Şimdi Ara

RK3188 çipsetli android mini pc destek ve bilgilendirme bölümü ( T428- MK802 IV ) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.997
Cevap
26
Favori
109.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Doğru tercih yapmışsın. Eğer stick alırsam bende cx-919 alıcam. Şu an T428, MK908, Rikomagic ve cx-919 ile ilgili
    tüm paylaşımnları freaktab de takip ediyorum. En sorunsuz olanı cx-919. Ayrıca finless bob yakında bu cihaz için de rom çıkarıyor.
    Dolayısıyla yazılım konusunda da sıkıntı olmayacaktır. Ayrıca geekbuying kendi sattığı ürünlerin hepsine ilerde yazılım publish ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: racerant

Doğru tercih yapmışsın. Eğer stick alırsam bende cx-919 alıcam. Şu an T428, MK908, Rikomagic ve cx-919 ile ilgili
    tüm paylaşımnları freaktab de takip ediyorum. En sorunsuz olanı cx-919. Ayrıca finless bob yakında bu cihaz için de rom çıkarıyor.
    Dolayısıyla yazılım konusunda da sıkıntı olmayacaktır. Ayrıca geekbuying kendi sattığı ürünlerin hepsine ilerde yazılım publish ediyor.
    hepsine ilerde yazılım publish ediyor.

Çok özür dileyerek takıldığım bişeyi dile getirmek istiyorum kesinlikle kişisel algılamayın ama ''yazılım publish ediyor'' nasıl bir cümledir Allah aşkına???? yarı Türkçe yarı gevurca. Yazılım desteği veriyor desek mesela ''yazılım yayınlıyor desek mesela yukarıdaki örneğe benzer binlercesini bulabilirim arkadaşlar lütfen biraz duyarlı davranalım Türkçe'mizde karşılığı olan kelimelerin yerine özenti kelimeler kullanmayalım lütfen saygılar...

• Aklıma bu geldi:http://eksisozluk.com/mcdonalds-kivi-aromali-milkshake--3338305 22 sayfa örnek cümle var.

Ben de konuyu takipteyim bu arada. MK888 oldukça iyi gibi görünüyor almayı düşünüyorum.
  • arkadaşlar bir cihaz aldım uzun boylu araştırmadan cihazın üstünde quad core yazıyoranten li 4 çekirdek 2gb ram 8gb özellikleri cx 919 RK 3188 şimdi ben anlamadım bu cihazın markası ne modeli ne güncelleme hangi sitelerden alınıyor bunasıl bir çin işi yardımcı olan olursa teşekkür ler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seko92

MK808'den acayip sıkılmaya başladım. Daha doğrusu Android'den çok sıkıldım diyebilirim. Adam gibi internet tarayıcısı yok, performans hala masaüstü görünümü için yeterli değil, ekrana tıklıyorsunuz bazen tıklanılan yere isabet etmiyor, bir sürü uyuzluk var. Android'in bazı konularda Lindows veya Linux gibi olabilmesi için daha kırk fırın ekmek yemesi lazım. Keşke bu cihazlar direk Linux'le gelseler.

GK802 nin fiyatını kuponsuz muponsuz 69.99 a indirmiş geekbuying.
    Kasayı açar içindeki microSD yi değiştirebilirim diyorsan mis gibi linux çalıştırıyor GK802.

Piyasada 79.99 a bi sürü RK3188 stick varken (linux kaynak kodu yayınlandı yeni, bir iki aya linux dağıtımlarıda çıkar) genede alınası bir cihaz.

• siparis ettigim cx-919 u az once teslim aldim. 1haftada geldi. tahminimden cok daha once. urun guzel duruyor. plastigi falan biraz basit gibi ama calistirinca ne oldugu belli olacak. bu aksam yogun oldugumdan test edemiyecem. haftasonu enine boyuna yoklayip izlenimlerimi aktaririm.

RK3188 çipsetli android mini pc destek ve bilgilendirme bölümü ( T428- MK802 IV )
     RK3188 çipsetli android mini pc destek ve bilgilendirme bölümü ( T428- MK802 IV )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkaura -- 7 Haziran 2013; 14:14:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: murat3206

hepsine ilerde yazılım publish ediyor.

Çok özür dileyerek takıldığım bişeyi dile getirmek istiyorum kesinlikle kişisel algılamayın ama ''yazılım publish ediyor'' nasıl bir cümledir Allah aşkına???? yarı Türkçe yarı gevurca. Yazılım desteği veriyor desek mesela ''yazılım yayınlıyor desek mesela yukarıdaki örneğe benzer binlercesini bulabilirim arkadaşlar lütfen biraz duyarlı davranalım Türkçe'mizde karşılığı olan kelimelerin yerine özenti kelimeler kullanmayalım lütfen saygılar...

