Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (834. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: osmanguz , osmanguz Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 14 Misafir (1 Mobil) - 14 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
56.063
Cevap
1.320
Favori
2.233.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
58. Sırada  bugün en iyi #11
Sayfa: önceki 832833834835836
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İlk haritalamadan önce tam olarak şarj etmiş miydiniz?
    Odaları birleştirebilir ilk seferinde, bunda çok fazla farklı etken var. Siz zaten sonradan ayarlayabiliyorsunuz.

Haritalamada internet sinyali kaybolmadıkça modemin yerinin bir önemi yok aslında. Ama zaten sinyal kaybolmamış.
    Haritayı tamamen kendi başına tanıyıp renklendirdi ise sorun yok demektir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mali_bu16 kullanıcısına yanıt

Evet boştu,

Wi-Fi yi telefondan alıyor zaten, ben de süpürge neredeyse o odaya gittim. İlk sefer olunca ailecek izledik

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepsirobot kullanıcısına yanıt

renklendirme yapmadı, bütün ev maviydi. Salon ve oda birleşince Dock için salona geldi, ben de manuel durdurdum. Neyse, bir de yarın telefonu oynatmadan deneyeyim.

• alibalyedi A kullanıcısına yanıt

Müdahale ederseniz haritayı kaydetmiyor.

İlk başta bende de pek çok alan aynı renkteydi sonra kendiliğinden ayırdı. (bir sonraki kullanımda sanırım)

• quote:

Orijinalden alıntı: _EFE_

Robotunuz hayırlı olsun. İyi günlerde kullanın

Araştırmalarınızı istinaden t8 aivi den olan üstünlüklerini paylaşmanız mümkün dlur mu?

Alıntıları Göster

Merhabalar ,

T8+ max 3D ile ilgili yapmış olduğum araştırmalar ile ilgili video ve yazıların orjinalleri ile aşağıya listeledim. Ayrıca benim anlatmam değil gerçekten bu cihazları test edenlerden gözlerinizle görmeniz için videoları ekledim .( zira benim robotum daha gelmedi :)

Yapılan yorumlar ve aşağıdaki eklenilen yorumlar ile ilgili olarak çeviriler için

https://translate.google.com/?hl=tr linkini kullanabilirsiniz. Saygılarımla

AIVI yerine seçmemdeki sebepler ise ; Ben evde kafasına göre dolaşan mahremiyeti ihlal edecek ve kontrolü başkalarının eline geçebilecek hareketli bir kamera sistemi sokmak istemedim .

AIVI ile karşılaştırıldığında 3D sistemi , AIVI nin yapay zeka kameralarına göre daha iyi performans gösteriyor. (3 kat daha hızlı tanıma reaksiyonu , % 60 daha az takılma olasılığı, Kamera nesne tanıma yerine yeni lazer teknolojisi)

Initial thoughts of the T8 3D vs T8 AIVI. The T8 seems to be great. It actually cleaned under our kitchen table around the chairs. The AIVI has ran 20+ times and has never attempted to go under the chairs. After one run the T8 cleaned 850 sqft. Vs the best the AIVI has ever done was 818 sqft. The biggest difference is with the T8 I left barstools and chairs in place. With the AIVI I had to put them up. As well as going under the bed, the AIVI wouldn’t be able to see anything under the bed and get stuck on something. The 3D was able to pick it up and clean as much as possible without getting stuck. During the mapping I did throw a roll of paper towels down in front of the the T8 3D and a small black trash can. As you can see in the video, the T8 3D had no issue with these. So far, it’s not looking good for the AIVI.

During the first mop of the 3D I did run into one issue. I didn’t have the bedroom marked as a no mop area. Which for some reason caused it to get stuck on the threshold between the floor and carpet of the bedroom. It’s funny since it has no problem with area rugs in the house. Once I marked it as a no mop area it has yet to have a problem there. This is one thing I’ll report back on after a few days of continuous use.

So for the testing of the two. I started with the paper towels and black trash can. This is the third time the AIVI has seen these items. It did a lot better then previous times. It still bumped into them and then pushed the trash can around in a lighted room. As for the 3D avoided these objects completely keeping a close line to them as it maneuvered around. The reason I listed the third time is I have defiantly been able to tell the AIVI does learn objects pretty well and learn to avoid them better in the future.

Then I took the testing up a notch. I tested both against items such as keys, markers, pocket knifes, and a little ball/bead. The AIVI did not do well with any of these items. After a few runs it somewhat picked up the keys still pursuing them a little. The 3D however had no problem with the keys and pocket knife. Depending on the angle it some times picked up the bead/ball while sometimes pushing it around. The marker however was not picked up by either device.

When testing the two, I also left a few toys out. Which the 3D defiantly did a better job at avoiding the obstacles. As for the AIVI, bumped into them as well as grabbing one and pulling it around.

Reflection wise, I’ve yet to see any problems with this. But our windows are tinted, we have dark brown floors and tan walls. Could be an issue in a house with lighter colors.

