Şimdi Ara

Rtx 3090 (Arıza)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
1.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ekran kartında, resimdeki işaretli bölgede de sorun olduğunu düşünüyorum. şu an çalışmıyor.
    Kartın garantisi yok. Sizce bunun tamiri mümkünmü..

Rtx 3090 (Arıza)
    Rtx 3090 (Arıza)

Sorun tam olarak nedir sizce ve kim yardımcı olabilir...
    Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rainmanstern -- 21 Eylül 2022; 9:25:11 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Garantiye göndermeyi düşündünüz mü ?

• _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    resmi güncelledim. kartın garantisi yok, sanırım -çip yandı.
    Toplam 2 saat çalıştı ve bu halde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rainmanstern -- 19 Eylül 2022; 16:34:15 >
  • rainmanstern R kullanıcısına yanıt

Çip yandıysa zaten çöpe çıkmış oluyor parça niyetine bilgisayarcılar alır onlarda ölü fiyat çeker, çip harici bir parça ise kurtarılma şansı var eksa bilgisayar var bildiğim kadarıyla piyasada adı geçen ona bir gönderin derim hocam, tamir edilemeyecek durumdaysa zaten para istemiyorlar. Haddime değil fakat 30- 40 bin liralık kartları garantisiz almak hep saçma gelmiştir bırak 30-40ı 10 bin üzeri garantisiz elektronik almamak lazım bir statik elektriğe bakar herşey hocam.

O çip değişebilir bir ihtimal. Forumda GPU tamiri yapan biri vardı.

İletişime geçin isterseniz

https://forum.donanimhaber.com/arizali-ekran-kartlariniz-tamir-edilir--152159145

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 19 Eylül 2022; 16:51:17 >
  • abekaynana123 A kullanıcısına yanıt
    ilk mesajda resimde ki işaretli bölge yanmış. arka plakada ısı izleri var ve toplam çalışma süresi 2 saat kadar.
    eksa bilgisayar sadece kendi sattığı ürünlere bakıyormuş

Pardon ensa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abekaynana123 -- 19 Eylül 2022; 16:51:48 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

Eksa, Vatan, Eksen vs. gibi firmalar, bu tür kartlara bakmazlar. Onlardan almış olmanız gerekir aynen öyle.

• Nasıl bir PSU ile çalıştırdınız kartı bu arada.

• Sorun sadece o yanan çip ise vede aynı çipi bir şekilde tedarik edebilirsen her türlü yapılır.Fakat tedarikte veya çipin altındaki pcb yollarında geridonusu olmayan bir deforme olduysa tamiri mümkün olmayabilir.En kötü yedek parça olur kart.Değeri epey düşer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim rx580 8gb ekran kartim bozuktu 4gb olarak bana gelmisti. Ben tr icinde hicbir tamirciyi tavsiye etmiyorum malesef ki. Tamirci ustalari abd japonya kore rusya gibi yerlerde.

Cok cok referansli ve saglam bir tamirci bulmaniz lazim.

işaretli bölge de ki entegre (ite 8295fn-56a) rgb kontrolcüsü, birde kartınız 3090 ti olduğuna eminmisiniz fotolarda ki pcb 3090'a ait ve 3x8pin 3090ti üretilmedi de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s1Lv3r -- 20 Eylül 2022; 22:7:10 >
  • s1Lv3r S kullanıcısına yanıt
    evet doğrudur 3090, düzeltiyorum..
    bir tamirci ile konuştuğumda arızalı parçanın ana besleme entegresi olduğunu, başka parçada arıza yoksa 1500-2000 tl arası masrafı çıkabileceğini söyledi.

linustechtips.com/topic/1318806-possible-to-repair-gtx-1080-ti-strix-oc

Şöyle bir konuya denk geldim, konuda başka biri daha bu çipin fan rgb vs kontrolcüsü olduğunu söylemiş. Görüştüğünüz tamirci gerçekten yanlış biliyorsa tamir konusunda güvenmek sıkıntı olabilir

• https://bjorn3d.com/2019/02/msi-gtx-1660-ti-gaming-x-review/4

bu sayfada yine ite çipi için rgb fan yazılmış..

• Oyun Oynarken Nasıl Eridiki o çip öyle?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GenqhisKhaan89 -- 21 Eylül 2022; 12:25:22 >
  • yaptırabildinmi?

• Bu kartı nasıl yakmayı başardınız fanı felanmi durdurdun elinle naptın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geç geri dönüş için pardon arkadaşlar.
    *bir firmaya gönderdik, henüz cevap gelmedi bekliyoruz.
    *kartın kurulumu yapıldı, çalıştıktan bir saat sonra, fotoğraftaki bölgeden duman geldi kapandı.

• sıfır kart 2 saat çalıştı ve bu mu oldu

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.