Oyunun puanları gelmeye başladı

HardcoreGamer - 3/5
    PC Gamer - 57/100
    IGN - 6.8/10
    PCWorld - 2.5/5
  • Oyunla tanışmadan önce başarılı olduğunu düşünmüyordum da elime geçip bitirdikten sonra kararım tamamen değişti, tabi yine 10 üzerinden 9 almasa da beklentilerimi en azından karşıladı oturup oyuna başladığın zaman sıkılmayacaksın bunun garantisini veririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: sıradan insan

Oyunun puanları gelmeye başladı

HardcoreGamer - 3/5
    PC Gamer - 57/100
    IGN - 6.8/10
    PCWorld - 2.5/5

Balon geliyor yarın akkyi bunun yerine Nba2k'ya harcadım buda akk bitince oynanır arıtk.
  • Boyutu acaba kaç gb olucak

• önyüklemeye açılmış steam de 24.3 gb umarım boşa alınmış bir oyun olmaz puanlar baya düşük geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar_k

önyüklemeye açılmış steam de 24.3 gb umarım boşa alınmış bir oyun olmaz puanlar baya düşük geldi

Bilgi için sagolun baya yüksek boyutu

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.