Şimdi Ara

RK3188 çipsetli android mini pc destek ve bilgilendirme bölümü ( T428- MK802 IV ) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.996
Cevap
26
Favori
109.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aklima gelmisken, finless rom kurulurken cihazin sistem bolumunu buyutmek mumkun. cihaz kutudan 1gb sistem bolumuyle cikiyor. bir iki uygulama ile kisa surede doluyor. en az 2gb yapmakda fayda var. tabi bunu yaparken cihazin icinde hersey siliniyor. bu yuzden cihazi alir almaz sistem ve kullanici boyutlarini degistirmek en iyisi olur.
  • Sabahtan beri freaktab daki tüm yorumları okudum. CX-919 ve Finless 4.1.1 sürümü şu an en başarılı RK3188 stick görünüyor.
  • Arkadaşlar ilkkez bu konuyu inceledim.gerşekten çok pratik ve kulanışlı aletlerin yorumları var bura.46 inç lcd tvi var(efsane C650 serisinden).Bu tvme böyle birşey almak çok mantıklı geldi bana.ikide bir laptobu tv takmak yerine ikide bir tvnin medya oynatcısı sorunu ile karşılaşmak yerine bu cihazlardan alayım diyorumAşağıdaki linkteki cihazı önerirmisiniz?

http://www.sanalpazar.com/8g-Ug007b-Android-4.2-Dort-Cekirdek-Mini-Pc-Tv-Box__isp8596746
  • darkaura ve racerant tüm yorumlarınız için teşekkür ederim dostlar. cihaz şuan kargoda bekliyoruz vede bu arada sabırsızlanıyorum.

darkaura dostum senden baska bır ıstegım var dizi-mag sitesini bir denermisin sıkıntı oluyormu. benım tel de calısmıyor sıte ondan dolayı soruyorum. android de hata mesajı alıyorum siteden :(( yada baska bir dizi hd site tavsiyen varsa o baska tabıı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceyhun187

darkaura ve racerant tüm yorumlarınız için teşekkür ederim dostlar. cihaz şuan kargoda bekliyoruz vede bu arada sabırsızlanıyorum.

darkaura dostum senden baska bır ıstegım var dizi-mag sitesini bir denermisin sıkıntı oluyormu. benım tel de calısmıyor sıte ondan dolayı soruyorum. android de hata mesajı alıyorum siteden :(( yada baska bir dizi hd site tavsiyen varsa o baska tabıı.

dizi-mag i denedim. dizileri kendi tarayicisinda son derece akici oynatiyor ama oynaticinin uzerindeki kontrol bir turlu acilmiyor. bu yuzden full screene gecilemiyor. gerci bu sorunu sayfayi zoom ederek buyuk oranda cozdum. birde dizi-mag sayfayi otomatik mobil versiyonuna yonlendiriyor. buna takilmamak icin tarayici ayarlarindan request desktop site i checklemeniz gerek.surrekli ayni islemi yapmamak icin tarayicida settings --> advanced ---> uasting i android den desktopa cevirebilirsiniz.

telefonunuzdan dizi-mag girmek icinde masaustu versiyonunda izleyemiyorsaniz googledan flash apk diye aratirsaniz, telefona manual olarak flash kurabilceginiz apk yi indirebilirsiniz. flash kurulu oldugu halde hala izliyemiyorsaniz firefox tarayici kurun. o zaman calisacaktir. kendi telefonumda denedim calisti. nasil bir ayar yapilmis bilmiyorum ama cx919 un android tarayicinin flash oynatmada firefoxdan daha basarili.

• darkaura kullanıcısına yanıt
    sagolasın. ben dizi-mag sitesini cozdum sanırım arkadsın tablette oldu cx919 dada olur sanırım. UC browser hd ile sorunsuz. tarayıcıyı default yerıne chrome yapıyorum sıkıntı yok full ekran ızlenıyor.
  • Normal monitöre takıp kullanmayı düşünüyorum ne dersiniz ?
  • arkadaşlar geekbuying den alışveriş yapan oldumu ? CX-919 ve airmaus sipariş ettim airmaus sevk yazıyor cx-919 ödeme onaylandı(işleme) yazıyor yaklaşık
    5 gün oldu acaba sorunmu çıktı nasıl anlayabilirim yada nasıl iptal edebilirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: warlock2

arkadaşlar geekbuying den alışveriş yapan oldumu ? CX-919 ve airmaus sipariş ettim airmaus sevk yazıyor cx-919 ödeme onaylandı(işleme) yazıyor yaklaşık
    5 gün oldu acaba sorunmu çıktı nasıl anlayabilirim yada nasıl iptal edebilirim ?

