Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (128. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.288
Cevap
103
Favori
2.354.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: edibe

alcohol111,
    sen bir ara kapatıcı sormuştun.beyler de kullanıyor merak etme kullanabilirsin yanien azından dışarı çıktığında kızarıklıktan rahatsız oluyorsan kendini daha iyi hissedersin bence:))

umutluyumben,
    ben nemlendirici çok sık sürüyorum.kızarıklığa iyi geliyor.avene var ama bitmek üzere.yeni alacağım.farklı deneyeceğim bu sefer ceradolin olabilir kirpi hocam önermişti çünkü...ilaç kullanmadan önce temizleme jeli kullanıyordum ve tonik avene'in.ondan sonra nemlendirici uyguluyordum 2 kez.bence ilaç mutlaka cildi kurutur.tabi hocam daha iyi bilir ama nemlendirici kullanmak cilt açısından iyi olur diye düşünüyorum.kızarıklığı da azaltıyor.cildimiz, saçımız günkük hayatta neme zaten ihtiyaç duyuyorlar diye biliyorum ben.bu arada şaşırıp da yüzümü havluyla silersem feci acıyor:(

güneş koruyucu üzerine de makyaj yapabiliyorum.aslında son zamanlarda hiç pudra vs sürmedim ama artık sürmem lazım:)

Alıntıları Göster
    edibe
    canım bu tedavıde gerek duylur bıldıgım kadarıyla kuruması lazım..benım ılk donemlerde kurudu cıldım sadce..ceradolın bnde de var ılk zamanlar ıyı geldı kızarıklıgmı falan da aldı..ama fark ettımkı sankı yaglandırıyo benı sıvılce cıkarıyo ya da cıkanları gec ıyılştıroyo..şimdi soyle bır durum var 23 yıllk hayatımda hatırlamıyorum cıldıme nemlendırıcı falan surdugumu oyle bı psıkkolıde var uzerımde..ozellkle sormaya gıttım bugun doktora nemlendrıcım yok dedımm baktı kuruluk yokk..bişe soylemedı .saçlarım dokuluyo benım asırı hemde oan bı sampuan onerdı.ascımı boyatabılırmıyıkm sorusun da evet ddı:)su fondoten olayında haklısın cıldımı kendıne bırakmayı bende ıstıyorum ama bayram haftası baya bı yogunluk olucakk mecburum.cok uzuluyorum bu duruma ama..3 aydır hıc birsey surmuyodum cıldıme..geceelrı ımex kullnıyorumm. okdar o da kızarıkları yok gıbı gosterıyor ya oo hoşuma gıdıyor..benm cıldımı8n acıma donemlerı gectıı sonuyoyolarr sıvılcelr ara sıra bıraz kasınıyo ama ben cok oynuyorum suratımlaa engel olamıyorum sanııtırım epeyy ız kalıcak bende
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutluyumben

edibe
    canım bu tedavıde gerek duylur bıldıgım kadarıyla kuruması lazım..benım ılk donemlerde kurudu cıldım sadce..ceradolın bnde de var ılk zamanlar ıyı geldı kızarıklıgmı falan da aldı..ama fark ettımkı sankı yaglandırıyo benı sıvılce cıkarıyo ya da cıkanları gec ıyılştıroyo..şimdi soyle bır durum var 23 yıllk hayatımda hatırlamıyorum cıldıme nemlendırıcı falan surdugumu oyle bı psıkkolıde var uzerımde..ozellkle sormaya gıttım bugun doktora nemlendrıcım yok dedımm baktı kuruluk yokk..bişe soylemedı .saçlarım dokuluyo benım asırı hemde oan bı sampuan onerdı.ascımı boyatabılırmıyıkm sorusun da evet ddı:)su fondoten olayında haklısın cıldımı kendıne bırakmayı bende ıstıyorum ama bayram haftası baya bı yogunluk olucakk mecburum.cok uzuluyorum bu duruma ama..3 aydır hıc birsey surmuyodum cıldıme..geceelrı ımex kullnıyorumm. okdar o da kızarıkları yok gıbı gosterıyor ya oo hoşuma gıdıyor..benm cıldımı8n acıma donemlerı gectıı sonuyoyolarr sıvılcelr ara sıra bıraz kasınıyo ama ben cok oynuyorum suratımlaa engel olamıyorum sanııtırım epeyy ız kalıcak bende

