Şimdi Ara

RTX 2060 aşırı ısınma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
1.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar. masaüstünü yaklaşık 2 ay önce topladım. bir sorun yoktu fakat son zamanalrda eskisinden daha şiddetli ısınmaya başladı. witcher3'ü nvidia nın kendi optimize ettiği ayarda (ultra) grafikte kasmadan oynuyordum ısı da maksimum 80-81 e geliyordu. öyle bir oyunda o ayarda normal belki. geçenlerde kuzenim eski ve çok da üstün grafikli bir oyun olmayan friday the 13th alıp yüklemiş. yine nvidia onu da ''epic'' yani en üstün grafikte optimize etmiş fakat oyun zaten grafik eksenli değil bilen bilir. onun görüntülerini. ekran kartı ısısı epic seviyede yine 80-83 civarı ve bu bana pek normal gelmedi. öyle aşırı bir ses yok. 2 fan da dönüyor. oyun kapandığında da yani pc normal seyrindeyken 40-52 arası ısıya geri dönüyor. (normal halde hep bu seviyedeydi)
    bir de şunu da anlatmam gerekiyor. kasa bir süre önce bir tanıdık tarafından açılmış ben yokken ve gelirken yanlış montajlandığını söyleyip birkaç kablonun yerini değiştirmiş. o günden sonra bir anormallik görmedim fakat bu friday the 13th gibi maksimum ayarı bile düşük grafik sayılabilecek bir oyunda bu kadar ısınması korkutuyor beni. bir de yeni bir şey almış ve para vermişken sıkıntılı bir durum anlarsınız eminim
    bu normal midir değilse ne yapabiliriz bilgilendirirseniz sevinirim.

• rtx 2060'ın hangi modelini kullanıyorsunuz?

80-83 dereceler çok tehlikeli sıcaklıklar değil ancak normal şartlarda daha serin çalışması gerekir. kasa havalandirmaniz ne durumda?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • tam modeli bu
    Galax RTX2060 6GB (1-Click OC) 192Bit GDDR6 RTX 2060 Ekran Kartı (GLX-26NRL7HPX7OC)

ekran kartı üzerinde 2 fan var ikisi de çalışıyor. işlemci fanı ve kasa fanı da çalışıyor.
  • rtx 2060 için üst seviye modeller yok ise (strix, gaming x vs.) gibi 70-80 derece aralığında seyretmesi gerekmekte tabi mevsimsel şartları da unutmamak lazım, ancak 80 derece barajını aşıyor ise kasanın içindeki hava akışı iyi olmayabilir. hava akışında problem yok ise güzel bir fan eğrisi oluşturup deneyin derim olmadı undervolt işlemine girişebilirsiniz.
  • maskaze88 M kullanıcısına yanıt
    o kadar yüksek sıcaklıklarda çalışmaması gerekir. kasanın kapağını açıp oyun oynamayı deneyin, 10-15 derecelere kadar bir fark oluyorsa kasa havalandırması yetersizdir.

Msi afterburner üzrinden fan eğrisi ayarlayıp fanları daha hızlı çalıştırırsanız o da etki edecektir.
  • markadan markaya modelden modele değişir.

ortam ısısı

kasa havalandırma ve çıkışıda etkilidir.

techpowerup.com dan

GPU-z programını indirip bakıyoruz.
    Kartımız maximum kaç derecede çalışır diye.

RTX 2060 aşırı ısınma

83 u geçmediğin 90 na ulaşmadığın sürece problem olmaz nvdia kartlarda.
    msi afterburnerdan özel fan profili atıyarak ısınmanın önüne geçebilirsiniz. fakat fan devri artıcağından ortam seside artıcaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 11 Haziran 2020; 0:1:22 >

• teşekkürler cevaplarınız için. kasa camını çıkartıp deneyeceğim.
    msi afterburner kurulu fakat sadece anlık ısıyı öğrenmek için kullanıyorum fan ayarlarına dokunmaktan korktuğum için. bahsettiğiniz işlemi nasıl yapmam gerektiğini anlatmanız mümkün mü afterburner üzerinden
  • 80 sorun edilecek sıcaklık değil. 75 i geçirmiyorum. Fan ayarını manuel yapıp fan ayar düzeni oluışturaiblrisin. Nvidia ayarlarında kendliğinden optimum güç ayarını değiştirip maksimum performasn geitrmişenzi o bir parça sılıranızı artırır. Single oyunlarda vsynch ile fps sabitlemneiz ısınızıdüşürü tabiki monitörnüzün tazelem hızı yani hz değerininin üsütnde fps alıyorsanız bunu yapın.
  • maskaze88 M kullanıcısına yanıt
    ben su ayarları kullanıyorum 4 gündür.
    benim kartta sıcak çalışıyor.
    kasa kapağını çıkarmakta geçici çözüm olabilir.
    ben şu an kasa kapakları kapalı bu fan profilinde kulaklık takarak kullanıyorum. oyunlarda sesi duymuyorum.

RTX 2060 aşırı ısınma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 11 Haziran 2020; 0:14:59 >
  • pc normal haldeyken oyun v.s açık değilken değerler bu şekilde. bir arkadaşım normal haldeki bu sıcaklığında normal olmadığını söylemişti. ama bilmiyorum

bir de ben sesi sorun etmem. karta zarar gelmesinden korkuyorum daha çok.

RTX 2060 aşırı ısınma
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.