Şimdi Ara

rover araba alınır mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
1
Favori
114.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: egunns

şu an alınıcak her rover hurdadır..rover markası yok artık....roewe adı altında çinliler satın aldı 4-5 sene önce

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: egunns

şu an alınıcak her rover hurdadır..rover markası yok artık....roewe adı altında çinliler satın aldı 4-5 sene önce

hurda olduğu kanısına nerden vardın

• quote:

Orijinalden alıntı: chnbs

quote:

Orjinalden alıntı: egunns

hurda olduğu kanısına nerden vardın

Alıntıları Göster
    88-90 kasa mercedesler bmwler e bilmemkaç kasa w bilmemne kasa diye satılıp da kral araba oluyor da rover neden hurda olsun? Adam gibi bakmazsan bütün makineler hurda olur. Saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Doc

88-90 kasa mercedesler bmwler e bilmemkaç kasa w bilmemne kasa diye satılıp da kral araba oluyor da rover neden hurda olsun? Adam gibi bakmazsan bütün makineler hurda olur. Saygılarımla.

Alıntıları Göster
    mıhteşem bir araba ağbimde vardı kullandım gerçekten inanılmaz ama oda sattı merco aldı böyle bir marka nasıl battı anlamadım 99-2000 arası 400 si bulursam temiz affetmem alırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: excalibre

mıhteşem bir araba ağbimde vardı kullandım gerçekten inanılmaz ama oda sattı merco aldı böyle bir marka nasıl battı anlamadım 99-2000 arası 400 si bulursam temiz affetmem alırım

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bu tartışma geçeli 4 ile 5 yıl olmuş. roverlar hala yollarda geziyor fiyatları da 4 yıl öncesine göre artmış gibi gözüküyor.demek ki ingilizler sağlam araç yapmışlar. parça sorunu da kalmamış gözüküyor. internette onlarca site rover parçası satıyor. çoğu avrupa yedek parçasından fiyatları ucuz. demekki rover alınır

• quote:

Orijinalden alıntı: anto0707

arkadaşlar bu tartışma geçeli 4 ile 5 yıl olmuş. roverlar hala yollarda geziyor fiyatları da 4 yıl öncesine göre artmış gibi gözüküyor.demek ki ingilizler sağlam araç yapmışlar. parça sorunu da kalmamış gözüküyor. internette onlarca site rover parçası satıyor. çoğu avrupa yedek parçasından fiyatları ucuz. demekki rover alınır

Alıntıları Göster
    8 yıldır rover 416 si otomatik vites ( honda motor,1998) kullanıyoruz, herseyi ile cok rahat ve surusu zevkli bir arac, halen pırıl pırıl, normal servis bakımı dışında hiç arıza vermedi, bir keresinde onumuzdeki iki arabanın carpısması yuzunden arabaların biri uzerimize atladı ( hızımız 20 km/saat idi) atlayan arabanın markasını hatırlamıyorum, ancak ortasından icine goctu, bizim arabanın yalnızca on tamponu dustu. Parcası cok rahat bulunuyor, orijinal parcaları ebay yolu ile ingiltereden de getirilebilir en kotu ihtimalle, bu sekilde 1/4 ucuz oluyor, turkiyeden aldıgınızda orijinal parca renault'unkilerden pahalı degil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi technosister -- 7 Aralık 2011; 7:40:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: technosister

8 yıldır rover 416 si otomatik vites ( honda motor,1998) kullanıyoruz, herseyi ile cok rahat ve surusu zevkli bir arac, halen pırıl pırıl, normal servis bakımı dışında hiç arıza vermedi, bir keresinde onumuzdeki iki arabanın carpısması yuzunden arabaların biri uzerimize atladı ( hızımız 20 km/saat idi) atlayan arabanın markasını hatırlamıyorum, ancak ortasından icine goctu, bizim arabanın yalnızca on tamponu dustu. Parcası cok rahat bulunuyor, orijinal parcaları ebay yolu ile ingiltereden de getirilebilir en kotu ihtimalle, bu sekilde 1/4 ucuz oluyor, turkiyeden aldıgınızda orijinal parca renault'unkilerden pahalı degil

Alıntıları Göster
    roverların hararet sorunu var diyorlar doğru mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Salih

Alıntıları Göster
    Rover eskiden güzel markaydı şimdi de belki güzel olabilir ancak Türkiye'de kullanması sıkıntılı bir araç diye düşünüyorum. Alfa Romeo'lar, Mazdalar ya da bunun gibi çok fazla kullanıcısı bulunmayan, bulunsa da ikinci eli ve yedek parça sıkıntısı olan markalar tercih edilmemeli diye düşünüyorum. Örnek vermek gerekirse eğer şu an sıfır olarak alınan bir Alfa Romeo Mito 45'e alınıyorsa eğer kontağı çevirdikten hemen sonra 42'ye satmak gerçekten zor.

