Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (839. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Covannii Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 9 Misafir - 9 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
55.885
Cevap
1.318
Favori
2.218.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
84. Sırada  bugün en iyi #15
Sayfa: önceki 837838839840841
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Selamlar,

Facebooktaki 360 grubunda (daha önce bir arkadaş linkini paylaşmıştı) robotlarla ilgilenen kişinin s7/s7 pro için renk dışında paylaştıgı özellik farklarını;

• Kordona dolanmama
    • %10 emiş gücü yüksek
    • Düşük ses
    • Multi-wifi desteği

s7 pro artıları olarak bahsedilmiş. Almayı planlayanların göz önünde bulundurması açısından paylaşmak istedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NS_85

S5 Max robotum kargoya geç verildi ama hızlı teslim edildi.

Temizliğe başlamadan önce tamamen şarjını doldurdum ve daha ilk kullanımda kasasında sürpriz çizikler olmasın diye kendimce şöyle önlemler aldım:

Lidar sensörünün üzerini yapışkanlı keçe ile kapladım. Robotun üst yüzeyini de idareten streç filmle kapladım, ilk fırsatta buraya başka çözüm bulacağım.

Robotun çevresine de yapışkanlı eva ile tampon yaptım. Bu özellikle süpürgeliklerde işe yaradı.

Temizlik boyunca robotu takip ettim. Bazı yerlerin altına giremedi, bazı yerlere girerken de lidar kısmının üstünü sürttü (üzerine kapladığım 1 mm'lik keçeden kaynaklı olabilir). Bir yerde de araya sıkıştı, komidini 1 cm oynatınca kurtuldu.

Temizliği en düşük modda yani sessiz modda yaptım, buna rağmen epey toz ve kir topladı arada durdurup toz haznesini boşalttım. 75 m2 alanı 83 dakikada yüzde 46 şarj harcayarak temizliği bitirdi.
    Robotun etrafına yaptığınız korumalar sıkıntı yaratır. Robot, kendi ölçülerini bilir ve buna göre, hareket eder. Siz sunger yapıştırmak suretiyle robot ölçülerini büyüttünüz ve robot bu sebep ile engellere sürtecek, ve siz de iyi ki sünger koymuşum hasarı engelledim diyeceksiniz.
    Eva yerine kagit bant bile iş görür.

Iyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mali_bu16 kullanıcısına yanıt

1C - C50 ikamesi yanlış.

1C kameralı haritalamaya sahiptir ve kendi fiyat çerçevesinde bu haritalama gayet başarılıdır.

• Arkadaşlar belki bilen veya hatırlayanınız vardır. Amazon 2 hafta önce xiaomi ürünlerinde sepette indirim kampanyası yaptı. Şu anda tekrar güzel fiyatlarla robot alabilmek için amazon'dan bu kampanyayı tekrarlamasını isteyebiliriz.

Daha önceki kampanyada sepette 1000 tl üzerinde 100 tl indiriyordu. Şimdi belki 2000 tlde 200 tl falan yaparlar daha süper olur.

Tavsiyem amazon'un chat kısmına girerek böyle bir beklentinizin olduğunu iletmeniz. Ben ilettim ve daha fazla talep gelirse belki kampanya tekrarı olmasını beklediğimi söyledim. Ne kadar çok müşteri talep ederse kampanya yapmaları o kadar yüksek olur.

Aşağıdaki linkten chat'e bağlanabilirsiniz:

https://www.amazon.com.tr/gp/help/customer/contact-us?ie=UTF8&ref_=hp_ss_v2_cu_t4

• Hepsirobot kullanıcısına yanıt

Teşekkürler bilgiler için Ali abi

Ben yan fırçanın iki adet olmasını patentli sanmıştım Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NS_85 kullanıcısına yanıt
    melodramm kullanıcısına yanıt

Robotu korumak adına yapılan bu kalın eklemeler referans noktalarının algılanamamasını getirir ve haritanın keskinliğini bozar. Özellikle lidar kulesinin üst tarafına yapılan 2mmlik o ekleme hem kuledeki çarpma sensörünün çok sık devreye girmesine, hem de sürtünmeyi arttıracağı için cihazın daha an yerin altına girmesine sebep olacaktır.

Cihazınızı koruma ihtiyacınızı anlıyor ve saygı duyuyorum ama bunu çok çok daha ince malzemeler ile yapmanızı öneririm.

@melodramm Tam mesajımı gönderdim, sizin yorumunuzu gördüm. Gayet güzel anlatmışsınız, teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hepsirobot

Robotu korumak adına yapılan bu kalın eklemeler referans noktalarının algılanamamasını getirir ve haritanın keskinliğini bozar. Özellikle lidar kulesinin üst tarafına yapılan 2mmlik o ekleme hem kuledeki çarpma sensörünün çok sık devreye girmesine, hem de sürtünmeyi arttıracağı için cihazın daha an yerin altına girmesine sebep olacaktır.

Cihazınızı koruma ihtiyacınızı anlıyor ve saygı duyuyorum ama bunu çok çok daha ince malzemeler ile yapmanızı öneririm.

@melodramm Tam mesajımı gönderdim, sizin yorumunuzu gördüm. Gayet güzel anlatmışsınız, teşekkür ederim.

Rica ederim hocam.

Iyi forumlar...

• Hepsirobot kullanıcısına yanıt

Hocam bu cihaz nasıl sizce? Burak Şolt incelemiş.

https://tr.gearbest.com/vacuum-cleaners/pp_3003751850945890.html?wid=2000001

• volkantipi V kullanıcısına yanıt
    Burak Şolt’a sorun dostum, madem adam incelemiş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Burak Şolt’a sorun dostum, madem adam incelemiş.

