Şimdi Ara

Rolantide gelen ses (video eklendi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar arabada eskiden rolantide bir ses çıkmazdı. Arabanın bakımları tam ve gidişinde bir sorun yok.
    Rolantide titreme, motor ısındıktan sonra devirde de bir oynama yok.
    Fakat belirgin bir rolanti sesi var. Uğurtu gibi böyle. Neden olabilir? Araç benzinli.

40.000 kmde. Kaputu açınca bildiğin dizel sesi çıktı. Yakıt tüketimi sorunsuz. Gidiş sorunsuz.

https://youtu.be/2DFZnoIFucg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jvcjvc -- 19 Kasım 2018; 14:17:29 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Araç ne, kaç model? Onları da belirt ki kullanıcılar bi yorumda bulunabilsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bi video atın bakiverelim

• defiant82 kullanıcısına yanıt
    Attım. Teşekkür ederim.

• Lpg var mı araçta? Babamda 2000 model astra g var 1.6 sizinkine benzer şekilde traktör gibi çalışıyor. Ustam lpg enjektörlerinden dedi. Ama sanki sizde birazda dağılımış rulman sesi gibi bir şıkırtı var subap mı vuruyor acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Material-Engineer -- 19 Kasım 2018; 14:28:14 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Material-Engineer kullanıcısına yanıt
    Hayır yok. Genel itibari ile de çok sakin bir kullanımım da var.

• jvcjvc kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam lifter sesi gibi geldi bana.
    https://youtu.be/9xR1WDEY8Hw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Material-Engineer -- 19 Kasım 2018; 14:32:35 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Material-Engineer kullanıcısına yanıt
    Bu kadar düşük kmde böyle yapması normal mi ki? Bu ses için bir sıvı satıyorlar, alayım deneyeyim mi acaba?

• Ben bir anormallik göremedim.

Sizin araç mekanik iticili mi? Mekanik iticili motorlar biraz sesli çalışır. Dikiş makinesi gibi ses çıkarırlar. Sizinki de aynı o şekilde.

Katki falan hiç bulaşmayın. Motor daha 40 binde, yazık olur.

• benzini nereden alıyorsunuz? katkılı mı katkısız mı?
  • nacker kullanıcısına yanıt
    Tabi kuruntu yapıyor da olabilirim ama bana bu ses eskiden motor soğukken geliyordu gibi geliyor. Isındıktan sonra kaputu açmadığın sürece içeri pek ses gelmezdi.

Sanırım benzer motora sahip bir astra kullanıcısı gelirse bu başlığa en iyisi olacak.

• EnderGelişenOsasunaAtağı kullanıcısına yanıt
    Bp'den alıyorum. Normal 95 oktan benzin. Fakat bu depoyu shellden aldım. 95 oktan normal.

• quote:

Orijinalden alıntı: jvcjvc

Bu kadar düşük kmde böyle yapması normal mi ki? Bu ses için bir sıvı satıyorlar, alayım deneyeyim mi acaba?
    NAsıl bir sıvı?
  • videoya youtube'da yorum yapılmış sıkıntı yok normal diye. sanırım motorun karakteri böyle. araba 12.000 km'de iken de eniştem ilk çalıştırmada dizel mi bu diye sormuştu. sanırım motorun karakteri bu, uzun süre turbo gdi motor kullanınca benim arabanın motor sesini unutmuşum.
  • Motorun sesi normal , anormal bir ses duymadım
  • lifter gibi ama 40k kmde çok zor.
    hararet veya yağsız dönemi oldu mu?
  • a3l4i kullanıcısına yanıt
    ikisi de olmadı. bakımlarını da aksatmadım. yağ seviyesi de olması gereken değerlerde.
  • Arabayı dinleme fazla . Ses normal. Kisin olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EthanHunt81 -- 21 Kasım 2018; 23:33:18 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.