Şimdi Ara

'ruhsatta yer kalmadı' sorunu ve güncel çözüm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
2
Favori
15.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ruhsatta muayene yeri bitti
    muayene işlenecek yer kalmadı
    ruhsat muayene yaprağı yenileme

arama motorlarında bu konu ile ilgili arama yaptıgımızda donanımhaber ilk sıralarda çıktığı için insanlara yardım amaçlı bu konuyu açıyorum

selam arkadaşlar başlıkta ve yukarıda belirttiğim gibi ruhsatlarımızdaki muayene yaprağında yeni muayene işlenecek yer kalmadığı zaman yapacağımız işlemleri en güncel şekilde anlatacağım.

tarih:14.03.2014

--ruhsatımda muayenenin işlendiği kısım yani motorlu araç trafik belgesinde yer kalmamıştı. muayene bittiğinde tüvtürk pendik istasyonundan randevu alıp aracımı muayeneye götürdüm.

--muayene bitince araç tespit raporu ve muayene raporu olmak üzere iki adet evrak verdiler. bunlarla trafik tescil büroya gidip yeni ruhsatı almamı söylediler.

--eve gelip pendik trafik tescile bir sonraki güne randevu alıp randevu çıktısını yazıcıdan çıkardım. (buraya dikkat: trafik tescile randevu alırken bireysel işlemlerden ''tescil ve trafik belgesi tebdil işlemi'' olarak randevuyu aldım. orda gerekli evrakların hepsini işaretleyin rahat olun :) )

--evraklarımı hazırlayıp trafik tescil büroya gittim *randevu çıktısı *muayene raporu *araç tespit raporu *araç ruhsatım (iki yaprağıda) *kimlik fotokopisi *kimlik aslı *zorunlu trafik sigorta poliçesi *92.5 tl

--görevli polis bir şablon dilekçe doldurttu ve evraklarımı aldı inceledi içlerinden randevu çıktısını,araç tespit raporunu,muayene yeri kalmayan ruhsat yaprağını aldı kalanını geri verdi ve yarım saat kadar beklememi söyledi.

--yarım saat sonra çağırıp yepyeni ruhsatımı teslim etti.

bu işlemleri yapmadan önce nette araştırma yaptım bilgi kirliliğinin çok oldugunu gördüm ve bu durumdaki arkadaşlara rehber olabilir diye bu konuyu açıyorum.
    bir teşekkür yeter :)

selamlar saygılar

• sirenia kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

92.5 tl mı aldılar? Çokmuş yha..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Faydalı.
  • sdu_mmf S kullanıcısına yanıt
    Evet 92.5 tl aldılar kucucuk kağıt parçasına Güzel ülkemin guzel trafik tescil amirliği. .

• Hazır ruhsat dolmuşken, ruhsatı keybettim diye beyanda bulunsak, komple ruhsat yapraklarını yenilesek, daha mı masraflı olur ...
  • sirenia kullanıcısına yanıt
    Birsey daha sormak istiyorum.
    Mesela benim araç Zeytinburnu şubeye kayıtlı, bu işlemi başka bir il veya ilçedeki trafik tescil denetlemeden de yaptirabiliyor muyuz? (Muayeneyi istediğimiz yerden yaptırıyoruz onun gibi)

• quote:

Orijinalden alıntı: SeKSandDoRT

Hazır ruhsat dolmuşken, ruhsatı keybettim diye beyanda bulunsak, komple ruhsat yapraklarını yenilesek, daha mı masraflı olur ...

ruhsat yenisi daha pahalı diye biliyorum
  • Evet daha masrafli olur. Muayene yazilan yaprak motorlu arac trafik belgesi diye geçiyor yenisi 92.5 tl
    Otekisi ise araç tescil belgesi 62.5 tl yani 62.5 tl fazla vermen gerekir.

Tabi kaybettigin icin ayri bi ceza falan istemezlerse o konuda tam bilgim yok.

• sdu_mmf S kullanıcısına yanıt
    Muayeneden gecince evraklarimi veren sorumlu HERHANGİ BIR TRAFİK TESCİL BUROSUNA GIDIP YENISINI CIKARTIN dedi. Ayrica benim ruhsatta verildigi ilçe Bakırköy yaziyor ama ben pendik den yaptırdım. Yaptırabilirsin yani.

