Şimdi Ara

RTE: Ulan Beşiktaş Kulübünün mü saha yahu? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
0
Favori
13.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
98 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Güzel kardeşim iddia senin. Biz okuduğumuzu her yerde yazanı söylüyoruz.

Sen diyorsun ki hayır öyle değil.

Ne kıvrıldın yahu. Altı üstü bir belge koyacaksın.

Spor Toto idaresiyle tribünün isim hakkı değil de, devlet desteği olarak verildiğini gösterecek bu belge. Ve para biriminin TL değil de Euro olduğunu gösterecek tabii ki.

Çamuru attın hadi bakalım güzelce belgeni koy da yapışsın kalsın olmaz mı ?

EDİT: İlle de kanıt diyorsan bu resmi açıklama yeteri kadar bağlayıcıdır.http://www.bjk.com.tr/tr/vodafone_arena/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Son Hata Bükücü -- 11 Ekim 2017; 16:36:52 >
  • Son Hata Bükücü kullanıcısına yanıt
    evet iddia benim kanıtıda ortada koskocaman bir stad var ve parasının nereden geldiği belli değil ? devlet vermediyse o para nerden geldi ? 50 milyon TL ile stad yapılmaz.

çamur atmadım çünkü çamuru atmadığımı cumhurbaşkanı bile doğrular nitelikte açıklama yaptı ulan o stadı biz yaptık dedi bu cümle bile yeter size çünkü çıldırıyorsunuz gerçekler ortada olduğu için.

attığın linktede hiçbirşey yazmıyor sadece stadın açılışı ve stadda olanlar yazıyor bomboş bir yazı.
    tamam öz sermaye ise beşiktaş klübü çıksın desin ki kardeşim biz bu sezon 500 milyon TL para kazandık 200 ünü stada harcadık çıksın desin stadı nasıl öz sermayenizle yapıyorsunuz okadar geliriniz yok birkere feda sezonu dediniz dilendiniz herkesten 500 milyon TL mi topladınız devletin vergilerini beşiktaşmı alıyorduda okadar para toplandı.Beşiktaş stadı nasıl yapıldı kimden ne kadar para alındı açıklayamıyor ki gelmiş siz hala burda öz sermaye diyorsunuz kendi kendinizi kandırın anca

her yazılana inanacak kadar beyninde göç oluşmuş senin tamam sen olmuşsun hadi klavyeyi bırak şimdi.
  • bugralioglu kullanıcısına yanıt
    Evladım. Vodafone ile sadece 141 milyon, Euro ya da dolar kurunu tam olarak hatırlamıyorum, sponsorluk anlaşması yapıldı.

Spor Toto ile 50 milyon TL

Adidas ile 25 milyon Euro.

Stadın maliyeti de 400 milyon TL den biraz fazla.

Şimdi klavyeni bırak hesap makinesine geç matematiği yap. Sonra da mümkünse klavyeni bir daha kullanma..
    daha vodafone un ne kadar verdiğini bile bilmiyorsun hadi senın hesabınla gidelim o günün eurosu 3,2 dolarıda 2,8 , eğer euro aldıysanız paranın tamamını vodafone ödemiş oluyor (451,2 milyon TL yapıyor) buda imkansız çünkü devletten de para aldığınız ortada , eğer dolar aldıysanız da senin hesabına göre 141 milyon dolar verdiyse vodafone tam tamına 394 milyon tl yapıyor adidas ile devletin verdiği para yine boşa çıkıyor stadı sadece vodafone yapmış oluyor. (400 milyon TL den biraz fazladan kastın eğer 490 milyon TL ise verdiğin hesapta yine sadece vodafone ve adidas ile yapılmış oluyor stad devletten aldığınız paranın bir anlamı olmuyor)

o 141 milyon büyük ihtimalle TL çünkü o günün kurlarına göre hesaplandığında (senin matematiğin 0 demekki) hesapların hepsi yanlış oluyor çünkü TL olarak verdiğini varsayarsakta Vodafone + Devletin verdiği 50 milyon TL ile para yapıyor sana 191 milyon TL eeee geri kalan 200 milyon TL nin 68 ini adidastan aldın sayalım. kalan 159 milyon TL yi nerenizden çıkardınız acaba ? iett arazisine verdiğiniz paralar hariç.