Rover gibi bir araçta yaşanabilecek sorunlarda, bulabileceğiniz çözümler kolay olmayacaktır. Fiyatları Rover'lar kadar uygun olmasa da bence hizmetini daha kolay ve ucuza bulabileceğiniz bir markayı tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Örneğin Volkswagen, Fiat, Renault, Peugeot gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Janusss

Rover eskiden güzel markaydı şimdi de belki güzel olabilir ancak Türkiye'de kullanması sıkıntılı bir araç diye düşünüyorum. Alfa Romeo'lar, Mazdalar ya da bunun gibi çok fazla kullanıcısı bulunmayan, bulunsa da ikinci eli ve yedek parça sıkıntısı olan markalar tercih edilmemeli diye düşünüyorum. Örnek vermek gerekirse eğer şu an sıfır olarak alınan bir Alfa Romeo Mito 45'e alınıyorsa eğer kontağı çevirdikten hemen sonra 42'ye satmak gerçekten zor.

Rover gibi bir araçta yaşanabilecek sorunlarda, bulabileceğiniz çözümler kolay olmayacaktır. Fiyatları Rover'lar kadar uygun olmasa da bence hizmetini daha kolay ve ucuza bulabileceğiniz bir markayı tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Örneğin Volkswagen, Fiat, Renault, Peugeot gibi.

Alıntıları Göster
    rover 416 si (otomatik, honda motor, 1998) 8 yıl 4 ay kullanım sırasında hiç hararet sorunu yaşamadık.izmir'de oturuyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi technosister -- 7 Aralık 2011; 7:28:04 >

• quote:

Kesinlikle doğru, problem yumağı motoru vardır Rover'ların.

Hiç bulaşmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nihilist76

quote:

Kesinlikle doğru, problem yumağı motoru vardır Rover'ların.

Hiç bulaşmayın.

Alıntıları Göster
    Bakımları yapılmamış her araç bir problem çıkartır.
    Hararet sorunu yok, sıcak yaz günlerinde hararete karşı daha hassas sadece.
    Yazın düşük dereceli termostat takılarak veya radyatör fanı güçlendirilerek sorun çözülebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: zrb

Yazın düşük dereceli termostat takılarak veya radyatör fanı güçlendirilerek sorun çözülebilir.

Bu biraz "çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır" lafına benzemiş
    Çirkin kadın pekala olabileceği gibi, problemli araba da elbette ki vardır.
    Rover da bu arabaların en bilinenlerinden bir tanesidir.
    3 sene Rover (200) kullanmış, hararet sorunu yaşamış ve sonrasında motoru yanmış; benzer sorunlar 2 arkadaşının daha Rover (216 ve 25) marka arabasında meydana gelmiş biri olarak gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki: Rover'dan uzak durun.

• quote:

quote:

3 sene Rover (200) kullanmış, hararet sorunu yaşamış ve sonrasında motoru yanmış; benzer sorunlar 2 arkadaşının daha Rover (216 ve 25) marka arabasında meydana gelmiş biri olarak gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki: Rover'dan uzak durun.

Alıntıları Göster
    bulunduğum şehrin sanayisinde 2 adet atıl durumda var sebep parça pahalılığı ve usta eksikliği. büyük şehirlerde sorun olmaya bilir ama küçük şehirlerde anlayan usta bulmak zor

• quote:

quote:

Benim aracıma da önceki sahibi hararet yaptırmış, conta bende patladı.
    Radyatör şişletmek yerine sıfır radyatör taktırdım.
    Haftada bir defa kaputu açıp yağ, su, hidrolik, vb. şeyleri kontrol ederim.
    Radyatör giriş/çıkış hortumları sıcaklık farkına bakarım.
    Lastik havalarını kontrol ederim.
    Her zaman soğuk motoru 1 dakika rolantide çalıştırırım.
    Stop etmeden önce fan çalışıyorsa kapanmasını beklerim. Her halukarda yarım dakika civarı rolantide bekler araç.

Bagajımda her daim 10/40 yağım ve 5 litre suyum bulunur.
    Ben aracımla uğraşmayı severim. Ona canımı emnanet ediyorum sonuçta.

Yapar, yapmaz demedim. Ama bu araç kadar, aracın sahibi ile de alakalı birşey.

• quote:

quote:

quote:

Benim aracıma da önceki sahibi hararet yaptırmış, conta bende patladı.
    Radyatör şişletmek yerine sıfır radyatör taktırdım.
    Haftada bir defa kaputu açıp yağ, su, hidrolik, vb. şeyleri kontrol ederim.
    Radyatör giriş/çıkış hortumları sıcaklık farkına bakarım.
    Lastik havalarını kontrol ederim.
    Her zaman soğuk motoru 1 dakika rolantide çalıştırırım.
    Stop etmeden önce fan çalışıyorsa kapanmasını beklerim. Her halukarda yarım dakika civarı rolantide bekler araç.