Bu kadar hassas isen özel mesaj da atabilirdin. Bilgi işlem ile ilgili mesleklerde çalışanlarda ister istemez bu tür hatalar olabiliyor.
    Aynı hassasiyetini üslubunda da gösterseydin iyi niyetli olduğunu düşünebilirdim. Konuyu uzatmayayım.

Bu arada Türkçe'ye bu kadar hassas olan birinin, tüm noktalama işaretlerine tecavüz etmesi de çok manidar olmuş.

Düşük cümlelere hiç girmiyorum. Ancak "gevurca" nedir yahu ? THK dan çıkarıp gösterirmisin ? Sen mi Türkçe öğreteceksin bana ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racerant -- 7 Haziran 2013; 16:23:58 >

• hayırlı ugurlu olsun dostum bende racerant arkadasın tavsiyesi ile aldım. bakalım bızımkı daha kargoya verılmemıs. sen nereden aldın geekbuyıng den mı acaba.

bu arada racerant dedıgın gıbı dostum finless youtube kutu ıcerık vıdeosu yuklemıs vede rom olayından bahsetmıs yakında cıkar bır fınless rom. bu ıyı olur.
  • CX-919'un wifi çekimi iyi mi ?
  • THK = Türk Hava Kurumu.

TDK = Türk Dil Kurumu.

Hatırlatayım dedim.

• quote:

CX-919'un wifi çekimi iyi mi ?

Bende vardı sattım, hatta izlenimlerimi rk3066 konusunda paylaşmıştım.
    Wifi iyi ancak wifi hızı tek kanal 802.11n olduğu için 65mbit max.
    Tronsmart T428 de mesela wifi sinyali çok iyi değil ancak 150 mbit görüyor.
  • racerant kullanıcısına yanıt
    Öncelikle Türkçeye çok hassas olmadan ziyade ''gevurcaya'' gıcığım arkadaşım. Daha doğrusu Türkçe cümlenin içindeki yabancı kelimelere. Bu arada Türk Hava Kurumunda (THK) gevurlara ne derler bilmem ama Türk dil kurumunda (TDK) şöyle bir tanımı var:http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_gts&arama=gts&kelime=g%C3%A2vur&uid=18955&guid=TDK.GTS.51b218edce3bf8.12378689 Bir tanımda Uludağ sözlükten: ''http://www.uludagsozluk.com/k/gevur bunlar sözlük anlamları birde Anadoluda bizim kullandığımız anlamı varki oda Türkün dışındaki bütün milletler demek publish i bilip gevuru duymamış olmanda garip doğrusu. :) Benim kimseye Türkçe öğretmek ne işim ne haddim gördüğün gibi bende nokralamalar hak getire ama ne demek istediğimi bu yazıyı okuyan herkes anlıyor çünkü gevurca kelime yok içinde Sen de bilgilerinden insanlar yararlansın istiyorsan yaptığın yorumları benim gibi cahillerinde okuyabieceğini ve faydalanmak isteyebileceğini düşünüp ona göre yazmalısın.

• quote:

Orijinalden alıntı: dirgen

THK = Türk Hava Kurumu.

TDK = Türk Dil Kurumu.

Hatırlatayım dedim.

Sağol kardeşim. Bir anlık dalgınlık olmuş Havacılık sektöründe olduğum için dil sürçmesi ;)

Arkadaşlar MK888 ile üreticisi Kingnovel ile irtibata geçtim. Email adresimi verdim datasheet gönderecekler.
    Ayrıca firmware güncellemelerini alabileceğimiz söylendi. O arada işim çıktı konuşmamız yarım kaldı. PAzartesi yine Çinlilerle
    irtibata geçip bilgileri toplamaya çalışcam

Cihaz hakkında tüm detaylar :

http://www.cnx-software.com/2013/06/02/96-kingnovel-k-r42-1-mk888-android-set-top-box-powered-by-rk3188-processor/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racerant -- 7 Haziran 2013; 20:45:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: muratzilla

quote:

CX-919'un wifi çekimi iyi mi ?

Bende vardı sattım, hatta izlenimlerimi rk3066 konusunda paylaşmıştım.
    Wifi iyi ancak wifi hızı tek kanal 802.11n olduğu için 65mbit max.
    Tronsmart T428 de mesela wifi sinyali çok iyi değil ancak 150 mbit görüyor.

Hocam Tronsmart'ın pcb ve componentler gerçekten vasat. Ondan dolayı wifi konusunda performans beklememek lazım.

@ceyhun187
    Yazılım konusunda endişen olmasın. Finles yakında çıkarıcak custom rom'u. Üzerinde gelen yazılım zaten stabil.
  • MK888 güzelmiş sahiden. Ethernet çıkışı da hazır, saçma sapan USB dönüştürücülerle uğraşmıyorsun.
  • Arkadaşlar Geekbuying ten aldığım MK802 IV cihazımın wifi ve usb 2.0 bağlantı noktası çalışmadığı için Geekbuying e sorunlarımı bildiren mail attım, mailim aşağıdadır.

