Şimdi Ara

Rocksmith 2014 full set PS4 - Kullanıcı incelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
1.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yavaş yavaş anlatacam sıkılan direk sonunu okusun.
    Rocksmith 2014 full set PS4 -  Kullanıcı incelemesi

XBOX vs PS4 BÖLÜMÜ
    Herşey eşime alışveriş merkezinde "sen dolaş ben biyerde oturacam" dememle başladı. gittim mediamarkete bi dolanim dedim. sonra gidince baktım xbox one içindede fifa16 var merak ettim. bu ps4 ün paracı yönünden gıcık alıp xboxa geçesim vardı ancak kol farklı alışabilirmiyim merak ediyordum. ayrıca neredeyse xbox one AAA oyunlarının sayısının ps4 ten daha fazla olmaya başlaması dikkatimi çekiyordu. oturdum 1-2 maç yaptım fifa16 demo ile. (fifa16 not: şimdi fifa16 dijital aldım 3-5 saat oynadım ilk izlenimim bikere genel olarak fifa15, fifa16dan daha iyiydi. ancak fifa16da rakip takım yapay zeka aynı gerçek maç gibi sizin önünüzü kesiyorlar nereye pas atacağınızı tahmin ediyorlar. tabi bunuda çözdüm bunu sizin kol joystikini nereye çevirdiğinizi algılıyor makine ve oraya doğru siz daha düğmeye basmadan pozisyon alıyor. siz joystiki sol sağ sol sağ yapınca afallıyor rakip olduğu yerde kalıyor. özellikle kalecilerde çok etkili tam şut çekerken yapınca kaleci çoğunu kurtaramıyor. daha öncekilerdede böyleydi ancak fifa16da bunu epey artırmışlar. bunu 3-5 saatte çözdüm beni yiyemen fifa, yerim seni böyle.) ama oynanış gerçekten xbox one daha iyi göründü ps4e göre. birde kol olayı gerçekten kol tutuş, sol joystikin yukarıda olması daha iyiymiş. bikere ps4 ün kolunda sürekli soö başparmağım kayıp duruyor bunu xboxda yaşamadım ama uzun sürede bilemem. grafikler akıcılıkta sanki xbox one daha iyi gibiydi. ya benim evdeki 48" ekran, reyondaki 40 falan ondan benim gözüme grafikler daha çok takılıyor ondan olabilir. derken sıkıldım baktım daha hanım aramamış, nevar başka derken yandaki veletlerde gta5 oynuyorlar ps4 te. dahada bakınca ne görim boşta duran su tabancası gibi oyuncak bir plastik gitar ve bir ps4 daha. guitar hero live....

GUİTAR HERO LİVE PS4 BÖLÜMÜ
    dedim fırsat bu fırsat şu su tabancası gitardaki tuşlara basim bari, hani çok bişey kaybetmem ya yinede olurya ilerde hatırlarım bak bunu yapmamıştık demeyim diye gittim elime aldım bir kaç kere bütün tuşlara klasik abandım menülere girdi çıktı sonra sakin olum böyle olmicak tek tek dene şunları dedim ve çözdüm oyuna girmeyi. yahu gta5 10 parmak oynayan ben 3 tane tuşa basamadım. neyse onuda çözdük derken bir hoşuma gitmeye başladı bir hoşuma gitmeye başladı. bidaha oynadım birdaha.... dedim bu oyun şahane biz vakit kaybetmişiz daha önce almamışız. direksiyon var o zaten evin demirbaşı, move set ps3 tüfek killzone aldım 2-3 saat sonra kolum kopuyordu sattım gitti. dedim bu müzikler tam 80-90 lı yılların süper saf müzikleri + 2000li yıllar da ki artık elektroniğin %100 girdiği şarkılarda var. bu oyun oynanır bu müzikler dinlenir dedim ama ben ki 2.el 50tl ye ps4 oyunu alan birisi için 400tllik etiket fiyatı fazlaydı. o halde eve gidelim şuna birde netten bakalım derken....

