Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (484. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
13 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.288
Cevap
103
Favori
2.354.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 482483484485486
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Siz de bir etkinliği olmamışsa ikinci kere neden kullanıyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • reçetesiz acnegen alabiliyor muyuz eczaneden ? yurtdısındaki arkadaşıma yollayacagım fiyat çok pahalı oldugu için ordan temin edemiyor.
  • CONQUER. kullanıcısına yanıt
    Reçetesiz ve onay formsuz alınamıyor. Kullanımı riskli ve tartışmalı bir ilaç olduğu için ..

• CONQUER. kullanıcısına yanıt
    reçetesiz alınıyor bro aknetrent aslında bunu yazmamam gerek fakat sormuşsun
  • Arkadaşlar zoratenin günlük 40 mg kullanıyorum fakat işim geregi hergün sakal trası olmam gerekiyor tras olurken deri sorulması gibi şeyler yaşamak istemiyorum ne tavsiye edersiniz nasıl tras olmam gerekir

• quote:

Orijinalden alıntı: drdogan79

Kardeş sana son kez cevap yazacağım. Bundan sonra ben okuduğum,çevirisini yaptığım makaleleri ve kendi yorumumu koyup gerisini insanların takdirine bırakıyorum. İsteyen kullanır,isteyen kullanmaz. Ama kullanan kişiler de başlarına nelerin gelebileceğini en azından bilirler.

Şimdi sizin bahsettiğiniz o mukokutanöz etkiler herkes tarafından bilinen şeyler. Hayatta başka şeylerde de bu kadar optimistsinizdir umarım. Yani size birisi diyecek ki,bak bu ilacı kullanırken başınıza optik sinir hasarı gelip kör olabilirsiniz, asla düzelmeyecek erektil disfonksiyon yaşayabilirsiniz ve GH seviyeniz etkilenip büyüme geriliği yaşayabilirsiniz ama bunun ihtimali yüzde bir. Tabii bunları söyleyen birini bulma ihtimaliniz varsa. Çünkü bu yan etkilerin hiçbiri o sayfa sayfa prospektüste yer almıyor. Siz de aman nolacak yüzde bir ihtimal diyip kullanacaksınız. Bravo,süper cesaret. 18 yaşındaki bir erkeğin başına gelince ömür boyu erektil disfonksiyon yaşayacak,kadının başına gelince ömür boyu vaginal kuruluk hissedecek,karşı cinse karşı içindeki içgüdü tamamen kopacak,libidosu azalacak yada tamamen bitecek. Yada kör olacak,pankreatit geçirecek vs. Hiç pankreatit ağrısı çeken birini gördün mü acaba? Ercp yapılan bir insan sonra neler çekiyor,hiç tecrübe ettin mi acaba? Yapılan fare deneylerinde öğrenmeyi etkileyen hücrelerin azaldığı yada tamamen yok olduğu yazılmış ama hiç literatüre bile girmemiş yoksa saklanmış mı diyelim. Sağlık sektörünün içinde olan biri ilaç doktor ilişkisinde ne pislikler döndüğünü az çok bilir. Hadi bunlar başınıza geldi,gittiniz dermatoloji doktorunuz size aynen şunu diyecek: Ben karaciğer yetmezliğini bilmem gastroenterolojiye gidin,erektil disfonksiyonu anlamam androloji uzmanı görsün. Ooo sivilcelerin düzeliyor,herşey yolunda diyen doktorunu bir daha göremezsin. Çünkü bilmez.

Kısacası kullanacak kişiler binde bir bile olsa bunları göz önünde bulundurarak kullanmaya başlasın. Binde bir denilen risk sizin başınıza gelince yüzde yüz yüz olmuştur.

Bazı yorumlarda o riskte sokakta giderken araba çarpma ihtimali felan var diyen aklı evveller okudum. Acaba kim kendini bilerek arabanın önüne atar,kaza denilen olayla bunu kıyaslamak bile akla hakarettir.

Attığınız taş ürküttüğünüz kurbağaya değmeli. Sivilce için ömrünün sonuna kadar kimse hayatını mahvetmek istemez. Ben ederim bu riski göze alıyorum diyen varsawww.acne.org sitesinde kalıcı yan etkileri yaşayan binlerce insanın feryadını bir okusun. Ben 13 yıllık doktorum, belki onbinlerce reçete yazdım. Kan Ürünleri,plazma,antiviral ajanları kullandım. Kimseye şu reçeteye imza at demedim. Sırf tazminat korkusu ile yapılıyor bunlar. Her ilaçta risk vardır. En masum ilaç bile bir insanda ciddi allerjik reaksiyon gösterebilir ama kimseye imza karşılığı verilmez. Bu ilaç aynı şey değil arkadaşlar. Bir sürü etkisi hala bilinmiyor. Bazı etkiler kesinlikle saklanıyor. Lütfen çok ama çok iyi düşünün. Ona göre kullanın yada kullanmayın. Bu forumda dahi feryat eden birkaç kişi gördüm,arada kaynamış gitmiş sesleri.

