Şimdi Ara

Rota Tavsiyesi Lütfen [Mümkünse .kml olarak]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
6.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yakın tarihte Düzce-Alanya arası bu rotalardan birini yapmam lazım. 3. Altenatifi biliyorum ve gittim.
    Rota Tavsiyelerinizi alabilir miyim lütfen. Tecrübeli arkadaşlar ve bu yolları yapmış olanlar Root tavsiye edebilirler mi?

Arabada küçük bebek olacak, o nedenle az virajlı bir yol olmasını tercih ediyorum.

Teşekkürler...

Bu Rotayı "Konya" ya kadar biliyorum, gerisi nasıl?

Bu Rota'yı hiç gitmedim ve bilmiyorum. Biraz daha kısa sanıyorum, yol durumu nasıl?

Bu Rotayı Antalya'ya kadar gittim, biliyorum ama daha kısa olmasına rağmen daha uzun sürede gidiliyor.

• Hocam merhabalar

Ankara, Polatlı yolunu secebilirsiniz. Polatlı yolu gerçekten güzel bir yol.. O yolu kullanmıştım gecen sene sıkıntısız ulaşmıştım gideceğim noktaya. Üstelik araç içinde bebek oldugundan dolayi daha rahat edebileceğinizi düşünüyorum. Ayıca SonyMap PC programinida kullanabilirsiniz daha fazla yol alternatifleri için..
  • quote:

Orijinalden alıntı: johonwayni

Hocam merhabalar

Ankara, Polatlı yolunu secebilirsiniz. Polatlı yolu gerçekten güzel bir yol.. O yolu kullanmıştım gecen sene sıkıntısız ulaşmıştım gideceğim noktaya. Üstelik araç içinde bebek oldugundan dolayi daha rahat edebileceğinizi düşünüyorum. Ayıca SonyMap PC programinida kullanabilirsiniz daha fazla yol alternatifleri için..

Teşekkürler @johonwayni
    Ankara-Polatlı tercih edersem; 2. seçenek daha kuvvetlenecek, peki devamı nasıl bilginiz var mı? Yada bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

quote:

Orijinalden alıntı: johonwayni

Hocam merhabalar

Teşekkürler @johonwayni
    Ankara-Polatlı tercih edersem; 2. seçenek daha kuvvetlenecek, peki devamı nasıl bilginiz var mı? Yada bilgisi olan var mı?

Beyşehir'i pek bilgim yok maalesef hocam ama Beyşehir'den Alanya'ya kadar 200 KM filan ve o da pek yorucu olacağini düşünmüyorum. İnşallah sağ salim gidersiniz.
  • İkinci rotanın Ankara-Akşehir arası iyidir, düzdür. Akşehir-Yalvaç arası eskiden pek iyi değildi, ama sanıyorum tadilat yapıldı ve şimdi iyi olduğu söyleniyor. Sonrasını bilmiyorum.
    Konya-Alanya arasını gitmiştim ama hayal meyal hatırlıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kahraman

İkinci rotanın Ankara-Akşehir arası iyidir, düzdür. Akşehir-Yalvaç arası eskiden pek iyi değildi, ama sanıyorum tadilat yapıldı ve şimdi iyi olduğu söyleniyor. Sonrasını bilmiyorum.
    Konya-Alanya arasını gitmiştim ama hayal meyal hatırlıyorum.

Yalvaç civarı için uyarılar geliyor Özel'den de... Ancak belirttiğiniz gibi eskiden çok kötüymüş. Şimdi daha düzgün deniyor; mecbur Torosları geçiyoruz; nereden denesek benzer sıkıntı yaşayacağız. Pozantı tarafı çok güzel (her yıl geçiyorum o yolu) ama çok çok ters Alanya için.

Bu arada gelen telefonlarda da 2. seçenek daha iyi bir tercih diyenler var...

