Şimdi Ara

Rüyada neden bulanık görürüz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
4.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhabalar rüyada neden çevreyi etrafı bulanık görürüz? rüyada neden bulanık görürüz?

• Miyop olduğun için
  • Düşlerken net görebiliyor musun ki düşteyken net görebilesin?

Rüyalarda bilincinizin katabildiği kadar detay görebiliyorsunuz. Yani bir anlamda zeka ile orantılı bir durum bu bence. Mesela gözünüzü kapatıp kendi evinizi düşündüğünüzde nispeten daha net bir hayal getirebilirsiniz gözünüzün önüne değil mi? Çünkü her gün yaşadığınız, büyüdüğünüz evin neredeyse her detayını biliyorsunuz. Fakat kendi evinizin dışında başka bir arkadaşınızın evini düşündüğünüzde gözünüzün önüne gelecek belli başlı bir kaç belirgin şey dışında gerisi ya olmayacak yada bulanık olacaktır. Yani rüyadayken görüntülerin bulanık olması normal bir şey. Şayet çok derin bir rüya görüyorsanız bilinç altınız size, sizinle en alakalı, sizi en çok etkileyen anılarınızı size gösterecektir. Dolayısyla bu anılar hakkındaki detaylar kafanıza zaten kazınmıştır. Yani bu rüyalar daha net olacaktır. Fotoğrafik hafızası çok güçlü zeki insanlar bir mekanı, anıyı hayal ederken çok daha net görebilirler çünkü detaylar hafızalarına işlenmiştir.

Laf açılmışken;
    Fotografik hafıza tekniklerinden biride "hafıza sarayı" denilen tekniktir. (çoğunlukla) Kendi evinizdeki eşyalar ile ilişkilendirip kategorize ettiğiniz bilgilere istediğiniz zaman hafızanızdan ulaşabilme imkanı tanır.

Ek: Bunun gibi bir çok soru için:http://forum.donanimhaber.com/m_21839060/mpage_1/key_/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El-Cezeri -- 29 Mayıs 2012; 22:42:11 >

• Ben şahsen eski tvlerdeki gibi siyah beyaz görüyorum herşeyi pek güzel olmuyor böyle
  • ben normalde nasıl görüyorsam,rüyada da öyle görüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: antonidas

ben normalde nasıl görüyorsam,rüyada da öyle görüyorum.

ciddi olamazsınrüyada zihnimizin canlandırdıklarını görürsün ve gerçek hayatta zihninle görürsün zihin canlandırmasıyla zihnin normal görmesi aynı mı?
  • Bana kalırsa rüyayı tüm ayrıntıları ile görürüz fakat uyanınca detayları hatırlamayız.
  • Çünkü gözlerin kapalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: El-Cezeri

Düşlerken net görebiliyor musun ki düşteyken net görebilesin?

Rüyalarda bilincinizin katabildiği kadar detay görebiliyorsunuz. Yani bir anlamda zeka ile orantılı bir durum bu bence. Mesela gözünüzü kapatıp kendi evinizi düşündüğünüzde nispeten daha net bir hayal getirebilirsiniz gözünüzün önüne değil mi? Çünkü her gün yaşadığınız, büyüdüğünüz evin neredeyse her detayını biliyorsunuz. Fakat kendi evinizin dışında başka bir arkadaşınızın evini düşündüğünüzde gözünüzün önüne gelecek belli başlı bir kaç belirgin şey dışında gerisi ya olmayacak yada bulanık olacaktır. Yani rüyadayken görüntülerin bulanık olması normal bir şey. Şayet çok derin bir rüya görüyorsanız bilinç altınız size, sizinle en alakalı, sizi en çok etkileyen anılarınızı size gösterecektir. Dolayısyla bu anılar hakkındaki detaylar kafanıza zaten kazınmıştır. Yani bu rüyalar daha net olacaktır. Fotoğrafik hafızası çok güçlü zeki insanlar bir mekanı, anıyı hayal ederken çok daha net görebilirler çünkü detaylar hafızalarına işlenmiştir.

Laf açılmışken;
    Fotografik hafıza tekniklerinden biride "hafıza sarayı" denilen tekniktir. (çoğunlukla) Kendi evinizdeki eşyalar ile ilişkilendirip kategorize ettiğiniz bilgilere istediğiniz zaman hafızanızdan ulaşabilme imkanı tanır.

Ek: Bunun gibi bir çok soru için:http://forum.donanimhaber.com/m_21839060/mpage_1/key_/tm.htm

Eyvallah cok güzel açıklamısınz +rep :P

• ben bazen bazı şeyleri havada görebiliyorum normaldir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hærun -- 31 Mayıs 2012; 7:39:55 >
  • sizin rüyalar çok sıkıcıymış bendeki rüyalar 3d full hd oled kalitisinde.
  • daha net rüya görmek istiyorsanız saatinizi sabah 5 civarına ayarlayın. uyanmak üzere gördüğünüz rüyaları daha net hatırlarsınız. yani aslında rüya gene aynı çözünürlükte olur ama rüyada yada bittikten hemen sonra uyandığınızda görüntüleri daha iyi hatırlarsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tizar

sizin rüyalar çok sıkıcıymış bendeki rüyalar 3d full hd oled kalitisinde.

gülerkene sandalyeden düştüm

• quote:

Orijinalden alıntı: antonidas

ben normalde nasıl görüyorsam,rüyada da öyle görüyorum.

Aynen şimdiye kadar hiç bulanık görmedim.
  • garip olacak ama rüyadaki bulanıklık yüzünden çoğu zaman hedefi ıskalıyorum çok sinir bozucu birr durum
  • quote:

Orijinalden alıntı: hærun

ben bazen bazı şeyleri havada görebiliyorum normaldir

Zemin bulutlarla kaplı hocam, yoksa kimsenin havada olduğu yok görmedin mi hiç ahiret filmlerini

quote:

Orijinalden alıntı: erkut17500

Çünkü gözlerin kapalı.

yazan olmuş mu diye teker teker okudum, bu liseliliği bana bahşetmediğin için kırıldım sana

bu arada, liselilik lafı herhangi bir forum kuralıyla çakışmıyor değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AyranDayi -- 1 Haziran 2012; 4:25:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: elektro_gadget

Bana kalırsa rüyayı tüm ayrıntıları ile görürüz fakat uyanınca detayları hatırlamayız.

Bana da bu daha mantıklı geldi.
  • Ben genellikle gerçeğe yakın netlikte görüyorum. Bulanıklık veya netlik konusu kişiye göre değişiyor sanırım.
  • ben gerçekte nasıl görüyorsam,rüyada da öyle görüyorum.
    rüya görmeyi pek sevmiyorum çünkü daha çok kabus görüyorum.
    gerçekte nasılsam rüyada da öyleyim,yoksa rüyada olduğunu fark edersin.
    Kısaca ben sevmiyorum bu işi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birde uyanınca rüyayı hatırlayamama veya bölük pörçük hatırlama olayı var
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.