Bagajımda her daim 10/40 yağım ve 5 litre suyum bulunur.
    Ben aracımla uğraşmayı severim. Ona canımı emnanet ediyorum sonuçta.

Yapar, yapmaz demedim. Ama bu araç kadar, aracın sahibi ile de alakalı birşey.

Alıntıları Göster
    Uygun fiyata bulabiliyorsan ve arabaya baktırdığında bişey yoksa hemen al. Çok kaliteli araba. Yedek paraça fiyatlarıda çok uçuk değil. MGRoverturk form ları vardı orda herşeye çok kolay ulaşabilirsin. Zaten uygun fiyata bulduğun için satarkende öle satacaksın... Saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: evvela

Uygun fiyata bulabiliyorsan ve arabaya baktırdığında bişey yoksa hemen al. Çok kaliteli araba. Yedek paraça fiyatlarıda çok uçuk değil. MGRoverturk form ları vardı orda herşeye çok kolay ulaşabilirsin. Zaten uygun fiyata bulduğun için satarkende öle satacaksın... Saygılar...

Alıntıları Göster
    rover kullanıdm muhteşem bi araba sorularınızı sorabilrsinz benim 1.6 doch civic 160 hp den önceki arbam dı 2 yıl kullanıdm sorularınızı sorabilrsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: cleron

rover kullanıdm muhteşem bi araba sorularınızı sorabilrsinz benim 1.6 doch civic 160 hp den önceki arbam dı 2 yıl kullanıdm sorularınızı sorabilrsiniz

Alıntıları Göster
    arkadaşlar merhaba. bugün 2001 model rover 25 için satan kişiyle anlaştık. araba 150.000 de fiyatı da uygun denilebilir. hatta kapora bile verdim ama hala kafam karışık. roverlerın sağlam araba olduğunu ve konforlu olduğunu herkes söledi ama yedek parça konusunda sıkıntı olduğunu belirttiler.parçalarının hem zor bulunduğunu hemde çok pahalı olduğunu sölediler. inanın kafam çok karışık hala. 100 tl kapora yakıp başka bi araba mı baksam. yardımcı olursanız sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: meteris

arkadaşlar merhaba. bugün 2001 model rover 25 için satan kişiyle anlaştık. araba 150.000 de fiyatı da uygun denilebilir. hatta kapora bile verdim ama hala kafam karışık. roverlerın sağlam araba olduğunu ve konforlu olduğunu herkes söledi ama yedek parça konusunda sıkıntı olduğunu belirttiler.parçalarının hem zor bulunduğunu hemde çok pahalı olduğunu sölediler. inanın kafam çok karışık hala. 100 tl kapora yakıp başka bi araba mı baksam. yardımcı olursanız sevinirim

Araç eski bir araç değil. 2001 yeni sayılır.

İnternetten yegane parçaları bulabilirsiniz.

Parçaları standartların üstündedir fiyat olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doğan.

quote:

Araç eski bir araç değil. 2001 yeni sayılır.

İnternetten yegane parçaları bulabilirsiniz.

Parçaları standartların üstündedir fiyat olarak.

Alıntıları Göster
    Ucuz alıp ucuz satılabilecek araçlardan, kullandığınızda yanınıza kar kalır...

• quote:

Orijinalden alıntı: AirDream

Ucuz alıp ucuz satılabilecek araçlardan, kullandığınızda yanınıza kar kalır...

Alıntıları Göster
    öncelikle soruma zaman ayırdığınız için teşekkürler arkadaşlar. standartların üstünde derken hangi arabaların parçalarına göre pahalıdır. birde arabayı 12000 tl ye alıyorum fiyatı uygun mu
  • quote:

öncelikle soruma zaman ayırdığınız için teşekkürler arkadaşlar. standartların üstünde derken hangi arabaların parçalarına göre pahalıdır. birde arabayı 12000 tl ye alıyorum fiyatı uygun mu

Alıntıları Göster
    arkadaşlar arabayı aldım. yarın devrini alıcam, sözleşme imzaladık adamla. kafamda bir sıkıntı kalmadı bindikten sonra. özellikle performansı çok iyi. 2. viteste 110 u gördü araba. gayette konforlu makam arabası gibi. baskı balata değişmesi lazım dediler 182 tl ye aldım setini 2 ay önce kiralık bi doblo almıştım baskı balatası bende patladı 190 lira vermiştim setine. parçalarıda öyle pahalı değilmiş doblodan daha ucuz en azından. bundan sonra allah kaza bela vermez inşallah. benim gibi çekincesi olan arkadaşlara da tavsiye ederim. albea hundai, doğan, şahine binmektense bu araba onların yanında mercedes gibi.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.