euro dolar kaynağınıda buraya atiyimde sonra kaynaksız geliyorsun deme bana
    https://www.paranomist.com/11-nisan-2016-pazartesi-11-04-2016-tcmb-merkez-bankasi-doviz-dolar-euro-kuru.html

hadi az ötede oyna önce rakamları doğru öğren sonradan gel ben sana hesap yapmasını öğretirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugralioglu -- 11 Ekim 2017; 17:29:25 >

hesap tutmayınca ihtimaller cahiller olduk

sen önce o stadın parasının nerelerden kimlerden alındığını kanıtla burada kanıt gösterecek kişi ben değilim sensin.

o çamuruda ben atmadım cumhurbaşkanı attı bizzat canlı yayında bizim verdiğimiz parayla yaptılar stadı dedi 50 milyon TL ile kalmamış demek ki herşey. Çıksın birisi açıklasın stadın parasının nereden geldiğini eğer sadece vodafone diyorsanız devletin verdiği parayı naptınız ? hani spor toto destekli idi stad ? sen sorularıma cevap bul önce.

sonrada kendine beyin nakli için nörolojiye gözük bak bakalım ellerinde varmıymış sana yarayan birşeyler.

yazık okuma yazması da yok..

vodafone resmi site linki attım sana az önceki mesajla. bak adamlar ne kadarlık anlaşma yaptık demişler? az okuyun abisi.

ömür böyle iftirayla çamurla geçmez. azıcık da lafının adamı olacaksın.

hala 50 milyon € belgesi bekliyorum. ağzında salyalarla "o TL değüldür örodur örodur" diyordun ya. Lütfen kanıtınla buraya bırak o belgeyi.
  • Konu fanatiklerin taraftarı oldukları spor kulüplerini savunmalara doğru kaymış. Popüler konulara da girdi mi bu konu herhalde bi 500 sayfa olur 3 günde.
    okuduğum şey ile kendini çeliştiriyorsun bre akıllı 145 milyon tl vodafone dan aldıysa o stad açılışında cumhurbaşkanının yapımı için 50 milyon TL verdik sözünde ki para ne oldu ? cebemi indirdiniz naptınız ?

sen önce rakamları düzgün oku stadın yapımında kim ne kadar para vermiş onları öğreeeen kesin bir bilgiyle bana gel ben sana o paranın neden 50 milyon EURO olduğunu güzelce anlatıcam koçum benim hadi git bulda gel hadi.
    Hala 145 milyon TL diyor ya.

Senin Türkçe öğretmenin kimdi bilmiyorum ki. Ona sevgilerimi gönderiyorum. Okuduğunu anlama kapasiten endoplazmik retikulumdan bir tık daha fazla sadece..

Kulübün tek harcama kalemi stat değil tabi ki. 500 milyon TL sponsorluk geliri elde ettiyse 406 sını stada harcamış işte.

Gerisini de cebe atmış evet. Kar elde etmiş sponsorluktan. Küçük aklın bu kadarını almıyor mu? Sponsorluk anlaşması dediğin kar elde etmek için yapılır zaten.

Lafının çocuğu ol sözünün altını doldur. 50 milyon"€" kanıtı bekliyorum hala..
  • Doğru söylemiş o stad beşiktaş'a ait değil, onlarda yapsaydı kendi stadını ona buna muhtaç olmadan ama bunun yerine başka yolu tercih ettiler.Başkanları her gün bu stadı biz yaptık derse stadı yapanda çıkar böyle lafı vurur.
  • Reis ne diyorsa doğrudur, biz krizlerle büyüdük ama ülke şuan çok çok iyi durumda tabi 80 li ve 90 lı yıllardan haberleri bile olmayan 2000 doğumlular nereden bilecekler eskiyi?

