Şimdi Ara

rundll32.exe ne ise yarar???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
49.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slm arkadaslar. rundll32. exe ne ise yarar. bi sitede bunun windowsun veritabanını yavaslattığını yazıyor. yani virüs tarzı bişimis.gercekten böle bişi varmı?. ama bazı komutlarda da bu dosyanın adı geciyor. cvplarınızı bekliyorum

• virus le filan alakası yok arkadasım bu windows tabanında bir programın calısmasını sağlayan sistem dosyası sende o alakasız söylentilere inanıp sakın silme pc inden bişey walla pc ni kayberdersn
  • sistem dosyasıdır arkadasım korkulacak bişi yok sakın ola silmekim demısse onu gelsın buraya yazsın
  • VİRÜS TARZI BİRŞEY OLDUĞUNU İLK KEZ DUYDUM....BU BİR SİSTEM DOSYASIDIR... KORKMA BİLGİSAYARINDAN SİLMEYİDE SAKIN AKLINDAN GEÇİRME
  • merak etme arkadaşım virüs falan değil sadece XP ile çalışan bi sistem programıdır.sen bunun PC'ni yawaşlattığına inanıyorsan ve gerçektende yawaşlattığını görüyosan silmende bi sakınca yoktur.
    SAYGILARRR
  • nasıl silmesinde sakınca yok
    sen system32 den bir rundll sil pc ni kapa bak noluo

sakın silme kardesm yawaslatmaz öyle bişrşeyin imakını yok

ad-aware yükle bi tara pc yi eğer yawasladığını düsünüyorsan
  • be güzel kardeşim benim görev yöneticisinde rundll.exe çalışmıyo ya şimdi nolcak....sen boşver yawaşlattığına inanıyorsan sadece görev yöneticisinden silmende bi sakınca yoktur......
  • hah görev yöneticisi de suna adam gider system32 den siler
    sonrası malum senaryo
  • cennet ve cehennem kardeş normal sistem32'deki rundll.exe dosyasını silersen tabiki başına iş alırsın.görev yöneticisinden silmende hiç bir sorun çıkmaz
    SAYGILARRRR
  • quote:

Orjinalden alıntı: nadirgurece

cennet ve cehennem kardeş normal sistem32'deki rundll.exe dosyasını silersen tabiki başına iş alırsın.görev yöneticisinden silmende hiç bir sorun çıkmaz
    SAYGILARRRR

+1

• sağolun arkadaslar. içim rahartladı. ad-aware kurulu bulduğu seyleri temizliyo. o konuda bi sorun yok. adamın biri veritabanını yer yavaslatır demisde bi yazıda. o nedenle bi danişim dedim. tesekkürler cvplarınız için
  • arkadaşlar eğer exe uzantıları ne bulmak istıyorsanız aşağıdaki linklerde arama kısmına ...exe olarak yazarsanız açıklamal çıkıyor guzel siteler.
    son link ise spy isimlerini buluyor

http://www.liutilities.com/products/wintaskspro/processlibrary/wuaclt/

http://www.tasklist.org/task_winwd_exe_3288.html

http://www.spywareguide.com/product_search.php

• rundll32 sadece dll sürücü bir programdır
    örneğin progama ekle kalrı açıncada açılır. alt module olrak dll çalıştırır.
    eğer devammlı açık görünüyorsa.
    msconfig. ten başlangıca bak. orada rundll32.exe -insöfnsfsfsf gibi parametre vardır. eğer bu parametre yoksa ve bu dosya sytem32 dizininde değilse kesin virustur.
  • msconfig den baktım görünüyor. ve de sytem32 de bu exe. saolun
  • SİLEN ARKADAŞ HİÇ BİLG.KULLANMAIŞ BELLİ.SADECESİLİP BİDAHA BİLG.BAŞINA OTURMAMIŞ.
  • arkadaşlar ben vista kullanıyorum ve bu mezkur program bazen (özellikle firefox çalışırken) iki tane olarak ve ram i tam anlamıyla sömürerek çlışıyor. bu konuda beni aydınlatabilir misiniz?
    bu normal mi? (ki heralde değildir)
    acaba firefox'da mı problem var?
  • Rundll32.exe Nedir...

Açıklama :

run32dll.exe uygulamasının ilişkili olduğu program : PAL PC Spy. It is a key recorder and screen capture utility that monitors everything that happens on your computer. This process should be removed to ensure your personal privacy.

Tavsiye :

HEMEN run32dll.exe BİLGİSAYARINIZDAN SİLİN VEYA ETKİSİZLEŞTİRİN. Bu uygulama büyük ihtimalle adware veya spyware içeriklidir..
  • sil dostum bi işe yaramaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: lahtanan

arkadaşlar ben vista kullanıyorum ve bu mezkur program bazen (özellikle firefox çalışırken) iki tane olarak ve ram i tam anlamıyla sömürerek çlışıyor. bu konuda beni aydınlatabilir misiniz?
    bu normal mi? (ki heralde değildir)
    acaba firefox'da mı problem var?

Aynen öyle. Bende de şu an bu sorun var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProbLeMDeaT

Rundll32.exe Nedir...

Açıklama :

run32dll.exe uygulamasının ilişkili olduğu program : PAL PC Spy. It is a key recorder and screen capture utility that monitors everything that happens on your computer. This process should be removed to ensure your personal privacy.

Tavsiye :

HEMEN run32dll.exe BİLGİSAYARINIZDAN SİLİN VEYA ETKİSİZLEŞTİRİN. Bu uygulama büyük ihtimalle adware veya spyware içeriklidir..

yav kendi yazdığını sen okumuyomusun ya yazıda geçen run32dll.exe ile ilgili

run32dll.exe virüstür
    rundll32.exe virüs değildir!!!

ya sana yanlış bilgi vermişler yada şaka yapmışlar sana system32 klasörü sil acayip hızlanıyo deseler yapacakmısın??

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.