Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (126. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: rockfatal
1 Kayıtlı Üye ve 13 Misafir (1 Mobil) - 13 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.288
Cevap
103
Favori
2.354.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam merhaba...çıkan sivilceler mutlaka iz bırakıyor.yara olsa da olmasa da iz kalıyor.çıkan her sivilce potansiyel yara izi mi?ben çıkan sivilcelere imex sürüyorum.isotrexini uzun süredir sürmüyorum..koparmamaya çalışıyorum ama bi şekilde sivilce patlıyor içinden sıvı çıkıyor.contractubex işe yarar mı sizce?o jel olduğu için kurutuyor tahriş eder mi diye endişeleniyorum.yeni yara olmuş sivilcelere hametan, bepanthene gibi yara kremi sürsem olur mu?eski izler için de bepanthene kullansam?çünkü o diğer yara kremleri gibi yağlı bir his bırakmıyor bence.o yüzden onu tercih ediyorum.ya da siz ne tavsiye ederseniz onu kullanayım...teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edibe -- 27 Ağustos 2009; 15:19:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

quote:

Orijinalden alıntı: yytz

merhaba arkadaslar ve kir pi hocam. Yakın zamanda diş doktoruna gitmeyi düşünüyorum.kanal tedavisi ve dolgu yapılacak gıbı,yalnız roaccutane kullanırken bir olumsuz durumla karşılasır mıyım sızce.uyustursun dıye yapılan ıgneler falan yalnıs bir etkileşim dogurur mu acaba?

lokal anastetikler ile ilaç etkileşimi yok, bu nedenle için rahat olsun

hocam sagolun cevap için.
    edible hocam bende de her cıkan sıvılce ız bırakıp gıdıo..ımex de kullanıyorum,sıvılcelerı kurutuyo.ve surdugum bolgeyı sankı soyuyo.bazen ımex kullanmanın cıldı tahrıs ettıgı için,tedavıden sonra ızlerın gecmesını onleyecegını dusunuyrm.umarım oyle bırdey olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: edibe

hocam merhaba...çıkan sivilceler mutlaka iz bırakıyor.yara olsa da olmasa da iz kalıyor.çıkan her sivilce potansiyel yara izi mi?ben çıkan sivilcelere imex sürüyorum.isotrexini uzun süredir sürmüyorum..koparmamaya çalışıyorum ama bi şekilde sivilce patlıyor içinden sıvı çıkıyor.contractubex işe yarar mı sizce?o jel olduğu için kurutuyor tahriş eder mi diye endişeleniyorum.yeni yara olmuş sivilcelere hametan, bepanthene gibi yara kremi sürsem olur mu?eski izler için de bepanthene kullansam?çünkü o diğer yara kremleri gibi yağlı bir his bırakmıyor bence.o yüzden onu tercih ediyorum.ya da siz ne tavsiye ederseniz onu kullanayım...teşekkür ederim.

valla edıbe hocam benımde yuzum iz icinde.. sacım uzundu kestırdım ama yınede alnımdakılerı saklıyolar, fakat yanaklar cok fena bı caresını bulursanız paylasın lutfen.. sureklı takıp edıyorum forumu..
  • Herkese iyi akşamlar.
    Hocam az da olsa yüzüm iyileşiyor gibi, yani en azından bu cümleyi kurmaya başladım :) buda sevindirici tabiki, çok şükür. 3. ayıma yeni başladım sayılır. Hocam başta size sonra moral veren arkadaşlara teşekkür ederim, hocam hem destek veriyorsunuz, hem sorularımızı yanıtlıyorsunuz, Allah razı olsun. Ama arkadaşların dediği gibi sivilcemin gitmeye başladığı yerlerde kızarıklardan dolayı hiç geçmemiş gibi :( Bende yine düşünüyorum bir daha doktora gitme zamanı geldiğinde nasıl gideceğimi, dışarı çıkacağımı :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: maidonisse