Alıntıları Göster
    edibe hocam bır sey daha sız sabun falan kullanıyormusunuz bende ımex sabun var bunu tedavıden once kullanırdım ıyı gelırdı dun kullandım kızarttı benı acaba kullanmasammı yada sabuna falan gerk varmıdır su yeterlımıdır
  • quote:

alcohol111,
    sen bir ara kapatıcı sormuştun.beyler de kullanıyor merak etme kullanabilirsin yanien azından dışarı çıktığında kızarıklıktan rahatsız oluyorsan kendini daha iyi hissedersin bence:))

umutluyumben,
    ben nemlendirici çok sık sürüyorum.kızarıklığa iyi geliyor.avene var ama bitmek üzere.yeni alacağım.farklı deneyeceğim bu sefer ceradolin olabilir kirpi hocam önermişti çünkü...ilaç kullanmadan önce temizleme jeli kullanıyordum ve tonik avene'in.ondan sonra nemlendirici uyguluyordum 2 kez.bence ilaç mutlaka cildi kurutur.tabi hocam daha iyi bilir ama nemlendirici kullanmak cilt açısından iyi olur diye düşünüyorum.kızarıklığı da azaltıyor.cildimiz, saçımız günkük hayatta neme zaten ihtiyaç duyuyorlar diye biliyorum ben.bu arada şaşırıp da yüzümü havluyla silersem feci acıyor:(

güneş koruyucu üzerine de makyaj yapabiliyorum.aslında son zamanlarda hiç pudra vs sürmedim ama artık sürmem lazım:)

Fondöten sürsem çok belli olmaz mı ki ? Arkadaşlar arasında dalga konusu olmayayım . 10 gün sonra 5 ay olucak ama bende hala 3 tane sivilce ve bir sürü sivilce izi var . Neredeyse yüzümdeki her sivilcenin izi kaldı .
  • quote:

Orijinalden alıntı: aLCoHoL111

quote:

alcohol111,

umutluyumben,

Fondöten sürsem çok belli olmaz mı ki ? Arkadaşlar arasında dalga konusu olmayayım . 10 gün sonra 5 ay olucak ama bende hala 3 tane sivilce ve bir sürü sivilce izi var . Neredeyse yüzümdeki her sivilcenin izi kaldı .

Alıntıları Göster
    Hocam yardım edin...
    Doktoro gidemedim 2 gün sonra gidicem.
    Koltuk altımda içi intihap dolu bezem var. hhidradenitis suppurativa teşhisi kıonulmuştu. Ve bu intihap çok ağrı yapıyor. Bu intihabı nasıl çıkartabilirim. 2 gün gidemeyecem doktora
  • quote:

Orijinalden alıntı: thematrax

Hocam yardım edin...
    Koltuk altımda içi intihap dolu bezem var. hhidradenitis suppurativa teşhisi kıonulmuştu. Ve bu intihap çok ağrı yapıyor. Bu intihabı nasıl çıkartabilirim. 2 gün gidemeyecem doktora

