Şimdi Ara

NVIDIA RTX 2000 Serisi [ANA KONU] | 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti (489. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.901
Cevap
63
Favori
389.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 487488489490491
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: No Way Out

Bir yıldır piyasda olan bir ürün şimdi mi sorguluyorsun.
    Evet, çünkü yeni gördüm üst seviye GPU'ların ITX varyantlarını :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 29 Eylül 2019; 15:52:24 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1080ti'ın da itx modelleri var. Bence şaşılacak yada tukaka edilecek bir durum yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    PCB'de eksik bileşen yok. Sadece yer sıkıntısı olduğu için biraz sıkışık. Hatta bu sebeple üretici firmalar iki bileşenin yaptığı işi tek başına yapan daha küçük ve kaliteli parçalar kullanmak zorunda bile kalabiliyorlar. Bu yüzden bu tür ufak boyutlu kartları görünce hemen çöp dememek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Armag3d0N

PCB'de eksik bileşen yok. Sadece yer sıkıntısı olduğu için biraz sıkışık. Hatta bu sebeple üretici firmalar iki bileşenin yaptığı işi tek başına yapan daha küçük ve kaliteli parçalar kullanmak zorunda bile kalabiliyorlar. Bu yüzden bu tür ufak boyutlu kartları görünce hemen çöp dememek lazım.
    Açıklama için teşekkürler.

• rtx 2080 de hangi modeli öneriyorsunuz?
  • sulozanger S kullanıcısına yanıt
    Asus rog aldim ama gönlüm hep msi trio modelinde

2080ti olarak lightning z, rog strix oc ya da tamamen su sogutmali msi ya da gigabyte arasinda inceleme yapmıştım. Su soğutmali yani bloklu olanlar aslinda en iyisi, sessiz ve serin ancak sistemi tamamen su soğutmaya çevirmek onunla uğraşmak ekstra para harcamak ve satarken de tercih edilmemesi buyuk bir handikap olusturdu yaratacağı negatif maliyetten dolayi eledim. Lightning z ve strix oc ikiside iyi kartları performans ve sicaklik testlerinde ayni performansı ve yaklaşık sicakliklari veriyorlardi. Hatta asus daha sessiz calisiyor diyebilirim ayrica aralarinda 2000liraya yakin gereksiz bir fark vardi ben de strix oc yi tercih ettim. Cok iyi bir kart olduğu kesin, yuk altinda sessiz biosla 72dereceyi geçmedi hiç neredeyse fan calismiyor o derece sessiz. Ancak ilk seri olan micron belleklerdeki klasik problem beni de vurdu kart bsod vermeye başladı sonunda artifactler arttı ve kart pert oldu 20sinde asusa yolladim cuma gunu iade olacagi soylendi asus turkiye gayet hizliydi Türkiye için dusunursek. Bence asus strix tercih sebebidir enine boyuna dusununce

valla ben zotac 2080 amp editiono kullanıyorum cok memnunum serin bir kart.ama trde bu modelden pek yok herhalde.birde kart cidden uzun ben destek aparatı almayı düşünüyorum
  • rtx serisi zam yemiş sanırım fiyatları artmış

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    Control dışınd RT'nin işe yaradığı bir oyun yok.
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Var aslında ama bir çoğunda performans baya bir düştüğü için tat bırakmıyor. Gerçi RTX kartım yok ve derinlemesine eleştiri yapamam. Video ve incelemelerde ne gördüysem odur.

Bu seri ilk çıktığında ve RT performansını görünce sonraki serinin bu konuda daha başarılı olabileceğini konuştuk hep beraber. Umarım beklentileri karşılar. Ben 4 serisini merak ediyorum

• Ha birde, bunu ekleyelim..

• quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

Ha birde, bunu ekleyelim..

Yeni driverlarla fps düşürüyor diye sayıklayanlar için yeterli olmuştur umarım.Uzun bir süre 1080ti kullandım hiç öyle birşeyle karşılaşmadım.