Başkanlıkta Reise yakışacaktır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Son Hata Bükücü

quote:

Orijinalden alıntı: paradiso35

quote:

Orijinalden alıntı: kvadankpakal

reis'e göre her şey onun, tipik arap mantığı, arap hayranlığı işte.
    arabistan'da da herşey neticede kralındır, sen çalışmışsın, alın terinle yapmışsın vs.. hikaye kral ne derse o, isterse elinden alır isterse benim der.

rte 'de buna özeniyor türkiye içindeki herşey ve herkes kendi malı gibi düşünüyor.
    ormanmış yolmus betonmuş stadmış hikaye.

senin bir evin, araban, kılın, tüyün vs.. varsa reis sayesindedir çünkü reis oldugu için onlara sahip olmuşsundur ve esasında gerçek mal sahibi reis'in kendisidir.

konu bjk gs vs.. değildir.

bjk de gs de fb de diger takımlarda bugün maç yapıyorsa rte sayesindedir, rte olmasa olmazlardı yok olurlardı.
    rte'den önce mesela insanlar mağara da yaşıyordu, rte ile beraber apartman da oturmaya başladılar.
    rte'den önce futbol yoktu, rte bu ihtiyacı gördü ve kulüpleri kurdu lig kurdu ve oynattı.

ondan sonra çıkıp biri dese bjk'nin stadı bjk'ye teşekkür ediyoruz diye adam delirir tabi.neden? çünkü kendisi yaptı, herşey kendisinin, biz bile reis'e aitiz.
    anamız da babamız da o.

Araplar sana naaptı doğru söyle?

Dalga geçmiycez valla bak.

Ya da delikanlı ol çık itiraf et, ben aslında islam düşmanıyım Araplar bahane de?

Adam reise sallamış sen islam düşmanlığına nereden bağladın?

Adamı peygamber ilan ettiniz de haberimiz mi yok?

Sevgili bükük benim mesajımdaki "reis" i göster sana istediğini vercem.

• Yahu Tayyip ilk defa düzgün bir şey çıktı ağzından ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Irishman -- 11 Ekim 2017; 21:42:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vay be.

• Yalnız bakan içinden dedi ki; Eyvah şimdi sapı tuttuk
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ron Jeremy

Gündemle ne de güzel oynuyorlar.

Adam ince gördü
  • Reis iyi söylemiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L.Hamilton -- 11 Ekim 2017; 23:9:55 >
  • Yorumlarda kıskançlık fışkırıyor

Kim ne derse desin vodafone arenayi fikret başkan sponsorla ve kombinelerden elde edilen gelirlerle yapmıştır.

Spomsorlardan birisi de devlet kurumu spor toto, c. Baskanin kastettigi budur.

• ARKAN ERGİN ULUSLARARASI BAĞIMSIZ DENETİM VE SMMM A.Ş.

Merkez Adresi Maslak Mahallesi Sümer Sokak No: 4/2 34485 Sarıyer-İstanbul
    Elektronik Posta Adresi infoaudit@jpatr.com
    İnternet Adresiwww.jpatr.com

https://www.kap.org.tr/tr/sirket-bilgileri/ozet/213-arkan-ergin-uluslararasi-bagimsiz-denetim-ve-smmm-a-s

Bağımsız Denetim:

Beşiktaş, Vodafone Park Stadını kendi öz kaynaklarıyla yapmıştır.

"[...]
    Vodafone Park'a ana sponsoru Vodafone 10 yıl içerisinde ödeme şartı ile 66 milyon dolar verdi (sponsor).
    Deniz Bank 5 milyon dolar verirken bunu 5 yıl içerisinde ödeme koşulu koydu (sponsor).
    Aktif Bank 5.5 milyon dolar verirken, Deniz Bank gibi 5 yıl içerisinde ödeme koşulu koydular.
    Spor Toto ise 50 milyon TL verdi ve bu parayı 10 yıl içerisinde ödeyeceklerini taahhüt etti (sponsor).
    Spor Toto ile anlaşma yapıldığında dolar kuru yaklaşık 3.2 TL seviyelerindeydi.
    Vodafone Park'ın toplam bedeli ise 257.871.354 TL + KDV'dir.
    Beşiktaş, bu ödenen paraları KAP'a bildirmiştir."

http://www.ajansbesiktas.com/ozel-vodafone-park-kac-paraya-yapildi-devlet-ne-kadar-verdi-iste-tum-rakamlar-15971h.htm

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.