Şimdi Ara

RX 580 8GB - RX 570 4GB Oyun Performans Testleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
1
Favori
8.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni testler geldikçe ilk mesajın en sonuna sırası ile eklenecektir. Bazı testlerde Gtx 1060 6Gb ve Gtx 970 karşılaştırmaları mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 7 Haziran 2017; 18:40:38 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• GTA v te gtx 970 performans olarak Rx470-570-480-580 hepsinden iyi, Rx480 ve 580 lere aynı sahnelerde 10fps gibi farklar koyuyor.
    Crysis te ise gtx 970 performans olrk Rx470 ve 570 ile aynı seviyeye gerilemiş ama yinede onlardan biraz daha iyi görünüyor.
  • gtx 970 tek ve sli olarak kullandım cidden süper karttır.Hala her türlü gideri var.400 ve 500 serisini şamar oğlanına çevirmiş.
  • Gta v bu kartların hepsini karşılaştırıp genel bir sonuca varılabilecek bir oyun değil. GTA V çok dengesiz sonuçlar veren bir oyun. Hiç güven olmaz. Zaten hiçbir oyun tek başına 6 ekran kartını karşılaştırıp genel bir sonuca varılabilecek bir oyun olamaz. En az 10-15 güncel oyunda ayrı ayrı karşılaştırılıp böyle benchmark şovu yapılacağına sonuçlarının grafikleri çıkarılmalı, üzerine ortalaması bunların ortalaması alınmalı ki gerçekten kim kimden ne kadar güçlüymüş görelim.
  • 2013te çıkan bir oyunla karşılaştırmak ne kadar doğru bilmiyorum. Üstelik sadece bir oyunla. Gidip de dx12 vulkan bir oyunda karşılaştırın da demiyorum fakat hem yeni hem eski oyunları birlikte karşılaştırsalar iyi olur. 970e kim bilir kaç tane gta 5 özel driver gelmiştir. Amd tabiiki de 2013te çıkan bir oyuna özel driver vermeyecektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne olurdu Ryzen 1600X'in yanına GTX1070 ayarında bir RX490X vs... çıksaydı da o kart alınsaydı.Bu satış politikası kullanıcıyı aptal yerine koymakla aynı şey.GTX770 sahibi birinin 970'e geçmesi mantıklı olabilir.Aynı şekilde 970 sahibi birinin 1070'e geçmesi mantıklı olabilir.Ama bir kişinin de çıkıp RX470 sahibiyken RX570'e geçmeli miyim diye soru soracağını dahi zannetmiyorum.Umarım yeni işlemcilerin gelmesini de bir 5 sene bekletmezler.Ya da 1070 ayarındaki bir kart kaç sene sonra gelecek acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AC Kiriklar

Ne olurdu Ryzen 1600X'in yanına GTX1070 ayarında bir RX490X vs... çıksaydı da o kart alınsaydı.Bu satış politikası kullanıcıyı aptal yerine koymakla aynı şey.GTX770 sahibi birinin 970'e geçmesi mantıklı olabilir.Aynı şekilde 970 sahibi birinin 1070'e geçmesi mantıklı olabilir.Ama bir kişinin de çıkıp RX470 sahibiyken RX570'e geçmeli miyim diye soru soracağını dahi zannetmiyorum.Umarım yeni işlemcilerin gelmesini de bir 5 sene bekletmezler.Ya da 1070 ayarındaki bir kart kaç sene sonra gelecek acaba?

40 gün sonra gelecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AC Kiriklar

Ne olurdu Ryzen 1600X'in yanına GTX1070 ayarında bir RX490X vs... çıksaydı da o kart alınsaydı.Bu satış politikası kullanıcıyı aptal yerine koymakla aynı şey.GTX770 sahibi birinin 970'e geçmesi mantıklı olabilir.Aynı şekilde 970 sahibi birinin 1070'e geçmesi mantıklı olabilir.Ama bir kişinin de çıkıp RX470 sahibiyken RX570'e geçmeli miyim diye soru soracağını dahi zannetmiyorum.Umarım yeni işlemcilerin gelmesini de bir 5 sene bekletmezler.Ya da 1070 ayarındaki bir kart kaç sene sonra gelecek acaba?

