Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

RPG Maker Oyun Çeviri Aracı (Resimli Anlatım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
1
Cevap
0
Favori
944
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> Türkçe Yamalar >> Oyun Çeviri Araçları >> RPG Maker Oyun Çeviri Aracı (Resimli Anlatım)
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    471 Mesaj
    Resimli Anlatım

Öncelikle indirdiğiniz .zip dosyasındaki DreaMaker-v3.8.exe'yi "OYUN KLASÖRÜNÜN" içine atın.

Sonra DreaMaker-v3.8.exe'yi çalıştırın ve sorduğu zaman Enter tuşuna basarak devam edin.

1. seçeneği seçerek Map dosyalarını DXT dosyalarına dönüştürelim.

Tüm Map dosyalarını dönüştürmemiz gerektiği için 1. seçeneği seçiyoruz tekrar.

Tamamlandığında Enter tuşuna basarak devam edin.

Diyalogları çıkartmak için 2. seçeneği seçelim ve tamamlandığında Enter tuşuna basarak devam edelim.

Oyun klasöründe dialogues.txt şeklinde bir dosya oluşacak. Çevirmeniz gereken dosya bu.

Çevirinizi yaptıktan sonra dosyayı kaydedin ve kapatın. (Türkçe karakter kullanırsanız sorun çıkabilir. Oyununa göre değişir.)

Şimdi tekrar Dreamaker'a geçip 3. seçeneği seçerek diyalogları içe aktaralım ve sorduğu zaman Enter tuşuna basarak devam edelim.

Sonra 4. seçeneği seçerek DMK dosyalarını tekrar Map dosyalarına dönüştürelim.

Burada sadece değiştirdiğiniz Map dosyalarını içe aktarmayı seçebilirsiniz hızlı olması açısından.

Oyunu açıp test etme zamanı.

Gördüğünüz gibi çalışıyor.

Önemli Notlar:

Not 1: Bu aracı yalnızca RPG Maker XP sürümüyle yapılmış bir oyunda denedim. Diğer sürümlerde çalışıp çalışmadığından emin değilim.

Not 2: 3. seçeneği tekrar tekrar kullanamıyoruz. Hata veriyor. Yani her düzenleme yaptıktan sonra baştan başlayıp diyalogları tekrar çıkartmanız gerek.

Not 3: Bazı oyunlar değişikliklerin görünmesi için save dosyalarının silinmesini gerektirebiliyor. Bu durumda ilgili oyunun save dosyasının nasıl silindiğini araştırın.

Araç Linki: Tıkla İndir

Kaynak Sayfası: Tıkla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf0808 -- 10 Eylül 2019; 20:11:1 >

|
    |

• Yüzbaşı
    615 Mesaj
    Bu aralar da çeviri araçları moda oldu. Ama güzel bir şey tabii ki :D Türkçe oyun oynarız bari bu işi yapanlar çoğalırsa.
    |
    |
1
Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Mobilya Takımları
SEO
Masal
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
3,713
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.