Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (442. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.354.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 440441442443444
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Lindsey S

bnde o zaman günde 1-2 saat taksam bi zararı olmaz

Sanmıyorum zaten batma vs yaparsa bırakırsın
  • Furkan* F kullanıcısına yanıt
    eyv
  • Cronic kullanıcısına yanıt
    Cronic yeminle kronik bi vakasin.
  • Arkadaşlar ben de kullandım bu zehiri. Akneler bir yıl kadar çıkmadı. Şimdi eskisi kadar olmasa da yine bolca çıkıyor. Kesin çözüm filan değil yani. Siz ne kadar göze alırsanız alın riskleri. Çocuk olmayın. Sırf benim başıma geldi diye söylemiyorum bunları. Kullanmayın. Araştırın biraz intiharlar mı dersiniz, sosyal anksiyete mi dersiniz bir sürü yan etkisi var. Ben de anksiyete yaptı. Aylarca psikologlarda dolaştım. Cidden değmezmiş. Sivilceler için değmezmiş. Hayatım değişti olumsuz yönde. Tavsiyem kullanmayın olucak. Risk almayın hayatınıza karşılık. Merak edenler mesaj atabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aytac18100

Cronic yeminle kronik bi vakasin.

Yemin et
  • Cronic aknetrent ve zoratenin in sahibi roaccutane yerine onu kullanin diyor
  • roseria kullanıcısına yanıt
    Ya bi ilac şirketinin elemani simdi diyecek ben size baska ilacmi kullanin diyorum felan diyecek,birak bu ayaklari sen resmen rouctane sabote etmek icin bu forumdasin.
  • Ben roaccutane kullanmadım ki, zoretanin kullandım.
    Roaccutane, zoretanin, acnetrent hepsi aynı bok. Hepsinin etkin maddesi isotretinoin denen bir madde. Genel tanımı da accutane'dır. Ben accutane kullanmayın diyorum, roaccutane gibi spesifik bir markaya değil, accutanea yani isotretinoine karşıyım.

İşin kötüsü, ilacı kullandıktan yıllar sonra biryerinizden bişeyler çıktığında aslında accutane yüzünden olduğunu kesin bilemeyeceksiniz ve aklınızda soru işareti kalacak.

1. İmza ile kullandırılan bir ilaçtan bahsediyorum-yalan mı? -değil
    2. ABD den 2009 yılında roche firması çekilmiştir, nedeni milyon dolar tazminat vermeye mahkum olmasıdır-yalan mı?-değil
    3. Madem kullandıktan sonra yan etkisi geçiyor, neden akne tedavisindeki etkisi kalıyor? Demek ki kalıcı bişeyler yapıyor -yalan mı? -değil

Accutane benim hayatımdaki en büyük, ama en büyük pişmanlıktır. Hayatımda accutane kullandığımdan daha pişman olduğum hiçbir şey yok. Zamanı geriye çevirebilsem şerefsiz doktorumun "hiiiçbirşey olmaz, a vitamini bu" dediği anda suratına tükürür çıkardım o odadan. Benim en büyük hatamdır, en büyük pişmanlığımdır, en büyük salaklığımdır. Yıllarca ilmek ilmek ördüğüm hayatımı, okuduğum okulları, öğrendiğim dilleri, katıldığım kursları, emeğimi, gelecek yatırımlarımı, hayallerimi iki ayda altüst etmiş ilaçtır. 8 ay sonrasında hala yeni yan etkilerini gördüğüm ilaçtır(saç dökülmesi ne ilacı kullanırken vardı ne sonrasındaki 2-3 ayda, 8 ay sonra şimdi tutam tutam dökülüyor çünkü cildim kuru ..)
    Benim bu yazdıklarımı bu içtenlikle yazan birisi olsaydı ben kullanmazdım bu ilacı. Umarım birisi okur ve vaz geçer, ben de bir hayatı kurtarmış olurum.

Gerizekalılığın alemi yok, kullanmayın bu ilacı!!
  • Arkadaslar herkes kullanmayın falan diyo ama cidden bu illetten başka turlu kurtulamazsınız..
    Yan etkileri cok fazla kabul ediyorum bende kullandım zaten 6 ay boyunca,ama cok aşırı çıktıysa kullanın bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cronic

Ben roaccutane kullanmadım ki, zoretanin kullandım.
    Roaccutane, zoretanin, acnetrent hepsi aynı bok. Hepsinin etkin maddesi isotretinoin denen bir madde. Genel tanımı da accutane'dır. Ben accutane kullanmayın diyorum, roaccutane gibi spesifik bir markaya değil, accutanea yani isotretinoine karşıyım.

