Şimdi Ara

Royaltek Firmware Güncelleme Yapılabilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Nokia N70lerle birlikte verilen smart2go yazılımıyla birlikte aldığım royaltek rbt 1000 bluethooth gps alıcısı şimdi bağlanmıyor. Mavi ışık sürekli yanıp sönüyor ama Gps sinyali alamıyor :( firmware güncelleme yada format yada reset gibi birşey yapmak istiyorum.. Yardımcı olacak, yol yordam gösterebilecek birileri var mı?? teşekkür ederim

• Bu programla bilgisayar üzerinden antene baglanip Uydu baglantisi olup olmadigini görebilirsin.
    http://www.navtec.de/download/nmeamonitor.zip

Buda NMAE log yazdirmak icin:
    http://frankl.comdesign.at/Geo/GPSNMEA.html

Parali versiyon Test ve kontrol icin:
    http://www.bluechillies.com/details/29168.html

Su sayfada GPS aletlerini programlamak ve kontrol etmek icin birsürü program mevcut.
    http://www.poly-electronic.ch/gps-tools.htm

Bilgisayarla Gps anteni eslestirip bu programlar yardimi ile yeniden calisir hale getirme ihtimalin var.

Dikkat: Iyice okuyup anlamadan birseyler yaparsan anteni tamamen bozabilirsin. Tecrübem olmadigi icin ben pek yardimci olamayacagim.

• Bildiğim kadarıyla mavi ışığın yanıp sönmesi Bluetooth bağlantısı yapıldığını gösteriyor. Uyguya kilitlenene kadar yeşil ışık sabit, kilitlendiğinde yanıp söner hale gelmesi lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: ukc34

merhaba arkadaşlar.

Nokia N70lerle birlikte verilen smart2go yazılımıyla birlikte aldığım royaltek rbt 1000 bluethooth gps alıcısı şimdi bağlanmıyor. Mavi ışık sürekli yanıp sönüyor ama Gps sinyali alamıyor :( firmware güncelleme yada format yada reset gibi birşey yapmak istiyorum.. Yardımcı olacak, yol yordam gösterebilecek birileri var mı?? teşekkür ederim

Merhaba bu paketten bende aldım. Gps sinyali alamıyor derken denemelerini açık alanda mı yoksa pencere kenarında mı yaptın? Bazen pencere kenarında uyduları yakalarken bazende yakalayamayabiliyor. İkincisi de Gps' i kullanma sıklığına göre bağlantı süresi değişiyor. Uzun zaman ara verdiysen biraz uzun zaman alabiliyor.( 1-1.5dk. gibi)
  • Merhaba arkadaşlar. Topu topu 4yada5kere kullanmış olduğum bu cihazla, açık havada, deniz kenarında, araçta her nerede olursa olsun bluetooth bağlantısı yaptıktan sonra sinyal almayı başaramadım. Cihazı görüyor. Bağlanıyor. Ama mavi ışık hep yanıp sönüyor. Normal değil gibi geldi bana. Hadi normal diyelim. 3telefonda farklı yazılımlarla denedim, sonuç; bağlanmıyor. Uydu bulamıyor. GPS sinyali göndermiyor :( reset tuşu koymamış ki adamlar, resetleyelim. Bu hafta servisine göndereceğim de, servisi kötü geldi bana.. Telefon açtım; herkes birbirine sallıyor, çözüm üretecek yada yardımcı olmaya çalışcak kimse yok :(

Tekrardan söylüyorum: TELECITY isimli tedarikçi yardımcı olamadı, mail atın cevap verelim dedi.. mail attım,mail de, kutunun içinden çıkan kullanma kılavuzunu göndermişler. sorun varsa servise gönderin yazıodu :( Bir daha GPS alırken tedarikçi konusunda 2kere düşünmeme neden olacak bir durum:(

• ukc34 program olarak sanırım smart2go yu kullanıyorsun. Benim N70 ile royaltek eşleştirmesini alırken nokia görevlisi yapmıştı ama acaba sende böyle bir sorun olabilir mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ukc34

Merhaba arkadaşlar. Topu topu 4yada5kere kullanmış olduğum bu cihazla, açık havada, deniz kenarında, araçta her nerede olursa olsun bluetooth bağlantısı yaptıktan sonra sinyal almayı başaramadım. Cihazı görüyor. Bağlanıyor. Ama mavi ışık hep yanıp sönüyor. Normal değil gibi geldi bana. Hadi normal diyelim. 3telefonda farklı yazılımlarla denedim, sonuç; bağlanmıyor. Uydu bulamıyor. GPS sinyali göndermiyor :( reset tuşu koymamış ki adamlar, resetleyelim. Bu hafta servisine göndereceğim de, servisi kötü geldi bana.. Telefon açtım; herkes birbirine sallıyor, çözüm üretecek yada yardımcı olmaya çalışcak kimse yok :(

Tekrardan söylüyorum: TELECITY isimli tedarikçi yardımcı olamadı, mail atın cevap verelim dedi.. mail attım,mail de, kutunun içinden çıkan kullanma kılavuzunu göndermişler. sorun varsa servise gönderin yazıodu :( Bir daha GPS alırken tedarikçi konusunda 2kere düşünmeme neden olacak bir durum:(

Bence Com port ayarlamalarinda bir hata olusuyor. N70 in Son Firmware versiyonu yüklümü telefonda..?

Birde Bluetooth ayarlarindan anteni sil ve tekrar eslestirerek bir daha denermisin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marcopolo -- 19 Nisan 2008; 15:42:09 >

• mesajda yazdığım gibi tek program ve tek telefonda sınırlı kalmadan denedim ama sonuç aynı.. sErvisine göndermekten başka çarem kalmadı :( artık 2ay beklicez heralde :((
  • Bu tip cihazlarda reset olmaz genelde,o nedenle pilini çıkartıp takmadan en az 24 saat bekletin.Kendini fabrika değerlerine alacaktır.Sonra tekrar deneyin,bu arada telefonunuzda bir BT bağlantısı yaratmışsa cihaz silip tekrar eşleştirin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.