Şimdi Ara

RTX 3080’in oyun testleri ve benchmark sonuçları paylaşıldı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
1
Favori
4.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: canguler917

her yeni haberde, 3080'in 2000 serisi kartları geçme yüzdesi düşüyor. gerçekler yavaş yavaş ortaya çıkıyor. bağımsız testleri görmeden hemen heyecan yapmamalısınız

Hangi işlemci ile yapılmış acaba test? Far cry işlemci ve ram ile fpsi çok fazla oynayan bir oyun

Ayrıca bir driver update ile 3000 serisi kartların gizlenmiş yüzde 5 veya 10luk performans çın açılacağı da tartışılıyor.

Daha Big Navi çıkmadı. Big Navi çıktıktan sorna fiyatı ile beraber, nvidia dan böyle bir hamle bekleniyor.

Şuan çok erken.

İlk benchmarklar da çok gerçekçi olmayabilir. Kart çok yeni.

Ayrıca rx 5700 xt (amd driverlaeı sorunlu şuan) son driver ile Fort nite da yüzde 12.5 fps kazandı. Bu gizlenmiş değildi elbette ama demek istediğim şey şuan oturmuş olamaz driverlar.

3070 2080ti den hızlı by gerçek değişmeyecek.

3080 ise 2080ti ile çok yakın.

3070 220 watt civarı 3080 350 watt bu işte terslik var.

Büyük ihtimalle nvidia performansı gizliyor şuan amacı da big Navi yi ters yatırmak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2080 nin muadili 2070s ile kıyaslarsak 4K da %80 civarı performans artışı var. Üstelik bu testler FE ile yapıldı. Custom oc lu soğutma ve sürücülerle daha iyi değerlere ulaşılacaktır. Söz verdikleri değerlerin yalan olduğunu düşünmüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: bshaar387

Düşük çözünürlüklerde grafik kartının %100 çalışmasına gerek kalmaz, yük daha çok işlemci üzerine biner. Asıl gpu gücü yüksek çözünürlüklere çıkıp grafik kartını %100e dayandırınca ortaya çıkar. Anladığım kadarı ile burada bundan bahsetmek istemişler.

Evet. Ayrıca 2080ti bile 1080pde yüzde 68 lerde çalışıyor far cry oyununda...

Oynu sevdiğim için her kartın performansını biliyorum. Cpu yüzünden fps düşen bir oyun. Birde her oyun motoru yüksek fps için uygun optimizasyona sahip değildir.

4k da fark ortaya çıkmış.

Control ve assassins creed oddessy gibi oyunları görmek lazım

• Full HD ve 2k için en iyisi 2060 süper. Fazla para vermeye gerek yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RageofTurk

2080 nin muadili 2070s ile kıyaslarsak 4K da %80 civarı performans artışı var. Üstelik bu testler FE ile yapıldı. Custom oc lu soğutma ve sürücülerle daha iyi değerlere ulaşılacaktır. Söz verdikleri değerlerin yalan olduğunu düşünmüyorum.

Tabii ki yalan değil. Far cry işlemciye çok bağlı.

9900k 5ghz 2080ti da 1080p de yüzde 68 kullanım oluyor gpu.

Siz düşünün. Bu oyun da yüksek fps alamıyorsunuz. 3090 da olsa. Her oyun yüksek fps veren motora ve yapıya sahip değildir.

Ayrıca gizlenmiş yüzde 5~10 luk performans varsa Big Navi sornası bir update ile açığa çıkar benchmark değişir.

3070 220W 3080 350W ama 3070 2080ti dan Bi tık önde olup performansın böyle olması mümkün değil

Bu şuan dediğim gibi tek bir oyun ve fps işlemci ram ve oyunun motoru ile ilgili.

Yani 3090 da benzer sonuç verir far cry da. Artık orda sorun gpu değil dediğim gibi.

20 tane oyuna bakıp ortalama almak lazım sonra konuşmak lazım aslında

Control gibi ağır oyunlar özellikle daha iyi bilgi verecek

• PC işi harbi çetrefelli bir mevzu varlıkta yokluk bu olsa gerek dua edinki konsollar var yoksa günümüzdeki oyun grafiklerini zor görürdünüz.

