Şimdi Ara

Rus yapımı Suriye füzeleri ile düşürülen Rus uçağı: IL-20 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
3.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu hava savunma sistemlerinde IFF(dost düşman tanımlama sistemi) bulunmuyor mu? Nasıl Rus uçağını vuruyor anlamadım.

• Baslik cok dramatik dumurluk . Rusya sucu yine kime atacak ?

• “İsrail ve Fransa F-16 savaş uçaklarının” dan sonrasını okumadım, tam bir kara cahillik. Fransa’nın F-16 sı mı varmış ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 61tosunpasa61

Bilindiği üzere Türkiye Rusya’dan S-400 hava savunma sistemi satın alacak. Her ne kadar NATO bu konuya sıcak bakmasa da anlaşma tamamlandı ve ilk faz için ödeme de geliştirici şirkete yapıldı. Peki Rusya’nın hava savunma sistemleri bazı çevrelerin konuştuğu gibi balon mu yoksa sahiden son derece etkili bir güç mü?

30 yıllık hava savunma sistemi

Suriye’den gelen bilgilere göre ABD tarafının gerçekleştirdiği saldırı cruise füzeleri ile yapılmış. 103 cruise füzesinin kullanıldığı saldırı aslında bir göz dağı verme amacını taşımaktan öteye gitmiyor. Söz konusu ülkelerin askeri gücü düşünüldüğünde tanesi bir milyon dolardan daha ucuz olan cruise füzelerinden 103 tane göndermek epey minik bir adım.

Rusya tarafından gelen verilere göre gönderilen 103 füzenin 71’i Suriye’nin neredeyse 30 yıllık hava savunma sistemleri tarafından havada imha edilmiş. Zamanında SSCB'den alınan bu hava savunma sistemleri günümüz standartları için S-400’ün en ilkel versiyonlar olarak da ifade edilebilir.

S-75, S-125 ve S-200’lerin içinde olduğu sisteme S-300’lerin dahil olmadığını da özellikle belirtelim. Suriye zamanında Rusya’dan S-300 almış olmasına karşın ABD’nin ve batılı ülkelerin tehditleri nedeni ile S-300’lerin kurulumu hiçbir zaman tamamlanamamıştı. Benzer bir durum Türkiye’nin tehditleri nedeni ile Kıbrıs Rum Kesimi için de geçerli. Haliyle de sistemde sadece SSCB’den kalan teknolojiler bulunuyor

103 füzeyi %70’e yakın bir başarı oranı ile bertaraf etmek epey önemli. Ülkemizin satın aldığı S-400’lerin bu hava savunma sistemlerinin üretime geçmiş en gelişmiş versiyonu olduğunu düşünürsek konunun önemi daha net ortaya çıkacaktır.
    Seyir füzelerinin %70 inin imha edildiği iddiası şehir efsanesi.

• amerikanın korkusu bu sanırım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elibol31q

Friendly fire
    Biri konsolu açık unutmuş olmalı.

Esad'ın:

sv_cheats 1
    mp_friendlyfire 0

yapması lazım

cl_bobcycle 0 > yapsın birde sekmesin savunma füzeleri sağa sola.. Hey gidi CS li, Half-Life lı günler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RElS -- 18 Eylül 2018; 20:38:35 >
  • çevremde de var bu tiplerden bunlar hasta psikolojik yardım almaları lazım o yüzden ciddiye almamak lazım yav he he diyip geç.
  • transverse T kullanıcısına yanıt
    Tabi ya şehir efsanesi o nedenle füzeleri atanlardan yalanlama gelmedi değil mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: RElS

Biri konsolu açık unutmuş olmalı.

Esad'ın:

sv_cheats 1
    mp_friendlyfire 0

yapması lazım

cl_bobcycle 0 > yapsın birde sekmesin savunma füzeleri sağa sola.. Hey gidi CS li, Half-Life lı günler..

Alıntıları Göster

• off ya yine bu adamın haberlerı geldı
  • quote:

Tabi ya şehir efsanesi o nedenle füzeleri atanlardan yalanlama gelmedi değil mi
    Pentagonun sputnik vari haberleri yalanlama zorunluluğu falan mı var anlamadım. Adamlar çarşaf çarşaf fotoğraf yayınladı üsleri dümdüz ettiler. Gerçek bu. Ayrıca tomahawk gibi ‘Nap of Earth’ seviyesinde uçan bir subsonic seyir füze salvosunu yüksek yüzdelerde engellemek için birincisi ülke genelinde ew radar ağın bulunması lazım ikincisi yüklü miktarda point defence sistemin bulunması lazım. Bu ikisi de Suriye’de oldukça kısıtlı. Bu konuda hazırlanmış teknik sunumları takip ederseniz %70 gibi bir rakamın mümkün olmadığını görmüş olursunuz. Ortak kanı deli saçması. Gerçek, dümdüz olan üsler.

Pentagon dünya düz dese sen ona da inanırsın demek ki
  • quote:

Pentagon dünya düz dese sen ona da inanırsın demek ki
    Pentagon’un açıklamalarına inanırım diye bir şey söylediğimi hatırlamıyorum aksine “yalanlama yapmadılar” gibi bir çıkış yapan sendin :) Yani pentagon yalanlama yapsa ona inanacak adam da sensin :) Klavye başına geçince 2 defa düşün. Ben iddialara inanmam bilime inanırım. Bilim böyle bir olayın gerçekleşme şansını 0 görüyor. Gerçek ise vurulan üsler :)

Birincisi Pentagon bir bilim kuruluşu değildir abd nin genel kurmay başkanlığının genel adıdır. İkincisi ise pentagonun basına verdiği bilgilerin koşulsuz doğru olacağına inanan sensin ben değilim.

Not : Aynı pentagon Saddam'da nükleer füze var diye Irak'ı işgal etmişti ama sonra bunun yalan olduğu açıklandı. Ne kadar bilimsel değil mi ?
  • Bunlara da uçak dayanmıyor

• quote:

Birincisi Pentagon bir bilim kuruluşu değildir abd nin genel kurmay başkanlığının genel adıdır. İkincisi ise pentagonun basına verdiği bilgilerin koşulsuz doğru olacağına inanan sensin ben değilim.

Not : Aynı pentagon Saddam'da nükleer füze var diye Irak'ı işgal etmişti ama sonra bunun yalan olduğu açıklandı. Ne kadar bilimsel değil mi ?
    Yok hocam sen gerçekten okuma veya anlama özürlü falansın sanırım :) ciddiyim.

Ben da aynı şeyi senin için düşündüm açıkçası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratai

Havuz medyasi agziyla haber yapmissiniz bravo. Oldu olacak esed de diyin tam olsun!

Ya Cidden cahillik bu ama ya...
    Sputnik de bile haber bu şekilde verilmiş. Neyin kafası bu.
    Senin yerine utandım.
  • RUSYA DÜNYANIN EN GÜÇSÜZ DEVLETLERİNDENDİR GÜCÜ SADECE UKRAYNALI MASUMLARA YETER AMERİKA NİN RUSYA'YI YOK ETMESİ 30 DAKİKA ALIR

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.