Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (127. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir (3 Mobil) - 8 Masaüstü3 Mobil
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.354.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kir-pi

quote:

Orijinalden alıntı: aLCoHoL111

Yeni doktorumdan geldim . Doktor bana bugün sen neden bu kadar yavaş iyileşiyorsun ya dedi . Bende doktor bey doz az olmasın dedim . 72 kiloyum günlük aldığım miktarsa 40 mg . O da yok yok dozun iyi daha fazla arttırırsak eklem ağrıların falan başlar dedi . Tedavimin 7 aya uzayabileceğini söyledi . Hocam doktorumu değiştirmelimiyim sizce ?

bence gerek yok geç olsun güç olmasın

Peki hocam teşekkürler .
  • ıyı aksmlart kırpı hocam..benım cıldım bı turlugelışme gostermıyo gıbı sankı anlayamaıyorum.hocam cıldımın nemlendırıcı ye ıhtıyacı olup olmadıgını anlayamıyorum..tedavı asamasında onemlımıdır emlendırcı kullanmak yoksa kullanılmayan hastalar da oluırmu?bırde guneş kremımde yok evden cıkmıyorum.kendımı kotu hıssedıyorumm.sankı hep boyle kalıcakmısı gıbı korkuyorum.sıvılceler sonuyolar ama kendı cıkardıghı yerler var fena haldelerr..eskı halım bu kadar kotu degıldıbenm yaa:(
  • Bu ilacı kullanmadan önce kan tahlili yapılıyormuş doğru mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Siepos

Bu ilacı kullanmadan önce kan tahlili yapılıyormuş doğru mu?

Evet . Ayrıca tedavinin her ayının sonunda tekrar kan tahlili yaptırılıyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutluyumben

ıyı aksmlart kırpı hocam..benım cıldım bı turlugelışme gostermıyo gıbı sankı anlayamaıyorum.hocam cıldımın nemlendırıcı ye ıhtıyacı olup olmadıgını anlayamıyorum..tedavı asamasında onemlımıdır emlendırcı kullanmak yoksa kullanılmayan hastalar da oluırmu?bırde guneş kremımde yok evden cıkmıyorum.kendımı kotu hıssedıyorumm.sankı hep boyle kalıcakmısı gıbı korkuyorum.sıvılceler sonuyolar ama kendı cıkardıghı yerler var fena haldelerr..eskı halım bu kadar kotu degıldıbenm yaa:(

cildin çok kuru değilse illaki nemlendirici kullanman gerekmez ama hastaların çoğunda nemlendirici gerekiyor, sivilcelerin eninde sonunda geçecekler merak etme biraz sık dişini
  • hocam yine ben :s birisi bitiyo sorunun diğeri başlıyo ne yapcam bilemedim.. şimdide kollarım ve ellerimin üstünde yaralar oluşmaya başladı kaşımıyorum ama kızarıyo kendiliğinden ve yara oluyo :( doktorum izindeymiş, başka bi doktora sordum dowe duş jeli kullan dedi ama dowe ürünlerinin pek sağlıklı olmadığını düşünüyorum sizin önerebileceğiniz başka bi ürün varmı acaba?
    bu kızarıklıklardan bi an önce kurtulmam lazım ailem ilacı bırakmam konusunda çok baskı yapıyo çünkü :(
  • hocam şuan Zoretanin adlı ilacın 3. ayındayım doktor günlük 40 mg olan dozu 50 mg çıkardı. kilom 79 yaşım 24 aslında yüzümde hiç sivilce kalmadı ama burnum ve ve yüzümün bazı bölgeleri kıpkırmızı.

1. sorum, oruç tuttuğumdan dolayı ilacı nasıl kullanmalıyım doktor 2 X 40 mg ve 1 X 10 mg verdi yani sahurda 20 akşam iftar'da 30 alsam olur mu?

2. sorum, bu kırmızılıklar doz yükseltmeyle düzelbilir mi?

