Şimdi Ara

rtx 2080 super rog satılıp 6900xt ye geçilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar hedef 4k oyunculuk işlemcim 5800x ekran kartını diğer çözünürlüklerde sıkıştıramam çünkü. Aklımda deli sorular şu madencilik bitmişken 2080super rog var elimde elden çıkarıp 6900xt ye geçilirmi arada devasa fark varmı merak ediyorum açıkcası. 6900XT kullanıcılarıda yorum yazarsa sevinirim 4k ultra fps ler nasıl akıcılık nasıl detay nasıl oyunlarda bilgilendirirseniz sevinirim en önemlisi driver durumlarınız ve sıcaklıklar nasıl ?

• Dere geçilirken at değiştirilmez. Çok iyi bir fırsat yakalamadıysan yıl sonuna kadar idare et. Elindeki kart güçsüz değil sana en az bi RTX 4080 lazım ki farkı hissedebilesin.

• OPTİMİST kullanıcısına yanıt

4k da 2 katı performans alamayacaksam doğru olmaz benim içinde daha önce öyle bi yanılgıya düştüm bu defa düşmem. Merak ettiğim bendeki kart 40 alırken bu kart 80-100 arası alabiliyormu aynı koşullarda

• bahsettiğim cihaz 16 bin bandında şu sıra bendekini satarsam kaç eder bilmiyorum 4 ay daha garantisi var

• Merhaba.

Techpowerup incelemesine göre;

4K'da 20 civarında oyunla yapılan incelemede, 2080 Süperin 62,2 FPS ortlamasına karşılık 6900XT 100 FPS alabiliyor.

https://tpucdn.com/review/amd-radeon-rx-6900-xt/images/average-fps_3840-2160.png

Tabii bu inceleme yaklaşık 2 yıl önce yapılmış. Güncel oyunlarda durum nedir bilemiyorum.

• std350 S kullanıcısına yanıt

izlediğim videolarda kayda değer fark var gibi tek zorlandığı nokta kartın gta 5 in çimenlerindeki fps düşüşüne yenik düşmesi oldu fiyatlarda biraz dinginleşmişken alayım diyorum açıkcası sonuçta fsr 2.0 da var bu kartta belki fiyat konusunda bir ay daha pusuda kalabilirim

• Afacan Dennis kullanıcısına yanıt

6900XT hala AMD'nin en tepe modeli sayılır. Oldukça güçlü bir kart. İlginç bir şekilde, hem sıfır hem de ikinci elde fiyatı en çok düşen kart oldu son zamanlarda. Bu nedenle birçok kişinin ilgisini çekiyor.

Mining işi (en azından şimdilik) büyük ölçüde bitmesine ve Nvidia'nın yeni kartları çıkacak olmasına rağmen Nvidia kartlar bile bu kadar düşüş yaşamadı.

Alınırsa uzun bir süre kullanılabilir gibi duruyor.

• std350 S kullanıcısına yanıt

2 yönlü düşünüyorum hertürlü performansı elimdeki karttan iyi ve fiyatıda kartıma yakın o nedenle bi denemek istiyorum açıkcası. Bu kartla ilgili driver sıkıntısı yaşarsam beni tek soğutan da o olur.

• Şu anki fiyatı çok iyi, ben bile 6800xt yi satıp alayım diyorum ama kaçtan satacağız kartı o dert :)

• MuratBayrakçı kullanıcısına yanıt

bence bütçen varsa al dostum çok sağlam bir cihaza benziyor kartımı 2 ye katladığını görünce şok oldum :)

• Driver sorunlarıyla uğraşırım dersen amd ye geç. Doğru düzgün driver çıkaramıyor amd kaç aydır. Fps çok alacam derken oyun zevkin iki paralık olabilir. Kararını ver.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • boss06 kullanıcısına yanıt

3080 ti falan alırım hocam sen kullandınmı 6900xt ?

• 3090 alırsınız hocam o paralara. Piyasa düştü epey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkbozkus -- 24 Eylül 2022; 10:26:40 >
  • berkbozkus kullanıcısına yanıt

evet hocam baktım güzel cihazlar var 3090 16-23 k bandına bulunuyor direk daha mantıklı uzun yıllar kafam ağrımaz garantili alırsam

4 aydır whql driver yok recommend driver dan sonraki bütün sürücüler sıkıntılı nvidia da böyle bir sorun yok olsa bile bir sonraki driver da düzelir. Adamlar 22.5.1 den sonraki bütün driver larda shader cache dx11 oyunlarında stutter a sebep oluyordu. Üzerine kaç tane beta çıktı hala devam ediyor.

Tövbe o zaman stabilite bozukluğuna hiç alışık değilim bu güne kadar 2070 2060 2080s kullandım hiçbi sorun yaşamadım halen driver sorunları olması ilginç amd de ayda bir driver gönderiyor nvdia genelde 1060 bile acayip stabil çalışıyor

• Performans olarak degilde şöyle bak.

2023'e giricez ve elindeki 2080 3 yıllık bi kart olucak sen yeni almış olablirsin

ama o kart 2018 yılında üretildi. 3 yıllık Nispeten eski bir kartmı yoksa çok daha Güncel yeni nesil bi kartmı.

Olaya bu yönden bak bence. Örnegin 1-2 sene sonra 2bin sersinde 2.el fiyatları ciddi anlamda düşücek gtx 900 ve 1000 serisinde oldugu gibi.

Ama 6000 serisinin fiyatları kolay düşmez zira daha çok yeniler..

Yani şuan emin ol 2BİN TLye GTX 980 görsem almam.

Yada 3-4 bin Tlye GTX 1070-1080 ALMAM. Saatli bomba çünkü artk herşey olabilir. Eskidiler.

Aynı durum 2 sene sonra 2000 serisi içinde geçerli olucak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GenqhisKhaan89 -- 24 Eylül 2022; 19:15:44 >
  • RTX 6900 xt kullanıyorum. 2780 MHZ en yüksek olarak ayarladım. Driver problemi hiç yaşamadım. Tabi aşırı overclock yapmayınca. Hani 2900 mhz en yüksek yapsam oyun çöküyor, diğer türlü bir şey olmadı.

En az %50 daha fazla performans alırsın. Değer mi yoksa değmez mi sana kalmış.

• Amd kartlara indirim gelecekti, bence geçilebilir indirim gelince.

Ben bile gözümü karartıp RX 6800'e mi geçsem diyorum RX 6600'ü satıp.

• düşünmekteyim dostlar fiyatların düşmesini 1-2 ay daha bekleyebilirim kartlarda 2. el 3090 da alabilirim temiz test edip. Onun dışında 6900xt de alabilirim 6900xt alırsam sıfır alabilirim zaten

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.