• ankara-polatlı-sivrihisar-burdur-ısparta-antalya-alanya güzergahından git ankaraya kadar zaten otoban geri kalan kısım duble yol en son ekim ayında ankaradan alanya ya gitmiştim gidiş dönüş 3 yada dört yerde yol yapım çalışması vardı yolu yan yola verdikleri için komple asfalttı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankerh

ankara-polatlı-sivrihisar-burdur-ısparta-antalya-alanya güzergahından git ankaraya kadar zaten otoban geri kalan kısım duble yol en son ekim ayında ankaradan alanya ya gitmiştim gidiş dönüş 3 yada dört yerde yol yapım çalışması vardı yolu yan yola verdikleri için komple asfalttı

Teşekkür ederim sayın @ankerh

Bu tavsiye de 4. seçenek oldu; daha uzun ama daha az hırpalayıcı diyorsunuz yani...

• aynen öyle uzun ama daha sağlam riski az haziran ayındada ankara konya silifke üzerinden alanyaya gitmiştim silifkeden anamur'a kadar yol yoktu heryeri duble yol için dinamitlemişler çalışmaların arasında bekleye bekleye,toprağın kayanın üzerinde hoplaya zıplaya 50km yolu 4 saatte geçebildim, Anamur gazipaşa arasıda çift şerit (gidiş geliş) ve aşırı virajlı. uzun olsun sağlam olsun hayırlı yolculuklar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ankerh -- 18 Nisan 2011; 16:30:01 >
  • Isparta'ya kadar yolu çok iyi biliyorum. Eskişehir-Kütahya üzerinden inmek de o zaman daha mantıklı. Bu şekilde değerlendirirsek 3.Seçeneğe geliriz ki o en kısa yol şuan. Sadece diğer seçeneklerden 50 dakika daha uzun sürüyor harita hesabıyla.

Geçen yıl Bodrum-Didim üzeri rota düzenlemesiyle 11 saat derken 10 saat 15 dakikada gelmiştim. Bu yolu izleyebiliriz sanıyorum...

Tekrar teşekkürler
  • Arkadaşlar, önümüzdeki hafta ben gideceğim bu yolu.

Kararım; Ankara-Kulu-Konya-Seydişehir-Akseki-Manavgat-Alanya yolunu kullanmaya karar verdim. Nasıldır bu yol, fotograflarda 1.tercih olarak görünüyor.

Yolun güzel olduğunu yazmışlar bazı yerlerde, son 100 Km'si virajlı deniyor. Bu yol üzerinde nerede konaklnır? Ne yenir?

Cevaplar için teşekkürler
  • quote:

Arkadaşlar, önümüzdeki hafta ben gideceğim bu yolu.

Kararım; Ankara-Kulu-Konya-Seydişehir-Akseki-Manavgat-Alanya yolunu kullanmaya karar verdim. Nasıldır bu yol, fotograflarda 1.tercih olarak görünüyor.

Yolun güzel olduğunu yazmışlar bazı yerlerde, son 100 Km'si virajlı deniyor. Bu yol üzerinde nerede konaklnır? Ne yenir?

Konya üzerinden gidecekseniz; Düzce'den Seydişehir'e kadar bölünmüş yol. Seydişehir'den sonra Toroslar'a tırmanacaksınız, bir iki tane sert viraj var onlarda da dikkatli olursanız hiçbir sorun olmaz. Bu yol en azından arıza vs gibi durumlar için daha güvenli.

Konya Kulu ilçesine gelmeden "Kulu makası" denilen bölgede güzel mola yerleri var. Burayı biliyorsunuzdur.

Konya'da Antalya çevreyolu üzerinde bir kaç güzel yer var. "Etliekmek" yemeden geçmeyin.

Seydişehir'den sonra Tınaztepe denilen bir yerde güzel bir tesis var hemen yakınında "Tınaztepe mağarası" var, yaz günü serinlemek için mükemmel bir yerdir. Ama, bebek için soğuk olabilir. Ayrıntıları için google'dan bakınız.

