Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (426. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.288
Cevap
103
Favori
2.356.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 424425426427428
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Abilerim bende kullanmayı düşünüyorum da şimdi gidip ben kan tahlili felan yaptırıp eczaneye ilacı almaya gidersem benden ücret isterler mi yoksa babamın maaşından mı kesilir ? 14 yaşındayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: GuzelAdam

hocam naptiniz 5 ay nedir
    yillarca boylr gezecez heralde
    allahim nasil bir dert bu

Haklisiniz hocam, iz tedavisi sivilce tedavisinden cok daha uzun suruyor, sabie istiyor, morali yuksek tutmak gerekiyor.
    Acnelyae cildi cok fena soyuyor ama benim yuzumu soydugu halde gecmiyor izler, cok derin sanirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam çukurluklar var mı
    Bende baya varda geçmeyecek hissine kapılıyorum nolacak bilmiyorum
  • quote:

Hocam çukurluklar var mı

Cukurluk yok hocam. Sadece iz ve buyuk sivilcelerin olusturfugu sivilce yaralari

• quote:

Hocam çukurluklar var mı

Cukurluk yok hocam. Sadece iz ve buyuk sivilcelerin olusturfugu sivilce yaralari

• quote:

Orijinalden alıntı: salpsalp

arkadaşlar aranızda sadece akşam 20 mg kullanan var mı?

evet ben öyle kullanıyorum?
  • Okuyun:
    http://ragforum.freeforums.org/general-message-board-f2.html

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya arkadaslar yardim edebilir misiniz biraz salaklik yaptim. Ramazanda oructu sahurdu derken kafam karisti. 10+20 mg kullaniyorum ve bu ay 7-8 kere 10 mg almayi unutmusumdur. Doktora da soyleyecegim ama bu tedavimi cok etkiler mi ne yapmami tavsiye edersiniz?

• Sivilce falan kalmadı ama 7 ay boyunca nerdeyse tüm yan etkilerini gördüm. Sonunda dün bitti artık rahatım
    Bu arada ilaç hakkında bilgi almak isteyenlere yardımcı olabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lithiium

Ya arkadaslar yardim edebilir misiniz biraz salaklik yaptim. Ramazanda oructu sahurdu derken kafam karisti. 10+20 mg kullaniyorum ve bu ay 7-8 kere 10 mg almayi unutmusumdur. Doktora da soyleyecegim ama bu tedavimi cok etkiler mi ne yapmami tavsiye edersiniz?

Ramazanın 2.haftası kestim bende kullanmayı.çok zorladı.dudaklarım resmen köfte gibi oldu.

• Accutane'ın ana maddesini tanıtayım: Isotretinoin.
    Wikipedia ne diyor bu madde için bakın:
    "Isotretinoin's exact mechanism of action is unknown, but several studies have shown that isotretinoin induces apoptosis (cell death) in various cells in the body. Cell death may be instigated in the meibomian glands,[67][68] hypothalamic cells,[69] hippocampus cells[70][71] and—important for treatment of acne—in sebaceous gland cells.[72][73] "

Türkçesi: hipokampus, hipotalamus dahil bu organlardaki hücre ölümünü hızlandırıyor. Bir de işte yağ bezlerindeki hücrelerin ölümünü arttırarak akne tedavisini sağlıyor. Leannn!!!

Kaynak:http://en.m.wikipedia.org/wiki/Isotretinoin

• Temizleme jeli falan bir boka yaramıyor arkadaşlar bende aranıza katılacağım umarım en kısa zamanda doktora gidip Roaccutane yazmasını isteyeceğim artık bıktım ne yapsam geçmiyor siyah noktalar en güçlüsünü yaz diyeceğim benim size sorun şu Aile hekimi yazabilir mi? fiyatı ne kadar bu ilacın sigortam yok
  • Hocam merhaba...

Saçlarım ve yüzüm çok yağlanıyor. Saçlarım için bir çok şampuan denedim. Son olarak üç aydan beri hergün ketokonazol şampuan kullanıyorum. Saçlar yine bir gün dolmadan yağlanıyor. Yüzüm de yıkadıktan 1-2 saat sonra yağlanıyor. Özellikle burun ve alın bölgesi aşırı yağlanıyor. Bu ilaçlarla kalıcı olarak bu yağlanma probleminden kurtulabilirmiyim. Veya yağlanmadan kurtulmanın bir yolu var mı.
  • Sivilce izlerine iyi gelir mi geçiren varmı kırmızı lekeleri

• En kötü şeyde kullanıp kullanmamak arasında kalmak ya ilacı aldım evde bekletiorum

• quote:

Orijinalden alıntı: thejersey

En kötü şeyde kullanıp kullanmamak arasında kalmak ya ilacı aldım evde bekletiorum

vallaha kardeşim yaşım 28 çeşitli haplar kullandım kısa süreli geçiyor fakat bir türlü cıkmasını engelleyemedim ,en son sag faulumun oldugu yerde buzmana kadar ki en büyük sivilcem mi desem çıbanmı desem baya büyük bişe çıktı artık tak dedi Roaccutane isteyecem doktordan başlarım yan etkilerine artık çok rahtsız etmeye başladı sivilce olayı görüntüsünü geçtim öyle yerlerde çıkmaya başladıki sıkıntılı olmaya başladı , başka yol kalmadı
  • Bende aknetrent kullanıyorum faydasını gördüm ikinci yadayım şimdiden gördüm inşallah hayalimdeki yüze kavuşurum bebek yüzü gibi olacak dedi doktorum ama sorum şu ben bu ilacı kullanırken kaplıcaya girsem sorun olur mu ?

• Olabilir,cilt çok hassaslaşıyor biraz ertele bence
  • 5.ay bitti sivilciler yok izler duruyor.İzlerin sivilcelerden farkı yok
  • In 2009, Roche decided to remove Accutane from the US market after juries had awarded millions of dollars in damages to former Accutane users over inflammatory bowel disease claims.
    Tr: 2009 da Roche firması, aleyhine açılan ve ödemek zorunda kaldığı milyonlarca dolarlık accutane sonrası bağırsak hastalıkları sebebiyle açılan tazminat davalarından dolayı ABD piyasasından çekilmiştir. Dikkat: bu hastalıkların accutane sebebiyle oluşmasından dolayı davalılar tazminat almaya hak kazanmışlardır.

Bu ilacı size yazan doktorlara bunu sorun! Eğer haberleri yoksa önce küfredin sonra cevaplarını beklemeden odadan çıkın. Baktınız bişeyler geveliyor hala, arkalarından CAHİLLLL diye bağırın.

• 
Sayfa: önceki 424425426427428
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.