Şimdi Ara

Rx580 8gb (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
1.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mugetsuga

1700 TL'ye 590 nitro alınır bunlar arasından.

1000 tl fazla verebilecekseniz tekrar söylüyorum daha iyi bir işlemci alın o 1000 tl ile (işlemci + anakart + ram)

Rog strix 580'e 2700 tl verilmez, yazıktır günahtır. Fiyatı fazla olduğu için daha sorunsuz kullanacağınızı düşünmeyin. Hele ki elektronik tamamen şans işiyken.
    +1
    1000 liraya aldığın kart sorunsuz on sene gider 2000 liraya aldığın bozuk gelebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakup548 -- 25 Ocak 2019; 18:19:42 >
  • Bütçe yoksa xeon x5460 al hocam 120 liraya internetten alrsn. Güzel de bir 775 anakart. Bittiği yerde ekran kartını söker gerisini atarsn. O sisteme rx580 takma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ruzgarnufel -- 25 Ocak 2019; 18:21:50 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yakup548 Y kullanıcısına yanıt
    gpu'yu 4k yapınca darboğaz azalıyormuş. Denedin mi?
  • ruzgarnufel kullanıcısına yanıt
    Bios falan modlamak gerekiyormuş, çetrefilli gibi geldi.

Bir de 775 pine dönüştürme falan.

Ayrıca q9650 ye göre daha hantal olduğunu söylemişti kullananlar.

Çünkü Single core'da pek performansı yok diyorlar xeon'un.

Bir de ısı sorunu yaşarım diye server işlemciden uzak durmak istedim.
    Yoksa sizin dediğiniz gibi arada fiyat farkı yok denecek kadar az.
  • Mugetsuga kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: EBÖB

gpu'yu 4k yapınca darboğaz azalıyormuş. Denedin mi?
    Darboğaz azalır ama fps de azalır. Aslında çözünürlük artırıp darboğazı azaltmak çözüm değil, fps arttıkça darboğaz artıyor, darboğaz azalsın diye fps düşmesi için çözünürlük artırılıyor, ama 40 fps de oynadıktan sonra çok anlamı yok. Bir de benim monitörüm 1080 zaten.
    2k da high ayarlarda iyi rx580, ama sonuçta fps düşecek ve darboğazlı bir 70-80 fps darboğazsız 40 fps den iyi diye düşünüyorum.

Yazın ryzen işlemci ve ddr4 rame geçeceğim zaten, rx580 i de bunu düşünerek almıştım. Darboğaz olacağını bilerek almıştım
  • EBÖB E kullanıcısına yanıt
    Çayımı kahvemi aldım sabahtan beri takip ediyorum olayların akışlarını. Öncelikle sapphire korkulacak bir marka değil. 2inci olarak 3 Fanlı Rog serisi Normalden bırak 1000 tl fazla olmayı 300 tl fazla olsa o fiyat farkını yine vermeye ''kesinlikle'' değmez. Aradaki fps farkı ya 1 olur ya 2. Ama asla 3 olmaz. Sapphire alacaksın günün 3-4 saat ekran kartı çok yoğun çalışacak sıcaklık rog serisinden 4 derece fazla olacak birde ışıklı mışıklı olmayacak. Sen diyorsanki ışıklı mışıklı olsun bide normal ekran kartları 60 dereceyse benim ekran kartım 58 derecede çalışsın rahat edemem 1000 tlyi verebilirsin o zaman. Rog serisi normal kullanımda ortalama 20-25 derece fark ediyor olsa bir ihtimal düşünülebilir ancak maximum 2-3 derece ve 1-2 fps için 1000tl verilmez.
  • Bonibons B kullanıcısına yanıt
    Buna ek olarak sapphirede de rog kadar olmasa da ışık var, sapphire yazısı programlanabilir Rgbli

Bir de sıcaklıklar normal olduktan sonra ayno gpu da üstelik saat hızı daha düşükken neden rog daha fazla fps versin, aradaki fark rogda 3 fan var daha sessiz çalışıyor, sapphire da 2 fan var, eger sicaklik cok artarsa daha sesli çalışır, ki bendeki 72 75 oluyor yükteyken.
    Benim bildigim arada gpu degil sogutma farkı olur, neden fps farkı olsun ki.

Asus rx580 in artısı markası, aura sync ve 3 fan avantajı, sapphire nitro rx580 ise daha fazla saat hızı ve 6 ek pin güç girişi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakup548 -- 26 Ocak 2019; 3:48:58 >
  • Ben de zevkine topladığım 775 sistemde xeon x5460 @4.5 ghz (i5 2400 performansı veriyor) 8 gb ddr 3, 240 gb ssd ve rx570 4 gb pulse kullandım. İşlemciye çok yüklenen oyunlar dışında diğer oyunlarda hissedilir bir performans kaybı olmuyor. Yani işlemciye yüklenmeye fps, araba oyunlarını rahatlıkla oynayabilirsiniz. Sadece bf1 multi, gta 5 patlama sahnelerinde anlık fps düşmeleri oluyor o kadar.

Sizin durumunuzda ben olsam 570 4gb ve yanına da ssd alırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beadlock2247 kullanıcısına yanıt
    Ssd var 256 gb sandisk, modelini hatırlamıyorum. Gpu olarak rx 570 düşünmüyorum çünkü ileride zayıf kalacaktır, rx 580/590 8gb modeline göre.

İlerleyen zamanda anakart+işlemciyi update edebilirim, ancak Gpu için ileriye dönük düşünüyorum.

Amd bir işlemci ve buna uygun anakart ileride alabilirim. Ancak şimdi rx 570 alıp ileride + 2000 daha verip yeni bir Gpu alamam.
  • Bonibons B kullanıcısına yanıt
  • Yorumlar için teşekkürler.

Psu için ne önerirsiniz. 750w 80+ bronz high power almalı mıyım?

80+ bronz ile 80+ gold arasında pek bi fark yok gibi?
    Gold için değer mi fiyat farkına?
    Platinum veya titana gerek yok diye düşünüyorum.

Sistem yaklaşık tüm bileşenler ile 580 W gibi bir güç çekiyor. Psu calculator ile hesapladım.

@beadlock2247 @yakup548 @Bonibons
    Uygun fiyata bulabilirseniz gold güzel olur ancak aradaki fiyat farkına normal kullanıcılar için değmiyor bence.

• Çok düz mantık bakıyorsun. Ben bile 3220 ve 570 ile darboğaz yaşarken 9550 ve 580 nin durumu daha feci olur.

Ben bronze kullanıyorum sorun yaşamadım.

https://www.sinerji.gen.tr/high-power-750w-element-serisi-80-bronz-yari-moduler-guc-kaynagi-pmu67216
    Bu bendeki

FSP Hydro 700w 80+bronze
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.