Şimdi Ara

@@ RivaTuner ile 8800GT ısınmasına SON! GÜNCELLENDI!!! @@ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
237
Cevap
2
Favori
22.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ekran kartım 8800gts zotac 512 mb...bu tekniği bende formatn atamdan öcne .cfg dosyaına ayar yaparak yapmıştım ve olmuştu...ama şimdi formatdan sonra olmuyor:( lütfen yardım edin
  • neyse tekrar çözdüm:) anlamadım neyden sorun ama hp 22 inç w2207h modelini kulanyıorum bunu yazılımını yükledikden sonra oldu... sanıyorum teşekrler
  • arkadaşlar herşey güzel de Tmini ayarlıyorum oke fakat kafasına göre değiştirio riva Tmini tekrar girdiğimde deişmiş oluo. diğer hiçbir değer deişmezken Tmin i deiştirio.
  • hatta dikkat ettim Tmin o andaki gpu nun sıcaklığına orantılı olarak riva tarafından deiştirilio. yani ben ayarı yapıp 42de uygula diyorum ok liyorum. çıkıp girdiğimde atıyorum 57 derece o tmin 49 görünüo yine düzeltiyorum uygulatıyorum çıkıyorum aynı. Tmin bi sabit kalmadı.
  • bi seçenek vardı altında hemen apply fan setting auto bilmem ne gibi bişi onu tikleyip ssave yapıyosundur umarım
  • valla herşei denedim o menülerde. fan profile bile kaydettim. ne yaparsam yapayım Tmin mevcut core ısısına göre değişio. ben 42 yapıyorum o hep ısı arttıkca Tmin i arttırıo. hani bölece de hızlandırmıo kendini tahminimce
  • Arkadaşlar ekran kartlarınızın fan hızının sıcaklığa göre ayarlanmasında başka yöntemlerde var, daha önce türkçe olarak anlattığım şu adrese bakabilirsiniz. (not: sahafiec nickli arkadaşınki daha kolay bir yönteme benziyor eğer o yöntemde bir sorununuz olursa aşşağıdaki linke bakın)

http://forum.donanimhaber.com/m_17064049/mpage_1/key_//tm.htm#17064049

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KanKoKan -- 15 Ocak 2008; 3:20:00 >
  • @atakmangir
    senin durumun çok ilginç gerçekten. T min değerinin kendiliğinden değiştiğini henüz hiç görmemiştim.

benim tavsiyem, ilk sayfadan tekrar sadece birinci ve ikinci yazdığım mesajları güzelce anlayarak oku ve adım adım uygula.
    olmaması imkansız, kesin yaparsın.
  • ayarlar bende hala değişmiyor kesinlikle oraya çift tıklayıp işlem yapamıyorum.3.6 versiyon rivatuner kullanıyorum.150 kere denedim belki bende yada yaptığım ayarlarda bir sorun olduğunu düşünmüyorum.olmuyor olamıyor yapanada ödül vericem artık yani.
  • ilginç, bendeki versiyonu 2.06 ve hiç sorunsuz oluyor.

peki tam olarak olmayan ne?
    bana kısaca nereye kadar erdiğini, neyin olup neyin olmadığını anlatsana.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sahafiec

ilginç, bendeki versiyonu 2.06 ve hiç sorunsuz oluyor.

peki tam olarak olmayan ne?
    bana kısaca nereye kadar erdiğini, neyin olup neyin olmadığını anlatsana.

ya işte aynen anlattığın gibi yapıyorum allowbinaryfan seceneğini 3 e ayarlıyorum.yanındaki ok işaretini işaretliyorum tamam diyoruz rivatuner kapanıyor.tekrar acıyoruz fan ayarlarının oldugu bölüme giriyorum autoyu seciyorum alt tarafdaki hiçbirşeye tıklamama izin vermiyor.sonra allowbinaryfan bölümüne tekrar baktığımda yanındaki işaret gitmiş oluyor hafızayamı almıyordur nedir bu salak şey.
  • @sahafiec SENDEN Bİ RİCAM VAR ŞU DEĞERLERE Bİ BAKIVER

DUTY-40
    DUTYMAX-100
    TMİN-42
    TRANGE-32
    *TOPERATİON-78
    *TLOW LİMİT-65
    *THİGHLİMİT-85

BENDEKİ AYARLAR BÖYLE SENİN VERDİĞİN SS DE * İŞARETLİ YERLERİ GÖREMEDİM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocKing -- 26 Ocak 2008; 20:49:49 >
  • evet arkadaşlar, işte biriken cevaplar.

