Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (2396. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: komeday Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 11 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü1 Mobil
5 sn
56.065
Cevap
1.321
Favori
2.233.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23942395239623972398
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhaba,

1C'nin haritalaması daha basit ve sorunsuz ama A10S çok iyi mop yapıyor.

• Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    Aradaki fiyat farkına değer mi?
    Bi de A10S ile ilgili yazılımsal sorunlar okudum forumlarda. Çok baş ağrıtır mı? Aslında kullanımım temel seviyede olacak. Yok yasak bölge, yok ıvır zıvır çok kullanacağımı sanmıyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Merhabalar, bir cihaz tavsiyesi istiyorum sizden aktif olarak a10s kullanıcısı olarak. Güncel durumda a10s mi önerirsiniz yoksa xiaomi mop pro 2 ye mi yönelmek lazım. Farklı önerilerilerinizi de dinlerim elbette.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BayCicik kullanıcısına yanıt

iLife firmasının yazılım konusunda kusursuz olduğunu söylemek zor ancak makine olarak gayet iyidir.

Detaylı bir kullanımınız olmayacak ise A10S hala tavsiye edilebilir.

• mkul61 M kullanıcısına yanıt
    Sizde A10S mi var?
    Nedir yorumlarınız? Ben de ondan alacağım sanırım.

• Merhaba. Ilife A10S modelinin muadili Fantom Galaxy XY 38 kullanıyorum birkaç aydır. Bildiğim kadarıyla ikisi de aynı cihazlar. Eğer bahsettiğiniz gibi ıvır zıvır detaya girmeyecekseniz, robot süpürgelerin çocukluğuna inmeyecekseniz, düğmesine basayım -temizleyip şarj standına geri dönsün deyip, sonrasına bakmayacaksanız kullanışlı bir cihaz.

Not: Bu yorumu, diğer marka/modellerle fiyat/performans kıyaslamasına girmeden yaptım. Robotu alınca artık piyasayı takip etmeyi bıraktığım için, belki benzer fiyatlara yeni ve daha özellikli/kullanışlı modeller çıkmıştır düşüncesiyle hatırlatmak istedim. Konuya sadece Ali beyin paylaştığı bilgiler ve kullanıcı tecrübelerini okumak için giriyorum.

Bir de konu dışı düşüncemi paylaşmak istiyorum; robotu almadan önce noktayı virgülü onu bunu şunu çok araştırdım. Falan model daha iyi çekiyormuş, öbür model daha iyi temizliyormuş, birisi diğerini dövüyormuş, acaba hangisini alsam, falan filan. Elbette her sektörde olduğu gibi robot süpürgelerde de, kötü-az iyi-orta halli-çok iyi olanlar var. Fakat şahsi düşüncem, robot süpürge teknolojisi henüz olgunlaşamadı. Sürekli yeni özellikler çıkıyor vs ama sanki birkaç yıl daha var bu teknolojinin olgunlaşıp, kaba bir tabirle "ol"masına. Bugün alınabilecek ürünlerin çoğu ortalama birbirine yakın ve biz kullanıcılar aslında sektörün gelişmesine, ar-ge faaliyetlerine katkıda bulunuyoruz şu an.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyibe -- 3 Ekim 2022; 21:7:56 >

• Merhaba xaomi vacuum mop pro 2 yada ecovacs n8 hangisini tavsiye edersiniz?

• kyibe kullanıcısına yanıt
    Evet konu dışı olarak söylediklerinize katılıyorum.

Ya aslında, gerçekten her akşam etrafı bir süpürsün geçsin modundayım. Yasak bölge vs kullanacağımı düşünmüyorum. Ancak duvarlara vura vura yürüsün de istemiyorum :) bi sürü kullanıcı yorumu okudum aslında. Yine de para vermeden önce emin olmak istiyor insan ancak yine de olamayacağım sanırım. Bir yerden başlamak lazım diyerek alacağım sanırım A10S modeli.

Teşekkür ederim cevabını için.

• Merhabalar,

Babamın evine bir robot süpürge alma durumumuz oldu ancak bu piyasaya en son 3 sene önce hakimdim ve o zamanlar Roborock performans ve stabilite anlamında öncül bir markaydı. Xiaomi ve Viomi vardı. Bir de iRobot vardı tabii ki. Hepsinin artıları ve eksileri vardı ve seçmek daha kolaydı.

