Şimdi Ara

Rx 570 Pulse fan problemi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, ayın 27 sinde rx 570 pulse aldım fakat aldığımdan beri sorun üstüne sorun. Fan profili yapıyorum, yaptığım fan profilinden alakasız çalışıyor. Radeon ayarları akıcı değil ve sorunun bundan kaynaklandığını düşünüyorum çünki gpu yükteyken wattman kasmaya başlıyor

denediğim yöntemler
    windows 1803,1809,1903 sürümlerini denedim (format atarak)
    5, 6 adet farklı sürücüyü temiz bir şekilde kurdum
    güç seçeneklerinden hızlı başlat seçeneğini kapattım

ekran kartı en güncel bios ile geldiği için bios uptade yapmadım

H97 Pc mate mb
    i5 4460 cpu
    8 gb ddr 1600 mhz bellek
    Zalman Zm700Glx psu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soporo -- 1 Temmuz 2019; 6:30:7 >

• Hocam birde sappiheren trixx diye uygulaması var onu deneyin belki bi fark olur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2019daDHyekatilmak

Hocam birde sappiheren trixx diye uygulaması var onu deneyin belki bi fark olur
    evet onuda denicem fakat rpm 0 a inme sorunu tomb raidere özel onun dışında hiç bir uygulamada yok ama şu radeon settings sinirlemi bozuyor

Tavisyen için teşekkür ederim dostum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soporo -- 1 Temmuz 2019; 19:15:35 >
  • Pulse ocmi itxmi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mark Selby

Pulse ocmi itxmi
    oc dostum. itx değil fan problemi sadece bir uygulamaya özelmiş o sorunu çözdüm şimdi garip bir sorunla karşı karşıyayım. uyku moduna aldıktan sonra gpu frekansı düşüyor. Normalde 124 w güç harcadığım sahnede 1284 mhz olabilmesi için 150 w harcamaya başlıyor. Yani daha anlaşılır anlatırsak, bir oyun açıyorum gpu frekansı 1284 ve 135 w güç çekiyor fakat uyku moduna alıp, pcyi tekrar başlatıp aynı oyunu acınca voltaj yetersiz geliyor ve ortalama 1160 mhz lerde takılıyor. Power limitten voltajı arttırdığım zaman gpu frekansı 1284 oluyor ve 150 w güç çekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soporo -- 1 Temmuz 2019; 21:16:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: soporo

oc dostum. itx değil fan problemi sadece bir uygulamaya özelmiş o sorunu çözdüm şimdi garip bir sorunla karşı karşıyayım. uyku moduna aldıktan sonra gpu frekansı düşüyor. Normalde 124 w güç harcadığım sahnede 1284 mhz olabilmesi için 150 w harcamaya başlıyor. Yani daha anlaşılır anlatırsak, bir oyun açıyorum gpu frekansı 1284 ve 135 w güç çekiyor fakat uyku moduna alıp, pcyi tekrar başlatıp aynı oyunu acınca voltaj yetersiz geliyor ve ortalama 1160 mhz lerde takılıyor. Power limitten voltajı arttırdığım zaman gpu frekansı 1284 oluyor ve 150 w güç çekiyor.

Alıntıları Göster
    o kart çok serin çalışıyor yav ben aşırı memnunum 65 dereceyi geçmiyor bende.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mark Selby

o kart çok serin çalışıyor yav ben aşırı memnunum 65 dereceyi geçmiyor bende.

Alıntıları Göster
    evet serin çalıştığı doğtu fakat amd sürücü konusunda 5 6 senedir en kötü dönemini yaşıyor.

her yeni gelen sürücüde farklı bir hata

son yazdığım mesajdaki sorunu 17.1.1 sürücüsüne geçerek çözdüm şimdi daha yeni ve stabil çalışan bir sürücü arayacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soporo -- 1 Temmuz 2019; 22:11:48 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.