Tecrübeli olduğunuz için danışmak istedim. Bunun yerine Türkiye garantili Xiaomi bakın falan diyebilirsiniz belki. Robot süpürgelere aşina değiliz. Burak bey sizin kadar hakim değildir diye düşünüyorum.

• Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU]

Ekay online dan s5 max için sipariş verdiğim mop bezleri geldi orjinelinden daha ince kalitesiz kesinlikle tavsiye etmiyorum. Keşke roborock o kadar ürün sattığı kadar orjinel yedek parça da piyasaya sürse.

Ben de aynen bunun için size o şekilde cevap verdim.

Burada yazılmış 800 sayfa yazı var, sadece benim binlerce cevabım var. HerRobot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] olog *(herşeye maydanoz olan, her şeyden anladığını iddia eden, her konuda söz sahibi anlamında) birisinin yorumlarını buraya örnek gösterebiliyorsanız gidin ona sorun dedim. Bu forumda paralı reklam videolarına/incelemelerine çok itibar etmiyoruz. Konu bundan ibaret.

Forumu takip ediyorsanız Viomi grubunda son zamanlarda sıkıntılar olduğunu okumuşsunuzdur. Xiaomi ekosisteminde ürünü sattıktan sonra destek çok sıkıntılı, ülkemizdeki ana ithalatçılar da cep telefoncusu - yani henüz konuda bihaberler.

Viomi son yılda daha kaliteli ürünler çıkarmaya çaılşsa da en zayıf ayağı yazılım ve güncellemelerdeki sorunları bir çok makineyi kilitliyor. Bunu yılbaşında Xiaomi 1C modelinde yaşamıştık, şimdi bir kısım Viomi V2 modelinde var.

Risk size ait, benim gözlemimde Viomi veya Xiaomi aynı değerde. SE zaten V2 platformunun kozmetik olarak değiştirilmiş halidir.

Saygılarımla

*ShadofOfSpirit üyemizin uyarısı ile sansürlenmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hepsirobot -- 23 Ekim 2020; 10:43:16 >
  • quote:

Ben de aynen bunun için size o şekilde cevap verdim.

Burada yazılmış 800 sayfa yazı var, sadece benim binlerce cevabım var. Her olog *(herşeye maydanoz olan, her şeyden anladığını iddia eden, her konuda söz sahibi anlamında) birisinin yorumlarını buraya örnek gösterebiliyorsanız gidin ona sorun dedim. Bu forumda paralı reklam videolarına/incelemelerine çok itibar etmiyoruz. Konu bundan ibaret.

Forumu takip ediyorsanız Viomi grubunda son zamanlarda sıkıntılar olduğunu okumuşsunuzdur. Xiaomi ekosisteminde ürünü sattıktan sonra destek çok sıkıntılı, ülkemizdeki ana ithalatçılar da cep telefoncusu - yani henüz konuda bihaberler.

Viomi son yılda daha kaliteli ürünler çıkarmaya çaılşsa da en zayıf ayağı yazılım ve güncellemelerdeki sorunları bir çok makineyi kilitliyor. Bunu yılbaşında Xiaomi 1C modelinde yaşamıştık, şimdi bir kısım Viomi V2 modelinde var.

Risk size ait, benim gözlemimde Viomi veya Xiaomi aynı değerde. SE zaten V2 platformunun kozmetik olarak değiştirilmiş halidir.

Saygılarımla

*ShadofOfSpirit üyemizin uyarısı ile sansürlenmiştir.

Ben incelemiş anlamında örnek verdim sadece. Cevap için teşekkürler. Kısıtlı bütçeyle robotlara pek yanaşmamak lazım gibi duruyor.

Elektronik maalesef biraz şans işidir. Binlerce MopPro kullanıcısı var - SE de aynı platformdan - ve hiç bir sorun olmadan kullanıyor iki senedir ama son zamanlardaki güncellemeler ile cihazları kilitlenen de çok fazlası var.

Dolayısı ile kalitesinden tam emin olmadığımız gruplarda temkinli hareket etmeyi öneriyorum.

• Ekaydan aldığım s5 max mop bezlerini iade edicem bana mop bezi tavsiye ediceğiniz orjinel mop bezi bulabileceğim site varmı yardımlarınızı bekliyorum

• Yorumlarınız için teşekkürler. İlk fırsatta bu yanlıştan dönüp ince bir bant veya sticker ile değiştireceğim yapıştırdığım eva ve keçeleri.

• quote:

Elektronik maalesef biraz şans işidir. Binlerce MopPro kullanıcısı var - SE de aynı platformdan - ve hiç bir sorun olmadan kullanıyor iki senedir ama son zamanlardaki güncellemeler ile cihazları kilitlenen de çok fazlası var.

Dolayısı ile kalitesinden tam emin olmadığımız gruplarda temkinli hareket etmeyi öneriyorum.

Ecovacs da moplu hangi modelleri önerirsiniz?

Ozmo serileri en iyisidir. O950 ve tabii alemin kıralı dediğimiz T8 grubu.
    Sanırım daha makul fiyatlı olan N3Max de yakında ülkemizde satılmaya başlanacak. O da çok başarılı yepyeni bir Ecovacs ürünüdür.

• quote:

Orijinalden alıntı: volkantipi

Ecovacs da moplu hangi modelleri önerirsiniz?

Alıntıları Göster
    Bütçe belirtmemiş siniz.

Iyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

Bütçe belirtmemiş siniz.

Iyi forumlar...

Alıntıları Göster

Letgo'dan falan bakmak için model öğrenmek istedim. 3500 falan maksimum bütçe. Bu marka için zaten yok. N3 Max da gearbest de 4200 gözüküyor. Üstüne vergi vs.

• 
Sayfa: önceki 837838839840841
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.