Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (792. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
56.070
Cevap
1.322
Favori
2.234.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 790791792793794
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ali bey cok kafanizi sisirdim, sherman 360 s5 onerir misiniz, daha once yazmistin 80m2 ev icin? Akilli haritalama var, lidar var vs ne dersiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eternalsun kullanıcısına yanıt
    Kafam şişmedi ama siz de forumu takip etmiyorsunuz hiç.
    Daha yeni konusu geçti: evet, sadece süpürme isteyenler için makul bir ürün olduğunu düşünüyorum 360 S5 modelinin.
    Saygılarımla

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar merhabalar ben alacağım ürüne karar verdim S5 max almayı planlıyorum. Amazon.com satıcısı garanti hallerinde güvenilir midir prime indirimi ile amazon.com satıcı tarafından 4.500 tlye geliyor. Ürününü arkasından durur mu arıza halinde yardımcı olurlar mı Nasadan alanlar gibi ağlamayalım. Aklımda ekaydan almak vardı ancak fark 1000 tl amazon.com a da iyi derseniz harekete geçeyim diyorum sizin fikirleriniz nedir

• 360 s5 2188tl ye satilmis su an fiyati 2999tl umarim sherman tekrar indirim yapar, indirim yaptigi an s5 alacagim net karar verdim.

• dobruca D kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Ali Bey daha önce yazmıştı.

Amazondan alınmış 2 robot kendisinde tamirdeymiş.

Önce amazona başvurmuşlar fakat robotlar iki ay ithalatçının servisinde dolaşıp tamir edilemedikten sonra Ali Bey'e gelmiş.

Bu masrafı Amazon karşılayacağını söylemiş ama müşteri peşin tamir parasını önce cebinden veriyor.

Sonra da nasıl geri alabilirse artık.

İki aydan fazla zaman robotu kullanamayacağı da cabası.

Şansınıza güveniyorsanız veya bu riskleri göze alabiliyorsanız güzel fiyat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi szkrb -- 13 Ekim 2020; 22:33:25 >
  • @hepsirobot Ali hocam yine yeniden ben ve akıl yakandetay sorularım

Geçtiğimiz sayfalarda carpet boost özelliğinin çalışma prensibinden konuşmuşulmuştu. Robot süpürge parkeden yada fayanstan halıya çıkınca, fırça dönme işleminde zorlanıyor bu sayede halıya çıktığını algılıyor ve gücü artırıyor. Ancak bu özelliği kullanıp yada kullanmamak tüketicinin insiyatifinde.

Sorum şu; carpet boost özelliği kullanılmadığında robotun halı üzerinde ana fırça dönerken zorlanması ve bu durumu cpu ile paylaşsada mod kapalı olduğu için sürekli bir zorlanma, dirençle karşılaşması söz konusu olacak. Ve bu zorlanmalar ana fırça motorunun ısınması, erken deformasyona uğramasına neden olur mu sizce?

Bu teoride haklılık payı varsa bizlere öneriniz şöyle mi olur; firma özellik yapmış eklemiş cihaza, açın kullanın özelliği hem halı temizliği daha başarlı olur, hemde cihazın şu şu donanımları daha sağlıklı kalır gibi.

Saygılar.

• mali_bu16 kullanıcısına yanıt
    Hayır, tabii ki.

Ana fırçayı döndüren motorun zorlanması ve bunun sonucunda gerektiğinde durması ayrı bir şey, bu zorlanmayı algılayan encoder sensörünün ürettiği sinyali kullanıcının kullanmak istemesi ayrı şey.

Encoder aslında bir devir sayacı, genelde motorun arka tarafına dılardan takılır. Motorun herhangi bir akım altında yapabileceği devir bellidir, zorlandığında ama aynı akımı çektiğinde bu devre ulaşamadığı için bir uyarı sinyali oluşturur.

Bu sinyal belirli bir seviyede fan devresine turbo hıza çıkma talimatını gönderir, çok yükseldiğinde ise motoru durdurur, fırça sistemini korur.

Sizin kontrolünüz sadece fan devresinde etkilidir.

Genel olarak şunu hiç unutmayın: hatayı insan yapar, robot kendini korur.

Saygılarımla

• Hepsirobot kullanıcısına yanıt

Bu detaylı ve teknik bilgiler içeren cevabınız için çok teşekkür ederim. Kendi teknik bilgilerim dahilinde anlattıklarınızı kafamda canlandırıp, kurguladım.

Ben sanmıştım ki carpet boost modu aktifken ana fırça motoru + fanın emiş gücü artıyor. Olay sadece fan motorunun emiş gücünü arttırmasından ibaret miş.

İşim bu, bildiklerimi biriktirdiklerimi aktarıyorum.

• Merhabalar internette Sentar Mop 1S diye bir cihaz çıkmış sizce nasıldır bu cihaz?

