Şimdi Ara

Arka silecek su atmama sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
5 sn
21
Cevap
0
Favori
43.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bişey sormak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim,,,
    Arabamın silecek suyu dolu ön cam su sıkma ve silmede sorun yok ancak arka cama su atıp silmek istediğimde su atmıyo ve kuru silme yapıyo neden kaynaklanıyo olabilir motor sesini duyuyorum motorda arıza olduğunu düşünmüyorum başka nerde olabilir sorun?

• Arka cama giden, bagaj kapağı ile tavan döşemesi bitimi arasında yer alan kısa bir su iletim borusu var. Onu kontrol edin önce. Aracınız nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 14 Kasım 2017; 13:48:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Arka cama giden, bagaj kapağı ile tavan döşemesi bitimi arasında yer alan kısa bir su iletim borusu var. Onu kontrol edin önce. Aracınız nedir?

Polo 97 model
  • Su hortumları biyerden çıkmıştır ya da çatlamış kopmuştur.
  • Arkaya giden hortum hattında veya arka cam fıskıye ucunda sorun var.
    Çok hafife almayın, en azından tamir ettirene kadar arka cam fıskıyesini kullanmayın.
    Çünkü kaçaktan çıkan suyun nereye gittiğini kestiremezsiniz. Tavan kumaşına sızabilir, tavanda biriktiği noktada uzun vadede korozyona sebep olabilir.
    Hatta burdan sızan suyun arka park sensörlerinin kontrol ünitesine sızarak arıza yapanı bile duydum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Arka cama giden, bagaj kapağı ile tavan döşemesi bitimi arasında yer alan kısa bir su iletim borusu var. Onu kontrol edin önce. Aracınız nedir?

Bende ki 2006 poloda da ayni sorun vardı. Çözümünü arkadaş vermiş. Kontrol etmeni tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sert3333 -- 14 Kasım 2017; 18:37:31 >
  • Toplu iğne ile suyun çıktığı o ince deliği biraz açmaya çalışın. O delik tıkanmış olabilir. Bu seçenek işe yaramazsa, hortumda sıkıntı vardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: arifomer

Toplu iğne ile suyun çıktığı o ince deliği biraz açmaya çalışın. O delik tıkanmış olabilir. Bu seçenek işe yaramazsa, hortumda sıkıntı vardır

Denedim ama yine aynı silecek motorunda sorun yoktur demi
  • Ortak bende de Fabia varken aynısı başıma geldi.Öncelikle zaten sadece 1 tane fıskiye motoru var yani one su arıyorsa saglamdır.Kaputu aç biride arka şu fıskiyesi tuşuna bassın tam beynin altında birleşim yeri var benimki oradan çıkmıştı
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsn_33

Ortak bende de Fabia varken aynısı başıma geldi.Öncelikle zaten sadece 1 tane fıskiye motoru var yani one su arıyorsa saglamdır.Kaputu aç biride arka şu fıskiyesi tuşuna bassın tam beynin altında birleşim yeri var benimki oradan çıkmıştı

Hortum çıkmış olabilir demi kardeşim
  • Bizde de 2008 model Polo var arka cam suyu veriyor ama silecek tam temizlemiyor orta kısmı, sileceği değiştirsem olur mu? Böyle daha çok muz tasarımı olan bir şey olur mu? Şu an ki öyle ama memnun değilim, arkayı silmem gerekiyorsa ki özellikle köydeyken, aracı durdurmam gerekiyor.

Konu dışı yazdığım için özür dilerim, yeni konu açıp kirletmek istemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antocio -- 14 Kasım 2017; 21:21:16 >
  • Yasadiginiz yer soguksa ve kislik cam suyu da yoksa benim gecen sene tam bu zamanlar aynı sorun basima gelmişti. Fıskiye motor sesi duyuluyordu fakat su gelmiyordu sebebbi ise arka cam su borusu donmustu. Daha sonrasinda 1-2 gün güneş açınca hortum acildi yani icindeki buz eridi ve ben hemen icindeki normal suyu bosaltip kislik cam suyu koymystum.
  • Fiskiye motor sesi geliyor motorda sorun yoktur demi
  • Ccestr kullanıcısına yanıt
    2004 palioda ayni sorun oldu.hortum kirilmis 25 tl ye yaptirmistim.
  • Ben seni hatırlıyorum İsmin yer etti artık hafızamda.