ikisi ayri ayri gelirse biri gumruge takilabilir. normalde 2 ayda 1 urun sokabiliyorsunuz. daha once 2 urun soktum ama 3 soyledigimde mutlaka biri takildi. kesin takilir demiyorum ama riski var. neyse takilsa bile takip numarasi var. en kotu gumruge gidip vergisini odersiniz.
  • arkadaşlar bugün şikayet bölümüne türkçe iptal edicem diye mail attım yaklaşık 2 saat sonra sevk numarası verdiler şimdi nasıl takip edebilirim ?
  • ptt.gov.tr den yurtdisi takipden bakabilirsiniz. ama kayitlar bir kac gun gec geldiginden bir sure ptt de gozukmeyecektir hemen paniklemeyin.
  • elimde 1 tane mk802iv var sıfır. 1 kere denemek için tv'ye taktım. isteyen olursa çok uygun fiyata verebilirim sanalpazar üzerinden veya peşin
  • Evet sonunda geldı cx919. 12 gün de elimde idi. hatta ptt 1 gün gecikti. yanlış adrese götürmüşler. kargo hızlı. racerant tesekkurler tavsıyen ıcın.

Üründe gayet hızlı stabıl geldı bana. tek begenmediğim nokta ürün görsel menüsü biraz daha güzel olsa ekstra programlara gerek kalmazdı.

şimdi darkaura ve racerant arkadaslar bır sorum var. evde elimdeki usb çoklayıcıyı taktım onada usb klavye setı ve usb bellek taktım ancak gördüğüm kadarı ile usb belleği görüyor (aynı anda klavye calısmadıgından bellegı sok cıkar yapıyorum altta bellek cıkarıldı yazısını goruyorum) ancak klavye setı calısmıyor. bunun nedenı ne olabılır. klavyeyı tek olarak taktıgımda calısıyor sıkıntı yok. bu konuda bır cevap verırsenız sevınırım.

bırde digiturkplay abonesıyım. daha once cep telefonumda ve eskı tabletımde sorunsuz kullanıyordum. dun yukledım ancak soyle bır hata verdı. digiturkplay uygulaması konum bılgınızı bulamadıgından calıstırılamaz. ayarlardan konum bolumunden google konum bılgılerımı kullanabılır ı de sectım ama kanallar acılmıyor. bu konuda bılgısı olan varmı.

son olarak rom değiştirmek istesem finless 4.1 imi finless 4.2 yımı onerırsınız.

• quote:

Evet sonunda geldı cx919. 12 gün de elimde idi. hatta ptt 1 gün gecikti. yanlış adrese götürmüşler. kargo hızlı. racerant tesekkurler tavsıyen ıcın.

Üründe gayet hızlı stabıl geldı bana. tek begenmediğim nokta ürün görsel menüsü biraz daha güzel olsa ekstra programlara gerek kalmazdı.

şimdi darkaura ve racerant arkadaslar bır sorum var. evde elimdeki usb çoklayıcıyı taktım onada usb klavye setı ve usb bellek taktım ancak gördüğüm kadarı ile usb belleği görüyor (aynı anda klavye calısmadıgından bellegı sok cıkar yapıyorum altta bellek cıkarıldı yazısını goruyorum) ancak klavye setı calısmıyor. bunun nedenı ne olabılır. klavyeyı tek olarak taktıgımda calısıyor sıkıntı yok. bu konuda bır cevap verırsenız sevınırım.

bırde digiturkplay abonesıyım. daha once cep telefonumda ve eskı tabletımde sorunsuz kullanıyordum. dun yukledım ancak soyle bır hata verdı. digiturkplay uygulaması konum bılgınızı bulamadıgından calıstırılamaz. ayarlardan konum bolumunden google konum bılgılerımı kullanabılır ı de sectım ama kanallar acılmıyor. bu konuda bılgısı olan varmı.

son olarak rom değiştirmek istesem finless 4.1 imi finless 4.2 yımı onerırsınız.

