Şimdi Ara

Robotics modem kullananlar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar elime us robotics 5450 modeli wireless modem geçti.Şimdi arkadaşlar önce ne yaptığımı yazayım;

Modemin içinden bir adaptor ve ethernet bağlantı kablosu çıktı.Adaptoru ve ethernet bağlantı kablosunu taktım.Yani modem elektrik ve pc ile bağlantı sağladı.Fakat telefon hattıyla hiç bir bağlantı yapamadım.Çünkü normal rj telefon girişi değil modemin üstüne COM girişi var.

Şimdi telefondan gelen kabloyu nasıl bu COM girişine takabilirim?Bilgisayarcılara sordum anlamadılar.Özel aparat yaptırmanız lazım dediler.Bu mana mantıksız geldi.Çünkü sonuçta bu model satılıyor.Yani bunu alan gidip birde aparat mı yaptırıyor?

Evet arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.Bu COM girişe telefondan gelen adsl hattını nasıl bağları?

• Elinizdeki adsl modem değilde AP(Access Point) olabilir. Bu sebeple üzerinde bir telefon hattı girişi olmayabilir.
  • ADSL değil elinizdeki ürün Access Point
  • quote:

Orjinalden alıntı: DrapoD35

ADSL değil elinizdeki ürün Access Point

+1907
  • Evet söylediğiniz gibi peki bu ap kullanarak nette nasıl bağlanabilirim?Yada bu ap ile ne yapabilirim?

Modem ile Access Point arasındaki farklar nelerdir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cat_axeyns -- 7 Aralık 2007; 22:28:35 >
  • AP ile tek başına internet bağlantısı yapamazsın.Elindeki ürünün işlevi ADSL sinyalinin yetersiz olduğu bölgelerde Modem le ilişkilendirilerek sinyal yükseltme amaçlı kullanlır.Örneğin;Kulandığın kablosuz Modem apartmanın 3. katında çekip 5. katında çekmiyorsa araya bu aparatı koyarak sinyal kuvvetlendirebilirsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.