Şimdi Ara

NVIDIA RTX 2000 Serisi [ANA KONU] | 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti (370. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.901
Cevap
63
Favori
389.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 368369370371372
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • amazon.com.tr adresinden msi duke 2080 i 4780 e aldım..amazon.com.tr adresini takibe alın arasıra fena indirim yapıyorlar..bu kart şu aralar 6000 civarlarında geziniyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alprux -- 17 Ocak 2019; 17:28:28 >
  • Merhabalar ;

Daha önce konuda birkaç arkadaşın sıcaklık ve benchmark sonuçlarını paylaşmamı rica etmesine ithafen aşağıya 3DMARK sonuçlarını koyuyorum fikir vermesi açısından.

Testler 2K da yapılmıştır. Test sistemi imzamdaki sistemdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeneCa61 -- 17 Ocak 2019; 20:43:31 >

• Teşekkürler kardeşim. C.clock 2115 Mhz sabit en yüksek değer mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2115mhz sürekli stabil ise "vay anasını" diyorum adama golden chip gelmiş

2080ti için normalde 2000mhz civarı olması lazım +-15mhz benim gördüklerime göre. kısa süreli arada bir sorun çıkarsın bile deseniz 2050mhz civarı ancak ortalamada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyaqçocuk -- 17 Ocak 2019; 22:37:46 >
  • dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    Manyaqçocuk M kullanıcısına yanıt
    Merhaba Fehmi abi.. :)

İyisindir inşallah.

2115 Mhz ürettiği ısıdan ötürü sabit değil. Fakat 2115 MHZ stabil kalıyor abi. Bu yüzden EK dan gpu bloğu almaya ve döngüye dahil etmeye karar verdim. Max 40 45 derecede çalışacağı için blok ile 2115 te sabit kalacaktır. Yukarıdaki testin sonuçları 2025 Mhz ile tamamlandır ortalama.. Ramler ise 15.600 Mhz da stabil kalabiliyor. FTW3 bloğu , şubatın ilk haftasında satışa çıkacak.2115 ile test sonuçları 500 600 puan daha oynar diye düşünüyorum.
  • Sıcaklıklar ne durumda?
  • bence gereksiz, sadece sessizlik istiyorum derseniz olabilir diyorum.

Sonuçta performans olarak elinize hiç bir şey geçmeyecek. Tek getiri ses olacaktır. 2080ti ile gecenin köründe bile neredeyse duyulmayacak seviyede düşük fan devrinde oyun keyfi yaşayacaksınız. Bunu arıyorsanız değer mi? Bence değer. aksi durumlarda ise değeceğini düşünmüyorum.
  • Slm Ufukcum.. şükür iyiyim, sende iyisindir umarım.

Chip güzel denk gelmiş gibi. Açıkçası bu halini ben daha çok beğeniyorum kartın. Başta serin olması ve sessizlik adına blok güzel olacaktır. +100 Mhz çokta fark yaratmayacaktır ama kartın limitlerini zorlamak adına denemeler yapar bilgi verirsin kurulumu yapınca
  • merhaba dostum nasılsın konuyu takip ediyorum sadece yazmak dahi istemiyorum 980 ile devam ediyorum bende yoluma bu rtx serisi güven vermedi bana hiç fiyatlar zaten yükseldi

• İnventus'da MSI GeForce RTX 2060 VENTUS 6G OC

2.688

Orta segmentin gözdesi olur bu fiyat ile. 2060 için bu bile yüksek tabi de, 2060 lar arasında en uygunu bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 18 Ocak 2019; 14:48:7 >
  • Hocam Battlefield V te 71 dereceyi geçmiyor. Heaven Benchmarkta ise 80 i görüyor. Blok takma sebebim ise esasen Tower 900 ün yapısından kaynaklı. Kasa, full custom soğutmaya göre dizayn edildiği için vga yı boğuyor içeride.. 3 tarafı cam ve sadece yukarıda 1 adet egzost fanı mevcut. Kasanın totalde 13 fan takma yeri var. Doğru şekilde kullanırsan serin bir kasa.Bu da Cpu ve gpu yu döngüye bağlamaktan geçiyor.Blok olduğunda hem sıfır ses, en yüksek 46-47 derece load sıcaklığı ve sabit ve stabil bir overclock sunacak.

