Şimdi Ara

RTX 2080 Super Driver Bıktırdı Artık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

RTX 2080 Super Ekran Kartım Var fakat CS:Go oyununda Dust2 Haritasında rekabetcide olsun ölüm maçında olsun sadece terörist takımındayken silah ekipman alırken terörist bölgesindeyken oyun donup kalıyor ses geliyor ama görüntü donuyor mecburen alt+tab yapıp oyunu kapatıp tekrar giriyorum bu sorunu her maçta yapmıyor 5 maç atıyorsam 1 maçta fix yapıyor 1 maçta 2 defa yaptıgı bile oluyor sorunu bir türlü çözemedim farklı bir rtx2080s denedim asus marka yine aynı sorun var önceden yoktu driver güncelledikce bu sorun olmaya başladı yaklaşık 6 aydır böyle artık bıktırdı ne yaptıysam düzelmedi sizce bu sorun driver kaynaklımı internette araştırdım bu sorunu yaşayanlar var bana yardımcı olurmusunuz sistemim imzamda

Intel® Core™ i7 9700K CPU Default

Gigabyte Z390 AORUS MASTER Anakart 

G Skill Trident Z Neo RGB 64 GB (2X32GB) DDR4-3600 MHz 

MSI GeForce RTX 2080 SUPER GAMING TRIO 8GB GDDR6 256 Bit Ekran Kartı

MSI 27" OPTIX MPG27CQ2 144Hz 1ms 2xHDMI DP RGB GAMESENSE WQHD Freesync Curved Gaming Monitör

Samsung 980 500GB NVME

Samsung 1 TB 970 Evo NVME 

Corsair 4000X ARGB Kasa LL120 Corsair Fanlar

Seasonic FOCUS PLUS 850W 80+ Gold Tam Modüler Güç Kaynağı

Gigabyte Aorus Liquid Cooler 240

SteelSeries Apex 3 Gaming Keyboard

SteelSeries Rival 710 Gaming Mause

Corsair Void PRO RGB 7.1 DOLBY Kulaklık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Can_R6 -- 10 Nisan 2021; 17:51:42 >

• İşlemciye yada rame overclock yaptınız mı?
    Anlattığınız ekran kartından çok ram yada işlemci sorunu gibi duruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • acura07 kullanıcısına yanıt
    Oc yapmadım herşey fabrikasyon ayarlarda xmp profili açık sadece bu donma olayı sadece cs go da dust 2 map de oluyor anti teröristlerde oynadıgım zaman olmuyor mesela anti terördeyim terör bölgesine gidiyorm asla donma vs olmuyor çok tuhaf bişey
  • quote:

Orijinalden alıntı: Can_R6

Oc yapmadım herşey fabrikasyon ayarlarda xmp profili açık sadece bu donma olayı sadece cs go da dust 2 map de oluyor anti teröristlerde oynadıgım zaman olmuyor mesela anti terördeyim terör bölgesine gidiyorm asla donma vs olmuyor çok tuhaf bişey

Steam profilinizi silin tekrar 0 dan deneyin bi.

Bazen xmp de sorun yaratabilir. Ram voltajı eksik geliyor olabilir.

Dediğiniz sorun stabil olmayan ram overclock da başıma geliyordu.

Steam profilini silin derken yani biraz daha açarmısınız hesabı tamamen mi sileyim yeni hesap açayım format bile attim yine aynı durum oldu çünkü
  • quote:

Steam profilini silin derken yani biraz daha açarmısınız hesabı tamamen mi sileyim yeni hesap açayım format bile attim yine aynı durum oldu çünkü

Csgo da komple silseniz bile bulut yüzünden ayarlar gitmez.

Steam içinde hesap id niz olur. Pcden uzağım akşam geçince tam konumunu atarım.

Hesap eski hesap oluyor csgo yu yeni almış gibi cfg ayarları oluyor.

Formatladıgım zaman cs go tüm ayarlar sıfırlanıyor ama grafik mause klavye hepsi akşam bir görüşelim mümkünse hocam
  • Monitör display porttan mı bağlı?

• melihcskn M kullanıcısına yanıt
    Evet
  • quote:

Formatladıgım zaman cs go tüm ayarlar sıfırlanıyor ama grafik mause klavye hepsi akşam bir görüşelim mümkünse hocam

C ye gir.

x86 nın ıcınde steam klasorunu bul. (farklı bır yere kurduysan orada da olabılır)

userdata var. onun ıcındekı dosyayı şift ile sil.

csgo ya gırıs yapıp cfg kurmadan bır deneme yap.

Dediğinizi yaptım bakalım inşallah düzelir
  • Can_R6 kullanıcısına yanıt
    Belki kabloda sıkıntı vardır hocam, hdmi kablonuz varsa birde onunla deneyin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • melihcskn M kullanıcısına yanıt
    Denedim hdmı kablosu ilede düzelmedi herzaman yapmıyor bise işin kötü tarafı cok garip bişe
  • Can_R6 kullanıcısına yanıt
    Vallahi hata kodu vs. olmayınca rastgele bütün bileşenleri denemekten başka bir çözüm yok gibi. Anladığım kadarıyla iki ekran kartı denemişsiniz, eğer sorun ekran kartından olsa internette bolca konuşulurdu diye düşünüyorum. Bios defaultken farklı ram slotları, ramlerden sadece birisini kullanmak, format, denemesi en kolay olanlardan. Başka bir oyunda böyle bir sorun var mı?

• Buna benzer bi sorunu gtx 980 de yaşamıştım.Ben sorunumu bios güncelleyerek çözmüştüm.Ne alaka diyebilirsin.Bende ne alaka demiştim.Tabi zaten biosun güncelse bu yöntemi esgeçebilirsin.

• Arkadaşımda bu hata CS de çok oluyordu çıkıp giriyordu AMD 3600 işlemci EVGA RTX 2080 ekran kartına sahip. Oyunu tekrar silip kurmuştu güncel sürücülere falan geçmişti sonraki oyunlarımızda bu sorunu yaşadığını pek hatırlamıyorum. Bende bir kere yaşadım CS'de ama 1650 mi takılıydı o ara RTX 3080 mi tam emin değilim.

• Arkadaşlar cfg yi sildim tamamen buluta kapattım cs go yu 1 maç oynadım sıkıntı olmadı inşallah bakalım düzelir
  • Rtx 3060 ile benzer bir driver sorujuda ben yasadim. Bf5 oynuyorum rastgele bir yerde oyundan atiyor. Guncel surucu kurulu ve hersey guncel. Sistem gayet iyi. Epey sey denedim ve bir onceki surucuyu yukledim. Kimse bshsetmiyor ama rtx3060 madencilerin tercihi olmasin diye epey yazilim sorunuyla geldi. Mining kilidi acik olan 470.05 hemen hemen hicbir oyunda stabil degil mesela. 465 li bir surumde sonunda sorunsuz oyuncu olabildim. Eskiden sorunlu amd simdilerde resmen nvidia olmus.

Gecen hafta bir arkadasima rx6700xt li hazir sistem aldik. Guncel Surucuyu indirip kurduk sifir sorun var.

• Ben rx570 de saçma sapan fps bir anda düşüyor diye nvdia kalitedir die geçtim ama gerçekten can sıkıcı bir dünya para veriyosun böyle sorunlar çıkıyor malesef bakalım ne olacak
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.