3. doktor 2 ay roaccutane yazmıştı bu ay zoretanin yazdı. doktor zoretanin daha iyi dedi. benim bildiğim aynı etken maddeydi sizce neden böyle dedi. kafama takıldı da

şimdiden teşekkür ederim.
  • Öncelikle herkese selamlar benim tedavi biteli 4 ay oluyor ve ne zmandr da takip etmiyorum bu formu arkadaşlara nacizane bi tavsiyem olcak KESİNLİKLE umutsuzluğa kaplmayın ve olabildiğince sabırlı olun tedavi boyunca göstermiş olduğunuz sabır kalıcı oluo ve bütün olaylara karşı sabırlı davranıosunuz binevi karakteristik özellik katıo şunu belirtmeliyim ki ben 6 bucuk ay kullandım ve tedavi bittiğinde yüzümde 4 5 tane sivilce vardı doktor yazında devam ederse ikinci bi tedavi yaparız demişti fakat ilacı bıraktıktan 15 kadar gün sonra sivilceler ciddi anlamda düzeldi bi ara hiç çıkmadı sakal tıraşı olmama rağmen şu an tek tük çıkıo evet ama kesinlikle sorun etmiyorum asıl sorunum güneş lekeleri daylong +50 almıştım kullanıorm fakat özellikle kolumdakiler çok can sıkıcı hocam yaz ayından sonra kışa doğru bunları giderici bişey önerirmisiniz yada ne yapmak gerekiyr bi diğer sorumda bu sene istediğim gibi yüzemedim hep akşam saatlerinde seneye de bu yan etkiyi görürmüyz acaba cilt kendini toparlarmı krem kullanmadan dışarı çıkabilirmiyim ?????

Verdiğim rahatsızlık için kusura bakmayın
  • hocam sırt bel bolgesınde 5 tane sıvrısınek ısırıgı gibi gozüken ve kaşınan şeyler cıktı.görmeden bır sey soylemeyeceğinizi biliyorum ama şunu sormak istiyorum:karacigere fazla yuklenılınce boyle bır dışa vurum yaşanır mı?tahlıle 10 gun kaldı,artık fazla da kaşınmıyorlar ama sızce onceden gıtmelı mıyım doktoruma tahlıllerım ıcın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cerenay

hocam yine ben :s birisi bitiyo sorunun diğeri başlıyo ne yapcam bilemedim.. şimdide kollarım ve ellerimin üstünde yaralar oluşmaya başladı kaşımıyorum ama kızarıyo kendiliğinden ve yara oluyo :( doktorum izindeymiş, başka bi doktora sordum dowe duş jeli kullan dedi ama dowe ürünlerinin pek sağlıklı olmadığını düşünüyorum sizin önerebileceğiniz başka bi ürün varmı acaba?
    bu kızarıklıklardan bi an önce kurtulmam lazım ailem ilacı bırakmam konusunda çok baskı yapıyo çünkü :(

Bu kızarıklıklar yine muhtemelen kuruluk kaynaklıdır, öncelikle aşırı su temasını azalt, bundan başka nemlendirici kullan ve gerekiyorsa ekzema tedavisinde kullanılan kortizonlu ilaçlardan birkaç gün sür, elini kurutmayacak herhengi bir kremli sabun veya duş jeli kullanabilirisin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Endimiyon

hocam şuan Zoretanin adlı ilacın 3. ayındayım doktor günlük 40 mg olan dozu 50 mg çıkardı. kilom 79 yaşım 24 aslında yüzümde hiç sivilce kalmadı ama burnum ve ve yüzümün bazı bölgeleri kıpkırmızı.

1. sorum, oruç tuttuğumdan dolayı ilacı nasıl kullanmalıyım doktor 2 X 40 mg ve 1 X 10 mg verdi yani sahurda 20 akşam iftar'da 30 alsam olur mu?

2. sorum, bu kırmızılıklar doz yükseltmeyle düzelbilir mi?

3. doktor 2 ay roaccutane yazmıştı bu ay zoretanin yazdı. doktor zoretanin daha iyi dedi. benim bildiğim aynı etken maddeydi sizce neden böyle dedi. kafama takıldı da

şimdiden teşekkür ederim.