Vega 'da Gtx 1070 ve Gtx 1080 ayarında kartlar olacağını söylemişti Amd. Büyük ihtimâl Vega 'da gelecek yani.

• şöyle bir olay var, her kartın aksiyonlara verdiği tepki farklı. bence bunu bir bilmek lazim. sentetik testlere, oyunlardaki çeşitli kilit sahnelerin simüle edildiği bir test çok iyi olurdu. yani kapalı açık mekan yada ışık efectlerine göre kartın verdiği tepkileri değerlendiren bir test. sonuc olarak da hangi sahnede en az en çok ve ort. FPS değerini verecek bir test. direkt oyunların denenmesi pek iyi değil. oyunlar ekran kartı şirketleri tarafından desteklenmiş oluyor genelde. bu da ayrı bir olay. optimizasyon problemlerini arka planda tutarak dediğim özelliklere sahip ekran kartları ile test edilmesi çok daha şık olur.

• < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Benchmark adil değil. 1:08'de RX570'in testine ormanın içinden bir geyik geçiyor. Diğerlerinde yok. Test yenilenmeli

Bir de hangisi hangi değeri almış göreceğim diye 1 dakika içinde 376 kere durdurdum videoyu. Gözümün ayarı kaçtı değer okuyacağım diye. Adam gibi alt alta yazsalar ya şunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi massacrer -- 24 Nisan 2017; 13:32:24 >
  • bu 580 cok guc harciyor gibi ya.hayal kirikligi yasadim.fps de de 480 le cok fark yok gibi.

AMD kartlar cuvallamış gibi. Gerçi sürücülerle ne olur bilinmez ama Prey AMD ortaklıkğında Vega optimizasyonlu bir oyun olacaktı.

RX 580 8GB - RX 570 4GB Oyun Performans Testleri
  • 390 çoğu platform da 970 i ezmiş bir kart iken 480 den üstün olarak görmeniz acayip geldi bana
    (980ti kullanıcısıyım)
  • quote:

Orijinalden alıntı: rookiehunter

390 çoğu platform da 970 i ezmiş bir kart iken 480 den üstün olarak görmeniz acayip geldi bana
    (980ti kullanıcısıyım)

R9 390 'ın Gtx 970 'e karşı üstünlüğü yok. Hemen hemen denk sayılırlar. Hatta bilinir birçok oyunda Gtx 970 4-5 te olsa daha iyi sonuçlar veriyordu en son.
    Bunlardan ayriyetten Gtx 970 'in 145W tdp değerine karşılık R9 390 'ın 275-300W 'lık tdp değerinin olması(hatta R9 390'ın bazı modellerindede 375W tdp değeri mevcut. Örneğin Sapphire Nitro modeli) R9 390 'ı pek alınabilir kılmıyor. R9 serisini bu kartların yanına dahil etmeye gerek yok bence artık. Daha önce almış ve kullananlar varsa kullanabilir halâ. Ama 2.el de kalkıp ta bu yukarıdaki kartlar var iken R9 390 ve ya R9 390x alınmaz açıkcası. Tabii satıldığı fiyata göre değişir durum. Uygun fiyatlı denk gelir, psunuz da 750W ve ya daha yüksek sağlam bir psudur vs o zaman düşünürsünüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 5 Mayıs 2017; 11:34:50 >

Ona bakarsan, 980 Ti de 250 watt ama bir VXAO açtığında gtx 970'ten farkı kalmıyor. 390'ı kıyaslamasını bilmiyorsanız, şu 3GB GTX 1060 ardılıyla da bir mukayese edin. Aynı düzeyde kartlar ne de olsa.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.