İşin kötüsü, ilacı kullandıktan yıllar sonra biryerinizden bişeyler çıktığında aslında accutane yüzünden olduğunu kesin bilemeyeceksiniz ve aklınızda soru işareti kalacak.

2. ABD den 2009 yılında roche firması çekilmiştir, nedeni milyon dolar tazminat vermeye mahkum olmasıdır-yalan mı?-değil
    3. Madem kullandıktan sonra yan etkisi geçiyor, neden akne tedavisindeki etkisi kalıyor? Demek ki kalıcı bişeyler yapıyor -yalan mı? -değil

Accutane benim hayatımdaki en büyük, ama en büyük pişmanlıktır. Hayatımda accutane kullandığımdan daha pişman olduğum hiçbir şey yok. Zamanı geriye çevirebilsem şerefsiz doktorumun "hiiiçbirşey olmaz, a vitamini bu" dediği anda suratına tükürür çıkardım o odadan. Benim en büyük hatamdır, en büyük pişmanlığımdır, en büyük salaklığımdır. Yıllarca ilmek ilmek ördüğüm hayatımı, okuduğum okulları, öğrendiğim dilleri, katıldığım kursları, emeğimi, gelecek yatırımlarımı, hayallerimi iki ayda altüst etmiş ilaçtır. 8 ay sonrasında hala yeni yan etkilerini gördüğüm ilaçtır(saç dökülmesi ne ilacı kullanırken vardı ne sonrasındaki 2-3 ayda, 8 ay sonra şimdi tutam tutam dökülüyor çünkü cildim kuru ..)
    Benim bu yazdıklarımı bu içtenlikle yazan birisi olsaydı ben kullanmazdım bu ilacı. Umarım birisi okur ve vaz geçer, ben de bir hayatı kurtarmış olurum.

Hocam ben isotrexin kullanıyırum galiba ondada dediginizden var ama jel bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Belhanda10 -- 8 Aralık 2014; 20:37:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Belhanda10

quote:

Alıntıları Göster
    Hocam ilaç sizde ne gibi bir kalıcı etki bıraktı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furkan* -- 8 Aralık 2014; 21:12:30 >
  • quote:

quote:

Forumlarda ve accutane mağdurları yardımlaşma sitelerinde krem tipi isotretinoin ile problem yaşayanı açıkcası görmedim. Yani denk gelmemiş de olabilirim. Benim tanıdıklarım hep oral yolla alınan accutanedan mağdur olan insanlar..
  • quote:

quote:

quote:

Forumlarda ve accutane mağdurları yardımlaşma sitelerinde krem tipi isotretinoin ile problem yaşayanı açıkcası görmedim. Yani denk gelmemiş de olabilirim. Benim tanıdıklarım hep oral yolla alınan accutanedan mağdur olan insanlar..

Bende açıkcası roaccutaneden çekindiğim için istememiştim doktorum vermek istemişti şuan isotrexin ve tetradox kullanıyorum memnunum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avatarlamaca

quote:

Orijinalden alıntı: roseria

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: red_blue

quote:

quote:

MERHABA SAYIN KİR-Pİ MERHABA DENEYİMLİ ZORETANİN KULLANICILARI :))
    BENDE ARTIK SİZDENİM BUGÜN 7.GÜNÜM VE KAFAMDA BİR DÜNYA SORU VAR İLAÇ HAKKINDA DA TEREDDÜTLERİM .NE OLUR BANA MORAL VERİN
    NETTE ARAŞTIRIRKEN FORUMA RASTLADIM HEM SORULARIMA CEVAP BULMAK HEMDE BU SÜRECİ SİZİNLE BİRLİKTE GEÇİRMEK İÇİN ÜYE OLDUM :))
    SORULARIMA BAŞLIYORUM KİRPİ HOCAMIN DİKKATİNEEE :))