• Hepsirobot kullanıcısına yanıt

İşinize olan bağlılığınız, hiç tanımadığınız belki de tanışamayacağınız yüzlerce insana hem de karşılıksız bir çıkarınız olmadan yardım etmeniz, sağlıklı ve tarafsız bilgi paylaşmanız gerçekten takdire şayan bir durum. Büyük bir değersiniz.

Bende servis ve yedek parça işi ile meşgulüm ancak sektörlerin farklı olmasından mıdır, tüketicinin yaş ortalaması ile mi alakalıdır nedir bilinmez, gerçekten çok denedim gerek yüz yüze gerekse forum, sosyal medya vb platformlar üzerinden kullanıcılarla bir araya gelmeyi bilgi paylaşımında bulunmayı ama imkansız  olmuyor ... herkes sahip olduğu, yada ilgilendiği motosikletin en yisi en güzeli o denmesini bekliyor ve bu taraflılık hiç bana göre değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mali_bu16 -- 14 Ekim 2020; 9:11:38 >

Merhaba,

Ali Bey teknik olarak anlatmış, siz de bu işlerden anladığınız için anlamışsınız ama ben hiç birşey anlamadım.

Ali Bey'i bir de ben yormamak adına rica etsem anlayabileceğim bir lisanla (cahile anlatır gibi) izah edebilir misiniz?

Sualleriniz çok net ve çok güzel.

(Halı kullanmasam da merakımı mucip oldu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi szkrb -- 13 Ekim 2020; 23:51:52 >

• S5 max ile kervana katıldım, şükür... Haritalama tamam, artık anın tadını çıkaracağız

• Akasey kullanıcısına yanıt
    İyi günlerde kullanınız.

• szkrb S kullanıcısına yanıt
    Madem anlaşılmadım, tekrar anlatmak boynumun borcudur.

Robot halı üzerinde dolaşırken ana fırçası zorlanır, çünkü fırça kılları halının havlarına sürtünür. Sert zeminde böyle bir durum olmadığı için fırça çok daha rahat dönmektedir.

Halı üzerinde çalışırken ana fırça zorlandığında dönüş hızında değişiklik olmaması için daha çok enerji çeker; tıpkı yokuş çıkarken aracın hıZını düşürmemek istediğimizde daha çok gaza basmamız gibi. Bu fazla enerji ve motorun devri motor üzerindeki bir elektronik kart tarafından algılanır.
    İşte fırça motoru aynı devirde dönerken olması gerekenden daha fazla enerji çektiği anlaşılınca robot halı üzerinde gittiğini düşünür ve bir ek özellik olarak fan gücünü de arttırır.

Hem fırça motorunun devri azalır, hem de çok fazla enerji çekmeye devam ederse aynı elektronik kart fırçanın bir yere takıldığını veya arasına bir şey girdiğini düşünüp enerjiyi keser ve fırçayı durdurur. Bu da bir koruma önlemidir.

Saygılarımla

• Akasey kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanılsın .

• Estağfurullah o nasıl söz...

Cahillik demiyelim; hani deriz ya işini muazzam yapan, net olan ustalar için " olayı kafasında bitirmiş, aşmış diye" işte Ali bey de aynen bu şekilde, bizlerde onun herkese açık olarak sunmuş olduğu bilgi kütüphanesinin sıkı okuyucularıyız (benim kendi düşüncem)

Aramızda yaa arkadaş almışsın robotunu daha neden Ali beyi sorulara boğuyorsun, çekil kenara daha biz hangi robotu alalım diye soracağız diyen illaki vardır:) Benimkisi hem elektroniğe olan ilgim merak' ım hem de kullandığım cihazların çalışma prensibini, mantıklarını bana göre karakterlerini öğrenmem bilmem gerek. Aldım kullan gitsin işte diyemiyorum... Sanırım meslek hastalığı.

Bu işlerden anladığımı düşünmüşsünüz, ben de sizler gibi Ali beyin kütüphanesinde sizlerle birlikte okuyarak öğreniyorum.

Ali bey asıl sormuş olduğunuz konu ile ilgili çok daha anlaşılır bir yorum yapmış ki doğru olanda onun yorumlamasıdır, benim eksik yada yanlış bir bilgi verme ihtimalim kafaları dahada karıştırırdı.

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mali_bu16 -- 14 Ekim 2020; 8:36:3 >

• Allah razı olsun. Çok sağolun. Hepsirobot üstadım, özellikle yönlendirmeleriniz için çok teşekkür ederim.

• S5 max için Amazonda tekrar 5000 üzeri oldu fiyat.. Ama prime bugün de devam ediyordu.. Amazon Prime day tam rezalet oldu Türkiye’de.

@hepsirobot bey, ben aslında sadece süpürme istiyorum. Roomba iyi demişsiniz. Hangi modelleri güzel?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alibalyedi -- 14 Ekim 2020; 10:16:56 >
  • alibalyedi A kullanıcısına yanıt

Eufy L70'in 4K olduğu bir ülkede S5max 5K gayet normal.

• 
Sayfa: önceki 790791792793794
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.