Ancak şu an bakıyorum, o kadar çok marka girmiş ki piyasaya içinden çıkamıyorum. Önceliklerim olarak;

1. Süpürme performansı iyi olmalı
    2. Pil performansı iyi olmalı
    3. Toz haznesi ne kadar geniş, o kadar iyi
    4. Uygulaması stabil çalışmalı ve Türkçe'si iyi olmalı
    5. Türkiye'de garantisine bakan firma iyi olmalı, eski telefonculardan olmaması önemli
    6. Halıya tırmanma performansı iyi olmalı çünkü halılar bir tık yüksek
    7. Mop performansı çok önemli değil ancak ne kadar iyi, o kadar iyi
    8. Mop yaparken halıyı tanıyabilirse tabii ki güzel olur ancak bildiğim kadarıyla bunu düzgün yapabilen çok fazla model yok. O yüzden çok önemli değil.
    9. İstasyonu olmasa da olur ancak fiyat/performans bir üründe istasyon var ise tercih edilebilir
    10. Orijinal yedek parçaları Türkiye'de bulunabilmeli ama muadil bulabilirsek o da yeterli olur

Aklıma gelenler bunlar. Bilmiyorum çok mu fazla şey istiyorum ama sanki bu kadar model içerisinden böyle bir cihaz bulunabilir gibime geliyor. :)

7k-10k arası modellere bakıyorum. Alternatif olarak sunanlar olursa başımın tacıdır. :)

Edit: Bir de soru sıkıştırayım; alacağımız ev 2 katlı ve üst katta ağ bağlantısı yok. Bu durumda ikinci katı haritalandırma ve temizletme operasyonu sekteye uğrar mı ? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dweller -- 3 Ekim 2022; 22:53:33 >

• dweller kullanıcısına yanıt
    Hocam istekler benzer durumda mesaj kalsın size önerilenlere bende bakayım

• Arkadaşlar iyi günler,

Evimize robot süpürge almayı düşünüyorum. Evde halı yoğunlu fazla ve halılar yüksek.

Hangi markayı tavsiye edersiniz? Süpürme özelliği mop özelliğinden daha önemli.

• Merhabalar 1S robotumda böyle bir uyarı almaya başladım arkasından temizlik modunu turbodan daha düşük bir seviyeye alıyor filtredendir diye değiştirdim fanın olduğu kısmı elimden geldiğince temizledim ama hala arada bu uyarıyı veriyor

• Merhaba, sorularınızın tamamının muhatabı olduğumuz için cevap vermek istedik.

05.10.2022, 18:00-21:00 saatleri arasında Trendyol indirim kampanyamızı takip etmenizi tavsiye ederiz  

• unforgiven06 U kullanıcısına yanıt

Fan artık değiştir beni diyor.

• Merhaba aşağıdaki 3 cihaz arasında kaldım fikri olan herkesin yorumunu bekliyorum.
    Grundig vcr 9031
    Xiaomi 2c
    Xiaomi 1c 2 in 1

Xiaomi cihazlar servis konusunda beni korkutuyor grundig cihaza Arçelik servisi bakıyormuş sanırım.

• Ali bey merhaba tavsiyenize kulak vererek geçen sene t9 aivi aldim. Bu süreçte çok iyi olmuş diyebileceğiniz yeni çıkan robot süpürge var mı? T9 dan memnunum 1 tane daha süpürge almayı düşünüyorum ne önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _mabolla_ -- 4 Ekim 2022; 21:20:50 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • mamo44 M kullanıcısına yanıt

hocam bende bu fiyatlara düşünüyorum robot süpürge 2 c benim de kafama yattı, siz ürünü aldınız mı? bir de s5 max e göre çok farkı var mıdır?

• murattekno kullanıcısına yanıt
    S5 Max kaç yıllık ürün hocam güncel alın bence

• mamo44 M kullanıcısına yanıt

hocam doğru haklısınız? siz aldınız mı memnun kadınız mı üründen

• murattekno kullanıcısına yanıt
    S 10 da kullandım tabi ona göre iyi değil ama memnunum biraz daha süre lazım tam analiz için

• 
Sayfa: önceki 23942395239623972398
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.