ROCKSMITH 2014 BÖLÜMÜ
    bir baktım ne görim meğerse bunu öteside varmış. gerçek gitar ile gerçek çalma şeklinde. hemde gitar ıda öğrenmiş oluyorsun. fiyat kallavi tabiki. 800-900tl lerde ps4 için. benim gibi bir işin en uç noktasına kadar gitmeyi seven ve hiçbir detayı atlamak istemeyen birisi yani kuyunun dibini görmek için nasıl yapalım nasıl yapalım diye düşünürken, yepyeni ve temiz olduktan sonra pahalı ürünleri pusetine kadar uygun fiyatlı 2.el aldığım internetin gözünü sevim daha jelatini üzerinde bir Rocksmith 2014 Guitar + Real Tone Cable Bundle Set ilanı var. aldık eve geldik aleti kontrol ettim 2 gün sonrada oynamaya daha doğrusu ilk şarkıyı gitarla çalmaya başladım.

tabi kutusuz aldığım için o kısımlara yorum yapamayacağım ancak oyunu alıp oynamak için bazı alternatifler var. Bunlar:
    1- Bildiğiniz "Rocksmith 2014 Guitar + Real Tone Cable Bundle Set" diye geçiyor. Gerçek elektro iyi bir marka Gitar + Kaliteli seviyede pahalı bir kablo ve oyun cdsi var. bilgisayar, xbox ve playstation çeşitleri mevcut. bunun fiyatı kallavi. 700-900tl arası
    2- oyun + kablo. 250tl civarı
    3- sadece oyun alınabiliyor
    4- sadece kablo ayrıca alınabiliyor.
    5- sadece gitar ayrıca alınabiliyor.
    6- başka marka gerçek elektro gitar alıp çalıp oynayabiliyorsunuz.
    7- bilgisayarda oyunu dijital olarak alabilirsiniz. aynı gitarla hepsinde çalıp oynayabilisiniz.

gitar Epiphone marka Les Paul Junior modeli şekli şemali düzgün görünümü kaliteli. boyu uzun orta kısa diye ayırsak bu kısa grubuna girer. bu yeni başlayacaklar için iyi çünkü tutması ve tellere basması kolay olmalı özellikle eli küçük olanlar için. aşağıdaki link markanın kendi internet sitesi

www.epiphone.com
    Epiphone | Explore The Unknown Collections
    https://www.epiphone.com/Guitars/Les
    Paul

g/]

bu gitar -hani gitar çalanlar öyle bişey yok gitar gitardır iyi gitar ve kötü gitar vardır diyorlar ancak biz giriş seviyesi uzman seviye diyoruz yada pahalı ucuz deriz- kısaca giriş seviyesi bir gitar. epiphone, gitar markalarının mersedesi olan gibson un alt markasıymış öğrendiğim kadarıyla. ancak iyi bilinen hatta bazı gitarları gibson markadan daha iyi olan bir alt marka. genelde gitarda üretim yeri o gitarın kalitesi hakkında ilk fikri veriyor gibson lar genelde ABD iken ucuz gitarlar çin malı oluyor. bu epiphone les paul junior un üretimi şu anda sona ermiş ancak arkadaş gitarların modeli eskidikçe değerlendiğinden bashetti. konserlerde elektro çalan bu arkadaşım bu gitarı gördü ve bir üst modelini mağazada denedi ve bir oyun için gayet güzel gitar koymuşlar dedi. bu iş hoşuma gidince acaba yetmezmi daha iyi bir gitar alsakmı diye arkadaşımdan yardım istemiş ve beraber mağazaya gitmiştik. ancak kendisi bu gitarın iş göreceğini düşündü. bakalım ileriki günlerde bir studyoya gidip amfiye bağlayacaz o zaman anlarım bunun ne olduğunu dedi. kendi dediğine göre aynı 2 gitar bile birbirinden farklı olabiliyormuş.

yurtdışı fiyatı (kargo + gümrük dışında) 100dolar civarı
    yurtiçi fiyatı ise an itibari ile bir yerde 430tl(ancak stok yok diyor) diğer yerde 460tl. en uygun. 5 farklı renk var. bizim oyun setinde siyah renk olan çıkıyor. birde kahverengi-siyah var oyun setinde olan o renk ile ilgili fikrim yok. linkler aşağıda...