Herkese iyi akşamlar.
    Hocam az da olsa yüzüm iyileşiyor gibi, yani en azından bu cümleyi kurmaya başladım :) buda sevindirici tabiki, çok şükür. 3. ayıma yeni başladım sayılır. Hocam başta size sonra moral veren arkadaşlara teşekkür ederim, hocam hem destek veriyorsunuz, hem sorularımızı yanıtlıyorsunuz, Allah razı olsun. Ama arkadaşların dediği gibi sivilcemin gitmeye başladığı yerlerde kızarıklardan dolayı hiç geçmemiş gibi :( Bende yine düşünüyorum bir daha doktora gitme zamanı geldiğinde nasıl gideceğimi, dışarı çıkacağımı :(

Aynen yahu . Sivilce gidiyor tamam ama kızarıklık tamamen orda hiç geçmemiş gibi gerçekten .Yok olmayacak mı bunlar ya .
  • Arkadaşlar,hocam benim bazen genital bölgedede sivilce çıkabiliyor sizce bu normal mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goal9090 -- 28 Ağustos 2009; 3:35:05 >
  • valla benım de kafamda cıkmıstı 1 gun once, sacların arasında,gece başımı yastığa koyamadım bır de acıyor meret
  • quote:

Orijinalden alıntı: aLCoHoL111

quote:

Orijinalden alıntı: maidonisse

Herkese iyi akşamlar.

Aynen yahu . Sivilce gidiyor tamam ama kızarıklık tamamen orda hiç geçmemiş gibi gerçekten .Yok olmayacak mı bunlar ya .

O kızarıklıklara biraz alışacaksınız tedaviniz bittikten sonra bile birkaç ay sizi bırakmayabilirler ama eninde sonunda kayboluyorlar, neredeyse kaybolmayanını görmedim desem yeridir
  • quote:

Orijinalden alıntı: goal9090

Arkadaşlar,hocam benim bazen genital bölgedede sivilce çıkabiliyor sizce bu normal mi

oradada kıllar ve yağ bezleri var ama oradakiler daha çok kıl kökü iltihabıdır sanırım
  • hocam kızarıklık derken izi mi kasdettiniz?hocam iz için ilaç ismi tavsiye eder misiniz?sivilce yara olmasa bile iz kalıyor.yukarıda da sormuştum.

yeni çıkan bir sivilceye -en az hasarla kurtulmak için- nasıl bir yöntem uygulanmalı?sanırım herkes izden şikayetçi.benim yüzüm şu an son 3 yılın en düzgün halini yaşıyor.izler de olmasa ne güzel olurdu

bana ve arkadaşlarıma verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

arkadaşlar ben şu an contractubex jel sürüyorum izlere geceleri ama kurutuyor biraz rahatsız ediyor.izler de sanki pembeleşmeye başladı.belki işe yarıyordur jel..bunu henüz kestiremiyorum.

bu arada kas ve kemik ağrılarından bazen uyuyamıyorum:(((aşırı gerginim ilaçtan mı bilemiyorum.siz de öyle misiniz arkadaşlar?bebek gibi güzel yüzlü günler diliyorum hepinize...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edibe -- 28 Ağustos 2009; 15:36:29 >
  • Hocam öncelikle merhabalar.Zoretanin tedavisine 6 gün önce başladım.Günde 40 mg alıyorum.

Ama bi korkum var.Şimdi arkadaşlar psikoloji bozuluyor demiş,depresyon demiş vs vs.Ben bunları okudum ve psikolojimin bozulmasından çok korkuyorum.Zaten panik atak hastasıyım kafamda kuruyorum devamlı ''Ya psikolojim bozulursa,ya depresyona girersem,ya intihar edersem'' gibisinden.