• canguler917 kullanıcısına yanıt
    Testlerde görülecekki 1080p ve 2K için pek bir avantajı yok, farkı görmek için illaki 4K'da oynamak gerekecek. kısacası benim ilgim fiyat performansa bakıyor, şuan ki oyunlarda detay seviyesi tıkandığından farkı görmek için en az 2K yapmak şart, eğer 2K'da işiniz yoksa FPS ile ilgileniyorsanız F/P'e odaklanmak en akıllıca hamle olacak.

• 2070 imle 4k monitörümde cyberpunku oynar (ama 2k ama dlss ile falan filan bir şekilde) pc oyunculuğumu tekrar askıya alırım...vr işi ulaşılabilir olduğunda ve alyx gibi niceleri geldiğinde bir ihtimal yine bakarız...milyarlarca verip kanırtılan sistemlerin hakkını veren görsel kalitede oyun yok...

• tamam işte aynı fikirdeyiz, kartlar piyasaya çıkıp bolca testi yapılmadan, firmaların açıkladığı sayılarla heyecan yapmamak gerekir

• canguler917 kullanıcısına yanıt
    3080'nin rakibi 2080Ti, 2000 serisi degil. Turkiyedeki fiyatlari bilmiyorum ama suan 2080Ti 1400-1500$ arasi, 3080 ise 700$.
    Performans olarak soylenilen kadar ileride olmasa bile, fiyat avantaji cok ama cok buyuk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yacatisma -- 12 Eylül 2020; 5:3:33 >
  • 4K oynamayacaksanız gerek yok şu anda.
    Asus GTX 1070 2K da yetiyor bana herşeyde .

• Milleti aşırı umutlandırdılar kartlar bir gelsin insanlar bir kullansın daha kartlar milletin elinde yok millet tartışmaya başladı hele bir gelsin bakalım...

• 1080p de tek oyunda darboğaz yaptı diye her oyunda yapacak değil. Rdr2 ve flight simulator gibi güçlü oyunlarda sorun olacağını sanmıyorum. 1080p ultra 100fps üzeri için ideal uzun süre de sorunsuz götürecek bir kart. 4k ultra rt ve dlss on şekilde 100 fps üzeri zor.

• Bu fpsler beni hiç tatmin etmedi amd beklerim oda bişey yapamazsa 50 serisi nvdia bakarız artık

• 4 k ya ne gerek var 1080 p en iyisi bana göre benim elime rtx serisinden bi kart verin yeter

• quote:

Orijinalden alıntı: joven

PC işi harbi çetrefelli bir mevzu varlıkta yokluk bu olsa gerek dua edinki konsollar var yoksa günümüzdeki oyun grafiklerini zor görürdünüz.

Asıl PC olmasaydı konsollar hâlâ 900p 30fps oynatıyordu. Bu konsolcu kafası hiç çekilmiyor gerçekten 

• crazywinner3 kullanıcısına yanıt

Evet çıkan oyunlardan belli PC çok özel oyunlar çıkıyor !

• quote:

Orijinalden alıntı: derlemeler

Milleti aşırı umutlandırdılar kartlar bir gelsin insanlar bir kullansın daha kartlar milletin elinde yok millet tartışmaya başladı hele bir gelsin bakalım...

çoğu kesim alamıcakki zaten. burda boşuna konuşuyorlar.

• Şimdiden pc kartlar konsollara fark attı. Bu konsolun ömrü ne kadar olacak?

• Hiç sormayın hayır senelerdir bu fiyatları takip ediyorum adamlar forumlarda şunu yazıyor aaa şimdi 2080ti sıfırı 3000 TL ye düşer. Bu nasıl bir kafa yapısı :D ne içiyor bunlar anlamış değilim senelerdir yeni seri kartlar çıkıyor peki 1.el kartların fiyatı yarı yarıya düşüyor mu tabi ki hayır. Dereyi görmeden paçayı sıvıyorlar. 3070 fiyat olarak da 5000 tl ye gelcekmiş eee miş işte bırak bir çıksın... 6000 * 7000 olursa ne yapcaksınız alıcakmısınız tabi ki hayır...

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.