Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (441. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
10.288
Cevap
103
Favori
2.354.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 439440441442443
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    nivea nın kuru ciltler için olan ürününü tavsiye ederim, hemen emiyor ve onarıyor yazıyordu üstünde, yağlı durmuyor yani güzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: ben hakimim masum bey

nivea nın kuru ciltler için olan ürününü tavsiye ederim, hemen emiyor ve onarıyor yazıyordu üstünde, yağlı durmuyor yani güzel

Siz kullandınız mı hocam böyle bana soyulan ölü deriyi temizliyecek bişey lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar 3 sene önce bu ilacı kullandım %60 sivilcelerim geçti önceden iri iriydi devam etsem aslında dahada geçerdi doktor 6 ay kullancan sonra kullanmıcaksın dedi 6 ay sonra kesti aradan 3 sene geçti yine sivilceler cıkıyor tekrar başlamalımıyım sizce ?

yada bildiğiniz ücretli bi geçirme aleti felan varsa örneğin lazer tedavisi yapıyorlar izleri geçirmek için ama sivilce olunca yapmıyorlar ilk önce sivilceler geçsin diye ilaç veriyorlar bunun gibi ama sivilce varkende yapılan bir alet var mı fiyatı hiç mühüm değil calışır yptırırım gerekirse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lindsey S -- 2 Aralık 2014; 16:37:42 >
  • Merhaba arkadaşlar, ben ilacı kullanmaya 15-20haziran civarı başladım. Arada bir buraya uğrayıp hem yazılanları okuyorum hem de yorum yapıyorum, değişmeyen bir şey gördüm Cronic arkadaşımız hala ısrarla kullanmayın diyor, ben kendisinin rakip firmanın çalışanı olduğunu düşünmeye başladım artık :D Her neyse ilacı kullanmaya 30mg ile başladık sabah 20, akşam 10. Yazın bu ilacı kullanmak çok riskliydi güneş çok fazla, vücut hassaslaşıyor, akabinde ramazan vardı ama biliyorsunuz gerçekten sivilcelerinden bıkan insan için bunlar hiçbir şeymiş gibi geliyor insana :D 1 ay boyunca güneş kremini aksatmadan kullandım ilk 15 günde sivilceler geçer gibi oldu .1 ayın sonunda öyle bir sivilce artışı oldu ki inanamadım bildiğin, ama moralimi bozmadım zaten yüzümde bi ton sivilce vardı 2 ton oldu dert etmedim. Temmuz 28 de Londra'ya gittim 1 ay orada kalacaktım. ilk 10 gün boyunca orada da güneş kremini kullanmaya devam ettim ama sonra bıraktım hem çok güneş yoktu hemde kremi sürdükten sonra yüzümde soyulma ve kırmızılaşma daha çok oluyordu. Londra'da olunca her gün bol bol fotoğraf çekmişim, şimdi bi fotoğraflara bakıyorum bir yüzüme gerçekten baya bi gelişme var, aktif sivilcem yok gibi arada çıkıyor ama sonra geçiyor. Hatta 2 hafta önce bir kız aradaşımla karşılaştım bana dedi ki cildin baya güzelleşmiş, 8. sınıftan sonra ilk defa böyle bir şey duyuyordum hayatımda :D Annem de diyordu ama o moral veriyor sanıyordum demek ki gerçekten geçmeye başlamış. 6.ayıma girdim ilk 3 ay günlük 30 mg kullandım, Eylül ayında çok fazla bel ağrısı yaşamaya başladım, geceleri 5 saatten fazla uyuyamaz oldum, bu şikayetten sonra günlük 20 mg kullanmaya başlattı doktorum. Bunun dışında bir sıkıntım olmadı (dudak kuruluğu ve ilk aydaki burun kanaması dışında). Tedavim ne zaman bitecek bilemiyorum bu aralar yüzüm kurumaya başladı sanırım az sıvı tüketiminden. Herkesin dediği gibi izler geçecek mi deri altında yüzü yaralı gösteren şekiller, bu ilacı hangi arkadaşım kullandıysa hep tertemiz olmuş inşallah bizde de olur. Biraz uzun yazdım ama sorusu olan varsa cevaplandırabilirim. Özellikle moral için :)
  • bu ilacı 2 . defa kullanan varsa pm atabilir mi ben 3 sene önce kullanmıştım yine başlıcam bir şey sorucam ilk kullandığımda 3.ayda etki etmeye bşlamıştı şimdi kullansam daha erken etki eder mi acaba ilk kullandığım kadar sivilce yok suratımda ilk kullandığımda 20den fazla vardı şimdi 6-7 tane var
  • quote:

Orijinalden alıntı: xturkx

Bugün 3. ay kontrolune gittim ve yaptırdığım tahlillerin arasında trigliserit ( kandaki yağ oranı ) normal değer 0-150 olması gerekirken benimki 489 çıktı. Doktorum bunun üzerine 15 gün ilac almamamı söyledi. Bakalım 15 gün almıcam ilac değer ne aleme gelecek.

Sizden böyle olan varmıydı değerleri.

dostum bisey sorucam bende 1 haftadir kullaniyorum bugun bosalma ile ilgili bi sorunum oldu afedersiniz ama tam bosalmam gereken yerde gelmedi ve birkac saniye sonradan gecikmeli ve az geldi aklima dank etti roaccatune ilacinin sperm e ve erkeklik organina bi etkisi varmidir cok onemli sizde bir degisik varmi o konuda fark gordunuzmu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dream-Lord -- 3 Aralık 2014; 23:26:43 >
  • Pancu33 P kullanıcısına yanıt
    Aynen kardeşim cronic kesin rakip firmanin elemani bende buna inanmaya başladım :) bende 5. Ayima girdim sivilcem kalmadi bugun kan vercem degerlere gire 50 mg çıkaracak doktor bakalim.
    diren
    #diren rouctane cronice inat :) istenmiyorsun sayfada cronic.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dream-Lord

quote:

Bugün 3. ay kontrolune gittim ve yaptırdığım tahlillerin arasında trigliserit ( kandaki yağ oranı ) normal değer 0-150 olması gerekirken benimki 489 çıktı. Doktorum bunun üzerine 15 gün ilac almamamı söyledi. Bakalım 15 gün almıcam ilac değer ne aleme gelecek.

dostum bisey sorucam bende 1 haftadir kullaniyorum bugun bosalma ile ilgili bi sorunum oldu afedersiniz ama tam bosalmam gereken yerde gelmedi ve birkac saniye sonradan gecikmeli ve az geldi aklima dank etti roaccatune ilacinin sperm e ve erkeklik organina bi etkisi varmidir cok onemli sizde bir degisik varmi o konuda fark gordunuzmu ?

Bas bas bağırıyorum, bu ilaç sex hayatınızı karartabilir diye. Google da ara bakalım "accutane and erectile dysfunction".

ŞUNU KAFANIZA SOKUN:
    BU İLAÇ MUCİZE BİR İLAÇ DEĞİL.

• quote:

quote:

Bu arada daha adını bile doğru yazamadığın bir ilacı hiç ama hiç kullanma!

• quote:

Orijinalden alıntı: Cronic

quote:

quote:

Bu arada daha adını bile doğru yazamadığın bir ilacı hiç ama hiç kullanma!

ne bu atar dostum adi uzun karistirilabilir onem vermedim yazarken biraz daha bilgilendiritmisin cogu sitede doktorlarim cevapladigi sorularda sperm ile bir alakasi olmadigi soylenmis siz ise var diyorsunuz bugun tekrar deniycem editlerim hala ayni ise birakicam

• 6 ay kullanmıştım 3 sene geçti yarın yine başlıcam ilacın bana göre tek kötü yanı lens takamayacak olmam

• quote:

Orijinalden alıntı: Pancu33

Merhaba arkadaşlar, ben ilacı kullanmaya 15-20haziran civarı başladım. Arada bir buraya uğrayıp hem yazılanları okuyorum hem de yorum yapıyorum, değişmeyen bir şey gördüm Cronic arkadaşımız hala ısrarla kullanmayın diyor, ben kendisinin rakip firmanın çalışanı olduğunu düşünmeye başladım artık :D Her neyse ilacı kullanmaya 30mg ile başladık sabah 20, akşam 10. Yazın bu ilacı kullanmak çok riskliydi güneş çok fazla, vücut hassaslaşıyor, akabinde ramazan vardı ama biliyorsunuz gerçekten sivilcelerinden bıkan insan için bunlar hiçbir şeymiş gibi geliyor insana :D 1 ay boyunca güneş kremini aksatmadan kullandım ilk 15 günde sivilceler geçer gibi oldu .1 ayın sonunda öyle bir sivilce artışı oldu ki inanamadım bildiğin, ama moralimi bozmadım zaten yüzümde bi ton sivilce vardı 2 ton oldu dert etmedim. Temmuz 28 de Londra'ya gittim 1 ay orada kalacaktım. ilk 10 gün boyunca orada da güneş kremini kullanmaya devam ettim ama sonra bıraktım hem çok güneş yoktu hemde kremi sürdükten sonra yüzümde soyulma ve kırmızılaşma daha çok oluyordu. Londra'da olunca her gün bol bol fotoğraf çekmişim, şimdi bi fotoğraflara bakıyorum bir yüzüme gerçekten baya bi gelişme var, aktif sivilcem yok gibi arada çıkıyor ama sonra geçiyor. Hatta 2 hafta önce bir kız aradaşımla karşılaştım bana dedi ki cildin baya güzelleşmiş, 8. sınıftan sonra ilk defa böyle bir şey duyuyordum hayatımda :D Annem de diyordu ama o moral veriyor sanıyordum demek ki gerçekten geçmeye başlamış. 6.ayıma girdim ilk 3 ay günlük 30 mg kullandım, Eylül ayında çok fazla bel ağrısı yaşamaya başladım, geceleri 5 saatten fazla uyuyamaz oldum, bu şikayetten sonra günlük 20 mg kullanmaya başlattı doktorum. Bunun dışında bir sıkıntım olmadı (dudak kuruluğu ve ilk aydaki burun kanaması dışında). Tedavim ne zaman bitecek bilemiyorum bu aralar yüzüm kurumaya başladı sanırım az sıvı tüketiminden. Herkesin dediği gibi izler geçecek mi deri altında yüzü yaralı gösteren şekiller, bu ilacı hangi arkadaşım kullandıysa hep tertemiz olmuş inşallah bizde de olur. Biraz uzun yazdım ama sorusu olan varsa cevaplandırabilirim. Özellikle moral için :)

Hocam yüz temizliği için ne kullanıyosunuz

• Arkadaslar yardım edebilir misiniz acil bir sorum var, aknetrent ilacının 1.ayındayım. Herneyse bugün halısahaya gittik benim yüzüme hızlı bir top geldi burnumun üstü soyuldu yara oldu ve sağ yanağım kızardı büyük bir bölümü, acaba bu bir sorun yaratır mı? Cilt hassaslaşıyor diye duymustum kalıcı olma ihtimalı falan var mıdır acil yardım edebilir misiniz
  • İnsan bedeni o kadar mucize bişey ki, bu kadar kompleks bir yapıyı 50 yıllık modern tıbbın çözmüş olmasını beklemek aptallık. Zaten modern tıp dediğin şey gözleme dayalı bir bilim dalı. Etkin maddeyi veriyorlar deneklere, sonra gözlemliyorlar, şöyle oldu böyle oldu diye. Yani deneme yanılma yolu.. Modern tıbbı gözünüzde büyütmeyin, saçma sapan bir bilim dalı.
    Bakın erkekte testosteron var, hipotalamus bu hormonu ölçümlüyor, eğer az ise hipofiz bezine uyarı gönderiyor, hipofiz bezi lh ve fsh diye 2 hormon üretiyor, bunlar testise gidiyor sperm ve testosteron oluyor, prostata gidiyor sperm sıvısı oluyor. Bu öyle bir denge ki vücut kendi ihtiyacına göre ayarlıyor.
    Şimdi bazı vücut geliştirmeciler var, bunlar steroid kullanıp bu mekanizmaya dışarıdan müdahele ediyorlar, mesela kendine testosteron enjekte ediyor ya da fsh ve lhı dışarıdan alıyor ki vücut hipofizden geldi sansın ve testosteron üretsin vs.. Ne kadar aptalca ve hiç denemek istemeyeceğiniz bir şey değil mi?
    İşte bu noktada diyorum ki, bu kullandığın mucize ilaç var ya, hani seni akneden kurtaracak, seni popüler yapacak, kendine güvenini arttıracak, kızlar peşinden koşacak..(ki aslında her şey insanın kendinde bitiyor, sen çekiniksen akneli de çekiniksin aknesiz de, neyse..) İşte bu ilaç da tam bu steroidlerin yaptığını yapıyor. Accutane hipofizden salgılanan fsh ve lh hormonlarını etkiliyor. Ne diyor bu cronic, iyice saçmaladı artık diyenler için buyrun :http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21103844