97 model poloyu expere bile sokmadan boyasız buldum diye atladın 21 bin lirada para bayıldın bu arabaya görüyorum ki burnun pislikten kurtulmadı hep sorun konusu hep sorun konusu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nerd Miner

Ben seni hatırlıyorum İsmin yer etti artık hafızamda.

97 model poloyu expere bile sokmadan boyasız buldum diye atladın 21 bin lirada para bayıldın bu arabaya görüyorum ki burnun pislikten kurtulmadı hep sorun konusu hep sorun konusu.

Para benim değil mi kaç lira vereceğimi sanamı sorucam?
  • Ccestr kullanıcısına yanıt
    YOk bana niye sorasın bana ne senden ne halin varsa gör.Konu da açma ama o vakit de derdini sanayide çöz. 97 model arabayı ilahlaştıran bir sensin bide onursl mi ne.Ama sanayiden çıkamıyorsunuz 2 nizde.Sen değilmisin expere bile gitmeden aldım diyen.

Peki ben şunu merak ediyorum doğal olarak sen arabaları çok bildiğin için mi çatacak yer arıyorsun yoksa araba patlak çıktığı için mi hıncını bana yöneltiyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 15 Kasım 2017; 20:36:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nerd Miner

YOk bana niye sorasın bana ne senden ne halin varsa gör.Konu da açma ama o vakit de derdini sanayide çöz. 97 model arabayı ilahlaştıran bir sensin bide onursl mi ne.Ama sanayiden çıkamıyorsunuz 2 nizde.Sen değilmisin expere bile gitmeden aldım diyen.

Peki ben şunu merak ediyorum doğal olarak sen arabaları çok bildiğin için mi çatacak yer arıyorsun yoksa araba patlak çıktığı için mi hıncını bana yöneltiyorsun.

Tamamda bu sorun seni ilgilendiriyor mu onu anlamadım ben neden yorum yapma gereği duydun ben sana dilenmiyorum bana yardımcı ol diye
  • Aynı sorunu bende yaşıyorum arka silecek çalışırken su gelmiyor. Memeyi kontrol ettim tıkanıklık yok su vermeye basınca motordan ses geliyor sanırım motorda da sorun yok bagaj kapağındaki spiral hortum söküldü sağlam ön kapı içi eşiklerden ön koltuğa kadar söküldü sıkıntı yok ama bir türlü sorun bulunamadı. Elektrikçi servis vs derken altı tane adrese gittim kimse bulamadı aracı söküp bakmamız lazım bir güne yakın zaman alır diyenler oldu. Uzun zamandır cam suyuna su katmadan antfriz koyarım tıkamış olabilir diye düşündüm eğer öyleyse nasıl düzelir fikrim yok bir de cam suyu deposu eskiye göre daha hızlı bitiyor. Araç muayene zamanı da geldi böyle gidersem geçmeme ihtimali yüksek ama sorunu da çözmek istiyorum neden olabileceğine dair fikirlere açığım
  • 2012 Octavia. 3 yıl önceki tecrubemi paylaşayım. Silecek motorunda tik yoktu. Bagaj kapagindaki korumayı soktum. Motoru çıkardım. Üzerinde eski sd cartlar kadar bı devre var. Lehimlik sorunu vardı. Lehimi yaptım ve akımın geçişini sağladım sorun bitti. Servis o zaman 1100 TL demisti. Şimdi bilmem. Niye burdayım? Arka sol üstte silecek borusu kopmuş. Tedavisine bakiyim dedim. Aklimdakini uyguluyomus herkes.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.