@@ RivaTuner ile 8800GT ısınmasına SON! GÜNCELLENDI!!! @@

@MaedHrOS
    quote:

ya işte aynen anlattığın gibi yapıyorum allowbinaryfan seceneğini 3 e ayarlıyorum.yanındaki ok işaretini işaretliyorum tamam diyoruz rivatuner kapanıyor...sonra allowbinaryfan bölümüne tekrar baktığımda yanındaki işaret gitmiş oluyor hafızayamı almıyordur nedir bu salak şey.

eğer o 3 değerini doğru ayarladıysan, bir daha o menüye girince o 3 orada durur, ampulün ünündeki işaret tekrar görünmez.
    3 görüyorsan tamamdır.
    quote:

tekrar acıyoruz fan ayarlarının oldugu bölüme giriyorum autoyu seciyorum alt tarafdaki hiçbirşeye tıklamama izin vermiyor.

önce resimdeki rakamlarla işaretlediğim yerleri kontrol et: 1 ve 2, 4 de tıkla ne olur ne olmaz.
    ondan sonra değistirmek istediğin dağerin fareyle tam üstüne gidip çift tıkla yoksa değişmez...

@ugura75
    kusura bakma biraz geciktim. değerler resimdekiler (3) ve herkes için aynı olmaları tavsiye ediliyor RivaTuner forumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 16 Ocak 2008; 9:01:44 >

• forceware 169.21 ile çalışmıyor sanırım bu program.. başlarken de uyarıyor zaten.. siz neyle kullanıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shearforce -- 16 Ocak 2008; 16:17:07 >
  • en son forceware ile kullanıyorum.

@sahafiec

Toperating değerlerini de düzgün girince Tmin in kendiliğinden değişmesi olayı geçti arkadaşım gerçekten çok teşekkürler. şimdi kartım gayet stabil soğuyor =)
  • quote:

Orjinalden alıntı: sahafiec

evet arkadaşlar, işte biriken cevaplar.

@MaedHrOS
    quote:

ya işte aynen anlattığın gibi yapıyorum allowbinaryfan seceneğini 3 e ayarlıyorum.yanındaki ok işaretini işaretliyorum tamam diyoruz rivatuner kapanıyor...sonra allowbinaryfan bölümüne tekrar baktığımda yanındaki işaret gitmiş oluyor hafızayamı almıyordur nedir bu salak şey.

eğer o 3 değerini doğru ayarladıysan, bir daha o menüye girince o 3 orada durur, ampulün ünündeki işaret tekrar görünmez.
    3 görüyorsan tamamdır.
    quote:

tekrar acıyoruz fan ayarlarının oldugu bölüme giriyorum autoyu seciyorum alt tarafdaki hiçbirşeye tıklamama izin vermiyor.

önce resimdeki rakamlarla işaretlediğim yerleri kontrol et: 1 ve 2, 4 de tıkla ne olur ne olmaz.
    ondan sonra değistirmek istediğin dağerin fareyle tam üstüne gidip çift tıkla yoksa değişmez...

@ugura75
    kusura bakma biraz geciktim. değerler resimdekiler (3) ve herkes için aynı olmaları tavsiye ediliyor RivaTuner forumda.

yok abi olmuyor kesinlikle çift tıklanmıyor üstüne 100 kere denedim artık.yalan yani.

• Arkadaslar bi seyler var yapamadım XFX 8800gt kart. Hardvare montorden shader domain surekli %100 de masa ustundeyken ve masa ustunde bile 59 C kart. Riva tuner kurdum power user da otospeedfancontrol olması gereken yerde AllowBinaryFanSpeed var, ee onuda 3 yapınca bir işe yaramıyor. Bir yardım yanıyor kart crysis te :(
  • @shearforce
    bende forceware 169.21 kullanıyorum, sorun ondan olamaz.
    nereye kadar başarılı oldun ve çalışmayan tam olarak ne?

@atakmangir
    tamam, sevindim.

@MaedHrOS
    senin durum çok ilginç gerçekten. bir kaç resim koyabilirmisin aynı benim koyduğum RivaTuner pencerelerinden?

@desert_rain
    quote:

...power user da otospeedfancontrol olması gereken yerde AllowBinaryFanSpeed var...

RivaTuner hangi versiyonunda kurdun? ben o seçeneği hiç görmedim?!

arkadaşlar, hala bu konuda sorun yaşayan varsa lütfen RivaTuner versiyonunu kontrol edip buraya yazsın.
    sorunlar bundan kaynaklanabilir. eğer öyle ise size RivaTuner v2.06 kullanmayı tavsiye ederim - %100 çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 17 Ocak 2008; 7:45:47 >

• değerler kaydetseniz bile değişiyor yalan dolan bu program zaten fan ayarı iki yerden birden yapılıyor tam kakafoni.
  • peki sence bende niye değişmiyor?
    bir tek kez ayarladım ve o zamandan beri aynen öyle kullanıyorum.

eğer kendiliğinden değerler değişiyorsa yanlış ayarlanmış ve ya göz ardı edilmiş birşey var demek.
    buraya alakalı tüm pencerelerin resimlerini koydum.
    bir karşılaştır bakalım seninkilerle - bir fark var mı yok mu?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.