www.katremuzik.org
    Elektro, Epiphone Les Paul Junior Elektro Gitar, En iyi markalar en iyi fiyat garantisiyle Katre M�zik'te. Yamaha, Fender, Gibson, Epiphone, Jackson, Squier,Cort
    http://www.katremuzik.org/urund.asp?id=695

Araştırırken oyunu ayrı gitarı başka gitar almamı bu gitarın ileride yetersiz kalacağını söyleyende oldu. bende araştırdım Cort marka (yani ingilizce okunuşu kort :)) ismi gitarı çalmaktan soğutur. olurda alırsam etiketle kapatacam cort yazan yeri ele güne rezil edecekler) X6 model gibi uygun fiyatlı yani 1000tl altı ve İbanez marka GRG170DX modelinin hem başlangıç hem orta düzey birazda üst düzeyde iş görebileceğini okudum. tabiki bir satıcı genelde en fazla hangi ürün kar bırakıyorsa onu satmak ister genelde. ben yinede bu oyunu yapan bu gitarı yanında veriyorsa bir bildiği vardır dedim gitarın ölçüleri olsun ayarlaması olsun ve gitarın markasınında iyi olduğunu anladıktan sonra gitarla birlikte aldım oyunu. belki gitar markası öyle ne olduğu bilinmeyen olsa almazdım ancak epiphone un iyi bir imajı var anladığım kadarıyla. bu arada birkaç gündür oynuyorum epey hızlı bir gelişme var. bu işe sararsam kesenin azını açadabilirim ki açacam gibi görünüyor en azından evin köşesine bir standa koyarım hoş bir dekor olarak durur, ileridede çocuğuma havamı basarım bak bu babanın gitarı sen babanı ne zannediyorsun diye :)))

hani yinede daha çok ayar yapılabilen üzerinde daha fazla ses tonu alabileceğiniz daha çeşitli manyetiklerin olduğu bu Cort-X6 ve ibanez grg170dx gibi gitarlara bakmak istedim. bu işlerle uğraşan 2 arkadaşla mağazada buldum kendimi ve 1 arkadaş bu iki modeldende uzak durmamı kötü gitar olduğundan ve 2.elde zor satacağımı söyledi. yani gitardan anlayan kimse bu 2 modele yaklaşmazmış. internette bu 2 modelin yeni başlayanlar için uygun olacağını hatta ileride dahi değiştirmesine gerek kalmadan sahnelerde çalınabilecek kapasitede olduğundan bahsediliyordu. bu durum beni biraz şaşırttı birazda internette yazan tanıtanların bu işin ticaretini yaptığı için arkadaşın dediği daha çok aklıma yattı. ancak 1000tl altında doğrusu başka hiç alternatif yok. ha özelliği az olsun derseniz var orası ayrı. sanki ortada pek bir standart durum yok bu kişiden kişiye değişiyor gibi.

Tabiki bunları araştırırken o guitar hero live den aldığım lezzet damağımda kaldı dedim bu rocksmith olsada olmasada bu gh live in tadına bakmalı. emin olmak için almak için değil mediamarketin yakınlarındayken gittim birdaha oynadım :))) baktım tat aynı tat. tamam dedim alim hatta 400tlye elim uzandı kutuyu elime aldım kasa ile aramda 20metre var. la olm al gitsin la dedi şeytn içimden, bikaç saniye sonra birdaha aklına bile gelmez bunu 400tlye aldığın dedi. dedim o çocukkendi yapamam artık üstüme gelme dedim çıktım dışarı. 400 fazla, indirimde 350tl ye satan yerler yok onlarda fazla, 2. el satanlar 300tl. iyiki 2.el yani. derken araştırmalarım sonucu amazondan toplam 75dolara almış bulunmaktayım ancak bundada rock band çıkmış rock band mi yoksa guitar hero mu karasız kadım ancak rock band in gitar davul ve zilleriyle beraber 300dolar + gümrük +kargo olduğu için guitar hero live aldım o da yolda şu anda.