Alıntıları Göster
    herkese merhaba,
    çok acil bir sorum olacak da benim..ben de 2 aydır roaccutane kullanıyorum.başlamadan önce akne (çok olmasa da )ve çookk miktarda kapalı açık komedonum vardı ancak hiç izim yoktu.47 kiloyum 40 mg kullanıyorum yalnız son bir aydır her gün en az 7-8 yeni sivilceyle uyanıyorum,sivilceler yüzüme tamamen yayıldı,komedonlarım geçmiyo hala hiçbir degişim yok.bu yeni çıkan sivilceler çukurcuk iz bırakıyor...tedaviden önce hiç izim yoktu şimdi yanaklarım çenem birsürü çukurla doldu ve sivilce çıkmaya devam ediyor.bu arada kesinlikle dokunmuyorum sivilcelerm.
    doktor bey bu alevlenme dönemi için birşey yok mu ?demekki benim cildim skara musait ve sivilceler çıktıkça skarlar çogalıyor..acaba destekleyici topikal bir krem,antibiyotik kullansam daha iyi olmaz mı yoksa bu çukurlar her geçen gün artıyor..elimde doktorumun verdigi fucicort var ama emin degilim nasıl kullanmam gerektiginden çünkü çok uzun kullanılmıyormuş bu krem..ahhh ne yapmam gerek çok telaşlandım..kızarıklıkları yazmıyorum bile birsürü kızarıklıgım da var,onlar geçer diyorlar..eger bir çaresi varsa doktordan randevu almayı düşünüyorum acilen..
    cevap vrerirseniz çookk teşekkür ederim...
  • quote:

Hocam yardım edin...

Alıntıları Göster
    bir de benim iki adır yüzümde hiç bir kuruluk,dökülme vs.yok..hocam nolur birşey önerin şu çukur izler için....
  • quote:

Orijinalden alıntı: aLCoHoL111

Hocam tedavim bittikten sonra ben ilerki yıllarda yinede güneş kremi kullanmak zorunda mıyım. Cilt her zaman şimdiki gibi hassas mı olucak ?

hayır genellikle birkaç ay sonra problem kalmıyor
  • quote:

hocam benim yüzüm çok yanıyor.elini vuran sen hasta mısın diyor?yanıyor ve kızarıyor.ramazanda çok arttı bu.bir de contractubex var ya o artık acıtmaya ve kaşındırmaya başladı ama sanki izlere de fayda etti.emin değilim ama...izler için diacneal mi önerdiniz?onu geçmiş izlere de sürebilir miyim?ben çıkan sivilceye imex sürüyordum fayda etmiyorsa sürmeyeyim.isotrexin de var evde ama onu da sürmüyorum.

doktor bana excipial lipo vermişti ellerim ve kollarım için ama pütürlükler geçmiyor.elimin üzeri pütür pütür.kollarımda da kırmızı sert bölgeler oluşuyor.her gün kullanıyorum ama fayda etmedi. kortizonlu ve ekzema tedavisi için olan krem mesela hipokort..onu mu sürmeliyim elime?

yarın ilk iş günüm.şu an yüzümde hiç yeni sivilce yok:)tek sorunum izler ve bazen kızarıklık...bir de dudak pomadımı yanımdan ayıramıyorum.pudra sürcem ama ilk kez çekiniyorum okula gitmekten...

Edibe hocam geç kalmış bir cevap ama ramazan ayındayız iftarlar falan hergün akşam evden takılamıyorum, isterseniz şu ara contractubexi bırakın ektra kuruma yapıp kızarıklığı arttırabilir nemlendirici ve güneşten koryucu dışında bişey kullanmayın, pudrayı deneyebilirsiniz ama abartmayın nede olsa gözeneklei tıkayabilir, eldeki pütürlenmeler için elecon daha iyi olur hipocort çok zayıf bir ilaç
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutluyumben

hocam tşk edrm destegınız ıcın ınanın elımden geldıgı kadar sabır edıyorum.mecburen dısarı cıkmak zorun da kaldım 4 kez soylenmedık soz kalmadı bılen bılmeyen yanı agzı olan konusuyor.hadı onları da gecımm 3 aydırr herseyıı erteledım sureklı evdeydım gunese maruz kalmamak için.bayrama mucıze beklemıyorum evet aöa bıraz daha sonsunler umudu ıcındeyım..ve bugun doktoruma akıl almaya gıttım..oo cok begenıyo gelısmeyı bendekı..kızarıkları sordum onalar gecıcek dedı cukurlar ız olarak kalıcak dedı..bende fazla olmadıgını da soyledı..fondoten kullana bılırsın dedı mecbur kalıcam kulllanmaya bayram donemınde:(kırpı hocam benım sacları cok dokuluyodu soyledım doktoruma novocrın placenta 300 ml verdı...nemlendırıcı kullanmıyorum dedım tmm fazla kuruma yok olursa gerek olur dedı..gunese maruz kalıcam dedım guneş kremı olarak da photoderm max fluide 40 ml verdı...henuz almadım ılacları ...bu gunes kremı konusunda bılgım yok benım hocammm..n4mlendırıcı gıbı sıvılce cıkarırmı dıye korkuyorum.akıl verrımısının z bana hocam lutfen..

