Şimdi Ara

Rm850X Modeli alacaklar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar vatanda şuan %18 indirim var ben yararlandım. Bilginize olsun stoklarda RM750x bitmiş ben onu almıştım rmx850 şuan 720 Tl civarlarında bilginize.https://www.vatanbilgisayar.com/corsair-rmx-serisi-850w-80plus-gold-guc-kaynagi.html

• Az once ben de RM750x modelini siparis gectim. Arastirdigim kadariyla bu kategoride en sessiz calisan model kendisi. 750w gold 100-120 EUR kategorisinde cogu testte liderligi aliyor, 10 sene garantisi mevcut. Yarin urun elime gectikten sonra ilk izlenimlerimi de paylasirim ama bu aksam ogrendiklerim kadariyla kesinlikle degerlendirilebilir bir urun. 115 EUR dan 100 EUR'a dusmustu, kacirmadim
  • Kendi kullandığım 650 wattlık güç kaynağı corsairlerin çoğundan bi tık daha sessiz. Hatta çıplak haliyle anakarta bios flashback yapmak için kullanmıştım FANINA BAKMADIĞIMDA fanın çalıştığını duymadım bile. O derece sessiz. Cidden düğmeye basıyosunuz fan çalıştımı acaba diye tereddüt edersiniz o derece

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rm750x ve Rtx 2070 ile benchmark alırken fan açılmadı. 850 ile hiç çalışmaz o fan:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: L.J

Rm750x ve Rtx 2070 ile benchmark alırken fan açılmadı. 850 ile hiç çalışmaz o fan:)
    Valla ben indirimi görünce alayım dedim rmx850'ninde indirim olduğunu görmemiştim açıkçası 750'i almış bulundum arada 50 tl fark var başkaları yararlansın istedim keşke 850'i alabilseydim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: CCaaNN

Az once ben de RM750x modelini siparis gectim. Arastirdigim kadariyla bu kategoride en sessiz calisan model kendisi. 750w gold 100-120 EUR kategorisinde cogu testte liderligi aliyor, 10 sene garantisi mevcut. Yarin urun elime gectikten sonra ilk izlenimlerimi de paylasirim ama bu aksam ogrendiklerim kadariyla kesinlikle degerlendirilebilir bir urun. 115 EUR dan 100 EUR'a dusmustu, kacirmadim
    Fan açmıyor ki ses yapsın
  • Size gönderilen ürünün 2018 versiyonu olduğundan emin olun.

2018 versiyonu en güncel CWT platformunu kullanıyor. Yeni sürümün iç yapısı tamamen kablosuz olmuş ve bu iyileştirmeler sayesinde kasa boyutu 2 cm kadar küçükmüş. Kullanılan kapasitörlerin hepsi Japon üretim (X olmayan RM serisinde çin malı CapXon ve Elite kapasitörler var). Ayrıca garanti süresi 7 yıldan 10 yıla çıkmış.
  • Sleeved olarak aşağıdaki kablolardan alsak problem yaşar mıyız sizce?

Bir de garip şekilde Ryzen 5 2600 ve Asus B450 Rog Strix ile kullanacağım. Aklımda hiç yoktu aslında fiyatı çok uygun görünce aldım. Gold Tam Modüler 650 watt orta kalite ürünler bile 500 TL sonuçta.. Bilinmeyen yada kalitesi belirsiz markalara zaten hiç bakmadım. Yorumunuzu merak ediyorum aslında. Ekran kartı muhtemelen RX590 Nitro yada biraz daha çıkabilirsen RX 5700 olacak.. Doğru mu yaptım bilmiyorum 7 sene garantisi var ileriye yönelik de işimi görür diye düşündüm.. Black Friday de vs uygun fiyatlı 600-650W yakalarsam aldığım fiyata yakın elden çıkartırım diye düşündüm.. Kararsızım :)

Sleeved Kablo Seti
    https://www.qp.com.tr/phanteks-extension-guc-kaynagi-orgu-kablo-seti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinematic -- 21 Eylül 2019; 17:19:49 >

• Armag3d0N A kullanıcısına yanıt
    2018 versiyonu olup olmadığı nasıl kontrol edilebilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: WorldPeace

2018 versiyonu olup olmadığı nasıl kontrol edilebilir?
    750W için CP-9020179 ürün kodu

850w için CP-9020180-EU bu koda bakabilirsin. Bunlar 2018 tarihli..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinematic -- 21 Eylül 2019; 18:37:20 >
  • WorldPeace kullanıcısına yanıt
    Kutuyu açtığınızda sol tarafta güç kaynağı sağ tarafta kablolar varsa ve güç kaynağının uzunluğu 16 cm ise (850W'a kadar geçerli) yeni versiyondur.

