Şimdi Ara

[ROM] Xperia SP CyanogenMod12 Lollipop 5.0.2

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
4
Favori
6.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, kendi SP cihazıma kurduğum CM12 Lollipop 5.0.2

Kurulum içn gerekli olan;

>Recovery Pack<

>GAPPS<

>ROM<

>fix_hotspot_calls_sp_lp.zip<

>Data Fix<

>3G H<

dökümanları indirelim.
    Hafıza kartımıza, Rom, Gapps, Data Fix, fix_hotspot_calls_sp_lp.zip ve 3GH 'ı kopyalayalım.

Bu kısım ilk dafe CM12 yüklyecek arkadaşlarım için gerekli olan kısım:
    >Towel Root< programını cihazımıza kurup çalıştıralım, çıkan ekranda "make it ra1n" butonuna basınca cihazımız root izni veriyor.

Daha önceden yapmış olduğumuz gibi;
    *#*#7378423#*#* ile cihazımızdan Service info > configurasyon > rooting status un yes olduğunu görelim.sonrasında cihazımızdan;Ayarlar>Güvenlik>Bilinmeyen Kaynaklar
    Ayarlar>Geliştirici Seçenekleri>USB Hata Ayıklama
    bu iki ayarı seçili olmalıdır.

Cihazımız açık iken bilgisayarımıza bağlayalım,

CWM_SP_4.4.1.zip içindeki install a tıklayıp, açılan dos penceresine 1'i seçelim, telefon ve bilg. gerekli işlemleri yapacak,
    satırın en sonunda hata olmadığı -no errors- ve successfully yazdığını gördükten sonra cihazı yeniden başlatalım.
    Yeniden başlıyorken sony yazısı çıktığında ses kısma tuşuna ardı ardına tıklayalım, komut satırları gelene kadar. ( CWM menüsüne giriş yaptık, burada ses tuşları menünün yukarı aşağı seçimi, güç butonu ise bu seçimi onaylamak için kullanıyoruz)

Wipe data/factory reset e girip sıfırlıyoruz -Yes-Wipe All user data-

sonrasında install zip->choose zip from /storage/sdcard0 dan
    Rom,
    Gapps,
    Data Fix,
    fix_hotspot_calls_sp_lp.zip ve 3GH' ı yüklüyoruz.

bu son 3 yükleme 3g mobil data çözümü için.

Lollipop Hayırlı olsun, oldukça akıcı bir rom.
    Ayrıca içinde FM Radyo ve Transmitter mevcut. Bilmeyenler için yazıyorum, Transmitter, dinlediğiniz şarkıyı aracınızda FM modunda ayarladığınız frekansta dinlemenize yarıyor

Ekran görüntüleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okan_22 -- 22 Şubat 2015; 8:49:00 >

• Öncelikle konumuz hayırlı olsun.

Hocam, romda yavaşlama sorunu oldumu? Aşırı ısınma, takılma ve resetlemeler oldu.

Ben farklı bir boot.img ile flashlaşmıştım. Acaba ondan mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alper# -- 19 Şubat 2015; 0:54:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Farklı boot.IMG dosyasında o sıkıntı oluyor. Ama şuan çok iyi,herhangi bir sıkıntı yok.

• Batarya suresi nasil ? Stamina kadar uzun dayanir mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: hayvan arkadas

Batarya suresi nasil ? Stamina kadar uzun dayanir mi ?

Direk AOSP rom olduğu için stamina'dan bile daha uzun gider diye tahmin ediyorum. Qualcomm islemcili telefonlara CM ilaç gibi geliyor.

• hocam fazla uygulama yok, mesela facebook u kaldırdım, cihazda yavaşlamalara neden oluyordu, şuan oldukça iyi, 1 günü rahat geçiyor.
  • Öncelikle konu hayırlı olsun hocam güzel anlatmışsın.Ben bu romu xda den bakarak yüklemiştim. Cihaza çok güzel bir görüntü katıyor. Ayarlar menüsüne falan çok güzel ayarlar konmuş. Ama bu rom şu an hala test aşamasında. Eminimki stabil versiyon geldiğinde çok güzel olacaktır.