1) 12 YILDIR ÇOK ŞİDDETLİ OLMASADA HER ZAMAN YANIMDA OLAN AKNELERİMLE UĞRAŞIYORUM . YAĞLI VE PARLAYAN BİR CİLDE SAHİBİM. DAHA ÖNCE BİR ÇOK KERE DOKTORA GİTTİM. BENZAMİCYN,AZİTRO,SİVEKS KULLANDIM.KULLANDIĞIM SÜRE CİLDİM İYİDİ AMA BIRAKINCA TEKRAR ESKİYE DÖNDÜ.EN SON GİTTİĞİM DOKTORA BU İLAÇLARI YAZDIRMAK İÇİN GİTTİM AMA BANA TAMEMEN KURTULMAM İÇİN ZORETANİN ÖNERDİ ÖNCE YAN ETKİLERİNDEN DOLAYI OLMAZ DEDİM SONRA ANİ BİR KARARLA BAŞLAYALIM DEDİM VE DOKTOR TAHLİL FALAN YAPMADAN İLACI YAZDI BİR AY SONRA GEL TAHLİL YAPACAĞIZ DEDİ. BENİMDE HERKES GİBİ TEDAVİ BAŞINDA TAHLİL YAPMAM VE UYGUNSA TEDAVİYE BAŞLAMAM GEREKMİYORMUYDU ? BİR AYI BEKLEMEDEN DOKTORDAN TAHLİL İSTESEMMİ ?BİR ZARARI OLURMU ?

2)7.GÜNÜMDE OLMAMA RAĞMEN SİVİLCELERİMDE ARTIŞ VAR 3-4 TANE KOCAMAN AMA İLTİHAPSIZ SİVİLCELERİM ÇIKTI.VE DERİ ALTINDAKİ ELİMİ YÜZÜME DEĞDİRDİĞİMDE BENİ RAHATSIZ EDEN UFAKLIKLAR BELİRGİNLEŞTİ. ACABA KUSMA DÖNEMİNE Mİ GİRDİM ? BUNUN İÇİN ERKEN DEĞİL Mİ? EĞER BU DÖNEME GİRDİYSEM NE KADAR SÜRER ? BENİ EN ÇOK RAHATSIZ EDECEK OLAN DÖNEM BU .BU DÖNEMİN ETKİLERİNİ AZALTACAK ANTİBİYOTİK,KREM V.S KULLANAMAZMIYIM ?ARTIŞ OLMADAN BAŞLAYAMAZMIYIM ? DOKTORUMDAN BU KONUDA TALEP EDECEĞİM BİRŞEY OLABİLİR Mİ ? BU KONU BENİM İÇİN ÖNEMLİ İŞİM GEREĞİ İNSANLARLA İÇİÇEYİM VE KORKUM BU ARTIŞ BANA BU İLACI BIRAKTIRIR :))

3)KALICI SAÇ DÖKÜLMESİ,SAÇTA CANSIZLAŞMA VE KEMİK ERİMESİNE SEBEP OLDUĞU YÖNÜNDE YORUMLARDA OKUDUM
    GERÇEKLİK PAYI VARMI ? SAÇLAR İÇİN ÖNEREBİLECEĞİNİZ BİR ŞAMPUAN VARMI ? NORMALDEDE DÖKÜLME YAŞAYAN BİRİYİM İLAÇ İYİCE DÖKERSE KEL KALABİLİRİM :))

4)SİVİLCE YARALARINDAN SONRA İZ KALMA İHTİMALİ NEDİR ? OZON KREMİ KULLANSAM SİVİLCE ÜZERİNE HEM İZ TEDAVİSİ İÇİN HEM NEMLİ KALMASI İÇİN BİR FAYDASI OLURMU? BİR ZARARI OLURMU ?
    AYRICA İMEX KREM VAR KULLANMAMAMIN SAKINCASI VARMI ?

KİRPİ HOCAM VE ARKADAŞLAR CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER :))
    HERKESE GEÇMİŞ OLSUN İNŞ.

1) ben de 3 yıldan beri aknelerimdem şikayetçiydim. bana da 3 yıldır o saydığın ilaçları yazdılar. benim de yağlı ve parlayan bir cildim vardı. tahlili ben de ilaca başladıktan 1 ay sonra yapmıştım bu kadar telaş yapma.