Conclusion of my thoughts on the two devices. My personal choice of the two would be the 3D. With me making this decision I am going to give it another week before returning the AIVI. The main reasons I decided to keep the 3D over the AIVI are as followed. The 1st two which are the most important. The 3D was able to navigate around my dinning room chairs. As well as, underneath my bed without having any issues. The 2nd reason is the 3D does a better job at avoiding objects. Such as toys, keys, and other small items that the AIVI has trouble with. With that being said I have no doubt that over time the AIVI would do better around these objects. My 3rd reason is we run our vacuum at 11:00 P.M. with that being said the reflection issue is completely thrown out for me. Even tho it hasn’t seemed to be an issue. As well as, the 3D not needing light to navigate. Which surprisingly hasn’t been an issue for the AIVI. 4th reason which is the least important, the 3D looks better in my opinion. And is also cheaper then the AIVI.

If the security of the camera or ability to talk to your pet adds any value, if you have taller thicker carpet, or if you have lighter colors in your home and plan to run the machine during the day. Then go with the AIVI.

If non of those affect you. Then I would definitely choose the 3D for homes with toys. For people who plan to run the machine at night. Or just for the person that doesn’t care to have to pick up everything before letting the machine run.

Is this an upgrade over the AIVI?

Not necessary, the T8 AIVI good if you want the live camera streaming, the T8+ the better object reconition.

Awesome to get a response! How well does it do with door sills? I have a roomba that I had to put some bathroom mats so help get it over, does the T8 have an easier time?

It depends on how tall your door still is. The T8 might do a little better than the roomba because it more aggressive at tackling objects

T8 features include: 

• TrueDetect advanced obstacle avoidance for uninterrupted cleaning: TrueDetect uses 3D structured light technology to detect, avoid and clean around furniture and objects like shoes, cords and small toys. It precisely scans for depth and distance to create a fast and accurate 3D image of space and objects, down to the millimeter level. Its object detection is 10X more accurate than traditional infrared technology.
    • TrueMapping precision navigation for thorough and efficient cleaning: TrueMapping scans, maps and plans an efficient cleaning path faster and more precisely, to prevent missed or repeated areas. The laser mapping and navigation technology uses a direct time-of-flight (dToF) laser sensor for 2X greater range (up to 10m) and 4X greater accuracy, detecting objects as small as 2mm. The precise maps enable advanced custom cleaning like unlimited boundaries (keep-out areas), support for multiple floors, and cleaning by room or area.

► Unterschiede Ecovacs Ozmo Deebot T8 vs T8 Aivi

- T8 hat neues besseres Reifenprofil

- 3x schnellere Erkennungsreaktion

- 60% geringere Wahrscheinlich stecken zu bleiben

- Neue Lasertechnologie statt Kameraobjekterkennung

- 100€ günstiger

- Optische Unterschiede

- Nur noch Ozmo Pro Wischsystem

- Firmware-Update Reinigungsabfolgen

Vorteile:

+ Beste Hinderniserkennung

+ Hightech

+ Hochwertig

+ Wischfunktion / Teppicherkennung

+ Gute Kantenabsaugung (Holzleisten)

Nachteile:

- Navigations/Orientierungsprobleme

- Absaugstation unzuverlässig

- kostspielig

- Tische / Schwingstühlen.

Was mir beim T8 sehr gut gefallen hat gegenüber dem T8 Aivi war die sehr gute Hinderniserkennung, der Aivi hat Hindernisse zwar erkannt, aber nicht so zuverlässig und hat sich dann teilweise ewig damit aufgehalten.

Ein wichtiger Unterschied, der nicht erwähnt wird, ist auch, dass der T8 Aivi nicht im Dunkeln arbeiten kann. Das T8 + tut.

İlk haritayı tamamen kendi başına yapmalı, bu zaten kullanma kılavuzunda da yazıyor.
    Önerim, rahat çalışmaya engel olabilecek şeyleri kaldırın zeminden, daha kısa sürede ve sorunsuz bitirsin haritalamayı.

Siz süpürge ile aynı odalar gittiniz ama telefonunuzun internet kaliteside bu hareketlilik ile 4.5g den hücresele düşmüş olabilir gibi düşündüm. Ben uzaktan komit verirken 4.5g ile hücresel çekim gücünün farkını bir çok kez tecrübe ettim. Ali abi çok daha teknik bir yaklaşımla yorumlamış, benim yorumlarım düz mantık mi acabalar Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] 

Saygılar

• Şimdi robot süpürgeyi aldık.. Robot süpürgelerin ulaşamadığı bazı yerler oluyor tabi ki.. Robot süpürgeyi alınca bu ulaşılamayan yerleri temizlemek için bence şarjlı bir süpürge de yeni bir ihtiyaç olarak doğuyor. Çünkü neredeyse her odada süpürülmeyen az da olsa bir yer kalıyor ve eski süpürgeyi (fişli olan) oda oda dolaştırmak pek pratik olmuyor... Sizin bir şarjlı süpürge tavsiyeniz var mı? Ya da bu süpürgelerin konusu var mı forumda?