1- aynen sahurda 20 iftarda 30 uyguun duruyor
    2-kızarıklıkların kaynağına bağlı brdan bişey demem zor ama sanırım ilaç dozunun yükselmesi ile düzelmez
    3-arada fark yok, sanırım artık onunda elinde ilaç kullanım formu kalmamıştır roaccutane için mecburen zoretanine yazıyordur, bu değişim tedavini etkilemez
  • quote:

Orijinalden alıntı: yytz

hocam sırt bel bolgesınde 5 tane sıvrısınek ısırıgı gibi gozüken ve kaşınan şeyler cıktı.görmeden bır sey soylemeyeceğinizi biliyorum ama şunu sormak istiyorum:karacigere fazla yuklenılınce boyle bır dışa vurum yaşanır mı?tahlıle 10 gun kaldı,artık fazla da kaşınmıyorlar ama sızce onceden gıtmelı mıyım doktoruma tahlıllerım ıcın..

bence gerek yok karaciğer bozuklukları kızarıklık ile kendini belli etmez, belki de gerçekten sinek ısırığıdır onlar
  • Hocam tedavim bittikten sonra ben ilerki yıllarda yinede güneş kremi kullanmak zorunda mıyım. Cilt her zaman şimdiki gibi hassas mı olucak ?
  • hocam benim yüzüm çok yanıyor.elini vuran sen hasta mısın diyor?yanıyor ve kızarıyor.ramazanda çok arttı bu.bir de contractubex var ya o artık acıtmaya ve kaşındırmaya başladı ama sanki izlere de fayda etti.emin değilim ama...izler için diacneal mi önerdiniz?onu geçmiş izlere de sürebilir miyim?ben çıkan sivilceye imex sürüyordum fayda etmiyorsa sürmeyeyim.isotrexin de var evde ama onu da sürmüyorum.

doktor bana excipial lipo vermişti ellerim ve kollarım için ama pütürlükler geçmiyor.elimin üzeri pütür pütür.kollarımda da kırmızı sert bölgeler oluşuyor.her gün kullanıyorum ama fayda etmedi. kortizonlu ve ekzema tedavisi için olan krem mesela hipokort..onu mu sürmeliyim elime?

yarın ilk iş günüm.şu an yüzümde hiç yeni sivilce yok:)tek sorunum izler ve bazen kızarıklık...bir de dudak pomadımı yanımdan ayıramıyorum.pudra sürcem ama ilk kez çekiniyorum okula gitmekten...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edibe -- 31 Ağustos 2009; 17:18:45 >
  • hocam tşk edrm destegınız ıcın ınanın elımden geldıgı kadar sabır edıyorum.mecburen dısarı cıkmak zorun da kaldım 4 kez soylenmedık soz kalmadı bılen bılmeyen yanı agzı olan konusuyor.hadı onları da gecımm 3 aydırr herseyıı erteledım sureklı evdeydım gunese maruz kalmamak için.bayrama mucıze beklemıyorum evet aöa bıraz daha sonsunler umudu ıcındeyım..ve bugun doktoruma akıl almaya gıttım..oo cok begenıyo gelısmeyı bendekı..kızarıkları sordum onalar gecıcek dedı cukurlar ız olarak kalıcak dedı..bende fazla olmadıgını da soyledı..fondoten kullana bılırsın dedı mecbur kalıcam kulllanmaya bayram donemınde:(kırpı hocam benım sacları cok dokuluyodu soyledım doktoruma novocrın placenta 300 ml verdı...nemlendırıcı kullanmıyorum dedım tmm fazla kuruma yok olursa gerek olur dedı..gunese maruz kalıcam dedım guneş kremı olarak da photoderm max fluide 40 ml verdı...henuz almadım ılacları ...bu gunes kremı konusunda bılgım yok benım hocammm..n4mlendırıcı gıbı sıvılce cıkarırmı dıye korkuyorum.akıl verrımısının z bana hocam lutfen..
  • edeıbe hocam mrb nasısınz dıycem ama su durumda hepımız de mutsuz gıbı sankı..bende bugun kontrole cıktım gıttımm kafama gore baktı begenıyoo doktorum gelısmeyı ama ben alamıyorumm hala mevcut sıvılcelrr benım cıldım cok hassadır normalde de cok gec ıyılıesme gosterır dı herzamn sımdıde ole oluyto sanırım bayramda bende mecburen makyaj yapıcam ama nasıl olucak nasıll suratımda durucak bılmıyorumm.benım dudaklarımda hıc sorun yok şükür yanı kuruyo ama oyle catlama falan olmadı bu kez..allh yardımcımız olsun ınss hepımız bıran oncee kurtuluruzz bu sorundan
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutluyumben

edeıbe hocam mrb nasısınz dıycem ama su durumda hepımız de mutsuz gıbı sankı..bende bugun kontrole cıktım gıttımm kafama gore baktı begenıyoo doktorum gelısmeyı ama ben alamıyorumm hala mevcut sıvılcelrr benım cıldım cok hassadır normalde de cok gec ıyılıesme gosterır dı herzamn sımdıde ole oluyto sanırım bayramda bende mecburen makyaj yapıcam ama nasıl olucak nasıll suratımda durucak bılmıyorumm.benım dudaklarımda hıc sorun yok şükür yanı kuruyo ama oyle catlama falan olmadı bu kez..allh yardımcımız olsun ınss hepımız bıran oncee kurtuluruzz bu sorundan

merhaba teşekkür ederim.aslında gerginliğim azalmıştı biraz ama yarın okul açılıyor.(öğretmenler 1 eylülde başlar.)öğrenci yok ama çekiniyorum biraz ve ben köye gidiş geliş yapıyorum malesef tayinim çıkmadı:(bir de ilaç kullanmaya başladığımdan beri ben de kendimi insanlardan tecrid etmeye çalıştım.bu yüzden gerginim.güneş koruyucuyu hocam daha iyi bilir o da beğenmişti la roche posay 50+ kullanıyorum.yağlı ciltler için bu...emilimi çok güzel.üzerinde komedon yapmadığı yazıyor.ben memnunum.bence fondöten çok sürme.pudrayı tercih ederim.sıvı fondötenlerin daha zararlı olduğunu düşünüyorum.ya da böyle stik şeklinde ama rujdan çok büyük krem fondötenler var onları tercih et.bence yani...geç iyileşiyorsa cildin sabretmen gerekiyor.sabır beklemesi acı ama yemesi tatlı bir meyvedir:))inşallah çok çabuk iyileşirsin...
  • inşş edıbe hoca ınss..hepımızzcok zor bır durum sabrımızı kuvvetlendıyoruzz bu arad daa:)yaa fondotensız kapanmaz lar sankı.dugun falan var mecbur bılemıyorumm ınsanların artık bole gormelrını gercekten ıstemıyorummm...o gunes kremını sızden dolayı bılıoorum evet ıyıymıss sordum eczane ye de doktorunun onerdıgını kullan sımdılık dedıı..bende kararsız kaldımm.gunes kremını surdukten sonra makyaj uygulayabılırz sanırım dımı?siz nemlendırıcı kullanıyomusunz pekı
  • Bayanlar siz gene fondöten felan kapatıp sıyrılıyorsunuz ya ben napayım kızarık kızarık dolaşıyorum .
  • alcohol111,
    sen bir ara kapatıcı sormuştun.beyler de kullanıyor merak etme kullanabilirsin yanien azından dışarı çıktığında kızarıklıktan rahatsız oluyorsan kendini daha iyi hissedersin bence:))

umutluyumben,
    ben nemlendirici çok sık sürüyorum.kızarıklığa iyi geliyor.avene var ama bitmek üzere.yeni alacağım.farklı deneyeceğim bu sefer ceradolin olabilir kirpi hocam önermişti çünkü...ilaç kullanmadan önce temizleme jeli kullanıyordum ve tonik avene'in.ondan sonra nemlendirici uyguluyordum 2 kez.bence ilaç mutlaka cildi kurutur.tabi hocam daha iyi bilir ama nemlendirici kullanmak cilt açısından iyi olur diye düşünüyorum.kızarıklığı da azaltıyor.cildimiz, saçımız günkük hayatta neme zaten ihtiyaç duyuyorlar diye biliyorum ben.bu arada şaşırıp da yüzümü havluyla silersem feci acıyor:(

güneş koruyucu üzerine de makyaj yapabiliyorum.aslında son zamanlarda hiç pudra vs sürmedim ama artık sürmem lazım:)
  • 
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.