Şimdi Ara

RTX 3000 serisi için laptop beklenir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Laptopa gelmesi 6 ay gibi bir süreyi bulur diyorlar. Ben de yeni laptop almayı düşünüyordum ancak hem yüksek performanslı hem düşük fiyatlı oluşu dikkatimi çekti. Sizce birkaç ay idare edip bu ekran kartlarının laptopa gelmesini beklemeli miyim? Bir yandan doların daha da uçma ihtimali var... Fikir paylaşımlı bir sohbet olarak konuyu genişletebiliriz mesela bu ekran kartlarının laptoptaki geleceği ne olur gibi... Yorumlarınızı bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Laptopa gelmesi 6 ay oluyorsa türkiyeye gelmesi 2022iyi bulur
  • Çok sürer laptop mevzusu. En az 5 ay beklerim diyorsanız ve bütçeniz 10 bin üzerindeyse beklenir.

• Yeni duyurulan kartların güç tüketimleri inanılmaz fazla laptop'a koyarsan kartı ziyan edersin ya da 4 kiloluk laptop diyemeyeceğin aşırı pahalı garip bişey olur.

Laptop'a koymaya değecek yeni düşük güç tüketimli gpu'lar çıkamasınıda beklerseniz bu iş 6-12-18 ay diye uzar

Şuanki 2000 serisi gpuların laptop versiyonları bile ziyan
  • Msaniyamac M kullanıcısına yanıt
    Güzel bir yaklaşım aslında dediğiniz gibi güç tüketimi yüksek ise bu ekran kartlarıyla gelecek ilk parti cihazlar soğutma konusunda mutlaka sıkıntı çeker, rayına oturması en azından rtx 3000 serili ikinci parti laptoplarla başlar diye düşünüyorum. Ancak yine de bu ekran kartlarına sahip ilk parti laptoplar çıkmaya başladığı andan itibaren 2000 serili laptopların hızlı bir şekilde ucuzlamaya başlaması da ihtimal dahilinde. Bu yüzden her türlü birkaç ay beklemek karlı olur diye düşünüyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.

• xLordRealx kullanıcısına yanıt
    Bakış açınız doğru fakat süre yaklaşımınız biraz iyimser gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Msaniyamac

Yeni duyurulan kartların güç tüketimleri inanılmaz fazla laptop'a koyarsan kartı ziyan edersin ya da 4 kiloluk laptop diyemeyeceğin aşırı pahalı garip bişey olur.

Laptop'a koymaya değecek yeni düşük güç tüketimli gpu'lar çıkamasınıda beklerseniz bu iş 6-12-18 ay diye uzar

Şuanki 2000 serisi gpuların laptop versiyonları bile ziyan
    Mobil versiyon ile masaüstü versiyonları farklı oluyor. Mobil versiyonlar daha az güç tüketecektir.
  • İdare edecek cihazın varsa bekle derim. 3000 serisi çok iyi görünüyor. Ben yeni cihaz aldım, idare edecek bir cihazım olsa kesinlikle beklerdim. Paranı da değerini koruyacak şekilde tutarsın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.