• Internet aleminde algı yaratmak ve yaratılan algıya balıklama atlamak (sazanlık) tabiri, teknoloji geliştikçe artmaya başladı. Var olanı yok, olmayanı da Varmış gibi göstermek de gündem için en önemli argüman zamanımızda. Malum Popülite mevzuu..

Kısacası, kim neye inanmak istiyor ise ona inansın. Hiç sözüm yok. Ama inandıkları şeyi, başkalarına inandırmak için çaba içine girmesinler. Çok komik oluyor.

• Nvidia eski oyunlarda istese de performansı düşüremez çünkü karşılaştırma yapıldığında foyası ortaya çıkar. Ama yeni oyunlar için çıkan sürücüleri eski kartlar için yeterince iyi optimize etmezse kimse video çekip bakın Nvidia yeni sürücüler ile performans düşürüyor diyemez. Bu iddianın geçerli olabileceğini gösteren iki neden var:
    1- Örneğin GTX 1080'in eski oyunlarda genel olarak RTX 2060 6GB'den daha iyi olmasına rağmen yeni oyunlarda RTX 2060'ın öne geçiyor oluşu.
    2- Eski oyunlarda AMD'den daha iyi olan kartların yeni oyunlarda AMD'nin gerisinde kalması. Bkz. GTX 1060 ile RX 580.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -dehşet- -- 1 Ekim 2019; 0:13:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

Nvidia eski oyunlarda istese de performansı düşüremez çünkü karşılaştırma yapıldığında foyası ortaya çıkar. Ama yeni oyunlar için çıkan sürücüleri eski kartlar için yeterince iyi optimize etmezse kimse video çekip bakın Nvidia yeni sürücüler ile performans düşürüyor diyemez. Bu iddianın geçerli olabileceğini gösteren iki neden var:
    1- Örneğin GTX 1080'in eski oyunlarda genel olarak RTX 2060 6GB'den daha iyi olmasına rağmen yeni oyunlarda RTX 2060'ın öne geçiyor oluşu.
    2- Eski oyunlarda AMD'den daha iyi olan kartların yeni oyunlarda AMD'nin gerisinde kalması. Bkz. GTX 1060 ile RX 580.
    Bu dediklerinin yeni driverlarla zerre alakası yok.dx12 tabanlı yeni oyunlarda zaten 1000 serisi berbat.amd dx12 de daha iyi ondan dolayı yeni dx12 oyunlarda geride kaldı 1000 serisi.Şu anda 5700 var dx12 oyunlarda akıyor.2000 serisinde bir nebze düzeldi ama hala kötü.Şu cahilce yeni driverla performans düşürdü algısı gitmeyecek gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Control dışınd RT'nin işe yaradığı bir oyun yok.
    Metro exodus oynamadınız sanırım? RT on ve off arasındaki fark anlatılmayacak derecede

EDit: Ayrıca videoda paylaşılan bütün oyunlarda RT ışık fiziği geleneksel versiyonlara baya fark atmış durumda. Bu dediklerimi Watch dogs çıktığında kendi gözlerinizle göreceksiniz zaten. Akabinde birkaç yıl içinde GTA6 da full RT efektleri ile duyurulacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vamp -- 1 Ekim 2019; 1:6:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vamp

Metro exodus oynamadınız sanırım? RT on ve off arasındaki fark anlatılmayacak derecede

EDit: Ayrıca videoda paylaşılan bütün oyunlarda RT ışık fiziği geleneksel versiyonlara baya fark atmış durumda. Bu dediklerimi Watch dogs çıktığında kendi gözlerinizle göreceksiniz zaten. Akabinde birkaç yıl içinde GTA6 da full RT efektleri ile duyurulacaktır.