Kutuyu açtığınızda içinden başka bir tane daha kutu çıkıyorsa (güç kaynağı ve kabloları 2. renksiz iç kutunun içinde), güç kaynağının uzunluğu 18 cm ise (850W'a kadar geçerli) eski versiyondur.

Ürün Kodları:

750W: CP-9020179

850W: CP-9020180

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Armag3d0N -- 21 Eylül 2019; 17:29:15 >
  • Düzeltme yaptım şimdi 750x için QP önceki yazdığım koda 2018 demiş ama Corsair de bu bilgi yok yada 2018 öncesi. Vatan online fatura gönderdiyse ürün kodu yazıyor oradan kontrol edebilirsiniz..

https://www.corsair.com/eu/en/Categories/Products/Power-Supply-Units/Power-Supply-Units-Advanced/RMx-Series/p/CP-9020179-EU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinematic -- 21 Eylül 2019; 18:39:45 >
  • cinematic kullanıcısına yanıt
    Bu sleeved kablo seti değil, cable extension kit.

Yani bundaki kablo düzenlemesi psu'ya uymayabilir. Bunu sadece kabloyu uzatmak için kullanın.

Bu ürün dummy cable diye geçer herhangi bir kablo soket düzenlemesi yoktur, aldığı yerden verir direkt. Ancak modüler psu kabloları böyle çalışmaz 2. Soketten çıkan kablo diğer tarafta başka sokete girebilir bazen 2 kablo tek sokete girer vs markadan markaya değişkenlik gösterir.

O yüzden o kablo ucuz ama Corsair'in kendi sleeved kablosu ucuz değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L.J -- 21 Eylül 2019; 21:44:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: L.J

Bu sleeved kablo seti değil, cable extension kit.

Yani bundaki kablo düzenlemesi psu'ya uymayabilir. Bunu sadece kabloyu uzatmak için kullanın.

Bu ürün dummy cable diye geçer herhangi bir kablo soket düzenlemesi yoktur, aldığı yerden verir direkt. Ancak modüler psu kabloları böyle çalışmaz 2. Soketten çıkan kablo diğer tarafta başka sokete girebilir bazen 2 kablo tek sokete girer vs markadan markaya değişkenlik gösterir.

O yüzden o kablo ucuz ama Corsair'in kendi sleeved kablosu ucuz değil.
    Örnek paylaşabilir misiniz lütfen inceleyeyim..
  • https://www.inet.se/produkt/6903334/corsair-sleevade-kablar-type-4-gen-4-pro-svart-vit
    Türkiye'de bulamadım bunu satan.
    Uyduğu modelleri de yazmışlar mesela.
    AX1600i, AX (2018), HX Platinum, RMi-, RMx-, SF-serie

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L.J -- 21 Eylül 2019; 21:17:25 >
  • L.J kullanıcısına yanıt
    Bende araştırıp bulamadım bulduklarım da yüksekti. Teşekkür ederim..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinematic

750W için CP-9020179 ürün kodu

850w için CP-9020180-EU bu koda bakabilirsin. Bunlar 2018 tarihli..

Alıntıları Göster
    Bana gönderilen ürün kodu cp 9020179 sanırım 2018 yeni seri yani birazdan montajını yapıcam dikkat etmem hususlar var mı acaba bildiğiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chanser

Bana gönderilen ürün kodu cp 9020179 sanırım 2018 yeni seri yani birazdan montajını yapıcam dikkat etmem hususlar var mı acaba bildiğiniz?

Alıntıları Göster
    Modüler zaten yeterli kabloları bağlayın yeterli
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.