placenta şamp iyidir ama yanına bence losyonunu da eklemek daha faydalı oluyor, photoderm max bioderma ürnü fena bir ürün değildir, sivilceye sebep olmaması gerekiyor normalde, ama ben hastalarıma daha çok solecrin spf 45 losyon öneriyorum ve memnun kalıyorlar istresen sende onu alabilirsin
  • quote:

Hocam yardım edin...

antibiyotik başlayabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: jazz19

herkese merhaba,
    çok acil bir sorum olacak da benim..ben de 2 aydır roaccutane kullanıyorum.başlamadan önce akne (çok olmasa da )ve çookk miktarda kapalı açık komedonum vardı ancak hiç izim yoktu.47 kiloyum 40 mg kullanıyorum yalnız son bir aydır her gün en az 7-8 yeni sivilceyle uyanıyorum,sivilceler yüzüme tamamen yayıldı,komedonlarım geçmiyo hala hiçbir degişim yok.bu yeni çıkan sivilceler çukurcuk iz bırakıyor...tedaviden önce hiç izim yoktu şimdi yanaklarım çenem birsürü çukurla doldu ve sivilce çıkmaya devam ediyor.bu arada kesinlikle dokunmuyorum sivilcelerm.
    doktor bey bu alevlenme dönemi için birşey yok mu ?demekki benim cildim skara musait ve sivilceler çıktıkça skarlar çogalıyor..acaba destekleyici topikal bir krem,antibiyotik kullansam daha iyi olmaz mı yoksa bu çukurlar her geçen gün artıyor..elimde doktorumun verdigi fucicort var ama emin degilim nasıl kullanmam gerektiginden çünkü çok uzun kullanılmıyormuş bu krem..ahhh ne yapmam gerek çok telaşlandım..kızarıklıkları yazmıyorum bile birsürü kızarıklıgım da var,onlar geçer diyorlar..eger bir çaresi varsa doktordan randevu almayı düşünüyorum acilen..

yüzünde çok kuruluk yoksa benzamycine veya isotrexin çok kuruluk varsa nadixa krem deneyebilrisin mesela
  • quote:

bir de benim iki adır yüzümde hiç bir kuruluk,dökülme vs.yok..hocam nolur birşey önerin şu çukur izler için....

tedavi esnasında çok fazla yapacak bişey yok çukurluklara, tedavin bittikten 2 ay sonra peeling yapılabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

quote:

tedavi esnasında çok fazla yapacak bişey yok çukurluklara, tedavin bittikten 2 ay sonra peeling yapılabilir

Alıntıları Göster
    Merhabalar hocam,

Hoam bugün tedavimin 10. günü.Ve saç diplerim acayip kaşınıyor,elim devamlı saçlarımda.Kaşıyordum ve kaşırken de yanma hissi oluşuyor.

Hocam bir sorun yok değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZincirlemeKüfürTamlaması

Merhabalar hocam,

Hoam bugün tedavimin 10. günü.Ve saç diplerim acayip kaşınıyor,elim devamlı saçlarımda.Kaşıyordum ve kaşırken de yanma hissi oluşuyor.