• okan_22 kullanıcısına yanıt
    Merhaba calismayan donanim varmi bluetooth gibi ve herhangi bug varmi son olarak ilk kez rom yukleyecekler icinde ayrintili bir kilavuz hazirlama sansiniz varmi acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: ayemmayn

Öncelikle konu hayırlı olsun hocam güzel anlatmışsın.Ben bu romu xda den bakarak yüklemiştim. Cihaza çok güzel bir görüntü katıyor. Ayarlar menüsüne falan çok güzel ayarlar konmuş. Ama bu rom şu an hala test aşamasında. Eminimki stabil versiyon geldiğinde çok güzel olacaktır.

Hocam 2015 sürümü gayet stabil. 2014 te sorunlar vardı. Şuan çok iyi, memnunum. Tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: nickimsonikimsi

Merhaba calismayan donanim varmi bluetooth gibi ve herhangi bug varmi son olarak ilk kez rom yukleyecekler icinde ayrintili bir kilavuz hazirlama sansiniz varmi acaba?

Hocam BT yi denemedim, ama Wi-Fi ve 3g sorunu vardi, çözüldü.
    Yeni kuracaklar için bir anlatım yapabilirim,şuan isyerindeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okan_22 -- 20 Şubat 2015; 9:39:25 >
    Teşekkurler ayrıntılı anlatımınızı bekliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: nickimsonikimsi

Teşekkurler ayrıntılı anlatımınızı bekliyoruz

hocam tek detay towelroot u indirip cihazınıza kurmak, ilk mesajda düzenleme yaptım. diğer işlemler sırasıyla devam ediyor.
    Tesekkurler elinize saglik.final surumu ciktiginda sizin klavuzunuz ile kuracagim.

• Emeğiniz için teşekkürler..
    Dediklerinizi aynen uyguladım yalnız operatör üzerinden 2g ile de 3g ile de internete bağlanamıyorum. Çözümü nedir?
    bunun dışında telefon çok ısınıyor. cm 12 şuan için sona yakın ama tam olarak stabil değil..
  • quote:

Orijinalden alıntı: csnlarry

Emeğiniz için teşekkürler..
    Dediklerinizi aynen uyguladım yalnız operatör üzerinden 2g ile de 3g ile de internete bağlanamıyorum. Çözümü nedir?
    bunun dışında telefon çok ısınıyor. cm 12 şuan için sona yakın ama tam olarak stabil değil..

3gh
    fix_hotspot_calls_sp_lp
    data-fix
    isimli kulurumları yaptınız mı?
    sırasıyla tüm adımları dediğiniz gibi yaptım.
    sorunlar 2g ve 3g ile mobil veri açılmıyor (arama yapabiliyorum)
    ayrıca parlaklık ayarı da yapılamıyor ama onu uygulamayla çözdüm.
    telefon çok ısınıyor bu romda.

eğer bir çözümü yoksa mobil veri bağlantısının, eski 4.3 stok romuna recovery menüsünden aynı mantıkla dönmem mümkün mü?
  • Vipe data factory reset adımından sonra, önceki ekrandan advanced>dalvik cache i resetlemeyi deneyin ve ROM gapps ek yazılımları yeniden yüklemeyi deneyin. Eski ROM a geri yüklemek için flashtool ile işlem yapmalısınız.

işlemi baştan yaptım şuan mobil veri bağlantısı çalışıyor. ilginiz için teşekkürler.
    bir ricam daha olacak sizden:) müsait zamanınızda 4.3 stok romuna tekrar dönmeyi özetle yazabilir misiniz? daha önce flashtools kullandım.
    aslında recovery de sistemi yedeklemiştim ordan restore yapsam 4.3 romuna dönemem mi?

düzeltme--maalesef mobil veri yine çalışmıyor:(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi csnlarry -- 23 Şubat 2015; 0:58:13 >
  • mobil veri önce çalıştı sonra çalışmadı mı? ben rom u ilk kurduğumda çalışmamıştı, sonra en baştan alarak ek 3 kurulumu yaptım, şuan çalışıyor.

4.03 e geri dönmek için tft dosyasını bulmalısın.
    flashtool ile kurulumu şu şekilde yaparsın, bilgisayara usb ile cihazınızı bağlayıp, flashtool u açın, sol üstte yer alan şimşek logosuna tıklayıp, flashmode u seçiyoruz, gelen pencerede yüklemek istediğin tft dosyasını seçip sağ altta yer alan flash butonuna basınca cihaz kurulumu yapıyor. bu kadar.
  • Mesajım bulunsum.ileride kurmak istersek bulunsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.