Ben şunu beğendim ama çok pahalı

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-handheld-kablosuz-sarjli-vakum-supurge-p-hbv00000pipl9

Acaba şu alttaki iş görür mü?

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-deerma-vc20-handheld-vacuum-supurge-p-hbv00000s9deb

• Halil Makineci H kullanıcısına yanıt

Aivi'nin gece çalışmadığından emin miyiz?

• Forumlardan okuduğum kadarı ile gece değil , karanlık ta kamerası düzgün çalışmıyormuş , karanlık koltuk altları , karanlıkta koyu renklı nesneler vesaire örnekleri çoğaltabilirsiniz. Ancak T8max de böyle bir sorun yok. ileri lazer teknolojisi , 3D true detect ile sorun yaşamıyormuş. Benim de T8 max seçmemdeki en büyük etken bu oldu sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: elementry

Aivi'nin gece çalışmadığından emin miyiz?

Hocam şu anda ışıkları kapalı bir odada ortada büyük bir sehpanın olduğu 6 metrekarelik alanı işaretleyip süpürttüm. Süpürme işlemini başarıyla yaptı ve yuvasına döndü. Bizzat Ecovacs Deebot T8 AIVI cihazımla denedim.

• Elbette ki bir T8 değil ama, meşhur nesne testini S9 ile ben de yaptım, özellikle de youtuber'ların robot önüne koydukları kağıt havlu rulosu testini iki defa yaptım, kesinlikle net bir şekilde algılayıp etrafından dolanıyor.

• Halil Makineci H kullanıcısına yanıt
    Dostum
    Lidar sistemleri kendi lazer ışıklarını kendileri üretirler, zifiri karanlıkta da haritalama yapıp yollarını bulurlar.
    Olsa olsa öndeki yapay zeka kamerası tam performans vermeyebilir karanlıkta, o kadar.

Ecovacs işini şansa bırakmayacak kadar özenli bir firmadır efendim.
    Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hepsirobot -- 21 Ekim 2020; 22:45:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hepsirobot

Dostum
    Lidar sistemleri kendi lazer ışıklarını kendileri üretirler, zifiri karanlıkta da haritalama yapıp yollarını bulurlar.
    Olsa olsa öndeki yapay zeka kamerası tam performans vermeyebilir karanlıkta, o kadar.

Saygılarımla

Hocam şu anda ışıkları kapalı bir odada ortada büyük bir sehpanın olduğu 6 metrekarelik alanı işaretleyip süpürttüm. Sehpanın hiçbir ayağına çarpmadan gayet nesne algılayarak süpürdü .Süpürme işlemini başarıyla yaptı ve yuvasına döndü. Bizzat Ecovacs Deebot T8 AIVI cihazımla denedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exper1980 -- 21 Ekim 2020; 22:52:11 >
  • Exper1980 kullanıcısına yanıt
    Olması gereken de bu zaten.
    Şu yarım akıllı youtuber videoları yine akılları karıştırıyor.

• Türkiyede ki youtuber kalitesini biliyor ve takip etmiyordum. Demekki Avrupa da da bu iş çoluk çocuk oyuncağı olmuş.
    Neyse neticeten Aivi daha pahalı bir cihaz. İşini karanlıkta yapabilmesi mutlu etti.
    Not: Benim aivi hala kargoda :) çok uzun zamandır karar veremiyordum, neredeyse s5max alacaktım :)

• elementry kullanıcısına yanıt
    Bilgi olarak: her lidarlı cihaz karanlıkta rahatlıkla çalışır. Işık kaynağı kendisidir.

Saygılarımla

• quote:

Orijinalden alıntı: elementry

Türkiyede ki youtuber kalitesini biliyor ve takip etmiyordum. Demekki Avrupa da da bu iş çoluk çocuk oyuncağı olmuş.
    Neyse neticeten Aivi daha pahalı bir cihaz. İşini karanlıkta yapabilmesi mutlu etti.
    Not: Benim aivi hala kargoda :) çok uzun zamandır karar veremiyordum, neredeyse s5max alacaktım :)

Güzel ve kaliteli bir cihazda karar kılıp, aldınız . Hemde çok iyi bir fiyata.Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] 

• Exper1980 kullanıcısına yanıt

Dostlar sağolsun. Lidar gibi karanlıkta yolu aydınlattılar :)))

• quote:

Orijinalden alıntı: Hepsirobot

Dostum

Saygılarımla

Hocam doğru yorum tam olarak dediğiniz gibi., kameranın karanlıkta nesneleri vs algılayamaması gibi ...

orjinal: The AIVI obstacle smart recognition needs a well–lit environment for the camera to work effectively, so it will not work during night-time cleaning cycles in the dark.

çevirisi ; "AIVI engel akıllı tanıma, kameranın etkili bir şekilde çalışması için iyi aydınlatılmış bir ortama ihtiyaç duyar, bu nedenle karanlıkta gece temizlik döngüleri sırasında çalışmaz." denilmiş.

kaynak : https://www.zdnet.com/product/ecovacs-deebot-ozmo-t8-aivi//

• 
Sayfa: önceki 832833834835836
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.