Alıntıları Göster
    iyi günler..
    Hocam fondotende gözenekleri tıkayabilir tamam ama bu mineralli fondotenler diyorlar, roaccutane tedavisi ve sonrasında sadece okula giderken kullansam sivilcelerim, izlerim geçene kadar, yine çok fazla zarar verir mi, sivilceye komedona neden olur mu? (Benim yüzümde çok fazla beyaz komedon vardı, bu ilaçla sivilceye dönüşerek gidiyorlar) Eğer kullanabilirsem fondoteni yüzümden iyice temizlemek için önereceğiniz bir temizleme jeli var mı? Hocam yüzüm çok kırmızı böyle dışarı çıkamam gibi :( ne yapabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: maidonisse

iyi günler..
    Hocam fondotende gözenekleri tıkayabilir tamam ama bu mineralli fondotenler diyorlar, roaccutane tedavisi ve sonrasında sadece okula giderken kullansam sivilcelerim, izlerim geçene kadar, yine çok fazla zarar verir mi, sivilceye komedona neden olur mu? (Benim yüzümde çok fazla beyaz komedon vardı, bu ilaçla sivilceye dönüşerek gidiyorlar) Eğer kullanabilirsem fondoteni yüzümden iyice temizlemek için önereceğiniz bir temizleme jeli var mı? Hocam yüzüm çok kırmızı böyle dışarı çıkamam gibi :( ne yapabilirim?

Alıntıları Göster
    merhaba hocamm..

benım gozlerım cok yanıyo ya,, tekırdagda yasıyodum orda uzun sure tv ye yada pc ye bakınca yanıyodu ama kayıt ıcın ankaraya geldım burda herhangı bıseye bakmama gerek yok her turlu yanıyo :S
    nemsız burası ondan heralde..

bende REFRESH dıye bısey aldım, recetesız verdı kullanmamda sakınca varmı gozlerı bozmayalım :D
  • teşekkür ederim hocam hemen cevap verdiginiz için.yüzümde iki aydır neredeyse hiç kuruluk yok ve hala nemlendiriciye ihtiyaç duymuyorum.komedonlarıma isotrexin veya benzamycn yardımcı olur mu çünkü hala hiiiçç bir degişim yok.bir de bu kremler kırmızı izlere de yardım eder mi acaba?denemeye karar verdim bu kremleri çünkü çukur izleri sanırım ne kadar erken tedavi edersek veya önlersek o kadar iyi.tabi siz daha iyi bilirsiniz ama kaş yapiim derken göz çıkarmak istemiyorum açıkçası...yüzüm çukurlarla doldu :( bir de bu kremler yüzümü daha kötü yamaz degil mi??
    çok teşekkür ederim tavsiye için
    kolay gelsinnn :) :)
    quote:

quote:

herkese merhaba,

yüzünde çok kuruluk yoksa benzamycine veya isotrexin çok kuruluk varsa nadixa krem deneyebilrisin mesela
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kahn !

Merhabalar hocam,

sorun yok ama bu durumlarda şampuanını değiştirmen ve daha hafif bir şampuan kullanman gerekebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: maidonisse

iyi günler..

ben genellikle temizleme jeli olarak avene öneriyorum refinity yüz temizleyicide güzel bir ürün ayrıca yüzüde kızartmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: bodom_

merhaba hocamm..

benım gozlerım cok yanıyo ya,, tekırdagda yasıyodum orda uzun sure tv ye yada pc ye bakınca yanıyodu ama kayıt ıcın ankaraya geldım burda herhangı bıseye bakmama gerek yok her turlu yanıyo :S

bende REFRESH dıye bısey aldım, recetesız verdı kullanmamda sakınca varmı gozlerı bozmayalım :D

refresh veya tears naturale olabilir, tabiki Ankara daha kuru havaya sahip o nedenle problem olmuştur
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bodom_

merhaba hocamm..

refresh veya tears naturale olabilir, tabiki Ankara daha kuru havaya sahip o nedenle problem olmuştur

Alıntıları Göster
    Jazz19
    izler için isotrexin veya eritretin daha iyi sonuç verir, benzamycine sadece aktif sivilceler için kullanılır, yalnız hepsinin cildi ekstra kurutup tahriş etme ihtimali vardır birkaç gün dikkatli olmakta fayda vardır
  • 
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.