Hayatınız perişan olmasın.

Herkese sağlıklı günler dilerim.

Eklem ağrısı kalıcı olur mu hocam ? Günlük hayatta sıkıntı yok sporu kısıtlıyor

• İlacı kullanırken ağır fiziksel egzersizlerden kesinlikle uzak durmalısın. Tendon kopmaları,kalp kasını etkileyen ve ölümcül olabilen durumlar,eklem yaralanmaları olabilir. Kalıcı olur mu bilmiyorum ama illaki kullanman gerekiyorsa eklemlerini koru. Sporda hafif egzersizleri tercih etmeni öneririm.

• emre_3579 E kullanıcısına yanıt
    Hametan tarzı yağlı bir pomat öneririm ama hale bakın ki günde 40 mg kullanan birinin cildi ve mukozaları kağıt gibi kuruyacak bu kesin ama yazan doktor hiçbir şey söylememiş, arkadaşımızda gelmiş burda çözüm arıyor. İşte bu ilacı peynir ekmek gibi yazan doktorlarımızın durumu bu: İmzala kağıdı,kullan git. Keşke herkesin derdi bu kardeşimiz gibi traş derdi olsa. Arkadaşlar lütfenwww.acne.org u okuyun,kalıcı yan etkileri araştırın. Ömrünüzün sonuna kadar etkisini yaşayacağınız bir ilaçtan hakikaten çok ama çok ciddi cilt sorununuz yoksa uzak durun.

• İlaç kesinlikle boyda kısalma yapıyor adım gibi eminim 2. ayın içindeyim 15 gün dershane tatil oldu benimle aynı boyda olan çocuklara kafamı kaldırarak bakıyorum yan larında kısa kaldığımı bariz hissediyorum. 19 yaşında çocuklar uzamıştır diyecek olursanızda annemlede yanyana durunca eskisi gibi olmadığını anladım lanet olsun böyle işe varya milletin hiç yaşamadığı bir dert için biz bir ton sıkıntı stres tedavi kusma dönemi boy kısalması agresiflik falan yaşıyoruz anlam veremiyorum. Okuyan arkadaşlar varsa kesinlikle başlamalarını tavsiye etmem durumunuz aşırı kötüyse o zaman başlayın ama benim gibi orta derecelerde sivilce ve izleriyle doluysa suratınız hiç başlamayın abi ne lanet birşey bu ya boy kısalığı nedir allah aşkına bunu kim açıklayacak bana hobbit gibi olacağıma çıkan sivilceyi sıkmam biraz beklerim geçer gider yani sanmayın ilaca başlayınca hemen seksi bir görünümüz oluyo ediyo. ilk 2 ay suratınız öyle bir hale geliyorki tedaviye başlamadan önceki yüzünüzü verseler 1 saniye düşünmezsiniz bazılarında 4. 5. aya kadar yaşanıyor kusma bu gariplerde o kusma dönemindeki iğrenç sivilcelere 3 4 ay boyunca baka baka üzülüyolar tedavinin başındaki halleri aklına gelmiyor bu iğrenç sivilceler gidincede auuuuv süper oldum deniliyor zaten oseni rahatsız eden şey artık sadece tedavi oluyor. Tedavi sonrasıda bir ton kremi lazeri uğraşıp durursunuz. Bakın aşırı derecede ağır akneli kötü bir surata sahip değilseniz kullanmayın boy kısaltması ne abi 3 4 parmak kadar boyum kısaldı allah için normal mi bu suratım bok atsan yapışmaz hale geldi ben inat ettim 4 ay daha kullanıp bırakıcam ama lanet olsun böyle ilaca okuyan varsa durumunuz aşırı kötü değilse başlamayın kardeşim anlıyorum sizi 3 5 bişey için triplere giriyosunuz bende öyleydim ama değmez kullanmayın sakın
  • drdogan79 kullanıcısına yanıt
    Hocam bende pek fazla sivilce yoktu doktordan ben yazmasını istedim ama şuan aşırı derecede sivilce çıkıyor keşke diyorum hiç kullanmaya başlamasaydım doktor coresatin mavi nemlendirici verdi ama oda ise yaramıyor çok fazla yağlı duruyor cildim ve sivilce oluşumuna etki ettiğini düşünüyorum keşke hiç başlamasaydım şu ilaca şimdide buradan sivilce çıkmışken kullanmaya devam etmek istiyorum

• Fazla su içerek Roaccutane kullanmak yan etkilerini azaltir mi acaba?