Malesef bu digiturk un yeni marifeti. Sürekli konum bilgisi ister. Yani bir hata sözkonusu. Digiturk müşteri hizmetleri -pek zannetmiyorum ama- düzelteceklerini söylüyor. Bende de aynı hatayı verdi. Ben himedia kullanıyorum. Konum bilgisi istemeyen eski sürümü aşağıdaki adresten indirebilirsiniz. Otomatik güncellemeyi kapatmayı unutmayın. Yoksa kendiliğinden güncellenip konum istiyor.:

http://www.mediafire.com/download/0bomjn7f09mq4rb/Digiturk_Play.apk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turnasuyu -- 19 Haziran 2013; 11:10:25 >

• quote:

Evet sonunda geldı cx919. 12 gün de elimde idi. hatta ptt 1 gün gecikti. yanlış adrese götürmüşler. kargo hızlı. racerant tesekkurler tavsıyen ıcın.

hayirli olsun. gule gule kullan.

ayni anda hubdan iki cihazi kullanamadiginiza gore muhtemelen enerji yetmiyor. enerji beslemeli bir hub kullanmiyorsaniz nedeni budur. ben micro usb-usb cevirici ile hubsiz bellek ve mouse-klavye receiverini ayni anda kullanabiliyorum.

cihazda bir gps olmadigindan konumlandirmasi kapali. finless romu yuklediginizde bu sorun cozulecektir. hatta finless rom markette kimlikden sorun yasamadan tum uygulamalarin yukleyebilmesi icin cihazin kimligini bile degistiriyor. cihaz samsung gt-9100 galaxy s2 olarak gozukmeye basliyor.

4.2 yi denemedim ama forumda finless 4.1 daha stabil diyorlar.

• dostlar cevaplar için teşekkürler.

evde micro usb usb çevirici vardı aklıma gelmedi. mükemmel pratik çözüm :))

digiturk play umarım olurda soru yaşamam.

finless 4.1 yukluyoruz o zaman hadı hayırlısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyhun187 -- 19 Haziran 2013; 13:07:02 >
  • NO TARIH (Date) EVENT YAPILAN ISLEM ISLEM YERI (Process Place) OFIS (Event office)
    18/06/13 16:10 2013-06-18 16:10:00 Receive item at office of exchange (Otb) Gonderi (Cikis) alip verme merkezinde alindi SINGAPORE (Yurt Disi)
    18/06/13 16:10 2013-06-18 16:10:00 The item was forwarded to the destination country (Otb) Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) SINGAPORE (Yurt Disi)
    19/06/13 20:20 2013-06-19 20:20:00 Send item abroad (EDI-received) Gonderi yurtdisina sevk edildi SINGAPORE (Yurt Disi)

arkadaşlar ptt yurtdışı sorgulamada bu çıkıyor sorun varmı acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warlock2 -- 20 Haziran 2013; 20:44:22 >
  • Arkadaslar bu android box ların 1080p film oynatma performansı nasıl takılma oluyormu
  • emre46 E kullanıcısına yanıt
    Bende aynı soruyu soracaktım ama biraz genişleterek...1080P düşük ve büyük boyutlu filmlerde takılma oluyor mu?Örnek 7-8gb veya 10gb+ deneyen oldumu ya da 3D...Diğer sorularıma gelince...

1)En son değerlendimelerden sonra hangi Stick'i tavsiye ediyorsunuz;linkini verebilir misiniz.

2)Yoksa bu Box' Cihaz daha mı iyi tercih olurhttp://www.aliexpress.com/store/product/Hong-Kong-Post-Air-Mail-Free-Shipping-2013-Newest-Arrival-Mini-pc-set-top-box-Android/202879_909379485.html

Lütfen kullanalar kafa karışıklığını ortadan kaldırmak için nokta atışı cevaplar versin...

• Arkadaşlar Müjde,

Geekbuying den Eric arkadaşımız k-r42 diğer adıyla MK888 box ürününü incelemiş. Detaylar linkde.
    İlk olarak gördüğüm ürünün üretim kalitesi. Ayrıca Eric gelen 4.2 yazılımının şu ana kadar gördüğü
    en temiz yazılım olduğunu belirtmiş. Üründe bluetooth yok arkadaşlar. Ps3 ve xbox kumandası ile kullanacaklara
    duyurulur. Bluetoothlu modeli gelicek.

http://blog.geekbuying.com/index.php/2013/06/24/k-r42first-rk3188-quad-core-tv-box-review/#.Ucg8sl9rOUl

Ayrıca satışına da başlamışlar:

http://www.geekbuying.com/item/K-R42-Quad-Core-Google-Android-4-2-2-RK3188-28nm-Cortex-A9-Mini-TV-BOX-HDMI-HDD-Player-2G-8G-External-Wifi-Antenna-Ethernet-Port-Blue-316909.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racerant -- 24 Haziran 2013; 15:44:02 >

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.