Şimdi Ara

RTX 2060 BFV Fps drop ve kasma sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Son zamanlarda Battlefield V oynarken kasma ve fps dropları yaşıyorum ve sadece bu oyunda oluyor. Sistemimin özellikleri : i7 9700F, RTX 2060 Ventus XS OC, Kingston HyperX CL15 3000 MHz 2x8 GB ram. Oyun SSD ye kurulu ve low ultra farketmeksizin bariz bir düşüş var. 120 fps lerde oynadığım oyun 60 70 lere düşüyor sizce neden olabilir ?

• up

• benim ayarları bi dene istersen

önce videodan ekran yenileme hızını neyse onu seç mesela 144hz se 144u seçmeyi unutma sonra advanced' e gel

frame rate neden 200 diceksen bu arada onu farklı bişey yapınca benim fps saçmalıyordu.

RTX 2060 BFV Fps drop ve kasma sorunu

Ayrıca ekran kartı ayarıda yapman gerekiyor en kötü ihtimalle dikey geçiş (vertical sync) kapamalısın. ekran kartı güç ve görüntü seçenekleri yüksek performans seçilmeli.

birde herkesin bilmedigi bişey var windows 10 güncellediysen bi hata oluştu bilgisayarın ENERJI SECENEKLERInde Power save yani otomatik enerji korumaya alıyor. Denetim masasına gir güç seçenekleri (power options) yaz bi kontrol et yüksek performasta olması lazım eger Power saver enerji koruma tarzı bişeydeyse mesajda belirt çünkü onu makinaya reset atınca tekrar eski haline dönüyor ben onu kitlemesini buldum kitledim degişmiyor bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VolcanoPower -- 30 Mayıs 2021; 21:27:58 >

• aktif olarak forumda durmuyorum ancak. bununla ilgili youtubede 2 adet video var. bakabilirsin.

aktif bir hdd kasada takılıysa Onu söküp deneme yap diyeyim.

• RTX 2060 dx12 yi açınca çok donuyor diğer ayarlarım benim standart gayet akıcı ve kaliteli 2560x1080 çözünürlükte normal oynuyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.