]

]

KUTU İÇERİĞİ
    ben 2. el aldığımdan dolayı kutusu yoktu. ancak kutu içeriği tam olarak aldım. gitar + askılık + 2 adet pena + oyun cdsi cd kutusu ve kutunun içinde birkaç kağıt ile beraber gitarın üzerine yapıştırılabilen eğitici numara ve harf etiketleri + oyunun kablosu.
    gitar elime alınca kaliteli malzemeden olduğunu hissettirdi. kabloda sade ama kaliteli olduğu belli. ayrıca farklı kablolar ilede yani 20tllik kablolar ilede oyun oynanabiliyormuş ancak ton ve ses çok çok kötü oluyor deniliyor. 20tllik kabloyu beğenmeyip 150tlye bu realtone kablo alıp iyikide almışım şimdi sesler güzelleşti diyende var.

]

İLK İZLENİM - İLK OYNAYIŞ
    sökmesi takması ayarlaması basit oyunda size tek tek anlatıyor açıpta youtube da vs izlemenize gerek yok. başlangıçta oyun size bir ayarlama yaptırıyor tecrübeli veya ilk defa diye sizi yönlendiriyor. tecrübeliyseniz başka ama ilk seferse
    size kısaca şöyle tut böyle teli çal dedikten sonra direk müzik çalmaya başlıyorsunuz. oyun gitardan çıkan telleri tamamen algılıyor. en ufak farklı notada oyun yanlış notayı çaldığınızı size söylüyor. tek nota çalarak tempo tutar gibi oyunu oynamaya başlıyorsunuz oyunun müzik hızını ve notaların fazlalığını zorluk derecesini ayarlayabiliyorsunuz. ancak hızı yavaşlattığınızda şarkı çöp gibi olmuyor %1 den %100e kadar mesela %70e kadar(yani %30 yavaşlatarak) gayet güzel sesler bozulmadan şarkı gidiyor kimse demez bu yavaş çalıyor diye. ki zaten %80 veya %90 yapıyorum çok hızlı şarkılarda o kadar. oyunda bi ton ayar var farklı kombinasyonlar var şarkının sadece bir bölümünü çalma kısmı var. oyunlarda şarkıları tekrar çalarken farklı gitar tonlarında size çaldırıyor. yani her zaman aynı gitar sesini duymuyorsunuz. ayrıca oyun şarkıya göre gitarın hangi tonda çalacağını kendi seçiyor. yani bir nevi amfi gibi kendi sesleri değiştiriyor sert yumuşak vs gibi... ayrıca oyunun başında belkide 30 çeşit seçebileceğiniz amfi çeşiti var hem amfide farklı ayarlar da yapabiliyorsunuz. farklı sesler alabilirsiniz. bende creative 218watt subwoofer + 70 wattlık uydu hoparlörü şeklinde set var ve ses gayet güzel çıkıyor. ancak müzik mağazasında bir amfi denedik 50cm gibi daha güzel ses geliyordu tabiki fiyatıda 2000tlnin üzerindeydi. açıkçası bir notebook hoparlöründe bu gitar su tabancası gibi ses çıkartır. o yüzden bir hoparlör seti subwoofer 2+1 gibi bir set iş görür. yani şöyle bir durum var, oyundan aldığınız zevk gitarı çalmanız veya çalan müzikler kadar %30 duyduğunuz seslede alakalı. zaten gitar çalamıyorsanız %30 gitti e bide sesler kötü %30 daha gitti. oyundan sıkılıp kapatabilirsiniz. sadece tv hoparlörü ile denemedim ancak bu oyunu satan tv hoparlöründede oynanabilecek kadar yapmıştır diye düşünüyorum sadece olayı abartıp dizüstü bilgisayar hoparlörünede indirgememek gerekir. ha bu arada kimisi kulaklıkla daha iyi ses aldığını söylüyor, kimiside ayrıca gitar amfisi almak istediğinden bahsediyor artık bu biraz tercih meselesi şu iyi bu kötü diye düşünülmemeli. aşağıda kombinasyon çeşitleri ile ilgili bir resim var...