Alıntıları Göster
    Valla kardeşim ben dün 2 saat Control oynadım 2070s ile. 2k ekran da RTX efektlerini açıp kapıyorum , arada olağanüstü denecek bir fark yok. Camdaki yansımalar, objelerin biraz daha detaylı gölgelendirilmesi fark ediliyor ama rtx efektini kapatınca oyun çok da kötü gözükmüyor yine de. Bana göre henüz olgunlaşmamış bir teknoloji, üzerinde çalışıp çok ileri bir seviyeye getireceklerini düşünüyorum, gidiş bu yönde orası ayrı tabi. Şu an için emekleme aşamasında olduğu açık. Ayrıca DLSS açılmazsa oynanacak seviyede değil 35 fpsde oynanmıyor oyun, DLSS açınca 60 fps'ye geliyor oyun ama render çözünürlüğü düşüyor tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: OPTİMİST

Valla kardeşim ben dün 2 saat Control oynadım 2070s ile. 2k ekran da RTX efektlerini açıp kapıyorum , arada olağanüstü denecek bir fark yok. Camdaki yansımalar, objelerin biraz daha detaylı gölgelendirilmesi fark ediliyor ama rtx efektini kapatınca oyun çok da kötü gözükmüyor yine de. Bana göre henüz olgunlaşmamış bir teknoloji, üzerinde çalışıp çok ileri bir seviyeye getireceklerini düşünüyorum, gidiş bu yönde orası ayrı tabi. Şu an için emekleme aşamasında olduğu açık. Ayrıca DLSS açılmazsa oynanacak seviyede değil 35 fpsde oynanmıyor oyun, DLSS açınca 60 fps'ye geliyor oyun ama render çözünürlüğü düşüyor tabi.

Alıntıları Göster
    Aradaki fark çok ciddi. Buna alıştığınız zaman eski versiyon size daima çöp gelecek. Nasıl ki CGI efekti düzgün bir film ile kötü filmi doğrudan birbirinden ayıran ana etken ışıklandırma ise oyunlarda da bu kural bütünlüğü değişmez. Control oyununu önceki mesajlarımda belirttiğim üzere gtx1080 ile oynamayı bıraktım. Yazık çünkü. Siz grafiker olmadığınız için bu ışıklandırmanın nerede fark yarattığını da çözemiyorsunuz. RT nin düzgün kopyalandığı geleneksel zamanlarda RT yi kapatıp açıyorsunuz ve aradaki farkı minimal zannediyorsunuz. Oysa ki aradaki fark zaman gözetmeksizin ya en iyi ihtimalle minimaldir ya da fark fersah fersah açıktır. RT nin günümüz oyunlarına entegresi de artık geleneksel çözümün çok fazla kaynak tüketerek Doğru düzgün sonuca ulaşamamasından gerçekleşmiştir.

RT ekranda odaklandığımız cizimin en doğru şekilde gözükmesini sağlayan tek ve gerçek çözümdür. Bunun bedeli de tabiki performans kaybı ile geliyor. Ekran çözünürlüğü konusunu da tekrardan foruma hatırlatmam gerekiyor. 2k ekran çözünürlüğü bile 2080ti için fazladır. Günümüz ekran kartları için temel çözünürlük hala 1080p dir. Yerine oturmamış birçok teknoloji ve 1 sene sonra da çıkacak bir ps5 var. Bu sebeple nuh nebi zamanından kalan oyunları baz alıp "rtx2080 2k kartıdır rtx2080ti ekran kartı 4k kartıdır" diye kimse oturup gaza gelmesin. Çözünürlük kaliteli grafiğin tanımı değildir.

Aşağıdaki görselde kısaca hataların bir kısmını işaretlerle ekledim. Bu hatalar oyunda sonsuz döngüde ve sonsuz açıda sürekli olarak tekrar etmektedir. Olay dediğiniz gibi birazcık yansıma ve gölgeleme değil. Olay görüntünün doğru düzgün gözükmesi ya da sürekli hatalar içinde gözükmesi ile ilgili Merak eden arkadaşlar görsele tıklayıp çubuğu sağa sola çekebilirler.

https://imgsli.com/NzIwMg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vamp -- 1 Ekim 2019; 13:38:8 >

• 
Sayfa: önceki 487488489490491
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.