2)benim ilk ay farkedilir derecede azalma olmuştu. 2-3-4. ay sonuna kadar kusma dönemini yaşadım ama hayatım altüst olmuştu o zamanlar. okula giderken çekiniyordum. hiç devamsızlık yapmadan bir öğrenciydim bu seneye kadar. bu yıl karnemde 18 buçuk yazıyordu artık nasıl bir halde olduğumu tahmin ediyorsundur. kusma dönemi kişiden kişiye değişiyor.bazıları hiç yaşamıyor. benim gibi şanssız olanlarda 4. ayın sonuna kadar olabiliyor

bunun için bir ilaç var mıdır bilemiyorum doktoruna sor

3)sebamedin hergün kullanım şampuanını ve sabununu kullanıyorum.doktorum herhangi birşey demedi. ekşi sözlükte sebamedin sabununun yağlı ciltlere çok iyi geldiğini okumuştum bu yüzden kullanıyorum tamamen kendi tercihim

kalıcı saç dökülmesi olur mu bilemem. ancak tüylerim daha kolay dökülüyor hani arkadaşlar arasında yapılan şakalar olur ya bacaktan kıl çekersin bende çok rahat geliyor o tür şakalar yapıldığında. saçlarıma hiç dikkat etmedim

4) eğer kusma dönemin çok şiddetli olursa izi bilmem de bolca kırmızı lekelerin olacak. o lekeler de hemen geçmeyecek yeni akne gibi duracak hatta. biraz zamana ihtiyacın var. kirpi hocam ve kendi doktorum izler hakkında ilacı bıraktıktan sonra lazer vs şeyler yaptırabilirsin demişti

senin için before-after fotoğraflarımı ekleyeceğim.

Cevap için teşekkürler izler için contratubex kullanip faydalı olduğu yönünde yorumlar okudum veya başka jeller siz denemediz mi ?
    Kusma döneminde olduğuma eminim artik bugun yine çıktı :))umarım çabucak geçer
    Buarada resimlerinizi merakla bekliyorum

ekliyorum gardaşş. hiçbir krem kullanmadım.kirpi hocamızın önerdiği nemlendiriciyi kullandım sadece.

bu eklediğim 2 fotoğraf tüm roaccutane kullanmak isteyip, yan etkilerinden çekinen, intihar edeceğini düşünen kardeşlerimize gelsin. kusma dönemini herhalde benden ağır atladan biri yoktur. 4. ayın sonuna kadar tam gaz çıkmaya devam etmişlerdi.bu ilk fotoğraftan daha kötü halde olduğunu söylemek isterim suratımın.

http://i55.tinypic.com/slmzkj.jpg

http://i54.tinypic.com/674lxj.jpg

Izler gecti mi kardes vede herhangi bir sorun var mi

aga ilacı bırakalı yıllar oldu izlerin hepsi geçti sayılır.1-2 tanesi hariç onlar da önemsiz

yan etkilerin hepsi bıraktıktan en geç 1 ay sonra bitiyor. sorun olmamıştı

hocam rica etsem resim atarmısın merak ettim 2011 deki mesajını görünce
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C5E38AFF9

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: roseria

quote:

quote:

quote:

quote:

MERHABA SAYIN KİR-Pİ MERHABA DENEYİMLİ ZORETANİN KULLANICILARI :))
    BENDE ARTIK SİZDENİM BUGÜN 7.GÜNÜM VE KAFAMDA BİR DÜNYA SORU VAR İLAÇ HAKKINDA DA TEREDDÜTLERİM .NE OLUR BANA MORAL VERİN
    NETTE ARAŞTIRIRKEN FORUMA RASTLADIM HEM SORULARIMA CEVAP BULMAK HEMDE BU SÜRECİ SİZİNLE BİRLİKTE GEÇİRMEK İÇİN ÜYE OLDUM :))
    SORULARIMA BAŞLIYORUM KİRPİ HOCAMIN DİKKATİNEEE :))

1) 12 YILDIR ÇOK ŞİDDETLİ OLMASADA HER ZAMAN YANIMDA OLAN AKNELERİMLE UĞRAŞIYORUM . YAĞLI VE PARLAYAN BİR CİLDE SAHİBİM. DAHA ÖNCE BİR ÇOK KERE DOKTORA GİTTİM. BENZAMİCYN,AZİTRO,SİVEKS KULLANDIM.KULLANDIĞIM SÜRE CİLDİM İYİDİ AMA BIRAKINCA TEKRAR ESKİYE DÖNDÜ.EN SON GİTTİĞİM DOKTORA BU İLAÇLARI YAZDIRMAK İÇİN GİTTİM AMA BANA TAMEMEN KURTULMAM İÇİN ZORETANİN ÖNERDİ ÖNCE YAN ETKİLERİNDEN DOLAYI OLMAZ DEDİM SONRA ANİ BİR KARARLA BAŞLAYALIM DEDİM VE DOKTOR TAHLİL FALAN YAPMADAN İLACI YAZDI BİR AY SONRA GEL TAHLİL YAPACAĞIZ DEDİ. BENİMDE HERKES GİBİ TEDAVİ BAŞINDA TAHLİL YAPMAM VE UYGUNSA TEDAVİYE BAŞLAMAM GEREKMİYORMUYDU ? BİR AYI BEKLEMEDEN DOKTORDAN TAHLİL İSTESEMMİ ?BİR ZARARI OLURMU ?