İLK BİR KAÇ GÜN OYNADIKTAN SONRA
    bir kere parmaklarım gitarı çalacam diye özellikle tellere bastığım sol elimdeki parmaklarımın ucu ağrıdı. bu ilk kez bisiklete binmek gibi düşünün henüz alışmamış. ayrıca oyun zevkli sizi alıp götürüyor öyle oluncada 3-4 sat oyandım ve parmaklar hassaslaştı ağrımaya başladı. arkadaşım bu durumun zamanla geçeceğini şimdi yumuşak olduğundan bahsetti. tabi siz hangi konserde 3-4 saat çalan bir gitarist gördünüz adamlar 2 saat çalıyor en fazla onunda bir saati laga luga. birde hızlı müzikler var orada daha fazla nota basınca onda parmakları daha çabuk acıtıyor. ancak bu gün içerisinde devam eden günlük hayatı engelleyen bir durum değil abartılmamalı sadece ilk defa karşılaşınca acaba normalmi bu diye merak etmiştim.

BU OYUN MU? KURS MU?
    ne yazıkki türkçe müzikler yok, bir barış manço, 3 hürel, veya teoman gibi slow rock pop tarzı müzikler için kursta veya kitapta nota öğrenip çalmak gerekiyor. ancak en önemlisi oyun kesinlikle bir kursa gitmek gibi değil. çünkü kursta siz düzgün bişey çalana kadar tan tun diye 1 ay saçma saçma sesler duyup hem kendinize hem etrafınıza çin işkencesi yaparsınız. ancak bu oyunda arka planda güzel müzik çaldığı için hem müziğinizi dinliyorsunuz sizden çıkan o aptal notalar arada kaynıyor, hemde gitarı çalıyorsunuz. kursta ise sadece çin işkencesi var. ha şarkıyı güzel çalmaya başlayınca oyundan ses ayarlarını yapıp gitarın sesini artırıp şarkının sesini azaltabileceğiniz bir ton farklı farklı ses ayarları var. bunun dışında oyunda bölüm bölüm kurs videoları var. tabiki ingilizce sanki başlangıç seviyesinde ingilizce bilen içinde anlaşılabilir gibi geldi bana. dilerseniz oyun size kurs görevide görüyor. bunun dışında youtube da türkçe gitar kursu videoları var. o yüzden müzik dinlemeyi seven birisi bu oyundan kesin zevk alır heleki benim gibi 80li yılların çocuğu ve 90lı yıllarda walkmana kaset takıp dinleyen gençi olduysanız müzikler sizi uçurur ileridede o gitarı ağlatırsınız.

YAZININ SONU

ps4 rocksmith 2014 realtone cable + gitar full set olarak almış bulunmaktayım. ayrıca bir kullanıcı incelemesi konusu açıp aşama aşama orada blog\köşe yazısı tarzında deneyimlerimi gelişmeleri paylaşmak istiyorum. 3. keredir elime alıyorum. kısaca ilk izlenim olarak hoşuma giden gitmeyenler bunlar:

+ bu sayede gitar çalabilmek çalmaya çalışmak güzel bir duygu size gitar çalma duygusunu tattırıyor..
    + nota nota çalmaktan çok daha kolay. yani ezbere oluyor. alaylı & mektepli olarak alaylı grubuna girmiş oluyorsunuz.
    + çok güzel antreman oluyor
    + aynı anda arkaplanda daha doğrusu ön planda müziğin orjinalini görüntüler ile de dinlediğiniz için sıkılmıyorsunuz. şimdi gitar dersi alim deseniz kendi çaldığınız seslerden hayata küsersiniz belki 2-3 ay sürer kursa giderek kulağınızı gıdıklayacak bir şeyler çalmanız. ancak oyunun karşısına oturduktan kalkana kadar güzel müzik dinliyorsunuz tempo gibi gitarınızlada eşlik ediyor gibi oluyorsunuz. böylelikle sıkıcı değil tam tersine eğlenceli oluyor.
    + oyunla gelen gitar Epiphone Les Paul Junior. kullanımı kolay, ayarlaması basit.
    + oyunda gitarı çalmak için tekniik terim öğrenmeye gerek yok. herşey şekillerle ve renklerle belirtilmiş. tabiki teknik videolar derslerin olduğu bölümler var isterseniz.