Hocam nasıl kurtulurum ben bu düşüncelerden?
  • Valla benim küçüklüğümden beri gelen bir sorunum var . Şimdiye kadar hiç dert etmezdim . Ama bu aralar düşünmekten geceleri uyuyamıyorum . Bilmiyorum ilaçtan mıdır .
  • Hocam hatırlarsanız ben daha önce de yazmıştım karaciğer değerlerimin yükselmesiyle ilgili.Testlerde gitgide alt ve ast değeri artmıştı.İlacı doktor günde 40'tan 20 mg ye düşürmüştü.Sonra alt değeri de 79'dan 66 ya düşmüştü bu değişimin sonunda.Fakat 15 gün sonunda bugün yine kan sonuçlarımda alt ve ast yükseldi yine , alt 114 ast de 54 oldu.Açıkçası üzüldüm sonuçları gelince.Doktor ilacı tamamen bıraktıracaktı sanırım bana cildin güzelleşmiş karaciğeri fazla yormayalım dedi.Ama sonra benim üzüldüğümü görünce 2 haftalığına kesti.Sonra tekrar kan sonuçlarıma bakacak.Hocam bu neden böyle oluyor acaba ya,açıkçası cildim baya güzelleşmeye başlamıştı.Fakat hala daha 2-3 tane kurumak üzere olan sivilce var.Tekrar sivilcelerim yeniden çıkar diye çok korkuyorum.Çünkü doktor ilacı günde 1 taneye düşürdüğünde de sivilcelerimde artış olmuştu.Açıkçası tedavim yarıda kalıp yüzüm eski haline döner diye korkuyorum.Bir de bu sivilcelerin bıraktığı kırmızı izler ne zaman geçer hocam acaba.Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aLCoHoL111

Yeni doktorumdan geldim . Doktor bana bugün sen neden bu kadar yavaş iyileşiyorsun ya dedi . Bende doktor bey doz az olmasın dedim . 72 kiloyum günlük aldığım miktarsa 40 mg . O da yok yok dozun iyi daha fazla arttırırsak eklem ağrıların falan başlar dedi . Tedavimin 7 aya uzayabileceğini söyledi . Hocam doktorumu değiştirmelimiyim sizce ?

bence gerek yok geç olsun güç olmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: edibe

hocam kızarıklık derken izi mi kasdettiniz?hocam iz için ilaç ismi tavsiye eder misiniz?sivilce yara olmasa bile iz kalıyor.yukarıda da sormuştum.

yeni çıkan bir sivilceye -en az hasarla kurtulmak için- nasıl bir yöntem uygulanmalı?sanırım herkes izden şikayetçi.benim yüzüm şu an son 3 yılın en düzgün halini yaşıyor.izler de olmasa ne güzel olurdu

bana ve arkadaşlarıma verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

arkadaşlar ben şu an contractubex jel sürüyorum izlere geceleri ama kurutuyor biraz rahatsız ediyor.izler de sanki pembeleşmeye başladı.belki işe yarıyordur jel..bunu henüz kestiremiyorum.

bu arada kas ve kemik ağrılarından bazen uyuyamıyorum:(((aşırı gerginim ilaçtan mı bilemiyorum.siz de öyle misiniz arkadaşlar?bebek gibi güzel yüzlü günler diliyorum hepinize...

Edibe hocam kızarıklıklar iz değildir sadece orada olan anormal olay sonucu cildin kendini toparlaması için süreye ihtiyacı vardır, olan sivilcelerden en kısa yoldan kurtulmak ve iz ihtimalini azaltmak isterseniz çıkan sivilcenin üzerine geceleri diacneal sürün
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kahn !

Hocam öncelikle merhabalar.Zoretanin tedavisine 6 gün önce başladım.Günde 40 mg alıyorum.

Ama bi korkum var.Şimdi arkadaşlar psikoloji bozuluyor demiş,depresyon demiş vs vs.Ben bunları okudum ve psikolojimin bozulmasından çok korkuyorum.Zaten panik atak hastasıyım kafamda kuruyorum devamlı ''Ya psikolojim bozulursa,ya depresyona girersem,ya intihar edersem'' gibisinden.

Bakın Edibe hocam daha önce yazmıştı kendisi yıllarca depresyon tedavisi gördükten sonra bu ilaca başladı herhangi bir etkisi olmadığını kendi yazıyor, sizde kafanızdan zararlı olacak düşüncelerini çıkartın, bu konuları hiç düşünmeyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: sambaras