2)7.GÜNÜMDE OLMAMA RAĞMEN SİVİLCELERİMDE ARTIŞ VAR 3-4 TANE KOCAMAN AMA İLTİHAPSIZ SİVİLCELERİM ÇIKTI.VE DERİ ALTINDAKİ ELİMİ YÜZÜME DEĞDİRDİĞİMDE BENİ RAHATSIZ EDEN UFAKLIKLAR BELİRGİNLEŞTİ. ACABA KUSMA DÖNEMİNE Mİ GİRDİM ? BUNUN İÇİN ERKEN DEĞİL Mİ? EĞER BU DÖNEME GİRDİYSEM NE KADAR SÜRER ? BENİ EN ÇOK RAHATSIZ EDECEK OLAN DÖNEM BU .BU DÖNEMİN ETKİLERİNİ AZALTACAK ANTİBİYOTİK,KREM V.S KULLANAMAZMIYIM ?ARTIŞ OLMADAN BAŞLAYAMAZMIYIM ? DOKTORUMDAN BU KONUDA TALEP EDECEĞİM BİRŞEY OLABİLİR Mİ ? BU KONU BENİM İÇİN ÖNEMLİ İŞİM GEREĞİ İNSANLARLA İÇİÇEYİM VE KORKUM BU ARTIŞ BANA BU İLACI BIRAKTIRIR :))

3)KALICI SAÇ DÖKÜLMESİ,SAÇTA CANSIZLAŞMA VE KEMİK ERİMESİNE SEBEP OLDUĞU YÖNÜNDE YORUMLARDA OKUDUM
    GERÇEKLİK PAYI VARMI ? SAÇLAR İÇİN ÖNEREBİLECEĞİNİZ BİR ŞAMPUAN VARMI ? NORMALDEDE DÖKÜLME YAŞAYAN BİRİYİM İLAÇ İYİCE DÖKERSE KEL KALABİLİRİM :))

4)SİVİLCE YARALARINDAN SONRA İZ KALMA İHTİMALİ NEDİR ? OZON KREMİ KULLANSAM SİVİLCE ÜZERİNE HEM İZ TEDAVİSİ İÇİN HEM NEMLİ KALMASI İÇİN BİR FAYDASI OLURMU? BİR ZARARI OLURMU ?
    AYRICA İMEX KREM VAR KULLANMAMAMIN SAKINCASI VARMI ?

KİRPİ HOCAM VE ARKADAŞLAR CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER :))
    HERKESE GEÇMİŞ OLSUN İNŞ.

1) ben de 3 yıldan beri aknelerimdem şikayetçiydim. bana da 3 yıldır o saydığın ilaçları yazdılar. benim de yağlı ve parlayan bir cildim vardı. tahlili ben de ilaca başladıktan 1 ay sonra yapmıştım bu kadar telaş yapma.

2)benim ilk ay farkedilir derecede azalma olmuştu. 2-3-4. ay sonuna kadar kusma dönemini yaşadım ama hayatım altüst olmuştu o zamanlar. okula giderken çekiniyordum. hiç devamsızlık yapmadan bir öğrenciydim bu seneye kadar. bu yıl karnemde 18 buçuk yazıyordu artık nasıl bir halde olduğumu tahmin ediyorsundur. kusma dönemi kişiden kişiye değişiyor.bazıları hiç yaşamıyor. benim gibi şanssız olanlarda 4. ayın sonuna kadar olabiliyor

bunun için bir ilaç var mıdır bilemiyorum doktoruna sor

3)sebamedin hergün kullanım şampuanını ve sabununu kullanıyorum.doktorum herhangi birşey demedi. ekşi sözlükte sebamedin sabununun yağlı ciltlere çok iyi geldiğini okumuştum bu yüzden kullanıyorum tamamen kendi tercihim

kalıcı saç dökülmesi olur mu bilemem. ancak tüylerim daha kolay dökülüyor hani arkadaşlar arasında yapılan şakalar olur ya bacaktan kıl çekersin bende çok rahat geliyor o tür şakalar yapıldığında. saçlarıma hiç dikkat etmedim

4) eğer kusma dönemin çok şiddetli olursa izi bilmem de bolca kırmızı lekelerin olacak. o lekeler de hemen geçmeyecek yeni akne gibi duracak hatta. biraz zamana ihtiyacın var. kirpi hocam ve kendi doktorum izler hakkında ilacı bıraktıktan sonra lazer vs şeyler yaptırabilirsin demişti

senin için before-after fotoğraflarımı ekleyeceğim.