- parmaklarımın uçları şişti. nedenini anlamadım tellere bastırmaktan öyle canım yandıki artık tellere baktım basamıyorum oyunu kapattım. ya tellerin ayarlarda bişey var yada bu ilk defa çalmaya başladığım için heralde önce bir parmakların alışması nasır tutması lazım. tam anlamadım.
    - tellere iyi basmadığımdanmıdır nedir, teller titreşirken özellikle kalın olan 2 tel E-A klavyenin metaline değerek gitardan cızırtı ses yapıyor(hoparlörden değil). tam basınca cızırtı yapmıyor ancak sert basmaktan parmaklar gitti.
    - gitarda pena ile tellere vurduğun ua alan bana biraz küçük gibi geldi.
    - oyun bazen hızlı ilerliyor gibi.
    - diğer oyunlar gibi 2-3 saat oynanmıyor adam yoruluyor özellikle şarkılar hızlıysa.

vatana millete hayırlı olsun inceleme ,artık devamını gelişmeleri ve çektiğim fotoları daha sonra koyarım. benim gibi özellikle 30 üstü olupta evde joystik kıvırmaktan sıkılanlar için farklı bir alternatif. direksiyon zaten arko krem gibi her eve lazım. fifa/pes olmasa zaten playstation kolunu başka eskiten oyun görmedim, move set tüfek te denedik o sarmadı araya gitti para. her ne kadar geçte olsa şu gitar olayınada girdik bakalım. vallahi sıkıldım zıpla silah bul ateş et aaaa medi kit varmış can tazele. fallout 4 değil 14 çıksa 3 saat oynuyorum öyle kalıyor. tek sıkılmadığım var o da diablo. ondada bir embesil döngü var dönüp duruyor -daha güçlü silah çıktı daha güçlü düşman çıktı sonra yine daha güçlü silah çıktı daha güçlü düşman çıktı- oyun bundan ibaret ama götürüyor hernasılsa....

- birisi youtuba video koymuş diablo oynamayı neden bıraktım diye.
    - ayrıca tarihte oyunu oynamaktan başka bişey yapmayarak birinin ölmesine sebep olan ilk ve tek oyun. adam yememiş içmemiş oyunun başından kalkmamış ölmüş. böyle bir oyundan bahsediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cabriyo -- 13 Ekim 2019; 9:35:19 >

• Super olmus incelemeniz tebrikler. Halen oynuyomusunuz merak ettim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • _2FAST4U_ kullanıcısına yanıt
    bu aralar pek oynamıyorum. ancak istediğim zaman çıkarıyorum iki çalıyorum iyi oluyor.
  • cabriyo kullanıcısına yanıt
    iyi geceler usta
    en üstten 3.resimde autentic gitar setide var.o set sizinkinden farklı mı acaba? o setin cd sini gördüm az önce.autentic cd sini almak istiyorum diğeri bende var.elektro gitarla otantik şarkılar tat veriyor mudur? deneyiminiz varsa yorumunuzu bekliyorum.
    iyi geceler saygılar
  • aynı gitarın ahşap desenlisi o. set te rengi farklı 2 gitar seçeneği var. biri düz siyah diğeri siyah+ahşap renginde. siyah+ahşap rengini ben türkiyede hiç görmedim varsada bilmiyorum. zaten olsada yinede siyah alırdım.
    .
    tat verir niye vermesin neticede konserde çalmayacaksanız aradaki farkı evde iki tıngırdatırken çok önemsemezsiniz. ha biraz hobi gibi olunca aradaki farkları daha çok önemsemeye başlıyorsunuz. bu biraz sizin buna eğiliminizle alakalı. konserlerde çalan arkadaşımla müzik markete gitmiştik vs hani malzeme vs için arkadaş bu gitarı görünce hem markası hem modeli sana yeter dedi. mekanlarda bile bununla çalabilirsin kapasitesi yeter dedi. bilginiz olsun.
    .
    ben açıkçası çok çalamadım, parmaklarım 1 ağrıdı, 2. kere ağrıyınca zorlamadım. bir kenarda duruyor. o yüzden deneyimim var ama aylarca deneyimim yok. almayı düşünen olursa aslında satmayıda düşünüyorum. öylece duruyor boşuna.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.