• Çok faydalı konu, çok teşekkürler.

92.5 lira da çok güzelmiş (!)
  • Bir sorum olacak: Bunları yapmak için ruhsat sahibinin mi olması gerekir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hector81

Bir sorum olacak: Bunları yapmak için ruhsat sahibinin mi olması gerekir?

Evet, yada vekalet
  • Teşekkürler. Çok faydalı oldu
  • İlk önce muayeneye gidilecek yani. Ben buradaki sigortacı ile görüştüm. Önce trafiğe gidip evrak alıp sonra muayeneye gidilecek dedi. O zaman ben önce muayeneye gideyim. Birde bazı sitelerde Ek-1 belgesinin sigortacılardan alınacağı yazıyor öyle bir şey yok demek ki
  • merhabalar;

bilgi paylaşımı için teşekkür ediyorum...faydalı oldu...bende muayenemi yaptırdım 2 hafta oldu ve yarın için netten randevu aldım...yarın gidip halledeceğim inşallah ama 92,5 TL de acımasızca geldi biraz!!
    tuvturk'ten 2 adet evrak verdiler...onlarla git halledersin denmişti...

internette inanılmaz bilgi kirliliği var...daha doğrusu güncel bilgi yok...eski tarihli bilgiler olduğundan çok karışıyor...her dönemde farklı uygulamalar yapmış güzel kurumlarımız biraz da ondan :)

yarın sabah erkenden randevum var....hallettikten sonra buradan tekrar süreci paylaşırım...
  • Merhabalar tekrardan,

Bugün sabahtan trafik tescil gittim ve 20 dakikada islemlerimi hallettim...
    internetten randevu alıp gayrettepe trafik e gittim...saat 9 da idi randevu ve 10 dakika öncesinde vardım
    hemen Vezneye gidip sordum ve direkt işleme başladılar. ..tuvturk un verdiği kagit+kimlik+kimlik fotokopisi+ dilekçe+ruhsatın iki sayfası
    Bunlari veriyorsun tabii bir de 92.5 TL ....hemencecik hallettiler...
    dilekçe bile hazır şekilde 1 TL Ye satıyorlar. ..Tabii isteyen elde yazabilir
    bilgi kirliliğine hiç gerek yok...emniyetten ilk defa hızlı bir işlem yaptırdım. ..direkt gidip halledin işleminizi...

• Selam arkadaşlar,

Konuyu bi hortlatalım :) ben muayeneyi şubat ayında yaptırdım ruhsatta yer yoktu a4 a basılı bi belge verdiler. Ruhsat yenilemek içinde bir ara giderim dedim aradan 10 ay geçti :) dün ilk kez polis çevirdi. Aracı bağlamam gerekiyor ayrıca para cezasıda var dedi. Yalvar yakar Allah razı olsun polis abi ceza falan yazamadan bıraktı. Şimdi randevu alıp ruhsat değişimine gidicem fakat bunun süresi geçtiği için bi para cezası vs varmıdır yoksa normal prosedür ne ise o işlemleri yaparak yenileme yapabilirmiyim bilen arkadaşlar bilgilendirebilirse çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: charabassan

Selam arkadaşlar,

Konuyu bi hortlatalım :) ben muayeneyi şubat ayında yaptırdım ruhsatta yer yoktu a4 a basılı bi belge verdiler. Ruhsat yenilemek içinde bir ara giderim dedim aradan 10 ay geçti :) dün ilk kez polis çevirdi. Aracı bağlamam gerekiyor ayrıca para cezasıda var dedi. Yalvar yakar Allah razı olsun polis abi ceza falan yazamadan bıraktı. Şimdi randevu alıp ruhsat değişimine gidicem fakat bunun süresi geçtiği için bi para cezası vs varmıdır yoksa normal prosedür ne ise o işlemleri yaparak yenileme yapabilirmiyim bilen arkadaşlar bilgilendirebilirse çok sevinirim.

cezası var. ama miktarını bilmiyorum.
  • Teşekkür ederim hocam. @mr.big
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.