Hocam hatırlarsanız ben daha önce de yazmıştım karaciğer değerlerimin yükselmesiyle ilgili.Testlerde gitgide alt ve ast değeri artmıştı.İlacı doktor günde 40'tan 20 mg ye düşürmüştü.Sonra alt değeri de 79'dan 66 ya düşmüştü bu değişimin sonunda.Fakat 15 gün sonunda bugün yine kan sonuçlarımda alt ve ast yükseldi yine , alt 114 ast de 54 oldu.Açıkçası üzüldüm sonuçları gelince.Doktor ilacı tamamen bıraktıracaktı sanırım bana cildin güzelleşmiş karaciğeri fazla yormayalım dedi.Ama sonra benim üzüldüğümü görünce 2 haftalığına kesti.Sonra tekrar kan sonuçlarıma bakacak.Hocam bu neden böyle oluyor acaba ya,açıkçası cildim baya güzelleşmeye başlamıştı.Fakat hala daha 2-3 tane kurumak üzere olan sivilce var.Tekrar sivilcelerim yeniden çıkar diye çok korkuyorum.Çünkü doktor ilacı günde 1 taneye düşürdüğünde de sivilcelerimde artış olmuştu.Açıkçası tedavim yarıda kalıp yüzüm eski haline döner diye korkuyorum.Bir de bu sivilcelerin bıraktığı kırmızı izler ne zaman geçer hocam acaba.Teşekkürler.

başka ilaç alıyormusunuz, spor yapıyormusunuz, daha önce hepatit geçirdinizmi, gerekirse bir HBsAg ve Anti HCV baktırın, spor yapıyorsanız ara verin , beslenme tarzınızı düzeltin (aşırı yağlı yiyecekler bile karaciğer testlerini yükseltebilir)
  • Hocam ara ara işte şınav,mekik falan çekiyorum.Başka ilaç almıyorum.Doktorum da özellikle sordu ama almıyorum.Hepatit de geçirmedim.Belki yağlı yiyeceklerden olabilir.Açıkçası biraz yağlı yiyecekleri seviyorum.Hocam peki bu sivilceler peki şimdi tekrar çıkmaya başlar mı bu arada?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

quote:

Orijinalden alıntı: Kahn !

Hocam öncelikle merhabalar.Zoretanin tedavisine 6 gün önce başladım.Günde 40 mg alıyorum.

Bakın Edibe hocam daha önce yazmıştı kendisi yıllarca depresyon tedavisi gördükten sonra bu ilaca başladı herhangi bir etkisi olmadığını kendi yazıyor, sizde kafanızdan zararlı olacak düşüncelerini çıkartın, bu konuları hiç düşünmeyin

benim dikkatimi bir şey çekti.siz panik atağım demişsiniz.bu teşhisi doktor mu koydu yoksa siz mi öyle olduğunuzu düşünüyorsunuz?çünkü halk arasında her takıntı yapan kendine ben panik atağım diyor.size bir kitap önermek istiyorum HOŞÇA KAL PANİK- ERHAN BAYRAKTAR...eğer gerçekten hasta iseniz ya da siz öyle sanıyorsanız yani her iki durumda da işinize yarayacaktır...ben de 2 kez nefesimin kesildiini vs hissettim doktoruma atak geçirdiğimi söyledim ama sonradan öyle olmadığını öğrendim.hatta birkaç kez bütün vücudum kasıldı ve hissiz kaldı buna rağmen panik atak değilim ben.tabii doktor teşhis koyduysa bilemem.

hocam da söylemiş yıllarca antidepresan ve terapi ile yaşadım.aylar önce ilacı bıraktık.3. ayımın içindeyim.korkulacak bir durum yok.ama ben depresyona gireceğim diye telkin ederseniz kendinizi ilaç kullanmasanız da girersiniz.aksi yönde iyi olduğunuz yönünde düşünün.unutmayın her şey önce kendi beyninizde biter...geçmiş olsun...
  • hocam benim yüzüm çok yanıyor.elini vuran sen hasta mısın diyor?yanıyor ve kızarıyor.ramazanda çok arttı bu.bir de contractubex var ya o artık acıtmaya ve kaşındırmaya başladı ama sanki izlere de fayda etti.emin değilim ama...izler için diacneal mi önerdiniz?onu geçmiş izlere de sürebilir miyim?ben çıkan sivilceye imex sürüyordum fayda etmiyorsa sürmeyeyim.isotrexin de var evde ama onu da sürmüyorum.

doktor bana excipial lipo vermişti ellerim ve kollarım için ama pütürlükler geçmiyor.elimin üzeri pütür pütür.kollarımda da kırmızı sert bölgeler oluşuyor.her gün kullanıyorum ama fayda etmedi.
  • 
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.