Selam. 19 mayıs 2013 tarihinde 3046631 numaralı siparişim ile gelen ürün ilk zaman kesilmeler yaşasam da cihaza 500 gb harddisk bağladıktan sonra tamamen wifi çalışmaz oldu. wifi ayarlarının tamamını yaptığım ve fabrika ayarlarına döndüğüm halde. 2.0 usb port ilk zaman çalışırken şimdi çalışmaz oldu. Cihazı tam manasıyla kullanamadım, cihazdan pek memnun olmadım. Sizin gibi ciddi bir firmanın denemeden cihaz yollamasına çok üzüldüm.
    "" Wifi hiç çalışmıyor. ""
    "" Usb 2.0 port hiç çalışmıyor. ""
    Cihazım yazılımla düzelirmi yoksa size geri mi yollamam lazım?
    Yardımlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

Oradanda şu cevap geldi türkçeleştirilmiş halini aynen aktarıyorum.

Arkadaşım merhaba günaydın
    Bize karşılaştığınız sorunları bildirdiğiniz için teşekkür ederiz.
    Yönlendirici ayarlarını kontrol ettiniz mi ? belki ayarlar doğru değildir.

Urs yönlendiricisini control edin : wifi 802.11.n

Sonra bir an için parolayı iptal edin eğer wifi ye bağlanıyorsa yönlendirici ayarlarının frekansını 20 , encrpted biçimi WPA, wifi 802.11.n
    Sonra tv den parçayı uzak tut ,coz tv wifi yi etkileyebilir.
    Eğer hala wifi bağlanmıyorsa bize haber verin

Eğer hala aynıysa yenidenhttp://blog.geekbuying.com/index.php/2013/05/23/rikomagic-mk802iv-quad-core-tv-stick-android-4-2-beta-firmware-release/ dene.

Arkadaşlar benim bu konularda hiç bilgim yok " urs yönlendiricisi nasıl kontrol edilir bilmiyorum " bana burada anlatılan tüm yönergeleri nasıl uygulayacağımı tarif eden olursa çok memnun olurum.
    Saygılar.

• RK3188 çipli tv box olarak çıkan ürün var mı ?
    teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: racerant

quote:

Orijinalden alıntı: dirgen

THK = Türk Hava Kurumu.

TDK = Türk Dil Kurumu.

Hatırlatayım dedim.

Sağol kardeşim. Bir anlık dalgınlık olmuş Havacılık sektöründe olduğum için dil sürçmesi ;)

Arkadaşlar MK888 ile üreticisi Kingnovel ile irtibata geçtim. Email adresimi verdim datasheet gönderecekler.
    Ayrıca firmware güncellemelerini alabileceğimiz söylendi. O arada işim çıktı konuşmamız yarım kaldı. PAzartesi yine Çinlilerle
    irtibata geçip bilgileri toplamaya çalışcam

Cihaz hakkında tüm detaylar :

http://www.cnx-software.com/2013/06/02/96-kingnovel-k-r42-1-mk888-android-set-top-box-powered-by-rk3188-processor/

şu cihazlardan Türkiye'ye uygun fiyata bir şirket getirse.

• bu mesaji cx-919 dan yaziyorum. cihazla ilgili genel gorusum aslinda biraz hayal kirikligi oldu. internette cok hizli. wireless son derece sorunsuz calisiyor. ama arayuzde ufak takilmalar var. bide hd filmleri oynarken takilmiyor ama dusuk frame rate de oynadigini anliyabiliyorum. yanliz bunun nedeni kendi kutusunda cikan adaptorunu kullanmamam olabilir. kendi 2000ma lik adaptorunu isyerinde unutunca evdeki 1500ma lik telefon sarji ile calistirdim. bide yakinca cikacak olan finless romla kullanmak gerek cihazi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

bu mesaji cx-919 dan yaziyorum. cihazla ilgili genel gorusum aslinda biraz hayal kirikligi oldu. internette cok hizli. wireless son derece sorunsuz calisiyor. ama arayuzde ufak takilmalar var. bide hd filmleri oynarken takilmiyor ama dusuk frame rate de oynadigini anliyabiliyorum. yanliz bunun nedeni kendi kutusunda cikan adaptorunu kullanmamam olabilir. kendi 2000ma lik adaptorunu isyerinde unutunca evdeki 1500ma lik telefon sarji ile calistirdim. bide yakinca cikacak olan finless romla kullanmak gerek cihazi.

Aman arkadaşım, Finless Bob ve Freaktab takip ediyorsan, RK3188 chipsetli cihazlarda en önemli problemin yetersiz adaptör kullanılması olduğunu göreceksin.
    Muhakkak kendi adaptörünü kullan. Arayüzdeki takılmaların kaybolduğunu göreceksin. 2000ma altında adaptör kullanıldığı durumda performans ve stabilite
    düşüyor.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.