Şimdi Ara

Robot Kol hakkında yardım lutfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar basit bir ödev için ileri geri ya da sağa sola hareket eden bir robot kol yapacağım .Ancak bu husus hakkında tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyacım var

http://www.robitshop .com/Robot-Kol-Servosu,PR-62.html sitesindeki robot kol servosu alıp bunu bir pic ile sürerek oyuncak bir robotun içine kolları hareket edecek şekilde yerleşti,rmeyı dusundum

Daha kolay ya da pratik bir fikri olan var mı acaba

tesekkur ederım

• dusunduğum robot kol servosu fotografı aşagıdadır.
  • Konuyu takip ediyorum kolay gelsin size

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu konu hakkında fikri olan yok mu
  • (BASTAN SOYLİM caps LOCk tUSU ARIZALI) Hocam maliyet biraz sıkıntı yaratabilir ancak işini inanılmaz KOlaylaştIRACAk. SANA 2 HAREKET GEREKİYOR İLERİ-GERİ VE AŞAĞI YUKARI. BUNUN ICIN 2 step motora VE maRKASI sana kalmış bir plc. mekatronik okuduğumdan mıdr bilmem. herşeyde kafa PLC ye gidiyor PİC LE DE BENZERLERİNİ YAPABİLİRSİN. herhANGİ BİR parçaya tutturulmuş VE 2 tane ray a.

ORNEK :

resiMDEKİ kafanın hareketi için OLAN RAY SİSTEMİ SANA FİKİR VEREBİLİR. BENZER RAYLarı aluminyum küpeşte işi yapan yerde bulabilirsin

BİR TAVsiye hazır robot kol PROJELERİNDEN SADECE FİKİR AL AYNIsını yapmaya ÇALIŞMA . HERŞEYİ gözünde küçük gör VE EN BASİTE İNDİRGE unutma alt tarafı 2 harekete ihtiyacn vaR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mekatroniker -- 19 Şubat 2014; 4:58:13 >

• hımm...Anladım.. KAfa yormaya devam .. Teşekkur ederım ..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.