Şimdi Ara

Rx 570 armor 8g kullananlar içeri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
2.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar max sıcaklık yükte kaç oluyor? benim 80 görüyor hitman 2de bf vde 76. Sizde nasıl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bero 20 -- 1 Mart 2019; 23:17:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 68 (sapphire nitro)

armor için normal sıcaklıklar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-2 Spirit -- 28 Şubat 2019; 13:8:18 >
  • kocaman iki fanı var o kadar ilginç geldi bu kadar ısınması

• bero 20 kullanıcısına yanıt
    2 tane değil 3 tane fan olsun, soğutucu blok küçükse ve GPU ile temas eden bakır ısı borularının sayısı azsa o kart ısınır. Armor modeli soğutma bileşenleri anlamında zayıftır ve yük altında sıcaklık değerinin 85°C'ye kadar ulaşması bu kart için normal bir durumdur.
  • Hocam fan ayarlarınız stok mu ? Benim nitro 75c maksimum görüyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • IVBACK kullanıcısına yanıt
    Stok değil kendim ayarladım

• Rica etsem fan eğrisini atabilir misiniz örnek olması açısından, ben de ayarlamak istiyordum.

• IVBACK kullanıcısına yanıt
    Rx 570 armor 8g kullananlar içeri

sistemi ilk açınca oyun falan girmezsen normal takılırsan 20 derecelerde geziyor fanlar durmuş haldeyken bile bence daha iyisi bulunana kadar en iyisi bu

gürültü falanda yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-2 Spirit -- 1 Mart 2019; 20:21:33 >
  • Bu modeli yükseltme yapmak icin deneme fırsatı buldum. 80 derece sicaklık en kötüsüde %80 de 3000 rpm devir hızını bulan fanlardi. Asus 1050ti en fazla fanlar %40'ı buluyordu Sıcaklıkta 73 dereceyi geçmiyordu. Cok gürültülü calışıyorlar. En basit Ets 2 de bile. Bütün rx 570 ler de böyle mi? Asus rog 570 nasildır? Ya da en iyisi yeni çıkacak 1150 modellerini beklemek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenan9593 -- 2 Mart 2019; 11:52:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenan9593

Bu modeli yükseltme yapmak icin deneme fırsatı buldum. 80 derece sicaklık en kötüsüde %80 de 3000 rpm devir hızını bulan fanlardi. Asus 1050ti en fazla fanlar %40'ı buluyordu Sıcaklıkta 73 dereceyi geçmiyordu. Cok gürültülü calışıyorlar. En basit Ets 2 de bile. Bütün rx 570 ler de böyle mi? Asus rog 570 nasildır? Ya da en iyisi yeni çıkacak 1150 modellerini beklemek
    1050 ti ile 570 arasında yarı yarıya tdp farkı olduğu için olabilir mi?

sapphire nitro 570 ile en fazla 1500-2000 rpm görüyorum witcher gibi kartı en çok zorlayan oyunda 71 dereceyi gördüm
  • FurMark'ta 90 dereceyi gördüm. Kasanın içinden alev fışkıyordu resmen. Bir süre sonrada kart anladığım kadarıyla frekans kesip, frame drop yapıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Powerofdreams -- 2 Mart 2019; 17:0:37 >
  • kenan9593 kullanıcısına yanıt
    1050ti 60 derece görmedik tek fanlı modelde.
  • 1050ti li internet kafeden bilgileri istedim

Msi afterburner özel ayarlarla (kafe klimalı)
    55dereceyi geçmediğini söylediler

• quote:

Orijinalden alıntı: B-2 Spirit

1050 ti ile 570 arasında yarı yarıya tdp farkı olduğu için olabilir mi?

sapphire nitro 570 ile en fazla 1500-2000 rpm görüyorum witcher gibi kartı en çok zorlayan oyunda 71 dereceyi gördüm

Alıntıları Göster
    Tdp farkını biliyorum. yüksek pin girişi isteyen kartları da kullandım.
    Sorunda bu zaten. Bu kart anormal şekilde ısınıyor ve fan devri 3000rpm leri buluyor.
    %80 de fan hızı var.

İnternette araştırdığımda bu model karttan bir çok kişinin şikayeti olduğunu gördüm.
    Rx 580 de dahil.
    https://forum.donanimhaber.com/msi-rx580-armor-8gb-ekran-karti-sicaklik-sorunu--134284219

Ucuz diye bu karta yönelmemeli (şu an 1000 lira civarı), MSI RX570 GAMING X model tercih edilmeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenan9593 -- 2 Mart 2019; 17:58:9 >

1050/ti, hatta gtx 1060 için soğtucu bileşen için fazla apra vermeye çok gerek yok. Daha üstü güç çeken kartlarda sessiz serin oyun deneyimi için giriş seivye ürünlerden kaçınmak lazım.
    zaten armor da ısı sorunu var herkes biliyor inkar edenler hariç

ayrıca hiçbir yerde ejderhalı 570 yok sapphire almak daha mantıklı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-2 Spirit -- 2 Mart 2019; 18:18:27 >
    Hocam 3000 rpm çıkıyor aynen öyle bu zararlı mıdır ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: bero 20

Hocam 3000 rpm çıkıyor aynen öyle bu zararlı mıdır ki?
    Zararlı olacağını sanmıyorum. Msi kartı böyle tasarlamış. Fanlar kartı 80 derecelerde tutuyor. Tek sorun gürültü. Dayanılacak gibi değil. Resident Evil 2'de fps 50 den 100 lere çıktı ancak sesten oyun oynayamıyorsunuz.

Zaten diğer rx 570 lere göre fan bloğunun kartı tam kaplamadığını , kücuk kaldığini düsünüyorum.
    Sapphire ve Asus rx 570 modelleri daha iyi görünüyor. Onlarla ilgili bir sey yazılmamış. Yoksa bu seriye bir şey dedığim yok. Çok güzel kartlar.
    Kartı geri verdim. Yeni çıkacak 1650 ti ya da eylul de cıkacak rx modellerini bekleyecem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenan9593 -- 3 Mart 2019; 0:37:22 >
    Sapphire rx570 nitro+ kullanıyorum. Stok ayarlarda kart 75c geçmiyor ve fan hızı 800-1300rpm arası oluyor. Genelde 1000rpm oluyor.

• Arkadaşlar bu armor modelinin max kaç rpm kadar çıktığını nereden öğrenebilirim sitesinde filan bulamadım

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.