Şimdi Ara

RPG Maker Oyun Çeviri Aracı (Resimli Anlatım)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3
Cevap
0
Favori
999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Öncelikle indirdiğiniz .zip dosyasındaki DreaMaker-v3.8.exe'yi "OYUN KLASÖRÜNÜN" içine atın.

Sonra DreaMaker-v3.8.exe'yi çalıştırın ve sorduğu zaman Enter tuşuna basarak devam edin.

1. seçeneği seçerek Map dosyalarını DXT dosyalarına dönüştürelim.

Tüm Map dosyalarını dönüştürmemiz gerektiği için 1. seçeneği seçiyoruz tekrar.

Tamamlandığında Enter tuşuna basarak devam edin.

Diyalogları çıkartmak için 2. seçeneği seçelim ve tamamlandığında Enter tuşuna basarak devam edelim.

Oyun klasöründe dialogues.txt şeklinde bir dosya oluşacak. Çevirmeniz gereken dosya bu.

Çevirinizi yaptıktan sonra dosyayı kaydedin ve kapatın. (Türkçe karakter kullanırsanız sorun çıkabilir. Oyununa göre değişir.)

Şimdi tekrar Dreamaker'a geçip 3. seçeneği seçerek diyalogları içe aktaralım ve sorduğu zaman Enter tuşuna basarak devam edelim.

Sonra 4. seçeneği seçerek DMK dosyalarını tekrar Map dosyalarına dönüştürelim.

Burada sadece değiştirdiğiniz Map dosyalarını içe aktarmayı seçebilirsiniz hızlı olması açısından.

Oyunu açıp test etme zamanı.

Gördüğünüz gibi çalışıyor.

Önemli Notlar:

Not 1: Bu aracı yalnızca RPG Maker XP sürümüyle yapılmış bir oyunda denedim. Diğer sürümlerde çalışıp çalışmadığından emin değilim.

Not 2: 3. seçeneği tekrar tekrar kullanamıyoruz. Hata veriyor. Yani her düzenleme yaptıktan sonra baştan başlayıp diyalogları tekrar çıkartmanız gerek.

Not 3: Bazı oyunlar değişikliklerin görünmesi için save dosyalarının silinmesini gerektirebiliyor. Bu durumda ilgili oyunun save dosyasının nasıl silindiğini araştırın.

Araç Linki: Tıkla İndir

Kaynak Sayfası: Tıkla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DAD5424B4 -- 10 Eylül 2019; 20:11:1 >

• Bu aralar da çeviri araçları moda oldu. Ama güzel bir şey tabii ki :D Türkçe oyun oynarız bari bu işi yapanlar çoğalırsa.
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.