Cevap için teşekkürler izler için contratubex kullanip faydalı olduğu yönünde yorumlar okudum veya başka jeller siz denemediz mi ?
    Kusma döneminde olduğuma eminim artik bugun yine çıktı :))umarım çabucak geçer
    Buarada resimlerinizi merakla bekliyorum

ekliyorum gardaşş. hiçbir krem kullanmadım.kirpi hocamızın önerdiği nemlendiriciyi kullandım sadece.

bu eklediğim 2 fotoğraf tüm roaccutane kullanmak isteyip, yan etkilerinden çekinen, intihar edeceğini düşünen kardeşlerimize gelsin. kusma dönemini herhalde benden ağır atladan biri yoktur. 4. ayın sonuna kadar tam gaz çıkmaya devam etmişlerdi.bu ilk fotoğraftan daha kötü halde olduğunu söylemek isterim suratımın.

http://i55.tinypic.com/slmzkj.jpg

http://i54.tinypic.com/674lxj.jpg

Izler gecti mi kardes vede herhangi bir sorun var mi

aga ilacı bırakalı yıllar oldu izlerin hepsi geçti sayılır.1-2 tanesi hariç onlar da önemsiz

yan etkilerin hepsi bıraktıktan en geç 1 ay sonra bitiyor. sorun olmamıştı

hocam rica etsem resim atarmısın merak ettim 2011 deki mesajını görünce

Alıntıları Göster
    10mg yuttuktan sonra yemek yemenin bir sakıncası var mı ?

içerken toktum ama ilacı içtikten sonra tekrar yemek yiyesim geldi
  • aytac18100 A kullanıcısına yanıt
    Yokmuş gibi davran bence, beni güldürüyor yazdıkları yani böyle dene
  • quote:

Orijinalden alıntı: ben hakimim masum bey

Yokmuş gibi davran bence, beni güldürüyor yazdıkları yani böyle dene

Anlattıklarım karşımdakinin anlama kapasitesiyle kısıtlı olduğu için ne kadar anlatsam boşa gidiyor.
    Daha da tuhafı madde madde açıklıyorum, maddelere cevap yok sadece muhalefet var.
    Bana desen ki "hayır roaccutane ABDden milyon dolar tazminat yüzünden çekilmedi, yanlış biliyorsun, bak aslı sebebi bu" desen anlayacağım.
    Veya ben imza ile kullanmadım bu ilacı desen anlayacağım.
    Kuru bir muhalefet seninki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: olumsuz adam

10mg yuttuktan sonra yemek yemenin bir sakıncası var mı ?

içerken toktum ama ilacı içtikten sonra tekrar yemek yiyesim geldi

upupupup
  • Arkadaşlar 2. Ayımı 2 gün önce doldurdum ama yüzümde bir soyulma olmadı bazıları soyulmayı cildin kendini yenilemesi gibi görüp iyi diyorlar bu bende olmadı bu bir eksiklik midir birde malum yılbaşı geliyor ve bende birkaç günlüğüne istanbul dışına çıkıcam alkol almamda ne gibi sıkıntı olabilir çok alkol içen biri değilim ama bir kaç gün abartsam sonra aynı düzene dönsem sıkıntı olur mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: blazea

Arkadaşlar 2. Ayımı 2 gün önce doldurdum ama yüzümde bir soyulma olmadı bazıları soyulmayı cildin kendini yenilemesi gibi görüp iyi diyorlar bu bende olmadı bu bir eksiklik midir birde malum yılbaşı geliyor ve bende birkaç günlüğüne istanbul dışına çıkıcam alkol almamda ne gibi sıkıntı olabilir çok alkol içen biri değilim ama bir kaç gün abartsam sonra aynı düzene dönsem sıkıntı olur mu

alkol aldığında ilacı alma
  • 
Sayfa: önceki 440441442443444
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.