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Propecia kullanan arkadaşlar bilirler, saçları en çok döken hormonun DHT olduğu söylenir. (Dehidrotestosteron). Dehidrotestosteron ise testosteronun 5ar enzimi ile çevrilmiş halidir. Propecia gider bu 5ar enzimini inhibe eder, yani etkisiz hale getirir ki bu sayede testosteron dehidrostestosterona dönüşmesin ve saçları dökmesin.
    Accutane da aynı şekilde 5ar enzimini inhibe eder.
    Fakaaaat; dehidrotestosteron aslında saç döken gereksiz bir hormon değildir, hatta testosteronun babasıdır. Sen bu hormonu etkisiz hale getirirsen kadınlık hormonu olan östrojeni arttırırsın. Neden, çünkü dehidrotestosteron östrojeni baskılar. Ayrıca testesteron dehidrotestosterona dönüşmezse kandaki fazlası östrojene aromatize edilir.
    Yani 5ar enzimini inhibe edenlerde dht azalır, kadınlık hormonu olan östrojen artar; normal şartlarda ilacı bırakınca bu etki ortadan kaybolur ve değerler normale döner. İçiniz rahat etti değil mi, hiçbiriniz normal şartlarda dememden rahatsız olmadı di mi, çünkü normal şartlar hep vardır di mi. Yaa işte o normal şartların olmadığı ve hormonal dengenin bozulduğu normal olmayan şartlar da var. İşte bu noktada modern tıp ne diyor biliyor musunuz? Tedaviye cevap vermiyorsunuz yapacak bişey yok diyor.
    Neyse diyeceğim şu ki, bu lanet ilaç hormonal dengenizi bozabilir, kendinizi "estrogen dominance" denilen bir durumda bulabilirsiniz. E cronic, nolcak hacı kendimizi o durumda bulursak? Eliyin körü olacak, aç google'a "estrogen dominance in males" yaz ve oku.

Şimdi soruyorum, değer mi lan tüm bu riskleri almaya? Bana bişey olmaz demeyin kullanmayın şu lanet ilacı!!

Not: bana rakip firma elemanı diyenler, la olm rakip firma mı var? yani accutane kullanmayın da şunu kullanın mı diyorum, valla ezbere konuşuyorsunuz..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu ilacı kullanıp lens kullanan var mı ben 3 sene öncede bu ilacı kullanmıştım lens kullanmamıştım o zamanda bu sefer günde 1 saat olsa bile kullanmak istiyorum genelde evdeym zaten arada dışarı cıkıyorm 1 saatliğine felan takmak istiyorum bi zararı olur mu acaba yada olsa ne gibi zararı olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lindsey S

bu ilacı kullanıp lens kullanan var mı ben 3 sene öncede bu ilacı kullanmıştım lens kullanmamıştım o zamanda bu sefer günde 1 saat olsa bile kullanmak istiyorum genelde evdeym zaten arada dışarı cıkıyorm 1 saatliğine felan takmak istiyorum bi zararı olur mu acaba yada olsa ne gibi zararı olur

ben kullanıyorum lensle , günde 2 kez suni gözyaşı damlatıyorum pek sorun olmuyor.

tabi sadece dışarı çıkınca 4-5 saat falan takıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furkan* -- 6 Aralık 2014; 19:38:40 >
  • Furkan* F kullanıcısına yanıt
    kaçıncı aydasın dostum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lindsey S

kaçıncı aydasın dostum

3.aya başladım
  • Furkan* F kullanıcısına yanıt
    bnde o zaman günde 1-2 saat taksam bi zararı olmaz
  • 
Sayfa: önceki 439440441442443
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.