Şimdi Ara

RK3328 chipli TVbox yada Allwinner H6 kullanan var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni TVbox alacağım. Mevcutta s912 kullanıyorum zaten. Fiyat olarak birbirine yakın 2 farklı tvbox ta kararsız kaldım. Beelink GS1 Allwinner H6 ve RK3328 li H96max.
    Allwinner H6 da 2g ram 16gb depolama diğerinde 4gb ram 32gb depolama mevcut. Depolamayı önemsemesem de 4gb önemli görünüyor bana. Allwinner antutu vs de daha yüksek puan alıyor ama bunun gösterge olmadığını bilecek kadar uzun zamandır android box kullanıyorum. Amacım sadece film seyretmek oyun vs hiç ilgimi çekmiyor. Son dönemde yükselen android versiyomları ve güncellenen programlar daha çok ram yemeye başladı haliyle arka planda çalışan programlar da video için kullanılacak alandan yiyor. Bu nedenle 2 cihazda 4gb/32gb olsa hiç durmaz Allwinner H6 alırdım. Kullanan varsa video performansları ve cihazın genel akıcılığı hakkında yazabilir mi? 4K film ya da youtube performansı önemli değil. 1080 de durum nasıl? Hevc 10bit denediniz mi ?

• H96 MAX H2 RK3328 kullanıyorum. Film ve iptv için kullanıyorum. Kesinlikle tavsiye ederim.
    Adaptör sorunu vs herhangi bir sorunu bulunmamaktadır.
    Daha önce X96 kullanıyordum. x96 da yaptığım hız testinde internet hızını düşük veriyordu.
    Ancak H96 MAX da internet hızım neyse onu veriyor. İnternet çekim gücü çok iyi kablolu ve kablosuz olarak.
    Sorunsuz uzun yıllar edebilecek bir cihaz. HEVC 10BİT elimde kaynak olmadığı için test imkanım yok.
    Ben bu cihazı o kadar çok sevdim ki sana bir sorun yaşatacağını kesinlikle düşünmüyorum.
    Hevc 10bit kaynak bulabilirsem test ederim senin için.
  • ibrahimCakir İ kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevap için.4/32gb versiyonunu mu kullanıyorsunuz? Bein(digiturk) ve netflix ile kullanma imkanınız oldu mu? Hevc 10 bit için PSA riplerini deneyebilirsiniz. Gayet ekonomik sıkıştırılmış dosyalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hodoras -- 11 Nisan 2018; 15:42:42 >
  • Senin dediğin hevc 10bit formatı h265 formatlı iptvde kanallar var. Aynı formatsa eğer bu kanallarıda problemsiz açıyor.
    Bendeki 4/32 olan modeli 55 dolara aldım.
    Sen bu cihazla neler yapabileceğini bilmiyorsun galiba :) digitürke netflixe hiç gerek yok. Netflixten daha üstün programlar var. Tüm dizi ve filmlere ücretsiz erişebiliyorsun.
    Bein(digiturk), tivibu, dsmart, Ssmart, belgesel vs... bir çok ücretli kanallar iptvde mevcut. Görüntü kalitesini sorarsan orjinalden hiçbir farkı yok. Çözünürlük ise HD bir kaç spor kanalı HD çözünürlükten daha kaliteli 2K galiba
  • Aslında kendi sorunu cevaplamışsın.. Herkes alırken; "Oyun oynamam şunu yapmam,bunu yapmam" deyip 1GB ya da 2GB ram li
    android cihazları alıyor ama ilerde artan programlar ve güncellemeler ile ram sıkıntısı başlıyor..İlk başlarda yağ gibi
    akan 1080p filmler aylar sonra hele ki arka planda çalışan bir torrent varsa cihazı reset bile attırmaya başlıyor..

Şu an da bende zorunlu olarak cihazı değiştirme aşamsaındayım, iki günden beri internet te incelemediğim model kalmadı ve hala
    1GB ramli, mali400 gpu lu cihazları görüyorum ve fahiş fiyattalar, kime satıyorlar merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nodar

Aslında kendi sorunu cevaplamışsın.. Herkes alırken; "Oyun oynamam şunu yapmam,bunu yapmam" deyip 1GB ya da 2GB ram li
    android cihazları alıyor ama ilerde artan programlar ve güncellemeler ile ram sıkıntısı başlıyor..İlk başlarda yağ gibi
    akan 1080p filmler aylar sonra hele ki arka planda çalışan bir torrent varsa cihazı reset bile attırmaya başlıyor..

Şu an da bende zorunlu olarak cihazı değiştirme aşamsaındayım, iki günden beri internet te incelemediğim model kalmadı ve hala
    1GB ramli, mali400 gpu lu cihazları görüyorum ve fahiş fiyattalar, kime satıyorlar merak ediyorum.
    Benim gibilere satıyorlar. Ben de ram sorununun farkındayım ama dolar fiyatları saçma noktalara taşıdı. Şu an yeni bir tane aldım. Dark evo box. Benim için önemli olan tarayıcı ve film. Torrent kullanılmaz. Kullanılırsa da idare eder. 1gb modeli ama usta kullanıcı olduğum için idare edebiliyorum. Fiyatlar çok aptallaştı.100 tl civarına 1gb ram modeli alınabılıyordu ama. Şimdi 250 liradan aşağı kutu yok.

Benim için önemli olan dark markasının 2 yıl garantili olması. Akortek firması üretiyor ve Türkiye merkezli. 2 yıl garantili. N11'den aldım. 238 tl.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.