Bu tesislerden sonra tırmanma başlıyor ve Akseki'den sonra iniş başlıyor. Gerisi de daha kolay.
    İyi yolculuklar dilerim.
  • bence bilecikten eskişehire gelin. eskişehirden afyona. ancak eskişehir afyon yolu iyi değil çok virajlı. tavsiyem eskişehirden emirdağ oradan afyon. afyondan ısparta. ıspartadan antalya alanya.bu yol biraz uzun olabilir ama rahattır.

kısa olsun derseniz bilecik-eskişehir-seyitgazi-afyon-ısparta-antalya derim.

veya bilecik eskişehir emirdağ bolvadin çay ısparta antalya.emirdağ bolvadin çay yolu tenha olur radar yoktur daha kestirmedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golkipir -- 15 Temmuz 2011; 2:08:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lost

quote:

Arkadaşlar, önümüzdeki hafta ben gideceğim bu yolu.

Konya üzerinden gidecekseniz; Düzce'den Seydişehir'e kadar bölünmüş yol. Seydişehir'den sonra Toroslar'a tırmanacaksınız, bir iki tane sert viraj var onlarda da dikkatli olursanız hiçbir sorun olmaz. Bu yol en azından arıza vs gibi durumlar için daha güvenli.

Konya Kulu ilçesine gelmeden "Kulu makası" denilen bölgede güzel mola yerleri var. Burayı biliyorsunuzdur.

Konya'da Antalya çevreyolu üzerinde bir kaç güzel yer var. "Etliekmek" yemeden geçmeyin.

Seydişehir'den sonra Tınaztepe denilen bir yerde güzel bir tesis var hemen yakınında "Tınaztepe mağarası" var, yaz günü serinlemek için mükemmel bir yerdir. Ama, bebek için soğuk olabilir. Ayrıntıları için google'dan bakınız.

Bu tesislerden sonra tırmanma başlıyor ve Akseki'den sonra iniş başlıyor. Gerisi de daha kolay.
    İyi yolculuklar dilerim.

Teşekkür ederim sayın @lost
  • quote:

Orijinalden alıntı: golkipir

bence bilecikten eskişehire gelin. eskişehirden afyona. ancak eskişehir afyon yolu iyi değil çok virajlı. tavsiyem eskişehirden emirdağ oradan afyon. afyondan ısparta. ıspartadan antalya alanya.bu yol biraz uzun olabilir ama rahattır.

kısa olsun derseniz bilecik-eskişehir-seyitgazi-afyon-ısparta-antalya derim.

veya bilecik eskişehir emirdağ bolvadin çay ısparta antalya.emirdağ bolvadin çay yolu tenha olur radar yoktur daha kestirmedir.

Size de teşekkürler @golkipir

Dikkate alınmıştır
  • Düzceden manavgata dün geldim rotam düzce ankara konya seydişehir manavgat oldu. Konyayaya kadar yol çok güzel hiç bir sıkıntı yok fakat seydişehir manavgat arası o toros dağları bence çok riskli bir yol. Bölünmüş yol değil bi kere ve çok fazla viraj var 70 le giremeyeceğiniz çok fazla viraj var ve karşıdan hatalı sollama yapanlarla kafa kafaya çarpışma riskiniz var kamyon ve otobüslerin peşinde konvoylar oluşuyor ve sabrı kalmayan riske girip karşısını görmediği halde 5 tane aracı sollamaya çıkıyor . Dönüşte kesinlikle kütahya eskişehir tarafındaki rotayı kullanacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fakiramaseksi kullanıcısına yanıt
    Selamlar, bilgilendirme için teşekkürler.
    Bir yakınım sürekli o yolu kullanıyor (Manavgat’ta yazlık evi var) ; evet viraj ülkemizde risk demek. Bu konuyu açma tarihinden itibaren 4-5 kere Düzce-Antalya seyahatim oldu geri kalan hepsinde Torosları Antalya üzerinde geçtim. Çok sayıda insanın kullandığı yol her zaman daha iyi bir seçenek.

• DD252Admin kullanıcısına yanıt
    İsparta afyon kütahya rotasında süre olarak fazla fark oluyor mu peki

• fakiramaseksi kullanıcısına yanıt
    Günaydın, hiç dikkat etmedim hocam. Beni süreden çok trafik yoğunluğu ilgilendiriyor; çoğunlukla bahsettiğiniz rotayı kullanıyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.