İlk kullanmaya başladığınız zaman bir iki aylık süreçte cildiniz daha kötü oluyor bu normal. Ama Kuruluğa karşı kesinlikle bir nemlendirici kullanın ve asla yoğun saatlerde güneş ışınları direkt cildinize gelmesin yoksa kıpkırmızı bir hâl alıyor ve o yanma uzunca bir süre devam ediyor. Sürdüğün nemlendiricin akneyi artırmaz merak etme. Keşke hiç başlamamış olsaydın ama zararın neresinden dönersen kardır. Etkinliği olan en düşük dozla devam etmek en iyisi.

Hocam benim ten rengim bembeyaz süt gibi dolayısıyla yanak kısımların kıpkırmızı ama bu sivilce den kaynaklı değil soğuk ortamda ve sıcak ortama girdiğimde yüzüm resmen yanıyor sıcacık oluyor yanak kisimlarim son 2 gündür topicrem in şu bazlı nemlendirici sini aldım onu kullanıyorum sanki rahatlatıyor gibi geldi ama bir sorum daha olacak nemlendirici sürmek bir yandan iyimi diye düşünüyorum çünkü bu hap zaten kurutup soyarak tedavi ediyor bizde nemlendirici sürerek bu kuruluğu önlemeye calisiyoruz

Hayır nemlendirici kullanman lazım. Hele beyaz tenli isen yazın mutlaka 50 faktör güneş kremi kullanmadan çıkmaman lazım. Sen o fotosensitiviteyi yaşasan anlarsın durumun ciddiyetini. Hem ilaç cildini soyarak etki etmiyor. Sebum üretimini engelleyerek etki ediyor. Doktoruna herşeyi sormalısın,öyle sıradan bir ilaç kullanmıyorsun. İnşallah hiçbir sıkıntı yaşamadan tedavin biter. Israrla söylüyorum acne.org u mutlaka oku

Hocam güneş koruyucusu aldım 50 faktörlü sürüyorum yüzümde sanki pudra gibi bi kalıntı bırakıyor az sür diyor doktor az sürüyorum yine aynı yani yüzümde hani kızlar fondöten sürede kalıntı gibi dururya aynı öyle kalıntı gibi kalıyor güneş kremi

Güneş kremleri öyledir ama yapacak birşey yok. Cilde yedirmek zordur az sürmek en iyisi dediğin gibi. O kalın tabaka sayesinde koruyor cildini uv.den

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drdogan79 -- 9 Şubat 2017; 14:7:7 >
    Peki hocam güneş kremini sorduğumuzda güneşe çıkmanın bir zararı olmaz dimi daha

Güneş kremi sadece tedbir,şapka vs ile yüzünü kollarını koruman lazım. Özellikle ışınların dik geldiği saatlerde çıkmaman lazım. Nasılsa krem sürdüm birşey olmaz diye düşünme,eğer fotosensitivite gelişirse yüzün haşlanmış gibi olur
    Yahu ben ilacın sakıncalarını anlatmak için girdim sırf sorulara cevap vereceğim diye danışmanlığa geçiş yaptım sanki. Uzak durun arkadaşlar uzak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drdogan79 -- 9 Şubat 2017; 21:18:17 >
  • Ocak ayında aldığım roaccutane kutusunun ağzında hologramlı bir koruma bandı vardı. Ama şubat ayında aldığımda böyle bir bant yok. Eczacı sistem çalışmıyor diyip karekodu da kesti. Acaba bu ilacın sahtesi var mı? Parti farklılığından olabilir mi? Roaccutane kullanan arkadaşlar cevaplarmısınız lütfen

• thunderstruck7 kullanıcısına yanıt
    Eczaneden aldığınız ilacın sahte olma imkanı yok nerdeyse. İlaç sadece depodan gelir,karekodu sisteme kayıtlıdır ve hangi ilacın hangi Eczaneden satıldığı bellidir. Kime verildiği bellidir.

• 
Sayfa: önceki 482483484485486
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.