Fehmi abi Blok ile tek slot oluyor birden kart. Yukarıda da dediğim gibi mecburum abi. TG Kyronaut ve TG nin termal padleri ile bir miktar daha düşürürüm sıcaklıkları 2115 in üzerini deneyeceğim.Bu hali ile deneme yapmıyorum :)

Bu Evga nın bloğu.EK nın da buna benzer olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeneCa61 -- 18 Ocak 2019; 13:16:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark matter

Zaten bu saatten sonra 1000 serisine sıfır alacak olanlar para vermesin.2.ci elde kovalasın.Sıfır düşünen zaten direk 2000 serisine yönelsin.newegg ve amazonda arada çok iyi fırsat oluyor ama uluslararası garanti veren tek evga modeli var.

Alıntıları Göster
    evga garanti verse nolcak bizim devlet gümrük vergisini tekrar ödetiyormuş arızalı kartın yerine sıfır alsanda o vergiyi alıcaklar bir şekilde ne anladım bu işten

• quote:

Orijinalden alıntı: enja

evga garanti verse nolcak bizim devlet gümrük vergisini tekrar ödetiyormuş arızalı kartın yerine sıfır alsanda o vergiyi alıcaklar bir şekilde ne anladım bu işten

Alıntıları Göster
    evga ve corsaire garantiye ürün gönderdim. sıfır ürün gönderdiler. sadece corsair sıvı soğutucu gümrükte takıldı. DHL ile görüştüm konuyu satın alma ve garanti işlem belgelerini istediler ve ertesi gün ürünü bana teslim ettiler. ne vergi ödedim ne kargo ücreti. kargo ücreti konusu şansıma denk geldi biraz da.

• 3.245 TL almak isteyen kaçırmasın ama ref fanlı model

https://www.nanokatalog.com/Zotac-GeForce-RTX-2070-Blower-ZT-T20700A-10P-Ekran-Karti,PR-1206681.html?gclid=EAIaIQobChMIzqGaqKH33wIV6grTCh2fhAFvEAQYASABEgJ31fD_BwE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enja -- 18 Ocak 2019; 14:52:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enja

3.245 TL almak isteyen kaçırmasın ama ref fanlı model

https://www.nanokatalog.com/Zotac-GeForce-RTX-2070-Blower-ZT-T20700A-10P-Ekran-Karti,PR-1206681.html?gclid=EAIaIQobChMIzqGaqKH33wIV6grTCh2fhAFvEAQYASABEgJ31fD_BwE
    stoklarında yok o ürün. sipariş geçip getirtiyorlar

• neweggden asus oc rtx 2060 satın aldım 2800 TL geldi.

https://www.newegg.com/global/tr-en/Product/Product.aspx?Item=N82E16814126280
  • 2000 serisi kart alana Battlefield 5 veriyormuş.Hepsiburada.com dan aldığım için alamıyorum var mı böyle aptallık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Potato_GLaDOS

2000 serisi kart alana Battlefield 5 veriyormuş.Hepsiburada.com dan aldığım için alamıyorum var mı böyle aptallık.
    bende amazondan aldım ürünü,kodu alamadım ama pek uğraşmadımda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alprux -- 19 Ocak 2019; 3:8:15 >
  • Beyler bu oc scanner olayını tam çözemedim detaylı anlatabilecek var mı? oc scanner yaptığım zaman kart 2075mHzleri görüyor fakat sayacı sıfırladığım zaman en yüksek hertz maksimum 1800lerde oluyor ne yapmalıyım sizce?
  • enja kullanıcısına yanıt
    DLSS (çakma 4k) ve yarım buçuk verilen RT destekli oyun sayısı da kısıtlı. Metro Redux bakalım nasıl olacak. 2060 ve 2070 fiyat olarak f/p duruyor ama 2080 özellikle de 2080TI'nın fiyatı abartı bari vram miktarları bir önceki seriden biraz daha fazla olsaydı ama değil ve 24GB TITAN RTX var ama fiyatı 2500$ ile efsane.....) Nvidia bu seride ne varsa hemen verdi piyasaya yakında 2050 de çıkar bu gidişle...3000 serisinden önce RT'ye bulaşmaya niyetim yok 2019 sonuna doğru çıkarsa 7nm Navi'leri görmüş de olurum. Oyun anlayışı olarak 4K görselliklere abanmak yerine 240hz monitörlere yönelme eğilimindeyim.
  • 
Sayfa: önceki 368369370371372
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.